USA – Německo 1:0 (po pr.) | Brazílie – Španělsko 4:2 (kon.)
4:2 (2:0)
Španělsko
Úterý 06.08.2024, 21:00Olympijské hry - ženy • Semifinále
Sledujte:

Hráčky Brazílie dokázaly porazit Španělky 4:2. Ačkoliv druhý poločas herně patřil Španělsku, tak dokázalo jedině snížit. Brazílie jde do finále olympijského turnaje žen. Španělsko bude hrát o třetí místo. (23:10:35)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 7:3. Rohy: 2:14. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:8.

90+18

90+16
    Aitana Bonmatíová vyslala míč následně vysoko nad. Rozehrávat bude brankářka.

90+16
    Uvidíme ještě rohový kop Španělska.

90+15
    Začala poslední nastavená minuta. Rozehrávat bude Brazílie.

90+14
    Španělky jsou dál aktivní a Brazílie už vyloženě čeká na konec zápasu.
    90+12. Salma PARALLUELOVÁ - 4:2

90+12
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    SALMA PARALLUELOVÁ po rohovém kopu dokázala nadvakrát dostat míč za brankovou čáru. Je sníženo, ale času už není moc.

90+12
    Budeme sledovat další rohový kop.

90+11
    Rohový kop se Španělsku vůbec nepovedl, snadno míc získaly bránící hráčky.

90+11
    Španělské hráčky sehrály další akci nepřesně, a tak budou hrát jejich soupeřky.

90+10
    Pět minut z nastaveného času zbývá, Brazílie je hodně pasivní a Španělky jsou jednoznačně lepší.

90+8
    Žlutá karta pro tým Brazílie (Adriana).

90+7
    Brazílie je nyní hodně na své polovině a zaparkovaná před vlastní brankou odráží útoky soupeřek.

90+7
    Lorena byla připravená a v rozhodující moment dobře vyhodnotila hru a u míče byla jako první.

90+5
    Lorena bude po nepřesné akci soupeřek rozehrávat od své branky a nutno poznamenat, že nepospíchá.

90+4
    Athenea kombinuje na útočné polovině se spoluhráčkami, ale ke střele se stále nemohou Španělky dostat.

90+3
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden tým se nemůže stabilněji usadit před brankou.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 15 minut.

90+1
    Brazílie právě vstřelila branku!
    Cata Collová špatně rozehrála, následně Oihane Hernándezová nešikovně rozehrála, a pak se KEROLIN dostala do brejku, který s přehledem proměnila.

90
    Lze předpokládat, že sudí vzhledem k prodlevám nastaví pořádnou porci minut.

90
    Žlutá karta pro tým Brazílie (Gabi Portilhová).

89
    Španělky cítí šanci s výsledkem něco udělat a hrají už hodně rychle a na riziko.

87
    Alexia Putellasová skvěle vypálila a její pokus tak tak vytáhal Lorena na rohový kop.
    85. Salma PARALLUELOVÁ - 3:1

85
    Španělsku to nyní vyšlo. Centr se snesl před branku, Hermosová prodloužila míč, a pak zakončovala nechytatelně SALMA PARALLUELOVÁ. Asistence: Jennifer Hermosová.

85
    Na počátku 85. minuty bude Španělsko rozehrávat rohový kop.

84
    Mariona Caldenteyová to vzala na sebe, její pokus míří vedle branky. Mnoho šancích pokusů už její tým mít pravděpodobně nebude.

83
    Oihane Hernándezová vybojovala autové vhazování na útočné polovině, následně ho sama také provedla.

82
    S vypětím všech sil se nyní dokáží hráčky Brazílie bránit. Salma Paralluelová se nedokázala dostat k míči. Má ho Lorena.

81
    Hráčky Španělska jsou nyní jednoznačně lepší, ale mají problémy s přípravou finální akce a střely.

80
    Španělky se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, kde kombinují.

80
    Fanoušci jsou nyní hodně nespokojení, protože herní prodleva vinou střídání a ošetření je opravdu velká.

77
    Střídání v týmu Španělsko:
    ze hřiště odchází Laia Codinaová, přichází Alexia Putellasová.

77
    Střídání v týmu Brazílie:
    ze hřiště odchází Priscila, přichází Gabi Nunesová,
    ze hřiště odchází Lauren, přichází Kerolin.

