Prostějov – Vlašim 1:1 (kon.) | Zlín – Žižkov 1:0 (kon.)
1. SK Prostějov
1:1 (1:0)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Pátek 09.08.2024, 18:00 • Stadion Za místním nádražím, Prostějov • Chance Národní Liga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezké páteční odpoledne z nově zrekonstruovaného stadionu v Prostějově, kde dnes páteční předehrávkou odstartuje 5. kola Chance Národní Ligy. V rámci této reportáže budeme sledovat souboj domácího 1. SK Prostějov proti hostujícímu klubu FC Sellier & Bellot Vlašim.

Lépe do sezony vstoupili fotbalisté Vlašimi, kteří v dosavadních čtyřech kolech ani jednou neprohráli. Na kontě mají ale "jen" šest bodů, protože v úvodu sezony odehráli zápasy s bilancí jedné výhry a tří remíz. V posledním zápase o minulém víkendu Vlašim remízovala doma s Líšní 1:1.

To Prostějovu se vstup do sezony zatím příliš nevydařil. V úvodních dvou kolech si sice připsal dvě bezbrankové remízy, avšak v posledních dvou zápasech prohrál se Zlínem 0:2 a naposledy také s Žižkovem 0:3. Prostějov je tak na předposledním místě tabulky se ziskem dvou bodů a skóre 0:5.

1. SK Prostějov: Vejmola – Lehovec, Ševčík, Šindelář, Carneiro – Vybíral, Lahodný – Matoušek, Matocha, Koudelka (C) – Žák.
    Náhradníci: Neuman – Slaměna, Imider, T. Jedlička, Hrdlička, R. Látal, Habusta, Zapletal, Bartolomeu, Bielan.
    Trenér: Radim Kučera

FC Sellier & Bellot Vlašim: Spilka – Musil, Kulhánek (C), Breda, Kurka – Onije – Lehký, Šubert, J. Franěk, Záviška – Hodek.
    Náhradníci: M. Kolář, D. Čermák – Soukeník, Rosa, F. Dostál, M. Pudil, Biegon, A. Pudil, Kareem.
    Trenér: Aleš Majer

Rozhodčí: Starý – Slavíček, Beneš.

Oba tým jsou na trávníku a utkání 5. kola Chance Národní Ligy co nevidět začne.

1

3
    Úvod zápasu je opatrný. Zatím se hraje ve středu pole a nikdo se nikam moc nežene.

5
    Nebezpečný centr do vápna posílal Záviška, dokonce až k zakončení se dostal Šubert, jehož střelu bravurně vyrazil gólman Vejmola.

7
    Záviška posílal do vápna další nebezpečný střílený centr z pravé strany a domácí defenziva měla co dělat, aby balon odvrátila.

9
    Hosté hrají velmi přímočaře a domácí defenziva si vůbec neoddychne.

9
    Po rychlém protiútoku se do zakončení dral na druhé straně také Filip Žák. Jeho kličku ale dobře zablokoval vracející se Musil.

10
    Také domácí teď dvakrát vystrčili růžky. Také hosté musí teď myslet na defenzivu.

11
    Petr Kurka zastavil další útočnou akci hostů faulem a dostává žlutou kartu.

11
    Centr do pokutového území odvrátil Lukáš Musil. Domácí ale zůstávají u balonu.

12
    Na hranici vápna nekontrolovaně upadl Jakub Matoušek a hlavní rozhodčí Starý raději přerušil hru.

13
    Petr Kurka teď nesmyslně u postranní čáry dojel Lahodného a během dvou minut dostává druhou žlutou kartu. Následuje logicky červená!

15
    Již se opět pokračuje ve hře, domácí mají početní výhodu.

16
    Z ničeho nic se ale po rychlém protiútoku dostal do další gólové šance Martin Šubert, jenže tentokrát z nějakých třinácti metrů zakončil jen nad bránu.

