USA – Německo 1:0 (po pr.) | Brazílie – Španělsko 4:2 (kon.)
Španělsko
Úterý 06.08.2024, 21:00Olympijské hry - ženy • Semifinále
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky olympijského fotbalu. V tomto semifinálovém zápase ženského turnaje proti sobě nastoupí Brazílie a Španělsko.

V rámci základní skupiny oba týmy hrály ve skupině C. Španělsko ji vyhrálo s devíti body za tři výhry a skóre 5:1. Porazilo Japonsko 2:1, Nigérii 1:0 a Brazílii 2:0. Brazílie skončila třetí a do play-off postoupila z tabulky třetích týmů. V základní skupině vyhrála nad Nigérií 1:0, ale nestačila na Japonsko 1:2 a na Španělsko 0:2.

Ve čtvrtfinále dokázala Brazílie porazit domácí Francii 1:0, trefila se Gabi Portilhová v 82. minutě. Francie v prvním poločase neproměnila penaltu.

Španělsko hrálo čtvrtfinále s Kolumbií. Kolumbie se dostala do vedení 2:0, ale pak dokázalo Španělsko díky Hermosové a Paradesové srovnat na 2:0. Zápas dospěl do penalt, které Španělsko zvládlo.

Tento duel se bude hrát na Stade Vélodrome v Marseille, který má kapacitu 67 394 diváků.

Brazílie: Lorena – Thaís, Lauren, Tarciane – Ludmila, Angelina (C), Vitória Yaya, Yasmim – Priscila, Portilhová, Jheniffer.
    Náhradníci: Luciana – Adriana, Duda, Nunesová, Kerolin, Marta, Ana Vitória.

Španělsko: Collová – Batlleová, Paredesová, Codinaová, Carmonaová – Abelleiraová – Bonmatíová, Hermosová – Navarrová, Paralluelová (C), Caldenteyová.
    Náhradníci: Rodríguezová – Aleixandriová, Athenea, Garcíaová, Guijarrová, Hernándezová, Putellasová.

Vše je připraveno, brzy začneme.

1

1
    Utkání začalo, Brazílie hraje ve žlutém, soupeř má červené dresy.

1
    Španělky jsou nyní aktivnější a pokouší se něco vymyslet na polovině soupeře.

2
    Cata Collová rozehrává od své branky, přenechala následně míč kolegyním.

2
    Lorena kryje míč poté, co se Salma Paralluelová pokoušela dostat do střelecké pozice. Na balon nedosáhla útočící hráčka.

3
    Cata Collová se dobře zorientovala před vlastí brankou, dokázala vyskočit a kryje balon.

4
    Zajímavý pokus o zakončení byl zblokovaný jednou z brazilských hráček. Ty jsou dál aktivnější.

4
    Irene Paredesová vybojovala autové vhazování, které následně sama rozehrávala.

6
    Brazílie právě vstřelila branku!
    Kuriózní branka a Brazílie jde do vedení. Cata Collová rozehrávala od své branky, ale míč poslala jen do vlastní hráčky, od které se balon odrazil do branky. IRENE PAREDESOVÁ.
    6. Irene PAREDESOVÁ - 1:0

8
    Brazílie pokračuje dál v dobrém výkonu, žene se do zakončení, ale střely nejsou přesné.

9
    Španělsko rozehrávalo rohový kop, centre se snesl před branku, ale obrana si poradila.

10
    Po rychlé akci měla Brazílie další velkou šanci, ale zakončující hráčka mířila vysoko nad.

11
    Sledujeme celou řadu nepřesných situací, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení.

12
    Na konci dvanácté minuty zakončovala Aitana Bonmatíová. Její pokus kryje brankářka.

13
    Aitana Bonmatíová se proprala do zakončení, ale pokus o střelu by lzblokovaný.

15
    Olga Carmonaová vybojovala pro své spoluhráčky autové vhazování, následně jej také sama rozehrála.

16
    Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, ale stav zápasu se nemění.

