Česko – USA 2:1 (kon.) | Kanada – Švýcarsko 10:0 (kon.) | Česko – Německo 7:3 (kon.)
USA – Finsko 3:1 (kon.)
Kanada
10:0 (3:0, 4:0, 3:0)
Švýcarsko
Úterý 06.08.2024, 03:30Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje. Hlinka Gretzky Cup startuje prvními zápasy. V tomto utkání skupiny A proti sobě nastoupí Švýcarsko a Kanada.

Ve skupině A je Švýcarsko, Kanada, Švédsko a Slovensko. První dva týmy postupují do semifinále, třetí bude bojovat o páté místo a poslední a sedmé.

Švýcarsko odehrálo dva přípravné zápasy, dvakrát nastoupilo pro Česku a oba zápasy prohrálo – 1:5 a 0:4. Jedinou branku Švýcarska vstřelil Lars Steiner. Švýcarsko před turnajem neprožilo povedené dva zápasy. Dnes to bude mít znovu těžké.

Hokejisté Kanady odehráli jeden přípravný zápas, České republice podlehli 4:6. Góly dali Reid, Schmidt, Guite a Beauchesne.

Utkání se hraje tradičně v Rogers Place v Edmontonu, kde své domácí zápasy hraje Edmonton Oilers.

Zápas brzy začne.

00:01

00:07
    Zápas začal a Kanada se dostala jako první do útočného pásma, kde kombinuje.

00:30
    Gavin McKenna vybojoval kotouč a rozehrává od své branky, pokus přejít střední pásmo nevyšel.

00:51
    Matia Birchler musel zasahovat proti střele od modré čáry, dobře viděl střelecký pokus.

02:14
    Hráči Kanady jsou jednoznačně lepší, snadněji se dostávají do zakončení, obrana Švýcarska musí být pozorná.

03:00
    Gavin McKenna se po pěkné individuální akci dostal do zakončení, s jeho pokusem si poradil brankář soupeře. Pěkná akce Kanady.

05:37
    Luca Romano pálil z dobré pozice před brankou, jeho pokus kryje brankář soupeře.

05:52
    Jackson Smith se vracel do svého obranného pásma, kde úspěšně absolvoval souboj se soupeřem o kotouč.

06:09
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek si nemůže vypracovat výraznější šanci.

06:41
    Jack Ivankovic si skvěle poradil s akcí Švýcarska, následně na druhé straně Gavin McKenna nedokázal vypálit.

07:03
    Kanada právě vstřelila branku!
    Zaslouženě se hráči Kanady dostávají do vedení, kotouč obrana zastavila před brankou, a pak se k němu a k dorážce snadno dostal QUINN BEAUCHESNE. Asistence: Braeden Cootes a Gavin McKenna.
    07:03 Quinn BEAUCHESNE - 1:0

08:42
    5:2, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, sledujeme rychlou pasáž hry, mnoho šancí jsme zatím neviděli.

09:51
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Florian Schenk – 2 min., nedovolené bránění.

10:06
    Émile Guité kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, kam se Kanada po vyhraném buly rychle dostala.

10:42
    Rána obránce od modré čáry jen tak tak prolétla vedle pravé tyče. Nebyl to vůbec špatný pokus.

11:11
    Quinn Beauchesne pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje celkem snadno brankář Švýcarska.

11:30
    Luca Nappiot – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

11:43
    Přesilovka pět na tři byla úspěšná, tvrdou ránou z mezikruží se prosazuje obranou neobsazený GAVIN MCKENNA. Asistence: Matthew Schaefer a Émile Guité.
    11:43 Gavin MCKENNA - 2:0

12:43
    Reese Hamilton byl autorem další střelecké příležitostí, jeho rána však míří jen do horní části branky, kde byl gólman.

12:50
    Švýcarsko nyní dokázalo vyhodit přes všechny čáry.

13:24
    Flavio Sauser – 2 min., hákování.

13:50
    Švýcarsko znovu dokázalo vyhodit přes všechny čáry, sledujeme dobrou hru bránící čtveřice.

14:21
    Reese Hamilton ani Alex Huang se nedokázali dostat do dobré střelecké pozice, a tak mohli hráči Švýcarska získat kotouč a vyhodit.

14:56
    Florian Schenk to zkoušel při vlastním oslabení, ale neodkázal zpracovat kotouč. Následně měla velkou šanci Kanada.

15:38
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Kanada vede střelecky 15:2.

15:54
    Komerční přestávka.

16:01
    Mike Aeschlimann napadal rozehrávku soupeře, ale ke kotouči se v útočném pásmu nedokázal dostat.

16:30
    Švýcarská branka při dalším útoku Kanady vypadla ze svého postavení, Matthew Schaefer byl hodně aktivní před brankou.

17:14
    Matti Schmid zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale neměl potřebnou podporu od spoluhráčů.

17:41
    Matia Birchler si následně dokázal poradit s rychlým brejkem hráčů Kanady.

