Německo – Španělsko 25:24 (kon.) | Slovinsko – Dánsko 30:31 (kon.)
30:31 (10:15)
Dánsko
Pátek 09.08.2024, 21:30Olympijské hry - muži • Semifinále
Sledujte:

Dánsko se ve finále utká s Německem, Dánsko čeká boj o bronz proti Španělsku. (23:05:54)

Dánsko nakonec splnilo roli favorita a postupuje po vítězství 31:30 do finále olympijského turnaje!

Dánové hned na začátku zápasu utekli do vedení 4:1. Následně se Slovinci dokázali dostat zpět do zápasu a snížili na rozdíl jedné branky. V druhé polovině první půle Dánové Slovincům utekli na rozdíl pěti branek a vedli 15:10.

Druhý poločas přinesl neskutečné drama. Nejprve to vypadalo, že Dánové si hlídají náskok, ale Slovinci se v závěru mocně dotahovali a málem se jim povedlo srovnat. Dánům mohl dodat v poslední minutě klid Hansen, ale neproměnil sedmičku. Jenomže Slovinci už ze svého následného útoku nestihli vyrovnat a vynutit si prodloužení.

60
    Konec zápasu. (30:31)

60
    Borut Mačkovšek míjí branku a Dánsko postupuje do třetího olympijského finále v řadě! (30:31)

60
    Penalta to nebude. Slovinsko má pět sekund na to, aby skórovalo po rozehrávce. (30:31)

60
    Pět sekund před koncem se jde rozhodčí podívat na video, jestli by neměl nařídit sedmičku pro Slovinsko. (30:31)

60
    Mikkel Hansen ale sedmičku neproměnil! (30:31)

60
    Mathias Gidsel se dral dopředu a vybojoval pro Dánsko veledůležitou sedmičku! (30:31)

60
    Do konce druhého poločasu zbývá 37 sekund. Dánsko to teď musí dobře sehrát, ideálně ze svého útoku skórovat. Pokud se mu to podaří, už by to pro něj mohlo být dobré. Finále je blízko, ale ještě to bude boj. (30:31)

60
    Oddechový čas pro tým Dánsko. (30:31)
    60
    Blaž Janc i s velkou dávkou štěstí procedil míč mezi nohama brankáře a Slovinci už prohrávají jen o gól! (30:31)

59
    Dánové se teď velmi dobře brání, Slovincům se nedaří zakončit. Zůstávají ale u míče. (29:31)

59
    Jenomže Gidsel netrefil branku, takže Slovinci stále žijí! (29:31)

58
    Slovinsku se nepovedlo zakončit a Dánové teď mají šanci opět odskočit. (29:31)

58
    Jenže teď se brankář vrací a Slovinsko je pod hrozbou pasivity. (29:31)

58
    Slovinsko útočí s prázdnou brankou. (29:31)

57
    Magnus Landin se teď z velké šance neprosadil a Dánové už možná začínají být nervózní. Slovinci už ztrácí jen dva góly a budou útočit. (29:31)
    56
    Borut Mačkovšek to vzal na sebe a střelou z velké dálky se trefil přesně k tyči. (29:31)