76
    Lauren je z hrací plochy odnesena na nosítkách.

74
    Jedna z hráček Brazílie má nějaké zdravotní problémy, a proto je ošetřena na hrací ploše.
    71. ADRIANA - 3:0

71
    Bleskově přenesení hry Brazílii došlo. První střela skončila na tyči, a pak se už ADRIANA hlavou dokázala trefit přesně. Asistence: Gabi Portilhová.

71
    Laia Aleixandriová to vzala na sebe, její tvrdou ránu vytáhla brankářka pouze na rohový kop.

70
    Hráčky Španělska jsou aktivní, tlačí se do zakončení, ale chybí přesnost a především důraz.

70
    Dalších deset minut z tohoto zápasu je pryč a hráčky Brazílie jsou zase o kus blíže postupu do finále.

68
    ze hřiště odchází Jheniffer, přichází Ana Vitória.

68
    Po krátké přestávce, která byla určená na občerstvení v teplém počasí, pokračuje zápas dál.

67
    Z hlediště se ozývají fanoušci, kteří skandují Brazil, Brazil.

66
    Lorena má problémy s kolenem, míří tam lékaři.

64
    Uvidíme, jak provedené změny budou mít dopad na obrázek hry ve zbytku utkání.

64
    ze hřiště odchází Teresa Abelleiraová, přichází Patricia Guijarrová.

63
    Hráčky obou týmů se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení. Zatím platí stále stav 2:0.

62
    Brazilky faulovaly, míč budou mít jejich soupeřky. Centr se snesl před branku, ale obrna si poradila.

61
    Půlhodina hry zbývá do konce druhého poločasu, sledujeme atraktivní fotbal, který musí bavit všechny fanynky a fanoušky.

60
    Aktivní Španělsko nyní vybojovalo rohový kop. Uvidíme další nebezpečnou situaci?

59
    Zajímavou šanci měla prakticky po hodině hry Duda, jenže její rána míří vedle.

58
    První dvě střídání také provedla Brazílie, která je momentálně horší a musí se bránit.

57
    ze hřiště odchází Ludmila, přichází Adriana,
    ze hřiště odchází Angelina, přichází Duda.

55
    Španělsko vybojovalo další rohový kop. Salma Paralluelová hlavičkovala nad.

55
    Míč po centru před branku vypadl brankářce, ale následně ji zastoupily obránkyně.

54
    Rychlé přenesení hry způsobilo obraně Brazílie velké problémy, které vyřešila Trais za cenu rohového kopu.

53
    Jheniffer po rohovém kopu měla další obrovskou šanci, ale míč po centru před branku nedokázala trefit.

52
    Laia Aleixandriová to vzala na sebe, její rána z velké dálky pořádně vystrašila brankářku. Ta vyrazila míč na branku, rohový kop.

51
    ze hřiště odchází Irene Paredesová, přichází Laia Aleixandriová.

50
    Priscila si vypracovala další střeleckou pozici, ale její projektil míří těsně vedle branky.

49
    Brazílie měla obrovskou šanci, ale Vitória Yaya nedokázala zpracovat míč tak, jak by potřebovala.

47
    Podle všeho dvě střídání provedl tým Španělska během poločasové přestávky, jinak by hráčky měly být stejné jako v prvním poločase.

46
    ze hřiště odchází Eva Navarrová, přichází Athenea.

46
    Ludmila má nějaké problémy. Podle všeho se jí zamotala hlavu, nějakou dobu se nehrálo a proběhlo ošetření.

46
    ze hřiště odchází Olga Carmonaová, přichází Oihane Hernándezová.

46

Hráčky Brazílie vedou po prvním poločase zaslouženě 2:0 a mají tento zápas o postup do finále dobře rozehraný.

45+6
    45+4. LUDMILA - 2:0

45+4
    Krásný míč zamířil před branku, kde byla připravená LUDMILA. Její zakončení k tyči bylo nechytatelné. Asistence: Yasmim.

