Kolín – Litoměřice 3:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 4:3 (2:1 po s.n.) | Přerov – Jihlava 4:5 (1:4 po s.n.)

Konec zápasu. (20:34:14)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava. Vítězný nájezd má na svědomí TOMÁŠ HAVRÁNEK!

64:30
    Dukla napadá vysoko, Zubři stále za vlastní kasou.

64:08
    Poslední minuta prodloužení je v plném proudu, od vlastní branky rozehrává Dobša.

63:35
    Jáchym v přečíslení našel prudkým pasem Březinu, který dobře mířil na zadní tyč, Žukov ale dokázal ránu těsně paží vytlačit!

63:17
    Jungwirth schoval střelu za dvojici hráčů v klinči, Němeček si znovu situaci pohlídal.

62:30
    Němeček pokryl nepříjemnou ránu z větší vzdálenosti, vhazovat se bude znovu v pásmu Hanáků.

62:10
    Pechanec se zkoušel prodrat před Žukova, ten mu ale puk vypíchl holí.

61:52
    Přerovská souhra v útoku končí jihlavským ziskem, puk vede Čachotský.

61:41
    Hra je přerušena, buly po pravici Žukova.

61:00
    Přerov stále na kotouči, konkrétně Pechanec.

60:30
    Jáchym raději zabruslil za vlastní branku.

60:05
    Prodloužení 3 na 3 začali úspěšným buly domácí.

60:01

60:00

59:48
    Dukla právě vstřelila branku!
    Závěrečná powerplay a hra šesti proti čtyřem se Jihlavě vyplatila a na poslední chvíli srovnává, čímž vybojovala prodloužení! Z tlaku na mezikruží přišla vysoko mířená střela RADIMA TOMANA, kterou Němeček nemohl zachytit! Asistence: Havránek.

59:17
    Dukla drží Zubry v jejich pásmu, Žukov z nějakého důvodu ale stále zůstává v brance.

58:55
    Velmi šikovný střelec Harkabus teď zahodil pozici na levém kruhu a vyhnal své spoluhráče z útočného pásma.

58:33
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Jáchym.

58:10
    Poslední minuta třetí třetiny je v plném proudu, v rohu domácího pásma probíhá přetlačovaná o kotouč.

57:25
    Cachnín už je zpátky na ledě a na hokejce měl jihlavské srovnání! Mezi dvěma přerovskými obránci sice proklouzl, na Němečka už ale zblízka nestačil! Sudím poté věnoval vyčítavý pohled, hra ale pokračuje dál.

56:43
    Weinholdovo nahození Žukov raději podržel, buly po jeho levici.

56:05
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

54:59
    Dobrá šance Přerova, který aktivním pohybem rozhodil jihlavskou defenzívu! Z pravé strany si k brance najížděl Bárta, který bekhendovou žabkou hledal u tyčky volného Jadrného, nadále ale platí vedení pouze o jeden gól!

53:33
    Zásah jihlavské střídačky do hry končí přerušením hry. Buly před pásmem hostujícího celku.

52:56
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba celky se snaží zabydlet v útočném pásmu, vítězí ale zatím obranná fáze.

51:17
    Přerov právě vstřelil branku!
    V dnešním zápase se drží trend vedení maximálně o jednu branku a je tomu tak i nyní, necelých devět minut před koncem si jej berou zpět domácí! Přerovští obsadili útočné pásmo a prostor získal na levém kruhu DAVID BŘEZINA, který vyslal vysoko mířenou ránu zápěstím a nedal Žukovovi šanci! Asistence: Dobša.

50:33
    Ani Dukla nevyužívá svoji první početní výhodu, MEO hraje v plném počtu.

50:06
    Puk znovu v pásmu Ujčíkových svěřenců.

49:50
    Puk je za hostující kasou až nyní, rozehrává Dundáček.

49:24
    Hradil se obětavě vrhl do střely Tomana, Přerovu se ale nadále nedaří vyhodit.

48:55
    Jansons zkusil využít clony před Němečkem, domácí brankář ale zasáhl lapačkou.