19
    Domácí se samozřejmě ženou do útoku a proti deseti by rádi konečně vstřelili první branku v sezoně.

20
    Po vyšachování hostující defenzivy střílel Jan Koudelka jen nad bránu.

21
    Martin Vybíral měl velkou šanci po přihrávce od Koudelky, jeho ránu ale skvěle vyrazil gólman Spilka.

21
    Prostějov právě vstřelil branku!
    Po rohu Koudelky se k hlavičce uvnitř vápna dostal zcela nehlídaný JAKUB MATOUŠEK, který pohodlně poslal balon do brány – 1:0!

22
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
    ze hřiště odchází Jan Franěk, přichází Miloš Pudil.

23
    Přestože hosté inkasovali, potřebují teď přeskupit řady v defenzivě, a proto se na hřiště podívá Miloš Pudil.

24
    Hráči absolvovali krátkou pauze na občerstvení. Již se ale pokračuje opět ve hře.

25
    Po faulu na Jakuba Matouška budou domácí kopat přímý kop z velmi zajímavé střelecké pozice.

26
    Domácí ale tentokrát bránu soupeře neohrozili.

27
    Další rohový kop pro domácí, u míče opět Koudelka.

28
    Centr do pokutového území tentokrát mířil přímo do brány, resp. jen na horní síť. Gólman Spilka zasahovat nemusel a může odkopávat.

30
    Domácí jsou nadále o něco aktivnější a hostům se v početní nevýhodě nedaří.

32
    Záviškovu střelu levačkou teď v pohodě lapil gólman Vejmola.

34
    Hosté se ani v deseti rozhodně nevzdávají a opticky sledujeme vyrovnaný fotbal.

35
    Na pravé straně opět dobře doběhl Záviška, jenže jeho střílenou pobídku nikdo ve vápně nezakončil.

37
    Domácí se nadále snaží hodně držet balon a postupně se přibližovat k bráně soupeře.

39
    Kauan Carneiro se teď dostal až k brankové čáře a vybojoval roh pro Prostějov.

40
    Domácí rohový kop rozehráli nakrátko, ani po dlouhé mezihře se ale zatím k zakončení nepropracovali.

42
    První poločas spěje pomalu ke svému konci. Také hosté teď vybojovali rohový kop.

43
    Po centru Šuberta na zadní tyči hlavičkoval Petr Breda, míč ale poslal jen mimo a odkopávat tak bude Vejmola.

45
    Lukáš Lahodný zkoušel tlačit balon do ohně na malém vápně, hosté se ale nakonec ubránili a bude tady roh pro Prostějov.

45
    Centr do pokutového území v pohodě schoval do rukavic gólman Spilka.

45+1
    První poločas bude nastaven o tři minuty.

45+2
    Matoušek posílal do vápna doslova gólový centr k nohám Martina Vybírala, ten ale z malého vápna zakončil trestuhodně mimo!

45+3

Máme za sebou první poločas zápasu mezi Prostějovem a Vlašimí. Domácí fotbalisté se dočkali první branky v sezoně a právě díky gólu Jakuba Matouška vedou nad Vlašimí 1:0. Navíc hosté hrají již od 13. minuty o deseti a ve druhém poločase to tedy budou mít velmi složité.

46

48
    Hosté se budou samozřejmě snažit svého soupeře zatlačit a dostat se do zakončení.

50
    Teď měli hosté výhodu rohového kopu, jenže centr mířil jen do horní sítě domácí svatyně.

51
    Nebezpečně levačkou z hranice vápna pálil Koudelka, hostující gólman ale bravurním zákrokem domácího kapitána vychytal.

53
    Domácí jsou nadále o něco aktivnější, hosté se jen brání.

54
    Jan Koudelka nyní po zákroku Kulhánka vybojoval další rohový kop pro Prostějov.

55
    Balon nakonec skončil v náručí gólmana Spilky.

57
    Vlašim právě vstřelila branku!
    Hosté i v deseti srovnávají na 1:1! Od brankové čáry centroval do vápna Martin Šubert a hlavičkující JAKUB HODEK ve velké pohodě překonal bezmocného brankáře Vejmolu!