45+4
    Žlutá karta pro tým Španělsko (Teresa Abelleiraová).

45+4
    To už začala poslední nastavená minuta. Ze hry obou klubů je patrné, že se hraje především takticky.

45+3
    Bez výraznějších šancí se nyní odehrávají poslední minuty. Optickou převahu má Brazílie.

45+2
    Eva Navarrová se dostala ke střele, ale její zakončení nebylo vůbec povedené.

45+1
    Brankářka Brazílie rozehrává od své branky, nabádá spoluhráčky, aby si nabíhaly.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

45
    Lorena se dobře natáhla a vybojovala míč.

45
    Španělsko vybojovalo přímočarou akcí rohový kop v posledním minutě poločasu.

44
    Nyní se Brazílie vrací k aktivní hře, ale po ztrátě balonu se musí bránit soupeři.

43
    Španělské hráčky zatím na nějakou výraznější šanci čekají, Brazílie vede díky vlastní brance.

42
    Tým vedený jako domácí vybojoval rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit na výbornou.

40
    Sledujeme klidnější pasáž hry a dostáváme se do finální fáze hry v poločase.

38
    Laia Codinaová se pokoušela dostat do zakončení, ale její přihrávku či cent byl hodně nepovedený.

37
    Brazílie měla obrovskou šanci na navýšení vedení, ale Priscila sama proti brankářce nezakončila přesně.

36
    Španělsko se pokoušelo o brejk, ale Salma Paralluelová se výborně dokázala vrátit a vybojovala míč.

35
    Hráčky Brazílie se pokouší zjednodušit hru a přechod přes střední pasáž. Nakonec se ale musí po ztrátě míče bránit rohovému kopu.

35
    Snaha hrát fotbal není aktuálně ani z jedné strany.

34
    Jennifer Hermosová nedosáhl na balón,. Pokus o rychlé přenesení hry nevyšel podle představ.

34
    Španělsko rozehrávalo rohový kop, center se snesl před branku, kde si obrana dokázala poradit.

32
    Španělsko se nyní sice usadilo na polovině soupeře, ale obrana byla pozorná.

31
    Gabi Portilhová to zkoušela individuálně, dostala se přes soupeřky až do zakončení, ale pokus o stelu nevyšel.

30
    Půlhodina hry je pryč a stále platí stav, který určila vlastní branka.

28
    Příliš atraktivní duel nesledujeme. Obrany hrají aktuálně hodně zodpovědně a soupeřům mnoho šancí nedávají.

26
    Brazilské hráčky nyní kombinují na své polovině, kde čekají na vhodný moment, aby přenesly hru.

25
    Angelina našla spoluhráčku, ale pokus o střílený centr byl zblokovaný.

24
    Brazílie pokračuje ve velmi dobrých výkonech, snaží se navýšit své vedení. Zatím ale je obrana pozorná.

23
    Hráčky v červeném, tedy Španělky rozehrávaly volný kop, ale cent před branku nevyšel.

22
    Gabi Portilhová to vzala na sebe, ale její pokus byl zblokovaný.

21
    Ludmila měla velkou příležitost, ale tváří v tvář nedokázala překonat brankářku.

21
    Dvacet minut hry je pryč, zatím spokojenější mohou být hráčky a fanoušci Brazílie.

20
    Lorena bude rozehrávat od své branky a nutno poznamenat, že se nikam nežene.

17
    Jennifer Hermosová se nastěhovala na útočnou polovinu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

16
    Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, ale stav zápasu se nemění.

15
    Olga Carmonaová vybojovala pro své spoluhráčky autové vhazování, následně jej také sama rozehrála.

13
    Aitana Bonmatíová se proprala do zakončení, ale pokus o střelu by lzblokovaný.

12
    Na konci dvanácté minuty zakončovala Aitana Bonmatíová. Její pokus kryje brankářka.

11
    Sledujeme celou řadu nepřesných situací, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení.

10
    Po rychlé akci měla Brazílie další velkou šanci, ale zakončující hráčka mířila vysoko nad.

9
    Španělsko rozehrávalo rohový kop, centre se snesl před branku, ale obrana si poradila.