48:33
    Dobša – 2 min., hrubost.

48:33
    Buly v pásmu Jihlavy.

48:03
    Z vlastního pásma nabral rychlost Koštoval, který posléze vyslal jedovatou střelu na vzdálenější Němečkovu tyč, domácí brankář ale dokázal zasáhnout špičkou vyrážečky.

46:11
    Jihlava podruhé v zápase přichází o vedení, což má opět na svědomí TOMÁŠ JÁCHYM! David Dobša zavezl puk do útoku po levém mantinelu a na ose kluziště si vyhlédl právě Jáchyma. Ten se v sevření soupeřů nebál vysoko napřáhnout a přesnou trefou bez přípravy propálil Žukova mezi betony! Asistence: Dobša, Březina.

45:01
    Pšurný sehrál pěknou akci s Hoťkem, který vracel puk k odkryté tyči, zkušený domácí tvůrce ale neuspěl!

44:18
    Po souboji za domácí brankou zůstal ležet v bolestech Cachnín. Po chvíli se ovšem oklepal a zamířil zpátky na střídačku. Evidentně se bude jednat o problém levé dolní končetiny, tak doufejme, že bude brzy v pořádku.

44:00
    Ofsajd domácích.

43:38
    Další střela Březiny, která tentokrát byla mířená výše a navíc s clonou od Jáchyma, hostující brankář byl ale opět pozorný.

43:12
    Po souhře Černého s Dobšou zakončoval z pravého kruhu Březina, Žukov ale utěsnil prostor na bližší tyči.

41:46
    Kotouč opět vyletěl mimo hrací plochu, buly v pásmu domácích.

41:29
    Icing Přerova.

41:14
    Puk končí na jihlavské střídačce, buly před Žukovem.

40:54
    Vrhel střílel z levého kruhu, Němeček zasáhl ramenem.

40:04
    Na buly uspěli Zubři.

40:01

Přerov dohrával zkraje druhé třetiny druhou přesilovku, kterou neproměnil, v čase 21:30 už šel ale do vedení. Do brejku se dostal Antonín Pechanec, který po prudké brzdě Žukova nejprve nepřekonal, napodruhé ale dokázal proti sedícímu brankáři uspět z dorážky. Jihlava se ovšem nesložila a během následných šesti minut otočila skóre. Na modré nejprve tak tak zachytil kotouč Fiala, jehož střelu přesně tečoval Edgars Kulda, a po něm využil chyby domácí obrany střelou na vzdálenější tyč Richard Cachnín. Pětigólové dějství pokračovalo přerovským srovnáním, které perfektní sérií kliček zařídil Březina pro doklepávající posilu Tomáše Jáchyma, Dukla ale před sirénou znovu srovnala, když se příliš mnoho prostoru k úspěšné přízemní střele dostalo Filipu Dundáčkovi. Třetí dějství bude pokračovat přibližně v 19:37.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Jihlava ale opět rychle odpovídá! Domácí obrana si nedala pozor na ose hřiště, což přečetl Havránek, který zpětným pasem dostal puk na volného FILIPA DUNDÁČKA. Ten měl dostatek prostoru, aby se přiblížil k hraně kruhu a zápěstím vyslal přízemní střelu, která hostům rychle vrací vedení. Asistence: Havránek.

36:42
    Tak to byla lahůdka v podání Davida Březiny! Ten zamířil k bráně od levého mantinelu, perfektně provedenou kličkou překonal obránce a druhou úspěšnou ihned vytasil na Žukova. Jeho střelecká pozice už nebyla nejvýhodnější, a tak zkusil poslat puk zadovkou do brankoviště, kam dojížděl TOMÁŠ JÁCHYM. Přerovská posila neměla s dorážkou neměl žádné problémy. Asistence: Březina.

35:30
    Obraz hry se po docela šťastném jihlavském obratu srovnal, hraje se ze strany na stranu.

34:32
    Harkabus teď díky souhře odrazů ladně získal střeleckou pozici, naštěstí pro Němečka ale vzdálenější tyč výrazně minul.

