Švédsko – Slovensko 4:3 (po pr.) | Finsko – Německo 1:2 (po pr.) | Česko – USA 2:1 (kon.)
Švédsko
4:3 (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Slovensko
Pondělí 05.08.2024, 20:00 • Rogers Place, Edmonton • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

První utkání Hlinka Gretzky Cupu je za námi a sledovali jsme velmi zajímavou a vyrovnanou partii mezi Švédskem a Slovenskem. Lépe z tohoto zápasu vzešli hokejisté Tří korunek, které zvítězily po brance Filipa Ekberga v prodloužení 4:3 a kráčí za postupem do semifinále. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (22:48:27)

Nejlepší hráči tohoto zápasu:

Ivar Stenberg (SWE) – 0+1
    Michal Prádel (SVK) – 4 obdržené branky, 42 zákroků

63:31 Filip EKBERG - 4:3

63:31
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto, Švédové vyhrají tento zápas! Viktor Klingsell si všiml na levém kruhu úplně volného najetého FILIPA EKBERGA, který si podobně jako při prvním gólu najel do brankoviště a zakončil mimo dosah brankáře Prádela – 4:3! Asistence: Viktor Klingsell a Hugo Hallin.

63:10
    Stále se hraje ve čtyřech, hra se totiž ještě nepřerušila.

62:12
    Švédové se ihned po skončení přesilovky dostali do nebezpečné situace dva na brankáře, ale jednomu ze Švédů nevyšla rána do odkryté branky a hráč se třemi korunkami na dresu pouze promáchl!

61:52
    Švédsko ve čtyřech!

61:26
    Přesilovka se výrazně rychlým způsobem blíží ke svému konci.

60:56
    Do nebezpečného zakončení tváří v tvář proti brankáři Härenstamovi se dostal jeden ze Slováků, jemuž ale nevyšlo zakončení.

60:26
    Slováci si už stoupli na své pozice a kombinují v útočném pásmu.

60:04
    Úvodní buly v prodloužení vyhráli Švédové, kteří ihned vyhazují přes všechny čáry, protože hrají v oslabení.

60:01

Prodloužení začne přibližně ve 22:39.

Slováci ukázali ve třetí třetině skvělou týmovou hru a zaslouženě dokázali srovnat skóre na 3:3 po brankách Tomáše Tomaškoviče a Timothyho Kazdy. Uvidíme, kdo tento napínavý souboj nakonec vyhraje.

60:00

59:52
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Malte Vass – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

59:29
    Jenže nebezpečné zakončení z pravé strany se odrazilo někam směrem mezi nohy Prádela, který ale dokázal situaci zvládnout.

59:10
    Střela Patryka Zubka opět přerušuje hru a Slováci jsou velmi blízko vytouženého bodu.

Matyáš Hampl

Branky a nahrávky: 3. Ekberg, 23. Klingsell (Stenberg, Bröngel-Larsson), 32. Wozniak (Björck, Klingsell), 64. Ekberg (Klingsell, Hallin) – 27. Tomík (Straka, Chovan), 52. Tomaškovič (Kazda), 55. Kazda (Nemec)

Švédsko: Härenstam (Sörqvist) – Hallin, Sjöström, Bröngel-Larsson, Boumedienne, Vass, Wahlund, Lindgren – Hillström, Genborg, Jennersjö – Stenberg, Ekberg, Wozniak – Gästrin, Drott, Björck – Nilson, Klingsell, Lagerberg Hoen.
    Trenér: Thomas Paananen

Slovensko: Prádel (Henriquez) – Čapoš, Lisý, Goljer, Zubek, Tomaškovič, Rusznyák, Raška – Straka, Chovan, Svrček – Kazda, Chrenko, Nemec – Murin, Saloň, Tomík – Morávek, Kalis, Tomka – Mišiak.
    Trenér: Martin Dendis