8
    Brazílie pokračuje dál v dobrém výkonu, žene se do zakončení, ale střely nejsou přesné.
    6. Irene PAREDESOVÁ - 1:0

6
    Kuriózní branka a Brazílie jde do vedení. Cata Collová rozehrávala od své branky, ale míč poslala jen do vlastní hráčky, od které se balon odrazil do branky. IRENE PAREDESOVÁ.

4
    Irene Paredesová vybojovala autové vhazování, které následně sama rozehrávala.

4
    Zajímavý pokus o zakončení byl zblokovaný jednou z brazilských hráček. Ty jsou dál aktivnější.

3
    Cata Collová se dobře zorientovala před vlastí brankou, dokázala vyskočit a kryje balon.

2
    Lorena kryje míč poté, co se Salma Paralluelová pokoušela dostat do střelecké pozice. Na balon nedosáhla útočící hráčka.

2
    Cata Collová rozehrává od své branky, přenechala následně míč kolegyním.

1
    Španělky jsou nyní aktivnější a pokouší se něco vymyslet na polovině soupeře.

1
    Utkání začalo, Brazílie hraje ve žlutém, soupeř má červené dresy.

1

Vše je připraveno, brzy začneme.

Brazílie: Lorena – Thaís, Lauren, Tarciane – Ludmila, Angelina (C), Vitória Yaya, Yasmim – Priscila, Portilhová, Jheniffer.
    Náhradníci: Luciana – Adriana, Duda, Nunesová, Kerolin, Marta, Ana Vitória.

Španělsko: Collová – Batlleová, Paredesová, Codinaová, Carmonaová – Abelleiraová – Bonmatíová, Hermosová – Navarrová, Paralluelová (C), Caldenteyová.
    Náhradníci: Rodríguezová – Aleixandriová, Athenea, Garcíaová, Guijarrová, Hernándezová, Putellasová.

Tento duel se bude hrát na Stade Vélodrome v Marseille, který má kapacitu 67 394 diváků.

Španělsko hrálo čtvrtfinále s Kolumbií. Kolumbie se dostala do vedení 2:0, ale pak dokázalo Španělsko díky Hermosové a Paradesové srovnat na 2:0. Zápas dospěl do penalt, které Španělsko zvládlo.

Ve čtvrtfinále dokázala Brazílie porazit domácí Francii 1:0, trefila se Gabi Portilhová v 82. minutě. Francie v prvním poločase neproměnila penaltu.

V rámci základní skupiny oba týmy hrály ve skupině C. Španělsko ji vyhrálo s devíti body za tři výhry a skóre 5:1. Porazilo Japonsko 2:1, Nigérii 1:0 a Brazílii 2:0. Brazílie skončila třetí a do play-off postoupila z tabulky třetích týmů. V základní skupině vyhrála nad Nigérií 1:0, ale nestačila na Japonsko 1:2 a na Španělsko 0:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského fotbalu. V tomto semifinálovém zápase ženského turnaje proti sobě nastoupí Brazílie a Španělsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Jan Prošek

Branky: 6. Paredesová (vla.), 45+4. Ludmila (Yasmim), 71. Adriana (Portilhová), 90+1. Kerolin – 85. Paralluelová (Hermosová), 90+12. Paralluelová

Karty:   90. Portilhová (BRA), 90+8. Adriana (BRA) – 45+4. Abelleiraová (ESP)

Brazílie: Lorena – Thaís, Lauren (77. Kerolin), Tarciane – Ludmila (57. Adriana), Angelina (C) (57. Duda), Vitória Yaya, Yasmim – Priscila (77. Nunesová), Portilhová, Jheniffer (68. Ana Vitória).
    Náhradníci: Luciana – Marta.

Španělsko: Collová – Batlleová, Paredesová (51. Aleixandriová), Codinaová (77. Putellasová), Carmonaová (46. Hernándezová) – Abelleiraová (64. Guijarrová) – Bonmatíová, Hermosová – Navarrová (46. Athenea), Paralluelová (C), Caldenteyová.
    Náhradníci: Rodríguezová – Garcíaová.