17
    Jennifer Hermosová se nastěhovala na útočnou polovinu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

20
    Lorena bude rozehrávat od své branky a nutno poznamenat, že se nikam nežene.

21
    Dvacet minut hry je pryč, zatím spokojenější mohou být hráčky a fanoušci Brazílie.

21
    Ludmila měla velkou příležitost, ale tváří v tvář nedokázala překonat brankářku.

22
    Gabi Portilhová to vzala na sebe, ale její pokus byl zblokovaný.

23
    Hráčky v červeném, tedy Španělky rozehrávaly volný kop, ale cent před branku nevyšel.

24
    Brazílie pokračuje ve velmi dobrých výkonech, snaží se navýšit své vedení. Zatím ale je obrana pozorná.

25
    Angelina našla spoluhráčku, ale pokus o střílený centr byl zblokovaný.

26
    Brazilské hráčky nyní kombinují na své polovině, kde čekají na vhodný moment, aby přenesly hru.

28
    Příliš atraktivní duel nesledujeme. Obrany hrají aktuálně hodně zodpovědně a soupeřům mnoho šancí nedávají.

30
    Půlhodina hry je pryč a stále platí stav, který určila vlastní branka.

31
    Gabi Portilhová to zkoušela individuálně, dostala se přes soupeřky až do zakončení, ale pokus o stelu nevyšel.

32
    Španělsko se nyní sice usadilo na polovině soupeře, ale obrana byla pozorná.

34
    Španělsko rozehrávalo rohový kop, center se snesl před branku, kde si obrana dokázala poradit.

34
    Jennifer Hermosová nedosáhl na balón,. Pokus o rychlé přenesení hry nevyšel podle představ.

35
    Snaha hrát fotbal není aktuálně ani z jedné strany.

35
    Hráčky Brazílie se pokouší zjednodušit hru a přechod přes střední pasáž. Nakonec se ale musí po ztrátě míče bránit rohovému kopu.

36
    Španělsko se pokoušelo o brejk, ale Salma Paralluelová se výborně dokázala vrátit a vybojovala míč.

37
    Brazílie měla obrovskou šanci na navýšení vedení, ale Priscila sama proti brankářce nezakončila přesně.

38
    Laia Codinaová se pokoušela dostat do zakončení, ale její přihrávku či cent byl hodně nepovedený.

40
    Sledujeme klidnější pasáž hry a dostáváme se do finální fáze hry v poločase.

42
    Tým vedený jako domácí vybojoval rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit na výbornou.

43
    Španělské hráčky zatím na nějakou výraznější šanci čekají, Brazílie vede díky vlastní brance.

44
    Nyní se Brazílie vrací k aktivní hře, ale po ztrátě balonu se musí bránit soupeři.

45
    Španělsko vybojovalo přímočarou akcí rohový kop v posledním minutě poločasu.

45
    Lorena se dobře natáhla a vybojovala míč.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

45+1
    Brankářka Brazílie rozehrává od své branky, nabádá spoluhráčky, aby si nabíhaly.

45+2
    Eva Navarrová se dostala ke střele, ale její zakončení nebylo vůbec povedené.

45+3
    Bez výraznějších šancí se nyní odehrávají poslední minuty. Optickou převahu má Brazílie.

45+4
    To už začala poslední nastavená minuta. Ze hry obou klubů je patrné, že se hraje především takticky.

45+4
    Žlutá karta pro tým Španělsko (Teresa Abelleiraová).

45+4
    Krásný míč zamířil před branku, kde byla připravená LUDMILA. Její zakončení k tyči bylo nechytatelné. Asistence: Yasmim.
    45+4. LUDMILA - 2:0

45+6

Hráčky Brazílie vedou po prvním poločase zaslouženě 2:0 a mají tento zápas o postup do finále dobře rozehraný.

46

46
    Střídání v týmu Španělsko:
    ze hřiště odchází Olga Carmonaová, přichází Oihane Hernándezová.

46
    Ludmila má nějaké problémy. Podle všeho se jí zamotala hlavu, nějakou dobu se nehrálo a proběhlo ošetření.

46
    ze hřiště odchází Eva Navarrová, přichází Athenea.

47
    Podle všeho dvě střídání provedl tým Španělska během poločasové přestávky, jinak by hráčky měly být stejné jako v prvním poločase.

