USA – Austrálie 85:64 (kon.) | Francie – Belgie 81:75 (po pr.)
Francie
81:75 (14:17, 31:36, 48:51, 66:66)
Belgie
Pátek 09.08.2024, 21:00 • Accor Arena, Paříž • Olympijské hry - ženy • Semifinále
Sledujte:

Nejvíce bodů:
    Gabby Williamsová 18 – Emma Meessemanová 19

Nejvíce doskoků:
    Iliana Rupertová a Marieme Badianeová 7 – Emma Meessemanová 12

Nejvíce asistencí:
    Marine Johannésová 5 – Emma Meessemanová a Julie Vanloová 6 (23:24:14)

Domácí Francouzky napodobily své mužské kolegy a zahrají si finále domácí Olympiády proti USA!

Semifinále s Belgií přitom bylo jako na houpačce. Belgičanky po skvělém vstupu do třetí čtvrtiny vedly až o 15 bodů. Domácí hráčky však manko dohnaly, skóre otočily a do poslední minuty vstupovaly se šestibodovým náskokem. Ten však vymazaly třemi proměněnými šestkami Vanloová a trojkou Meessemanová. Francie tak rozhodla až v prodloužení, v němž byla klíčovou ženou především Gabby Williamsová.

Konec zápasu. (81:75)

44:59
    Salaunová proměnila první šestku. Na druhou se už v euforii nesoustředila... (81:75)

44:58
    Salaunová ještě byla faulována půjde střílet šestky. Francouzké basketbalistky se společně s fanoušky už radují. Vědí, že si zahrají finále. (80:75)

44:45
    Williamsová stoprocentní a tohle už by Francie pustit neměla! (80:75)

44:45
    Trestné hody pro Gabby Williamsovou! Ta může domácí přiblížit k postupu. (78:75)

44:30
    Zbrklá střela Vanloové! Míč pro Francii. (78:75)

44:23
    Belgičanky si berou time-out. Ideálně zas potřebují trojku, jako na konci řádné hrací doby. (78:75)
    44:23 Důležité dva body Williamsové.

44:23
    Gabby Williamsová se prosadila přes Emmu Meessemanovou! (78:75)

44:04
    Emma Meessemanová se prosadila pod košem. (76:75)

43:36
    Meessemanová následně zabojovala na obranném doskoku a ještě byla faulována Rupertovou. (76:73)

43:13
    Meessemanová nevyrovnala. Z tříbodové distance trefila přední obroučku. (76:73)

42:50
    Krátká střela Fauthouxové, která byla v časovém presu. (76:73)

42:25
    Antonia Delaereová odpovídá stejným způsobem! (76:73)

42:05
    Iliana Rupertová dává volnou trojku! (76:70)

41:48
    Elise Rametteová dává. Tříbodový rozdíl. (73:70)

41:48
    Skvělá akce Belgičanek. Williamsová zabránila Rametteové v zakončení faulem. Šestky. (73:68)

41:33
    Meessemanová poslala na šestky Marine Fauthouxovpu. Ta proměňuje. (73:68)

41:15
    Emma Meessemanová proměnila dva trestné hody. (71:68)

41:02
    Skvěle sehraný rychlý kontr, který proměnila opět Gabby Williamsová. Všemu předcházel zisk míče, díky aktivnímu presinku. (71:66)

40:50
    A proměněná šestka. (69:66)

40:50
    Gabby Williamsová dala koš s faulem! Linskensová je jediný faul od toho, aby v zápase dohrála. (68:66)

40:39
    Delaereová se pod košem dostala do těžké pozice a byla také zablokována. (66:66)

40:14
    Williamsová byla zablokována Linskensovou. Francouzky rozehrávají z podkoše. (66:66)

40:01
    Začalo prodloužení. (66:66)

Tak to je drama! Belgičanky dokázaly v poslední minutě smazat šestibodové manko. Nejprve proměnila Julie Vanloová tři šestky a 8 sekund před koncem dala Emma Meessemanová trojku. Jdeme do prodloužení!

40:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila. (66:66)

40:00
    Aayayiová nedala volnou trojku z rohu! Půjde se do prodloužení! neskutečný zápas... (66:66)
    39:52 Meessemanová trefuje trojku a srovnává 8,2 sekundy před koncem.