33:49
    Ofsajd Zubrů.

33:19
    Dundáček vyslal rychlou ránu ihned po buly, tu ale podle bolestivé grimasy v obličeji zbrzdil svým tělem Šišolák. Němeček zasáhl.

33:14
    Po pěkné zadovce Jungwirtha střílel z první Vrhel, Němeček stihl sklapnout betony k ledu. Zakázané uvolnění Hanáků.

32:30
    Zubři teď velmi aktivním přístupem a silovou hrou mačkají Jihlavu na její polovině a nenechávají ji prostřídat čerstvé síly, větší tlak ale z tohoto nepramení.

31:07
    Matador a jihlavská legenda Čachotský do toho stále umí šlápnout, což nyní předvedl prosmýknutím před Němečka. V zakončení mu ale zabránil Weinhold.

30:10
    Vše níže zmíněné teď potvrzuje icing Přerova.

29:52
    Cubo srazil puk na hostující střídačku, buly po levici Němečka. Druhá třetina je oproti první, která svištěla, značně přerušovaná a neplynulá.

29:47
    Postavení mimo hru v podání hostů.

29:37
    Domácí přečíslení řídil Březina, který vzal všechno na sebe, nechal proklouznout dojíždějícího beka a po brzdě zamířil opět před branku. Zblízka ale Žukova nepřekonal!

29:06
    Jungwirth hledal zpoza branky Vrhela, Němeček byl proti jeho zakončení pozorný.

28:11
    Ofsajd celku z Vysočiny.

27:31
    Druhý gól v přerovské síti a Jihlava rychle otáčí! Domácí hokejisté si příliš neporozuměli ve vlastním pásmu, z čehož pramenil zisk kotouče RICHARDEM CACHNÍNEM a volný prostor k zakončení. Němečka překonal z nevelké vzdálenosti střelou na vzdálenější tyč! Bez asistence.

26:38
    Přerov chtěl rychle přispěchat s odpovědí, když si vypěstoval dva slibně vyhlížející protiútoky, ani střelecká posila Tomáš Jáchym ale na Žukova zblízka nevyzrál.

25:06
    Hosté přicházejí s rychlým srovnáním, na jehož začátku stála hodně hraniční situace Zorana Fialy. Ten zastavil puk těsně na pomezí ofsajdu, sudí ale rozpažil a hra mohla pokračovat. Následné Fialovo nahození dokázal před brankou úspěšně tečovat EDGARS KULDA! Asistence: Fiala, Havránek.

24:32
    Hosté chybují ve vlastním pásmu. Číp následně obránce dokázal přehrát rychlým driblinkem a do jízdy hodil puk Pechancovi, skákavý pokus ale polapil Žukov.

23:55
    Sehranost, kterou jsem zmiňoval po první třetině, se u Zubrů projevuje také nyní. Březina teď přesně věděl, kde má hledat najíždějícího Dobšu křížným pasem, přihrávka byla ale na jeho hůl dlouhá.

23:25
    Buly v pásmu Dukly.

22:44
    Na opačné straně měl obrovskou šanci Vrhel, ten ale odkrytou branku netrefil a puk pouze prosvištěl brankovištěm!

21:30
    Domácí sice neproměnili ani druhou přesilovku dnešního utkání, vzápětí jdou ale přesto do vedení! Jihlavští si neporozuměli při přechodu přes střední pásmo, kde se dostal do brejku od střídaček ANTONÍN PECHANEC. Ten před Žukovem před prudce zabrzdil, což k úspěchu nevedlo, následně ale dokázal přes sedícího golmána dostat puk z dorážky! Asistence: Indrák, Číp.

21:15
    Jihlava v plném počtu.

20:58
    Domácí bek Černý teď zkusil vystřelit sám, Žukov schoval puk ve výstroji.

20:45
    Nabídku Černého využil ke střele z pravého kruhu Březina, Žukov vyrazil.

20:03
    Buly ve středovém kruhu dopadlo lépe pro Zubry, kterým zbývá ještě více než minuta v početní výhodě.

