Španělsko – Egypt 29:28 (po 2.pr.) | Německo – Francie 35:34 (po 2.pr.) | Dánsko – Švédsko 32:31 (kon.)
Norsko – Slovinsko 28:33 (kon.)
po 2. prodl.
Německo
35:34 (14:17)
Francie
Středa 07.08.2024, 13:30 • Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d’Ascq • Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Sledujte:

Dnešní utkání sledovalo 27 014 diváků. (18:37:55)

Německo – Francie 35:34 (14:17)
    Nejvíce branek: Uscins 13/3, Heymann 7, Golla 6 – Mem 10, Descat 9/4, Prandi 4. Rozhodčí: Hansen, Madsen. Sedmimetrové hody: 6/3 – 4/4. Vyloučení: 3:7.

Nádhernou házenou přineslo utkání mezi Německem a domácí Francií. Francouzi předvedli během první půle svůj nejlepší výkon turnaje a o přestávce vedli 17:14. Německo si však během druhé půle vzpomnělo na své skupinové působení a trefou Uscinse 5 vteřin před koncem po obrovské chybě Mema srovnalo. V prodloužení se schylovalo k výhře Němců, kterou v posledních vteřinách oddálil Remili. Výsledný protiútok však proměnil 4 vteřiny před koncem Uscins, kterého by měli házenkáři Německa nosit na rukou.

Konec zápasu. (35:34)
    70
    Neuvěřitelný Uscins. Hráč, který srovnal utkání 5 vteřin před koncem, nyní vyhrál Německu utkání zásahem 4 vteřiny před hvizdem sudího na konec prodloužení. (35:34)
    70
    Ze středu pole zakončuje Remili. (34:34)

70
    Zdá se, že je vše v pořádku a Francie má poslední minutu na srovnání. (34:33)

69
    A technika v hale stále selhává. Rozhodčí musel nyní na chvilku přerušit chod zápasu. (34:33)
    68
    Golla dostal čas na zakončení a bezpečně proměnil. (34:33)

68
    Vyloučení pro tým Francie (Elohim Prandi). (33:33)
    67
    Svou střelu za záda brankáře procedil i Knorr. (33:33)
    66
    Z levého křídla neomylně zakončil Descat. (32:33)

66
    Začal druhý poločas prodloužení. (32:32)

65
    První poločas prodloužení skončil. (32:32)
    65
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Německo (Renars Uscins).
    (32:32)

65
    V důsledku technických problému na hale si musí Uscins na sedmičku chvíli počkat. (31:32)

65
    Ze sedmičky může odpovědět i tým Německa. (31:32)
    65
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Francie (Hugo Descat).
    (31:32)

65
    Vyloučení pro tým Německo (Christoph Steinert). (31:31)

65
    Rozhodčí na video zkontrolují tentokrát faul německé strany. (31:31)
    64
    Uscinsovi se na přihrávku nikdo nenabízel, tak to zkusil z dálky a ani nyní se nemýlil. (31:31)
    63
    Brejkovou situaci dokázal proměnit Descat. (30:31)
    63
    (30:30)
    62
    A tak se po trefě německého hrdiny Uscinse ujímají vedení pořadatelovi sousedé. (30:29)

62
    Memovi nejspíš došlo střelivo, a tak dostane šanci na odpověď Německo. (29:29)

61
    Začal první poločas prodloužení. (29:29)

60
    Druhý poločas skončil. (29:29)
    60
    Tak tohle byla krádež za bílého dne. Mem, který měl po dobu celého utkání fantastická čísla, nyní rozehrál prachbídně a pustil Němce k protiútoku, jenž bezchybně zužitkoval Uscins. A je třeba říct, že srovnání Němců je naprosto zasloužené. (29:29)

60
    Německo má na srovnání 6 vteřin, chybí mu však míč, takže šance jsou takřka nulové. (28:29)

60
    Oddechový čas pro tým Francie. (28:29)
    60
    (28:29)

60
    Vyloučení pro tým Francie (Ludovic Fabregas). (28:29)

60
    Německo by potřebovalo proměnit sedmičku a trefit zázračný gól během posledních vteřin. (27:29)
    60
    Necelou minutu před koncem uklidňuje fanoušky Mem. (27:29)
    59
    (27:28)

59
    Risk Německa bez brankáře vynesl sedmičku. (26:28)

58
    Oddechový čas pro tým Německo. (26:28)
    58
    (26:28)

57
    Skvělý zákrok proti střele z levého křídla vytáhl i německý brankář. (26:27)

56
    Rozhodčí si jdou na video překontrolovat francouzský faul. (26:27)

56
    Další nepovedená střela Knorra připravila Němce o míč. (26:27)
    55
    Tým Francie začíná po ztraceném vedení kombinovat daleko opatrněji, ale i opatrnější hra vynesla další Memův gól. (26:27)