18:00
    Aktivní hra Kanady pokračuje dál, to už probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

18:17
    Kanada navyšuje své vedení, šikovnou tečí dokázal překonat brankáře po nahození od modré čáry ÉMILE GUITÉ. Asistence: Jackson Smith a Quinn Beauchesne.
    18:17 Émile GUITÉ - 3:0

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

21:4, tak vypadá statistika střel na branku po první třetina. Hráči Kanady mají jednoznačnou převahu, jsou aktivnější a zaslouženě v tomto zápase dominují.

20:01

20:27
    Matthew Schaefer měl zajímavou akci hned v úvodní minutě třetiny, ale s jeho pokusem si dokázal brankář Švýcarska poradit celkem dobře.

20:47
    Kotouč vypadl po střele od modré čáry z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Švýcarska.

22:45
    Matia Birchler kryje další střelecký pokus, který si vypracovali hráči Kanady, ti jsou nyní aktivnější a snadněji se dostávají do zakončení.

22:50
    Kanada navyšuje své vedení, po vyhraném buly se puk dostal do míst, kde byl PEYTON KATTLES. Jeho rána zapadla přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Brady Martin a Tyler Hopkins.
    22:50 Peyton KATTLES - 4:0

23:14
    Vyloučení v týmu Kanada:
    Tyler Hopkins – 2 min., podrážení.

24:06
    Jeden z hráčů Kanady se dostal při vlastním oslabení do brejku, a pak naboural do brankáře soupeře. Tvrdá kolize dvou hráčů.

24:24
    Švýcarsko sice hraje přesilovku, ale jen těžko se dostává do střeleckých pozic, mnoho zajímavých momentů nyní k vidění není.

25:00
    Do výraznější šance se evropský celek nedostal, a to už končí jeho přesilová hra.

25:15
    Kanada hraje v plném počtu.

25:29
    Gavin McKenna se propracoval do šance, ale jeho rána z pravé strany končí vedle branky. Následně minul také švýcarský hráč.

26:00
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, hraje se rychlý hokej.

26:11
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Švýcarska. Matia Birchler musí být hodně pozorný. Kanada hraje výrazně lépe.

27:01
    Krásná individuální akce, kterou vymyslel, vedl a také zakončil MATTHEW SCHAEFER. Pronikl okolo obránců až před branku, odkud celkem snadno dokázal zakončit. Asistence: Alex Huang a Cole Reschny.
    27:01 Matthew SCHAEFER - 5:0

27:55
    Kanada v tomto zápase dominuje střelecky, což se odráží také na aktuálním stavu zápasu.

30:42
    Caleb Desnoyers si vypracoval další střeleckou pozici, ale rána byla zblokovaná do ochranné sítě. Hra je přerušená. Komerční přestávka.

31:04
    31:8, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku v tomto zápase, jasnou převahu mají hráči Kanady, kteří dál pokračují v dobré hře.

31:36
    Matia Birchler se musí rychle koncentrovat na další hru, protože po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před jeho brankou.

31:53
    Peyton Kattles to byl, kdo se dostal do střelecké pozice z ostrého úhlu, ale trefil pouze boční síť.

32:20
    Hra je přerušena ve středním pásmu pro přihrávku rukou.

34:00
    Filippo Schmidt sice rozehrál od své branky, ale jeho kolegové nedokázali přejít útočnou modrou tak, aby se dostali do střelecké pozice.

34:33
    Obrázek hry je poslední minuty stejný. Hráči Kanady mají převahu, hrají takticky velmi dobře a kontrolují hru.

34:48
    Arthur Dandois se dostal do ofsajdu. Komerční přestávka.

35:23
    V pohodě hrající Kanada přidává další branku, nyní se přibližně z oblasti kruhu dokázal střelou zápěstím prosadit ke vzdálenější tyči MATTHEW SCHAEFER. Asistence: Liam Kilfoil a Alex Huang.
    35:23 Matthew SCHAEFER - 6:0

36:50
    Cameron Schmidt – 2 min., sekání.

37:25
    Hokejisté Švýcarska sice hrají přesilovku, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice, sledujeme snahu o usazení v útočném pásmu.

38:00
    Kanada vybojovala kotouč a rychle jej odehrála přes všechny čáry.

38:20
    Cole Reschny se dostal do brejku, byl tísněn obráncem, ale vypálit přesněji nedokázal.

38:50
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

39:00
    To už začala poslední minuta hry ve třetině.

39:24
    Noél Blaha a Matti Schmid se dostali do zakončení, se kterým si brankář Jack Ivankovic dokázal poradit.

39:53
    ALEX HUANG z ostrého úhlu nahodil kotouč na branku a k překvapení všech se puk dostal za brankovou čáru. Kanada navyšuje své vedení poněkud neobvyklým gólem. Asistence: Caleb Desnoyers a Cole Reschny.
    39:53 Alex HUANG - 7:0

40:00

Dominance Kanady pokračuje dál, v první třetině vstřelila tři branky, ve druhé hned čtyři. Aktuálně vede o sedm branek a rozdíl mezi týmy je obrovský.

40:01

40:10
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:24
    Kanada měla další zajímavou střeleckou pozici, se kterou si dokázal poradit brankář soupeře.