39:52
    Emma Meessemanová dostala přihrávku od Vanloové a v pravou chvíli ukazuje svou extratřídu! Po její trojce je srovnáno. Oddechový čas pro Francii. (66:66)

39:31
    Souboj pod belgickým košem. Ayayiová s míčem vypadla za lajnu a Belgičanky mají útok, který by potřebovaly zakončit trojkou. (66:63)

39:10
    Julie Vanloová to zvládla a snižuje na hratelný rozdíl! (66:63)

39:10
    Vanloová byla faulována při střele z tříbodové distance a bude tak střílet tři trestné hody! Potřebuje proměnit. (66:60)

39:04
    To se povedlo! Proměnila obě a lavička Belgie sahá k time-outu. (66:60)

39:04
    Meessemanová faulovala a Marine Fauthouxová může zvýšit ze šestek! (64:60)

38:44
    Rametteová neproměnila tříbodovou střelu a obranný doskok navíc připadl Francii! (64:60)

38:35
    Francouzský trenér si bere oddechový čas. Máme před sebou dramatickou koncovku. (64:60)

38:23
    Krátká tříbodová střela Fauthouxové. Williamsová následně bojovala na útočném doskoku, ale míč následně píchal jen do autu. (64:60)

37:39
    Dnes vynikající Valeriane Ayayiová proměnila dva trestné hody. (64:60)

37:23
    Meessemanová ale nahrává Antonii Delaereové, která vrací skóre na rozdíl dvou bodů. (62:60)

36:58
    Williamsová ale krásně našla Rupertovou a ta se prosazuje. (62:58)

36:44
    Antonia Delaereová oba dala a Belgie je v kontaktu. (60:58)

36:43
    Badianeová faulovala Delaereovou, která jde na trestné hody. (60:56)

36:34
    Williamsová nedala tříbodovou střelu. Míč získávají úřadující mistryně Evropy. (60:56)

36:06
    Linskensová se snažila nahrát pod koše Meessemanové, ale bylo to nepřesné. Ztráta Belgie. (60:56)

35:32
    Proměnila druhou a snížila na rozdíl čtyř bodů. (60:56)

35:32
    Kyara Linskensová si došla pro faul, po němž bude střílet šestky. (60:55)

35:23
    Francouzky se zahnaly s míčem za půlící čáru a to znamená ztrátu. Chytit balón se snažila Johannésová, ale spadla s ním za lajnu. (60:55)

34:51
    Iliana Rupertová proměnila jen jednu šestku. (60:55)

34:51
    Linskensová nyní faulovala Rupertovou a poslala ji na značku trestných hodů. (59:55)

34:40
    Kyara Linskensová snižuje z podkoše. (59:55)

34:02
    Johannésová proměnila šestku za technickou chybu belgické lavičky. (59:53)
    34:02 Ayayiová se trefila na konci limitu pro útok.

34:02
    Valeriane Ayayiová trefuje střelu s klaksonem, který ukončoval útok Francouzek! Důležitý koš. Oddechový čas pro Belgii. (58:53)

33:36
    Krátká střela Rametteové z tříbodové vzdálenosti. Francouzky žene publikum a také to hraje roli. (56:53)

33:16
    Rupertová krásně nahrála Janelle Salaunové, která se prosadila z podkoše. (56:53)

32:57
    Kyara Linskensová snížila dvěma body. (54:53)

32:41
    Johannésová je výbornou střelkyní a nepohrdla šestkami. (54:51)

32:38
    Marine Johannésová šla do útočného doskoku a Rametteová ji faulovala. Trestné hody. (52:51)

32:13
    Lisowová Mbaková faulovala ve snaze o útočný doskok. Belgičanky jsou teď rozhozené a potřebují se chytit. (52:51)

32:01
    Proměněné šestky Rupertové a galský kohout vede! (52:51)

32:01
    Po útočném doskoku byla faulována Iliane Rupertová a jsou tu další trestné hody. (50:51)

31:04
    Proměnila obě. Domácí ztrácejí už jen bod! (50:51)

31:04
    Unikající Aayayivou faulovala Rametteová a Francozka bude házet šestky. (48:51)

31:00
    Masseyová neproměnila nájezd a míč mají Francouzky. (48:51)

Do čtvrté čtvrtiny jdou Francouzky i s Marine Johannésovou, která ve třetí části odpočívala. (48:51)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (48:51)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (48:51)

29:59
    Williamsová proměňuje a dostává Francii před závěrečnou čtvrtinou na ztrátu jediného trojkového koše! (48:51)

29:59
    Ještě zisk míče a rychlý brejk. Gabby Williamsová byla faulována a jde na šestky. (46:51)
    29:01 Trojka Salaunové.