20:01

Úvodní třetina patřila domácím hokejistům, kteří po velkou většinu času působili sehraněji, koordinovaněji a také nebezpečněji. Hned v úvodu Přerov zahrozil přečíslením, které jihlavští obránci ještě dokázali uhasit, hned vzápětí jim ale musela pomoct horní tyč, kterou z nevelké vzdálenosti napálil Indrák. V deváté minutě předložil Pšurný pěknou přihrávku Hradilovi, chybělo ale lepší zpracování, zato Jihlava na Němečka nevyrukovala s ničím až do 17. minuty, kdy jej v úniku prověřil Harkabus. Žukov poté musel zasahovat proti prudké ráně Krisla a úniku faulovaného Dobši, úvodní branku zápasu ale nezapsal v brejku na opačné straně ani Toman. Se zvukem sirény nastřelil Němečka. Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:59
    Tak to je závěr třetiny! Na Němečka se takřka přes celé kluziště řítil Toman, jeho zakončení, které přišlo přesně sirénou, ale končí pouze na maskovaném muži ve žlutém dresu!

19:15
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
    Číhal – 2 min..

19:15
    Dosud největší šance zápasu, kterou mají na svědomí Zubři! Do samostatného úniku se dostal po přesném pasu Dobša, který zkoušel zasunout kotouč do odkryté části branky, puk se ale zastavil o špičku Žukovova levého betonu!

18:45
    Jihlava dostala domácí poprvé v zápase pod tlak, ze všeho ale vyplynula pouze nepřesná střela Číhala.

18:00
    A to se taky daří! Slibnou pozici mezi kruhy získal Krisl, který si sjel blíž a prověřil Žukovovu lapačku!

17:38
    Pechancova formace střídá, další ofenzivní akci Přerova může rozjet trio Chludil – Nemec – Jadrný.

16:56
    Kotouč vyletěl mimo kluziště, buly před pásmem domácích.

16:08
    Teď ale pozor! Za domácí obranou se prosmýkl Harkabus až do zakončení z prvního doteku, Němeček si jej ale zblízka pohlídal!

16:00
    Šestnáct minut hry uplynulo, Zubři stále lepším mužstvem.

14:51
    Icing Jihlavy.

14:40
    Nepovedená rozehrávka Hanáků končí na zakázaném uvolnění.

14:10
    Po delší době se zase rýsovala práce pro Němečka, Dundáček ale pálil jen do boční sítě.

13:06
    Čtvrtý už přichází z opačné strany, tedy od domácích hokejistů.

12:58
    Třetí dnešní ofsajd, odpískán opět svěřencům Viktora Ujčíka.

12:19

12:03
    Radek Číp měl slibnou palebnou pozici na levém kruhu, puk ale letěl pouze na tělo Žukova.

11:58
    Zubry zabrzdila přihrávka rukou, v přesilovce už jim zbývá pouze necelá půlminuta.

11:01
    Zubři sehráli v útočné třetině 40 vteřin, při kterých byl s rozehrávkou na středu velmi nápomocen Nemec. Právě on tečoval pokus letící od přerovských obránců, Jihlava se ale dostala na puk a vyhazuje.

10:19
    Vovsík – 2 min., držení.

09:53
    Pět vteřin uběhlo a odpískán byl další jihlavský ofsajd.

09:48
    Ofsajd hostů.

09:29
    Kontrovat zkusil na opačné straně Koštoval, na Němečka vysoko mířenou ranou nevyzrál.

08:41
    Pšurný po pravém křídle proklouzl do útočné třetiny a před branku předložil pas Hradilovi, ten ale ideálně nezpracoval!

07:17
    Přerov předvedl v útoku pěknou akci, kde si o přihrávku na modrou křikl navrátilec Weinhold, a poté ji předložil ke střele z první Cubovi. Ten přestřelil.

05:57
    Jihlava poprvé v útočném pásmu předvedla souvislejší útok. Radim Toman střílel z hrany pravého kruhu blíž k brance Němečka, ale přestřelil.