54
    Oddechový čas pro tým Francie. (26:26)

52
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Německo (Marko Grgić).
    (26:26)

52
    A sedmimetrový hod uvidíme i na druhé straně. (26:26)
    52
    (26:26)

51
    I tým Francie dostal možnost sedmimetrového hodu. (26:25)
    51
    Německo se vedení přece jen dočkalo, zajistil ho samostatným únikem Heymann. (26:25)

50
    Kdyby neměla Francie v brance Gérarda, tak už se nejspíš může loučit s turnajem, takto je ale stav stále vyrovnaný. (25:25)

50
    Oddechový čas pro tým Německo. (25:25)

49
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu Německo (Juri Knorr).
    (25:25)

49
    Německo může jít po sedmimetrovém hodu po velmi dlouhé době do vedení. (25:25)
    48
    Nádherně si na vysokou přihrávku Knorra naskočil Köster. (25:25)

47
    Vyloučení pro tým Francie (Karl Konan). (24:25)

47
    Rozhodčí si jdou překontrolovat faul Konana na video. (24:25)

47
    Po neúspěšném zakončení Descata může Německo dokonce srovnat. (24:25)
    46
    Golla svou střelou může ještě řádně zdramatizovat zápas. Snižuje na rozdíl jediného gólu. (24:25)
    45
    Další výborný střelec Uscins poslal pozdrav na druhou stranu. (23:25)
    44
    Z velké dálky našel prostor mezi obranou Mem, jenž opět zvýšil střelou o zem. (22:25)
    43
    Německo opět přibližuje naději Heymann. (22:24)
    43
    Francouzi ukazují, že jim vedení o 3 branky vyhovuje, a tak jej navrací Richardson. (21:24)
    42
    Rychlé snížení přinesla Gollova střela z otočky. (21:23)
    42
    Na rozdíl 3 branek opět navyšuje Mem. (20:23)
    40
    Již zmíněnou druhou desítku branek Německa musel uzavřít až Uscins gólem ze hry. (20:22)

39
    (19:22)

39
    A Německo zkusí uzavřít druhou desítku svých branek sedmimetrovým hodem. (19:22)
    38
    Po kratší odmlce se za tým Francie opět prosazuje Mem. (19:22)

38
    Střelu spodem vyzkoušel Knorr. Brankář Gérard včasně sevřel nohy. (19:21)

37
    Zákrok německého brankáře potvrzuje restart jeho týmu. (19:21)
    36
    Do prázdné branky proměňuje svůj pokus Dahmke. (19:21)
    35
    Za pískotu tribun navrací Golla snížení na poločasovou ztrátu. (18:21)

35
    Vyloučení pro tým Francie (Hugo Descat). (17:21)
    34
    Uscins dokázal pod tlakem najít Steinerta, kterému se zadařilo snížit střelou na bližší tyč. (17:21)
    34
    Jejich plány však ihned hatí nejlepší střelec druhé půle Prandi. (16:21)
    34
    Heymann se snaží navázat na Knorrovu práci. (16:20)
    33
    Němci vědí, že pokud chtějí dotáhnout zápas aspoň do prodloužení, tak musí zabrat. Již to pochopil Knorr, jenž zkusí nastartovat svůj tým. (15:20)
    32
    A s Německem to vypadá velmi špatně po gólu Descata. (14:20)
    31
    A Prandi vzápětí přidává i další. (14:19)
    31
    Francie navazuje na skvělý první poločas brankou Prandiho. (14:18)

31
    Začal druhý poločas. (14:17)

Je za námi první poločas, ve kterém byl ve všech aspektech lepší domácí tým, jenž nedává svému soupeři ani čas se nadechnout. Ztráta Němců o 3 branky je ještě celkem přijatelná, jelikož v jednou úseku hry prohrávali již o 5 gólů.

30
    První poločas skončil. (14:17)
    30
    Risk s prázdnou branku využil na konci poločasu Uscins. (14:17)
    29
    Z levé strany dokázal francouzského brankáře obstřelit Heymann. (13:17)

28
    Oddechový čas pro tým Francie. (12:17)

27
    Německo nemůže najít fungující cestu, kudy by se prosadilo přes Gérarda. (12:17)
    27
    Toto trápení však znova prohlubuje Richardson. (12:17)
    25
    Německé trápení zkusí svým gólem prolomit Uscins. (12:16)
    24
    Francie již odskakuje po gólu Minneho svému soupeři o parník. (11:16)
    23
    Přes celé hřiště našel prázdnou branku Richardson. (11:15)
    22
    Výskokem nad obranný blok opět zvyšuje Descat. (11:14)
    22
    Ze středu pole našel prostor na zakončení Golla. (11:13)

