Sokolov – K. Vary 5:4 (2:1 po s.n.) | Kladno – Kolín 0:0 (zruš.) | Litoměřice – Sparta 1:5 (kon.)
Chomutov – Jihlava 1:4 (kon.) | Olomouc – Zvolen 2:0 (kon.) | HC Slovan – Kometa Brno 3:2 (1:0 po s.n.)
Havířov – Frýdek-M. 0:3 (kon.) | Poruba 2011 – Banská Bystrica 0:0 (zruš.) | Pardubice B – Pardubice 3:5 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 08.08.2024, 17:30 • Kalich Arena, Litoměřice • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Kališníci duelem s Kolínem v úterý odstartovali sérii přípravných zápasů. Vstup do ní se jim nepovedl podle představ, jelikož kozlům podlehli poměrem 2:3. Sestava Litoměřic byla ale značně omlazená a Stadion hrál bez stabilních opor a nových posil. Na ledě chyběli např. Filip Kuťák, Jiří Jebavý, Šimon Jelínek, Jan Bernovský a další. Proti Středočechům litoměřičtí hráči uspěli dvakrát, úspěšnými střelci byli Lukáš Pajer a Petr Ton, kteří se oba prosadili v přesilovkách.

Stadion se s pražskou Spartou utkal přesně před rokem, kdy s ní prohrál 0:6. Fanoušci v Kalich Areně viděli dva góly Miroslava Formana a po jedné brance od Romana Horáka, Jakuba Konečného, Joshe Kestnera a Jakuba Krejčíka. Poslední tři zmiňované letos litoměřičtí fanoušci určitě neuvidí, Jakub Konečný s Joshem Kestnerem opustili řady Sparty, Jakub Krejčík do přípravného utkání v Litoměřicích nenastoupí.

Pražané skončili v loňském extraligovém ročníku v semifinále, když v "nekonečném" sedmém utkání podlehli budoucímu mistrovi z Třince. Po konci sezony došlo ke změnám jak v sestavě, tak na lavičce. Asistenta trenéra Miloslava Hořavu nahradil Antonín Stavjaňa, jenž naposledy působil v Nitře. Hlavním trenérem i nadále zůstal Pavel Gross.

Kromě již zmíněných odchodů se Sparta v následujícím ročníku bude muset obejít bez Jana Buchteleho, Radka Mužíka, Nicolase Beaudina a Stephena Harpera. Co se týče posil, Pražané získali z finského Tampere produktivního obránce Valtteriho Kemiläinena, který si v minulé sezoně připsal celkem 36 bodů. Z pardubického Dynama pak do Sparty přestoupil forvard Tomáš Hyka.

HC Stadion Litoměřice: Volevecký (Michajlov) – Klikorka (C), Žovinec, Štibingr, Tomov, Tůma, Jebavý, Černohorský – Bernovský (A), Kuťák, Jelínek (A) – Sihvonen, O. Hrabík, Plos – Costa, Tecl, Kordule – Pajer, Bareš, Pospíšil.
    Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC Sparta Praha: Kořenář (Tvrzník) – Tomek, Kemiläinen, Moravčík, Pavlák, Němeček, Irving – Chlapík, Horák, Salomäki – Kousal, Najman (C), Novák – Forman, D. Vitouch (A), Hyka – K. Hrabík (A), M. Vitouch, Ton.
    Trenér: Pavel Gross

Rozhodčí: Domský, Hlinka – Beneš, Kurtin.

00:01

00:39
    První střelu na branku vyslal Tomek, ale jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.

01:12
    Hyka si vybruslil na pravý kruh a Volevecký zasáhl pravým betonem.

02:03
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané jdou hned v úvodu do vedení! MICHAL VITOUCH se dostal ke kotouči na spodní hranici pravého kruhu a krásnou střelou pod horní tyč překonal Voleveckého. Asistence: Petr Ton.

03:27
    Sparta je zatím výrazně aktivnější a kališníci se ještě nedostali na delší dobu do útočného pásma.

03:59
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Ondřej Hrabík – 2 min., hákování.

04:34
    Irvingovo zakončení z levého kruhu prolétlo vedle levé tyče.