49
    Brazílie měla obrovskou šanci, ale Vitória Yaya nedokázala zpracovat míč tak, jak by potřebovala.

50
    Priscila si vypracovala další střeleckou pozici, ale její projektil míří těsně vedle branky.

51
    ze hřiště odchází Irene Paredesová, přichází Laia Aleixandriová.

52
    Laia Aleixandriová to vzala na sebe, její rána z velké dálky pořádně vystrašila brankářku. Ta vyrazila míč na branku, rohový kop.

53
    Jheniffer po rohovém kopu měla další obrovskou šanci, ale míč po centru před branku nedokázala trefit.

54
    Rychlé přenesení hry způsobilo obraně Brazílie velké problémy, které vyřešila Trais za cenu rohového kopu.

55
    Míč po centru před branku vypadl brankářce, ale následně ji zastoupily obránkyně.

55
    Španělsko vybojovalo další rohový kop. Salma Paralluelová hlavičkovala nad.

57
    Střídání v týmu Brazílie:
    ze hřiště odchází Ludmila, přichází Adriana,
    ze hřiště odchází Angelina, přichází Duda.

58
    První dvě střídání také provedla Brazílie, která je momentálně horší a musí se bránit.

59
    Zajímavou šanci měla prakticky po hodině hry Duda, jenže její rána míří vedle.

60
    Aktivní Španělsko nyní vybojovalo rohový kop. Uvidíme další nebezpečnou situaci?

61
    Půlhodina hry zbývá do konce druhého poločasu, sledujeme atraktivní fotbal, který musí bavit všechny fanynky a fanoušky.

62
    Brazilky faulovaly, míč budou mít jejich soupeřky. Centr se snesl před branku, ale obrna si poradila.

63
    Hráčky obou týmů se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení. Zatím platí stále stav 2:0.

64
    ze hřiště odchází Teresa Abelleiraová, přichází Patricia Guijarrová.

64
    Uvidíme, jak provedené změny budou mít dopad na obrázek hry ve zbytku utkání.

66
    Lorena má problémy s kolenem, míří tam lékaři.

67
    Z hlediště se ozývají fanoušci, kteří skandují Brazil, Brazil.

68
    Po krátké přestávce, která byla určená na občerstvení v teplém počasí, pokračuje zápas dál.

68
    ze hřiště odchází Jheniffer, přichází Ana Vitória.

70
    Dalších deset minut z tohoto zápasu je pryč a hráčky Brazílie jsou zase o kus blíže postupu do finále.

70
    Hráčky Španělska jsou aktivní, tlačí se do zakončení, ale chybí přesnost a především důraz.

71
    Laia Aleixandriová to vzala na sebe, její tvrdou ránu vytáhla brankářka pouze na rohový kop.

71
    Bleskově přenesení hry Brazílii došlo. První střela skončila na tyči, a pak se už ADRIANA hlavou dokázala trefit přesně. Asistence: Gabi Portilhová.
    71. ADRIANA - 3:0

74
    Jedna z hráček Brazílie má nějaké zdravotní problémy, a proto je ošetřena na hrací ploše.

76
    Lauren je z hrací plochy odnesena na nosítkách.

77
    ze hřiště odchází Priscila, přichází Gabi Nunesová,
    ze hřiště odchází Lauren, přichází Kerolin.

77
    ze hřiště odchází Laia Codinaová, přichází Alexia Putellasová.

80
    Fanoušci jsou nyní hodně nespokojení, protože herní prodleva vinou střídání a ošetření je opravdu velká.

80
    Španělky se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, kde kombinují.

81
    Hráčky Španělska jsou nyní jednoznačně lepší, ale mají problémy s přípravou finální akce a střely.

82
    S vypětím všech sil se nyní dokáží hráčky Brazílie bránit. Salma Paralluelová se nedokázala dostat k míči. Má ho Lorena.

83
    Oihane Hernándezová vybojovala autové vhazování na útočné polovině, následně ho sama také provedla.

84
    Mariona Caldenteyová to vzala na sebe, její pokus míří vedle branky. Mnoho šancích pokusů už její tým mít pravděpodobně nebude.

