Karabach – Ludogorec 1:2 (kon.) | Malmö – PAOK 2:2 (kon.) | Midtjylland – Ferencváros 2:0 (kon.)
Sparta – FCSB 1:1 (kon.) | Dynamo Kyjev – Rangers 1:1 (kon.) | Lille – Fenerbahçe 2:1 (kon.)
Salzburg – Twente 2:1 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
2:1 (1:0)
FC Twente
Úterý 06.08.2024, 20:45 • Red Bull Arena, Salzburg • Liga mistrů • 3 • Předkolo

Skončilo nám první utkání třetího předkola Ligy mistrů, ve kterém domácí FC Red Bull Salzburg potvrdil roli favorita a zvítězil nad FC Twente o dvě branky. V prvním poločase se prosadil Kjaergaard a dodal svému týmu klid na kopačky. Po přestávce se hra nezměnila, Salzburg byl lepší a znovu se prosadil Kjaergaard. Když už to vypadalo, že zápas skončí 2:0, objevil se z čista jasna Vlap a vstřelil do odvety velmi důležitou branku.

90+1
    Twente právě vstřelilo branku! No tak pozor, v nastaveném čase se prosazují hosté a snižují na rozdíl jedné branky! Střídající MICHEL VLAP se trefuje přesně a dává důležitou branku do odvety! – 2:1.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

85
    Salzburg právě vstřelil branku! MAURITS KJAERGAARD přidává svou druhou branku v zápase a má velký podíl na tom, že jeho tým půjde do odvety v dobré pozici! – 2:0.

82
    Dvakrát ještě střídá i domácí trenér Lijnders. Odchází Bidstrup a Gloukh, přichází Capaldo a Yeo.

80
    Dvojité střídání na straně hostů. Odchází Eiting a Rots, přichází Besselink a Taha.

68
    Střídá i domácí tým. Odchází Ratkov, přichází Daghim.

66
    Střídání na straně Twente. Odchází van Bergen, přichází Ltaief.

59
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg:
    ze hřiště odchází Gourna-Douath, přichází Diambou.

57
    Dvojité střídání na straně hostů. Odchází Steijn a Kjolo, místo nich přichází Vlap a Lammers.

46
    Domácí trenér o poločase sáhl ke střídání. Dohrál Blank, místo něj přichzí Piatkowski.

46

Skončil první poločas třetího předkola Ligy mistrů, ve kterém domácí FC Red Bull Salzburg vede nad FC Twente nejtěsnějším možným rozdílem. O jedinou branku se zatím postaral Kjaergaard. Sledujeme utkání, ve kterém je Salzburg aktivnější a odchází tak do kabin spokojenější hráči domácích.

44
    První žlutou kartu utkání vidí domácí středopolař Gourna-Douath.
    41. Maurits KJAERGAARD - 1:0

David Bochňák

Branky: 41. Kjaergaard, 85. Kjaergaard (Nene) – 90+1. Vlap

Karty:   44. Gourna-Douath (SLZ)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 11:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:14.
    FC Red Bull Salzburg: Blaswich – Dedič, Baidoo, Blank (46. Piatkowski), Terzič – Bidstrup (82. Capaldo), Gourna-Douath (59. Diambou), Kjaergaard – Nene, Ratkov (68. Daghim), Gloukh (82. Yeo)
    Náhradníci: Hamzic, Krumrey – Capaldo, Daghim, Diambou, Forson, Kameri, Okoh, Piatkowski, Šimič, Van der Brempt, Yeo

Trenér: Lijnders P.

FC Twente: Unnerstall – Regeer, Hilgers, Van Hoorenbeeck, Salah-Eddine – Kjolo (57. Lammers), Eiting (80. Besselink) – Steijn (57. Vlap) – Rots (80. Taha), van Wolfswinkel, van Bergen (66. Ltaief)
    Náhradníci: El Maach, Tyton – Besselink, Bruns, Kuipers, Lammers, Ltaief, Mesbahi, Rots, Sampsted, Taha, Vlap

Trenér: Oosting J.

Rozhodčí: António Nobre – Pedro Martins. Nelson Pereira (POR)
    Úterý 13.08.2024
    Twente - Salzburg 3:3

Branky: 43. Hilgers (Eiting), 64. Hoorenbeeck (D. Rots), 87. Steijn (van Wolfswinkel) – 17. Kjaergaard (Gloukh), 25. Nene (Dedič), 46. Yeo (Bidstrup)

Karty:   24. D. Rots (TWE), 37. Vlap (TWE), 82. Steijn (TWE) – 9. Gourna-Douath (SLZ), 79. Blaswich (SLZ)

Neproměněná penalta: 74. Kjaergaard (SLZ), brankář Unnerstall zneškodnil

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 8:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:9.