21
    Vyloučení pro tým Německo (Renars Uscins).

Vyloučení pro tým Francie (Dika Mem). (10:13)
    21
    Mem dává další branku. Tato věta by se mohla v dnešním zápase tesat do kamene. (10:13)
    20
    Fantastická kombinace při níž Mertens naznačil střelu z kraje pole a následně našel na středu pole naskakujícího Uscinse. (10:12)
    19
    Po delší době se dokázal prosadit také Heymann. (9:12)

17
    Gérard připisuje vynikající zákrok a drží svůj tým na bezpečném vedení. (8:12)
    17
    A další branku Francie nemohl dát nikdo jiný než Mem. (8:12)

16
    Pokus Uscinse končí pouze na břevnu. (8:11)

15
    Oddechový čas pro tým Německo. (8:11)
    15
    Mem dneska hraje nejspíš svůj nejlepší zápas na turnaji. (8:11)
    14
    Na druhé straně ovšem hraje velmi dobře také Knorr. (8:10)
    14
    Po brance Porteho jde Francie do trháku. (7:10)
    14
    Dnešní zápas ale velice chutná Memovi. (7:9)
    13
    Golla prorazil francouzskou obrannou zeď a z otočky zakončil. (7:8)

12
    Vyloučení pro tým Francie (Elohim Prandi). (6:8)
    12
    Fabregas přidává svou další branku v zápase. (6:8)
    11
    To ale netrvá dlouho, jen do odpovědi Heymanna. (6:7)
    11
    Zásluhou Mema okusí dvoubrankové vedení také tým Francie. (5:7)
    11
    Výborně se uvolnil a v pádu zakončil Fabregas. (5:6)
    10
    Nikdo z obránců nedokázal zastavit náběh Knorra. (5:5)
    8
    A Francie opět přiklání misku vah zásluhou Descata. (4:5)
    7
    V přesilovce přichází také na další trefu Tournata. (4:4)
    6
    Přesilovou hru velmi rychle využil Tournat. (4:3)

5
    Vyloučení pro tým Německo (Christoph Steinert). (4:2)
    5
    Zásluhou Heymanna již Němci vedou o 2 branky. (4:2)
    4
    Po brance Knorra okusí vedení i tým Německa. (3:2)
    3
    Německo znova srovnává zásluhou Mertense. (2:2)

3
    Vyloučení pro tým Francie (Valentin Porte). (1:2)
    2
    Fabregas se postaral o návrat vedení. (1:2)
    2
    Z protiútoku odpovídá Uscins. (1:1)
    2
    O tu se na druhé straně postaral Prandi. (0:1)

1
    Úvodní útok Německa branku nevynesl. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Německo: Späth, Wolff – Dahmke, Golla (C), Grgić, Häfner, Heymann, Knorr, Kohlbacher, Köster, Mertens, Steinert, Uscins, Witzke.
    Trenér: Gislason

Francie: Desbonnet, Gérard – Descat, Fabregas, L. Karabatić (C), N. Karabatić, Konan, Mem, Minne, Porte, Prandi, Remili, Richardson, Tournat.
    Trenér: Gille

Rozhodčí: Hansen, Madsen.

Dobrý den, vítám vás u čtvrtfinále házenkářského souboje v rámci olympijského turnaje mužů mezi Německem a Francií. Zápas je naplánován na středu 7.8.2024 ve 13:30 hodin. Duel se odehraje na Stade Pierre-Mauroy ve Villeneuve d’Ascq.

Německo
    Tým Německa předvádí velmi kvalitní házenou, se kterou dokázal překvapivě vyhrát svoji skupinu. Velký podíl na tom měl hned úvodní zápas, v němž německý tým zmrazil severského soupeře ze Švédska výhrou 30:27. Následovalo jednoduché vítězství s Japonskem 37:26. Slabší chvilku si výběr Německa vybral v utkání s Chorvatskem, jež skončilo prohrou 26:31. Skupinová jízda Německa však byla zakončena dalšími 2 výhrami, 33:31 se Španělskem a 36:29 se Slovinskem.

Francie
    To domácí tým výrazně zaostává za očekáváním. Úvodní duel sliboval vyrovnané utkání, které nakonec Francouzům proteklo mezi prsty a radovat z výhry 37:29 se tak mohl tým Dánska. Ještě větší rána přišla v podobě prohry s Norskem 22:27. Pomyslným posledním hřebíčkem do rakve mohla být remíza s Egyptem 26:26. Uvidíme, jestli se dokázal tým Francie vzpamatovat 2 povinnými výhrami 28:21 s Argentinou a 24:20 s Maďarskem, které Francouzům zajistily postup ze 4.místa, nebo bude utkání se sousedy z Německa jejich posledním na turnaji.

Vzájemné zápasy:
    Poslední utkání, pokud nepočítáme přátelské zápasy, ve kterém dokázal tým Německa porazit Francii se odehrálo na MS 2013. Turnajová forma obou týmů je však taková, že by se nikdo nemohl divit, kdyby se po dlouhé době radoval z vítězství proti Francii právě tým Německa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.