59
    Hosté z Vlašimi samozřejmě po gólu na 1:1 hodně ožili a tlačí se nyní do útoku.

61
    Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
    ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Tomáš Jedlička,
    ze hřiště odchází Martin Vybíral, přichází Patrik Slaměna,
    ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Robert Bartolomeu.

62
    Domácí budou hned po prostřídání kopat rohový kop.

62
    Centr Koudelky ale odhlavičkoval Kulhánek.

62
    Dobrý balon přímo proti noze dostal nyní Patrik Slaměna, z plného běhu zamířil nad bránu. Balon byl navíc tečovaný a bude z toho další roh.

63
    Balon mířící do vápna dokázal vyboxovat gólman Spilka. Trefil i spoluhráče a hra musí být přerušena.

64
    Střílenou přihrávku do vápna posílal Robert Bartolomeu, avšak Jedlička zamířil jen nad bránu.

65
    ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Adam Pudil.

67
    Domácí fotbalisté se hodně snaží, avšak zatím se jim nedaří dostat se do dalších zakončení.

69
    Domácí kopali již desátý rohový kop v zápase. Jenže po centru do vápna byl odpískaný faulu Kauanu Carneirovi. Míč pro hosty.

71
    Na trávníku nyní skončil Chisom Onije. Je pískáno a balon budou mít hosté.

73
    Hra je teď hodně kouskovaná. Domácí fotbalisté to stále zkoušejí, ale hosté jim toho teď moc nedovolují.

74
    Do další střelecké pozice se dostával Jan Koudelka, jenže opět gólmana Spilku překonat nedokázal.

75
    U postranní čáry byl faulovaný Lukáš Musil a hosté s rozehrávkou určitě spěchat nebudou.

76
    Hosté přímý kop nerozehráli moc dobře a sami se připravili o balon.

77
    ze hřiště odchází Filip Žák, přichází Lukáš Hrdlička.

78
    ze hřiště odchází Filip Lehký, přichází Bernardo Rosa,
    ze hřiště odchází Jakub Hodek, přichází Erik Biegon,
    ze hřiště odchází Lukáš Musil, přichází Dominik Soukeník.

80
    Balon na hranici vápna dostal Slaměna, jeho rána levačkou byla ale hodně nepovedená.

81
    Po faulu Radka Lehovce budou teď u balonu znovu hosté. Ti samozřejmě s rozehrávkou opět nespěchají.

82
    Po chybě hostujících hráčů ve středu pole šli domácí do rychlého protiútoku, ten ale až do zakončení nedotáhli.

84
    Bartolomeu na pravé straně kombinoval s Koudelkou. Domácí kapitán ale nakonec přihrál nepřesně Lehovcovi a bude z toho odkop od brány Spilky.

85
    Domácí trenér Radim Kučera chystá dnešní poslední střídání. Na hřiště půjde Habusta.

86
    ze hřiště odchází Lukáš Lahodný, přichází Jakub Habusta.

87
    Domácí se sice hodně snaží, ale do šancí se teď nedostávají.

88
    Za ostrý faul ve středu pole dostal žlutou kartu Jakub Habusta.

89
    Do vápna Vlašimi se tlačil Lehovec, s míčem ale opustil hrací plochu a vůbec nezakončil. Rozehrávat bude hostující gólman.

90
    V poslední minutě normální hrací doby Adam Pudil fauloval na hranici vápna. Dostal žlutou kartu a navíc je tu výborná střelecká pozice pro domácí celek.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90+1
    Patrik Slaměna zkoušel vystřelit nečekaně po zemi, ale bránu soupeře netrefil.

90+3
    Hosté se dostali k rychlému protiútoku do otevřené obrany. Svou akci ale až do zakončení nedotáhli.

90+4

Skončilo nám předehrávané utkání 5. kola Chance Národní Ligy mezi domácím Prostějovem a hostující Vlašimí. Domácí hráli již od 13. minuty proti deseti a po zásluze se dostali ve 21. minutě do vedení. Měli i další šanci, které ale neproměnili. A pak přišel trest v 57. minutě, kdy se po centru z levé strany prosadil hlavou Jakub Hodek. Další gól již nepadl a týmy si tak rozdělily body za remízu 1:1. (19:57:04)