85
    Na počátku 85. minuty bude Španělsko rozehrávat rohový kop.

85
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Španělsku to nyní vyšlo. Centr se snesl před branku, Hermosová prodloužila míč, a pak zakončovala nechytatelně SALMA PARALLUELOVÁ. Asistence: Jennifer Hermosová.
    85. Salma PARALLUELOVÁ - 3:1

87
    Alexia Putellasová skvěle vypálila a její pokus tak tak vytáhal Lorena na rohový kop.

89
    Španělky cítí šanci s výsledkem něco udělat a hrají už hodně rychle a na riziko.

90
    Žlutá karta pro tým Brazílie (Gabi Portilhová).

90
    Lze předpokládat, že sudí vzhledem k prodlevám nastaví pořádnou porci minut.

90+1
    Cata Collová špatně rozehrála, následně Oihane Hernándezová nešikovně rozehrála, a pak se KEROLIN dostala do brejku, který s přehledem proměnila.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 15 minut.

90+3
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden tým se nemůže stabilněji usadit před brankou.

90+4
    Athenea kombinuje na útočné polovině se spoluhráčkami, ale ke střele se stále nemohou Španělky dostat.

90+5
    Lorena bude po nepřesné akci soupeřek rozehrávat od své branky a nutno poznamenat, že nepospíchá.

90+7
    Lorena byla připravená a v rozhodující moment dobře vyhodnotila hru a u míče byla jako první.

90+7
    Brazílie je nyní hodně na své polovině a zaparkovaná před vlastní brankou odráží útoky soupeřek.

90+8
    Žlutá karta pro tým Brazílie (Adriana).

90+10
    Pět minut z nastaveného času zbývá, Brazílie je hodně pasivní a Španělky jsou jednoznačně lepší.

90+11
    Španělské hráčky sehrály další akci nepřesně, a tak budou hrát jejich soupeřky.

90+11
    Rohový kop se Španělsku vůbec nepovedl, snadno míc získaly bránící hráčky.

90+12
    Budeme sledovat další rohový kop.

90+12
    SALMA PARALLUELOVÁ po rohovém kopu dokázala nadvakrát dostat míč za brankovou čáru. Je sníženo, ale času už není moc.
    90+12. Salma PARALLUELOVÁ - 4:2

90+14
    Španělky jsou dál aktivní a Brazílie už vyloženě čeká na konec zápasu.

90+15
    Začala poslední nastavená minuta. Rozehrávat bude Brazílie.

90+16
    Uvidíme ještě rohový kop Španělska.

90+16
    Aitana Bonmatíová vyslala míč následně vysoko nad. Rozehrávat bude brankářka.

90+18

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 8:9. Střely mimo: 7:3. Rohy: 2:14. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:8.

Hráčky Brazílie dokázaly porazit Španělky 4:2. Ačkoliv druhý poločas herně patřil Španělsku, tak dokázalo jedině snížit. Brazílie jde do finále olympijského turnaje žen. Španělsko bude hrát o třetí místo. (23:10:35)

Jan Prošek

Branky: 6. Paredesová (vla.), 45+4. Ludmila (Yasmim), 71. Adriana (Portilhová), 90+1. Kerolin – 85. Paralluelová (Hermosová), 90+12. Paralluelová

Karty:   90. Portilhová (BRA), 90+8. Adriana (BRA) – 45+4. Abelleiraová (ESP)

Brazílie: Lorena – Thaís, Lauren (77. Kerolin), Tarciane – Ludmila (57. Adriana), Angelina (C) (57. Duda), Vitória Yaya, Yasmim – Priscila (77. Nunesová), Portilhová, Jheniffer (68. Ana Vitória).
    Náhradníci: Luciana – Marta.

Španělsko: Collová – Batlleová, Paredesová (51. Aleixandriová), Codinaová (77. Putellasová), Carmonaová (46. Hernándezová) – Abelleiraová (64. Guijarrová) – Bonmatíová, Hermosová – Navarrová (46. Athenea), Paralluelová (C), Caldenteyová.
    Náhradníci: Rodríguezová – Garcíaová.