05:24
    Žukov přišel v prvním přerušením hry po více než 5 minutách. Vhazování po jeho levici.

04:59
    Dukla zatím nic nepředvedla. Na rozehrávku Ozolse o zadní mantinel žádný z hostujících forvardů nevyrazil.

03:56
    Indrák se snažil pálit z další pozice, puk se mu ale v obtížně řešitelné situaci svezl po čepeli.

03:00
    Výběr trenéra Mikesky byl v prvních třech minutách lepším celkem, dlouhou rozehrávku Pěnčíka prodloužil na zadní mantinel Dobša.

01:34
    Teď už Žukov zasáhl proti nepříjemné střele z ostrého úhlu sám. Kotouč sklouzl do rohu kluziště.

01:00
    Zubři v další šanci, zblízka nastřelil břevno Indrák, Žukov měl štěstí!

00:41
    Pro Zubry se ale začalo rýsovat přečíslení, ve kterém proti Pěnčíkovi na poslední chvíli dobře zasáhl dojíždějící jihlavský bek!

00:30
    Puk po úvodním vhazování obkroužil kluziště, žádný z celků ale zatím nezískal klid na hokejkách.

00:01

Utkání za malou chvíli začne, obě mužstva jsou již nastoupena na ledové ploše. Domácí Přerov obléká žluté dresy, hosté z Jihlavy hrají v tmavé, tedy rudé variantě.

HC ZUBR Přerov: Němeček (Mokry) – Pěnčík, Černý, Cubo, Weinhold, Krisl (C), Šišák, Hanák, Bárta – Březina, Jáchym, Dobša – Číp, Pechanec, Indrák – Chludil, Nemec, Jadrný – Hotěk, Pšurný, Hradil – Šišolák, Buršík.
    Trenér: M. Mikeska

HC Dukla Jihlava: Žukov (Beran) – Vovsík, Jansons, Dundáček, Fiala, Číhal, Strejček, Ozols, Koštoval – Čachotský (C), Kulda, Cachnín – Půček, Vrhel, Jungwirth – Harkabus, Toman, Havránek – Báťa, Štefančík, Chvátal
    Trenér: V. Ujčík

Rozhodčí: Grygera, Šudoma – Komínek, Smetková.

Přerov vs. Jihlava
    Hokejisté Přerova odehrají před novou sezonou Maxa ligy celkem sedm přípravných zápasů. Jediným soupeřem, s kterým se v průběhu srpna střetnou dvakrát, bude jejich soutěžní konkurent z Jihlavy. Proti účastníkovi semifinále play-off předešlého prvoligového ročníku také nastoupí do úvodního přátelského duelu. Ten na přerovském ledě začne v úterý v 18:00 hodin.

Jihlavu kvůli stavbě nového stadionu čeká další sezona v azylu v Pelhřimově. Po základní části minulé sezony skončila v tabulce hned za Zubry, z osmého místa na ně ztratila sedm bodů. Právě Dukla bude zároveň prvním soupeřem Přerova v nadcházejícím ročníku Maxa ligy. Během toho předešlého jí Hanáci nejprve podlehli 1:3, poté ji ale porazili 3:1, 2:1 po samostatných nájezdech a naposledy 6:2. V play-off se nicméně více dařilo Horákům. V předkole si navzdory porážce v úvodním duelu poradili s pražskou Slavií, ve čtvrtfinále pak 3:1 na zápasy vyřadili vítěze dlouhodobé soutěže Porubu. Zastavil je až pozdější mistr Vsetín, kterému podlehli v sérii trvající pět utkání. Právě se Vsetínem 1:3 na zápasy prohráli Zubři ve čtvrtfinále, do kterého prošli po vítězném předkole přes Pardubice B (2:1).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 22. Pechanec (Indrák, Číp), 37. Jáchym (Březina), 47. Jáchym (Dobša, Březina), 52. Březina (Dobša) – 26. Kulda (Fiala, Havránek), 28. Cachnín, 39. Dundáček (Havránek), 60. Toman (Havránek), rozh. náj. Havránek