40:50
    Flavio Sauser rozehrává od své branky, následně pálil Lars Steiner. Jeho pokus výborně kryje rukavicí Jack Ivankovic.

41:47
    Švýcarsko sice vybojovalo buly v útočném pásmu, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

42:03
    40:13, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

42:31
    Reese Hamilton nahazoval kotouč od modré čáry směrem k brance, ale jeho akci chyběla přesnost.

44:34
    Florian Schenk se pokoušel způsobit rozruch před brankou soupeře, ale ke kotouči se nedokázal probojovat.

44:52
    Hra je nyní přerušena, bude se vhazovat. Helmy dvou hráčů se zasekly do sebe. Netradiční hokejový moment.

46:15
    Jake O'Brien se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale v rozhodující moment mu sjel kotouč z hokejky.

46:35
    Komerční přestávka v době, kdy se blíží polovina třetí třetiny.

46:45
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, do zakončení se dostal Luca Nappiot, jehož pokus snadno kryje brankář Kanady.

48:21
    Důrazná hra Kanady pokračuje dál, Peyton Kattles se pokoušel zasunout kotouč do odkryté části branky, ale úmysl mu překazil gólman, který natáhl beton.

48:49
    Bleskové přenesení hry Kanadě nyní vyšlo, skvělou kličku pak obránci udělal ÉMILE GUITÉ. Díky tomu se dostal do zakončení a brankáři tvrdou ránou nedal šanci. Asistence: Cole Reschny a Quinn Beauchesne.
    48:49 Émile GUITÉ - 8:0

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Jack Ivankovic musel nyní zasahovat po rychlé akci, kterou vedl Niklas Aebli.

50:30
    Matia Birchler musí být pozorný, aktivní hra Kanady pokračuje dál, sledujeme klidnou pasáž hry.

50:46

50:53
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme aktivní hru Kanady, Braeden Cootes měl další šanci, nyní zasáhl Matia Birchler.

52:03
    V pohodě hrající Kanada přidává další branku. Gavin McKenna našel před brankou najetého spoluhráče, kterým byl COLE RESCHNY. Na jeho rychlé a přesné zakončení neměl gólman nárok. Asistence: Gavin McKenna.
    52:03 Cole RESCHNY - 9:0

53:05
    47:19, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Nyní se hraje v podstatě jen o to, zda Kanada vstřelí desátý gól v tomto zápase.

53:40
    Matia Birchler přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

53:56
    Ethan Czata – 2 min., nedovolené bránění.

54:44
    Švýcarsko hraje přesilovku, usadilo se v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do střelecké pozice.

55:00
    Luca Nappiot rozehrává od své branky a čeká na dostřídání spoluhráčů.

55:24
    Quinn Beauchesne byl u kotouče první a vyhodil ho daleko od vlastní branky, tento zápas jeho týmu vychází od první do poslední minuty.

56:01

56:27
    Luca Romano důrazně dohrál soupeře v obranném pásmu, ale do šance se díky tomuto momentu Kanada nedostala.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, Matthew Schaefer pálil od modré čáry, Matia Birchler vyrazil kotouč nad branku.

57:21
    Švýcarsko vyhodilo jen na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

57:48
    Švýcarsko vybojovalo buly v útočném pásmu, ale Niklas Aebli se nedokázal dostat do střelecké pozice přes blok soupeře.

58:20
    Quinn Beauchesne se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale rychle k němu přistoupil soupeř.

59:00
    Nyní byla oznámena poslední minuta hry v tomto zápase.

59:08
    Po špatné rozehrávce švýcarského brankáře se poměrně snadno po rychlém pasu spoluhráče prosazuje COLE RESCHNY. Asistence: Brady Martin.
    59:08 Cole RESCHNY - 10:0

Kanada naprosto jednoznačně vyhrála tento zápas, po třetinách 3:0, 4:0 a 3:0 vyhrává celkově 10:0. 50 ran vyslala Kanada na branku soupeře.

Nejlepší hráči zápasu:
    Arthur Dandois (Švýcarsko) a Matthew Schaefer (Kanada). (06:06:08)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Beauchesne (Cootes, McKenna), 12. McKenna (Schaefer, Guité), 19. Guité (Smith, Beauchesne), 23. Kattles (Martin, Hopkins), 28. Schaefer (Huang, Reschny), 36. Schaefer (Kilfoil, Huang), 40. Huang (Desnoyers, Reschny), 49. Guité (Reschny, Beauchesne), 53. Reschny (McKenna), 60. Reschny (Martin)

Kanada: Ivankovic (Beckman) – Schaefer, Huang, Reid, Kattles, Beauchesne, Hamilton, Smith – McKenna, Cootes, C. Schmidt – Guité, Desnoyers, Reschny – Kilfoil, O'Brien, Romano – Hopkins, Martin, Kindel – Czata.
    Švýcarsko: Birchler (Trachsel) – Bär, Haas, N. Lehmann, Sauser, F. Schmidt, Nappiot, Heyer – Wagner, Schenk, Peter – Aeschlimann, Kneubühler, Steiner – Dandois, L. Lehmann, Schmid – Mundy, Aebli, Hasler – Blaha.