Chorvatsko – Španělsko 10:8 (kon.) | Řecko – Srbsko 11:12 (kon.)
USA – Austrálie 11:10 pen. (kon.) | Itálie – Maďarsko 10:12 pen. (kon.)
Itálie – Maďarsko

10:12 pen.

(2:3, 0:1, 5:2, 1:3 - 1:3)

Středa 07.08.2024, 20:35 • La Défense Arena, Paříž • Olympijské hry - Vodní pólo (muži) • Čtvrtfinále
Sledujte:

Byl to úžasný a vyrovnaný zápas vodního póla, který nabídl hned několik velkých obratů. Italové se nevzdávali ani v oslabení a dostali se díky skvělé třetí čtvrtině do vedení, pak ale zase začali dominovat Maďaři a dokázali vyrovnat. V poslední minutě čtvrté minutě nevyužil šanci na vítězný gól Maďar Jansik, ale maďarskou reprezentaci to nakonec mrzet nemuselo, protože postoupila po nervydrásajícím penaltovém rozstřelu. Fenomenální výkon podal Krisztián Manhercz, autor šesti branek. (22:11:23)

Zápas skončil.
    Krisztián MANHERCZ - 10:12 pen.

Je rozhodnuto, Maďarsko postupuje do semifinále po proměněné penaltě Krisztiána Manhercze do levého horního růžku! – 1:3
    Vogel naprosto stejným způsobem vyhmátl i di Sommův pokus

Edoardo di Somma nevyužil možnost na vyrovnání, jeho hod Vogel také vyhmátl. Stav je 1:2 a postupový mečbol mají vodní pólisté Maďarska.

A je tu i první úspěšný zákrok náhradního brankáře Nicosii, penaltu neproměnil Gergő János Fekete. – 1:2

Konečně první italský úspěch a přináší ho Nicholas Presciutti. – 1:2

Italům nepomohlo ani střídání brankáře, Gergő Zálanki se prosazuje. – 0:2
    Fondelliho střelu Vogel chytá

Vogel vychytal také španě hozený pokus Fondelliho, který se téměř zastavil o vodu, a to už je velký problém pro Italy. – 0:1

Márton Vámos posílá Maďarsko do vedení! – 0:1

Ital Di Fulvio také nedal gól, Vogel skvěle zasáhl. – 0:0

Začali Maďaři a Denes Varga trefil jen tyč. Gól byl nejdříve uznán, ale pak se zkoumalo video a rozhodčí mění verdikt, míč nepřešel po odrazu brankovou čáru – 0:0

Začal penaltový rozstřel.

0:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila.

0:16
    Maďaři mohli rozhodnout, ale Jansik neproměnil samostatný nájezd na brankáře!
    Nicholas PRESCIUTTI - 9:9

30:37
    Itálie právě vstřelila branku!
    Těsně před konce normální hrací doby je vyrovnáno na 9:9. Nechytatelnou střelou o vodu přes obránce se prezentoval NICHOLAS PRESCIUTTI.