Švédsko – Slovensko 4:3 (po pr.) | Finsko – Německo 1:2 (po pr.) | Česko – USA 2:1 (kon.)
Česko
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
USA
Pondělí 05.08.2024, 23:30Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

To je ode mne dnes vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších zápasů českého týmu z Hlinka Gretzky Cupu se budu těšit. Na počtenou! (02:09:50)

Střely ve třetí třetině – 5:13
    Celkem – 21:31

Nejlepším českým hráčem utkání byl vyhlášen Ondřej Štěbeták, na druhé straně padlo také jméno gólmana – Ryana Camerona.

Je to tam! Národní tým zvládl úvodní duel s výběrem USA skvěle. Rozhodnout musela až třetí třetina, na jejímž konci určil tříbodového vítěze zápasu David Rozsíval pohotovou dorážkou z brankoviště.

59:46
    Kade Stengrim rozehrává za českou svatyní, tohle už ale Američané nestihnou!

59:19
    Proti nebezpečné střele Nicolase Sykory z první vytáhl Štěbeták další perfektní zákrok!

59:03
    USA se snažily dotlačit hrací předmět za gólmana všemi silami, nicméně Ondřej Štěbeták volný prostor mezi betony dokonale utěsnil.

58:29
    Vhazování před Štěbetákem vyhráli Češi, kteří se okamžitě vydali na odkrytou klec. Střela z dálky se ovšem mezi tři tyče nevešla, a tak je odpískán icing.

58:28
    Američané vyzkouší své štěstí hrou v šesti!

58:28
    Oddechový čas pro tým USA.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby.
    56:13 David ROZSÍVAL - 2:1

56:13
    Česko právě vstřelilo branku!
    Necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby se Česko ujímá vedení! Rána Adama Novotného se odrazila do brankoviště, kde ji pozorný Adam Benák posunul na pravou stranu. Tam byl již připraven DAVID ROZSÍVAL, jenž pohotově přehodil Cameronův beton. Asistence: Adam Benák a Adam Novotný. – 2:1

55:30
    Ránu Radima Mrtky z vrcholku pravého kruhu Cameron pohotově schoval do lapačky.

54:59
    Češi svůj protiútok nezakončili ideálně, Ryan Cameron zůstal opět bez práce.

54:19
    Poslední komerční přestávku utkání máme za sebou. Do konce základní hrací doby zbývá necelých šest minut, podaří se některému týmů urvat všechny tři body?

54:19
    Tommy Bleyl se snažil kolem levého hrazení natlačit až do brankoviště, kde již byl připravený Štěbeták se svým betonem.

Michal Jonáš

Branky a nahrávky: 33. Novotný (Benák, Mrtka), 57. Rozsíval (Benák, Novotný) – 5. Grimes (Murphy)

Česko: Štěbeták (Oršulák) – Černý, Mrtka, Holub, Dravecký, Seidl, Mikel, Malínek – Poletín (C), Benák (A), Novotný – Hrubý, Záhejský, Pekař – Čihař, Pavlík (A), Rozsíval – Fasner, Kucharčík, Švančara – Šámal.
    Trenér: David Čermák

USA: Cameron (Menard) – Engle, Fiddler, Rombach, McCrate, Grimes, Bleyl, Murphy – Simpson, Lansing, Donovan – Sykora, Spehar, Kevan – Moe, Jette, Hayes – Stengrim, Orlowsky, Mutryn.
    Trenér: Garret Raboin

Rozhodčí: Ingalls, Robinson – Pye, Walker