04:57
    Po Najmanově přihrávce z brankové čáry střílel znovu Irving, ale pokus mu příliš nevyšel a prošel vedle branky.

05:18
    Velká šance Sparty! Formanovu střelu vyrazil Volevecký před sebe, kde se nacházel Kryštof Hrabík, ale jeho pokus proskákal těsně vedle branky.

05:58
    Dělovka Kemiläinena od modré skončila v ochranné síti.

06:49
    První zákrok má už i Kořenář. Proti střele Plose včas sklapl betony.

07:38
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Filip Novák – 2 min., vysoká hůl.

08:05
    Irving chtěl vyhodit puk, který se však od mantinelu odrazil do ochranné sítě. Vhazuje se tak po pravici Kořenáře.

08:18
    Sihvonen dostal nabito na levý kruh, ale střela mířila pouze do středu branky a hostující gólman bez problému zasáhl.

09:38
    Sparta znovu vyhazuje a už je v plném počtu.

10:18
    Sparta právě vstřelila branku! Krásná hokejová akce znamená dvoubrankové vedení! PAVEL KOUSAL si na modré čáře krásně obhodil protihráče, vybruslil si do mezikruží a poslal puk do sítě. Asistence: Tomáš Tomek a Valtteri Kemiläinen.

11:06
    Moravčík to zkusil od pravého mantinelu, ale kotouč byl sražen mimo.

11:50
    Pěkná skrytá střela Costy proletěla těsně nad horní tyčkou.

12:01
    D.Vitouch – 2 min., sekání.

12:11
    Pražané hned v úvodu oslabení vyhazují.

12:44
    Salomäki to v přečíslení vzal na sebe, avšak těsně minul.

13:33
    Litoměřice právě vstřelily branku! Stadion využívá přesilovku a je na dostřel jednoho gólu! Štibingr našel ve druhé vlně KARLA KLIKORKU, který si sjel na levý kruh a se štěstím překonal Kořenáře. Asistence: Jan Štibingr.

15:05
    Michal Vitouch se dostal k odraženému puku v mezikruží, ale Volevecký byl připraven a zasáhl.

15:25
    Tůma prosvištěl střední pásmo a dostal se až na levý kruh, avšak ve skvělé pozici nedokázal překonat Kořenáře.

17:01
    Kordule chtěl v přečíslení najít Costu, ale puk mu přeskočil hokejku.

19:50
    Ondřej Hrabík obkroužil branku, ale jeho střela byla nepřesná.

20:00

Po první třetině vede hostující Sparta 2:1. Pražané po celou dobu třetiny dokazovali svojí kvalitu a Stadionu povili pouze minimum střeleckých pokusů. Skóre otevřel už ve 3. minutě pěknou střelou Michal Vitouch. Další hokejovou parádu předvedl v 11. minutě Pavel Kousal. Stadion o tři minuty později alespoň snížil, když Karel Klikorka využil přesilovou hru.

20:01

20:48
    Štibingr si našel odražený kotouč na modré čáře, ale přestřelil.

21:36
    Costa našel před brankou Korduleho, jehož teč Kořenář vyrazil.

23:23
    Jebavý puk o plexisklo vyhodil do středního pásma a Pražané začínají z vlastní třetiny.

24:08
    Irving dostal nabito na pravý kruh, ale pokus mu příliš nevyšel a Volevecký zasáhl hokejkou.

25:15
    Hyka obkroužil branku a vystřelil. Puk se však k domácí brance ani nedostal, protože Žovinec byl připravený a odklidil ho do bezpečí.

26:25
    V husté mlze vystřelil Najman, jehož pokus z levého kruhu Volevecký ukryl do lapačky.

26:54
    Ton našel na vrcholu pravého kruhu Kemiläinena, jehož přízemní pokus vyrazil domácí brankář betonem.

28:20
    Ofsajd zastavuje akci domácích.

29:49
    Kousal vystřelil hned po vhazování a Volevecký jeho střelu ukryl ve výstroji.

30:51
    Moravčík vystřelil od modré a puk prošel těsně vedle.

32:51
    Kordule chtěl najít v přečíslení Costu, ale přihrávka byla zblokovaná.

