Nizozemsko – Argentina 3:0 (kon.) | Belgie – Čína 1:2 po SN (kon.)
Nizozemsko – Argentina

3:0

(0:0, 2:0, 1:0, 0:0)

Středa 07.08.2024, 14:00 • Stade Yves-du-Manoir, Paříž • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Semifinále
Sledujte:

Zápas je u konce a Nizozemsko se zcela po zásluze raduje z postupu. Ve druhé půli to už sice nebyla taková převaha, jako před přestávkou, přesto to na Argentinu stačilo. Ve 35. minutě se navíc po trestném rohu trefila přesné k tyči Yibbi Jansenová a tříbrankový náskok už byl pro hráčky v oranžovém dostačující. Argentina sice měla několik šancí, hlavně z trestných rohů, Veenendaalová se svou obranou ale vše uhlídaly a i s tímto přičiněním skončil zápas výsledkem 3:0. Nizozemsko si tak v pátek zahraje o zlato, na Argentinu čeká souboj o bronzové medaile.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (15:40:12)

60
    Konec utkání.

60
    Na lavičce Nizozemska se už slaví a čeká se na závěrečný klakson, který potvrdí postup tohoto týmu do olympijského finále.

59
    Až moc prudká přihrávka Argentinek na pravou stranu, Casasová míček nezastihla.

58
    Už se jen dohrává, Nizozemky nikam nepospíchají.

57
    Nedopustila, rozehrává se tak od branky Nizozemska.

57
    Ještě se ale kontroluje video, zda se Albersová nedopustila strkání do soupeřky.

57
    Už je po všem, Střela po signálu byla tečována a míček skončil vysoko nad brankou.

57
    Po zákroku nohou se trestný roh bude opakovat.

57
    Ještě je tu ale jeden trestný roh pro Argentinu.

56
    Fanoušci Nizozemska už začínají pomalu oslavovat, finále je opravdu blízko.

55
    Jansenová nabízela od brankové čáry jemný oblouček před branku, následovalo sražení jednou z holí Argentiny.

54
    Středem si to k brankovišti namířila Albersová, po dlouhém sólu už ale neměla dostatek sil na prudké zakončení a její rána byla sražena.

53
    Další kombinace hráček v oranžovém, pravé křídlo si podmaňuje Verschoorová.

52
    Už to vypadá, že Argentinky ani nemají moc morálních sil na zvrat, sledujeme poklidnou kombinaci Nizozemska na útočné polovině.

51
    Rychlý protiútok Nizozemska táhla pravou stranou Matlaová, přihrávala pak centrem na volnou spoluhráčku, ta ale tento pas přeběhla.

50
    Verschoorová schytala úder holí do břicha, teď se to úspěšně snaží rozdýchat.

50
    A i tady zakročila pozorná gólmanka, Veenendaalová vytěsnila vysokou střelu svou vyrážečkou.