34:06
    Na levém kruhu dostal nabito Kousal, jehož pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.

35:00
    Kuťák krásnou přihrávkou našel na pravém kruhu Sihvonena, jehož pokus do poloprázdné branky na poslední chvíli zblokoval jeden z hostujících hráčů.

35:50
    Další velká šance domácích! Tůma přihrál před branku na Ondřeje Hrabíka, ale Kořenář včas sklapl betony.

38:21
    Sparta právě vstřelila branku! Pražané znovu odskakují na rozdíl dvou branek! Forman využil chyby při domácím střídání a od levého mantinelu našel před brankou úplně volného TOMÁŠE HYKU, jehož teč z bezprostřední blízkosti skončila v až v síti. Asistence: Miroslav Forman.

40:00

Ve druhé třetině byl k vidění pouze jeden gól. Tempo utkání výrazně zvolnilo a šancí bylo na obou stranách minimum. V závěru druhé dvacetiminutovky domácí špatně střídali a Sparta toho využila, když se trefil Hyka. Závěrečná dvacetiminutovka začne přibližně v 19:08.

40:01

41:40
    Tecl si sjel do mezikruží, ale jeho dělovku z první Kořenář vyrazil.

42:23
    Němeček dostal puk do druhé vlny a pěkně vystřelil přes obránce, avšak Volevecký předvedl skvělý zákrok.

44:15
    Němeček si z modré čáry sjel na vrchol levého kruhu, avšak jeho střele chyběla razance a Volevecký jednoduše zasáhl.

44:53
    Filip Kuťák – 2 min., hrubost.

Miroslav Forman – 2 min., hrubost.

46:01
    Moravčík nabízel puk před branku, kde se však žádný z jeho spoluhráčů nenacházel.

47:09
    Salomäki chtěl najít před brankou úplně volného Chlapíka, kterému však před prázdnou brankou přeskočil puk hokejku.

48:27
    Sparta právě vstřelila branku! Pražané dávají čtvrtou branku! ONDŘEJ NAJMAN zůstal zcela osamocen v předbrankovém prostoru a z dorážky poslal puk mezi betony domácího brankáře. Asistence: Valterri Kemiläinen a Tomáš Hyka.

49:46
    Kordule byla úplně sám před brankou a chtěl ještě vylepšit pozici jednomu ze spoluhráčů, ale jeho přihrávka byla zblokovaná.

50:50
    Pajer našel v přečíslení Pospíšila, avšak Kořenář se rychle přesunul k levé tyči a zachránil svůj tým od inkasování.

51:27
    Tvrdou střelu Formana zblokoval obětavým zákrokem Jebavý.

53:43
    Tonova křižná nahrávka byla sražena až na domácí střídačku.

53:49
    Moravčík vystřelil od levého mantinelu a Volevecký má další zákrok.

54:48
    Sparta právě vstřelila branku! Pražané pět minut před koncem navyšují náskok! MIIKA SALOMÄKI se nejrychleji zorientoval v předbrankovém prostoru a dorazil puk do odkryté branky. Asistence: David Vitouch a David Němeček.

Dnešní utkání sleduje 1396 diváků.

56:34
    Ton – 2 min., hákování.

57:07
    Forman vystihl domácí přihrávku a vyhazuje.

57:56
    Stadion se zatím nedostal ani do útočného pásma a Sparta opět vyhazuje.

58:34

Je konec! Stadion v prvním domácím přípravném utkání prohrál se Spartou a na první výhru stále čeká. Pražané potvrdili kvalitu a utkání po celou dobu kontrolovali. Slušně zaplněnou Kalich Arenu alespoň jednou rozjásal ve 14. minutě Karel Klikorka.

Odsud z Litoměřic je to pro dnešek vše a u dalších zápasu na shledanou. (19:39:38)

Filip Hulín

Branky a nahrávky: 14. Klikorka (Štibingr) – 3. M.Vitouch (Ton), 11. Kousal (Tomek, Kemiläinen), 39. Hyka (Forman), 49. Najman (Kemiläinen, Hyka), 55. Salomäki (D.Vitouch, Němeček)

Rozhodčí: Domský, Hlinka – Beneš, Kurtin