29:01
    Francouzky dohrály rychlý brejk k otevřené tříbodové střele, kterou proměnila Janelle Salaunová. (46:51)

28:23
    Do třetí čtvrtiny zatím vůbec nezasáhla francouzská hvězda Marine Johannésová. Možná ji trápí nějaký zdravotní problém, jinak si to neumím vysvětlit. (43:51)

27:53
    Becky Masseyová přidala dva body pro Belgii. (43:51)

27:36
    Nájezd Marine Fauthouxové končí dvěma body. (43:49)

27:02
    Tentokrát Williamsová z dálky netrefila. (41:49)

26:41
    Emma Meessemanová také za tři body! (41:49)

25:54
    Nyní trefila Gabby Williamsová trojku! Francie ztrácí už jen pět bodů. (41:46)

25:18
    Williamsová pod košem uvolnila Marieme Badianeovou, která snížila. (38:46)

24:24
    Belgičanky nestihly vystřelit včas. Meessemanová sice trefila koš, ale po klaksonu. (36:46)

23:55
    Bylo to v pořádku. Tři body zůstávají v platnosti. (36:46)

Rozhodčí ještě zkoumají u videa, zda Rupertová nepřešlápla. (36:46)
    23:55 Trojka Rupertové.

23:55
    Iliana Rupertová to vzala na sebe a trefila trojku! Belgický trenér bere raději time-out. (36:46)

23:49
    Francouzky jsou viditelně nervózní a dělají laciné chyby. (33:46)

22:53
    Gabby Williamsová snížila. (33:46)

22:42
    Ta přišla v poslední sekundě! Meessemanová vyzvala Kyaru Linskensovou. (31:46)

22:33
    Nyní Francouzky vystihly přihrávku pod koš. Belgie má ještě 7 sekund na střelu. (31:44)

21:57
    Julie Vanloová trefila těžkou střelu za tři body a je tu zatím nejvyšší vedení v zápase! (31:44)

21:35
    Nyní se Francouzky neprosadily přes obranu Belgie. Ayayiová střílela až po zaznění klaksonu, který ukončil čas pro útok. (31:41)
    21:10 Pet bodů pro Belgičanky v krátkém sledu.

21:10
    Emma Meessemanová přidala další dva body a Francie reaguje time-outem! (31:41)

20:35
    Naopak Becky Masseyová trefila za tři body! (31:39)

20:20
    Michelová Bouryová na úvod neuspěla z nájezdu. (31:36)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (31:36)

Aktérky zápasu jsou zpátky na hřišti. Za malou chvíli začne druhý poločas.

Po prvním poločase prohrává Francie s Belgií 31:36. Belgičanky začaly lépe a od startu duelu vedly. Diváky hnaný galský kohout pak dokázal skóre otočit a dokonce vedl 29:18. Celek z Beneluxu však zareagoval oddechovým časem, uklidnil se a do přestávky zase dokázal vývoj duelu převážit na svou stranu.

Na straně Francie nasázela 11 bodů Valeriane Ayayiová. Za Belgii zvládla stejnou porci Elise Rametteová.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (31:36)

20:00

19:57
    Francouzky nestihly vystřelit v limitu pro útok. Belgičanky rozehrávají z podkoše. (31:36)

19:31
    Vanloová nyní neproměnila střelu z tříbodové vzdálenosti. Ještě útok Francie. (31:36)

19:03
    Belgičanka oba proměnila. (31:36)

19:03
    Badianeová faulovala pod košem zakončující Julii Vanloovou. Trestné hody. (31:34)

18:40
    Johannésová střílela v závěru limitu pro útok a těžkou střelu neproměnila. (31:34)

18:11
    Obě šestky proměněny. Tříbodový rozdíl. (31:34)

18:11
    Kyara Linskensová jde na trestné hody. Faulovala Johannésová. (31:32)

17:40
    Kyara Linskensová otáčí skóre na stranu Belgie. (31:32)

17:20
    Johannésová uvolnila Salounovou, která trefila z rohu obroučku. (31:30)

17:04
    Oddechový čas Francie. (31:30)
    17:04 Nájezd Rametteové.

17:04
    Elise Rametteová si najela pod koš a snížila na rozdíl jediného bodu! (31:30)

16:53
    Johannésová netrefila z tříbodové distance. Navíc obranný doskok pro Belgii. (31:28)

16:31
    A obě proměnila. (31:28)

16:30
    Faul Michelové Bouryové na Rametteovou, která bude střílet šestky. (31:26)

16:08
    Kyara Linskensová využila dobrého pasu Meessemanové. (31:26)

15:50
    Alexia Cherriová za dva body. (31:24)

15:25
    Michelová Bouryová hrající s maskou, která chrání její zraněný nos, neproměnila šanci pod košem. (29:24)

14:47
    Salounová se neprosadila pod košem. Obranný doskok navíc pro Belgii. (29:24)

14:30
    Julie Vanloová se trefila za tři body! (29:24)

14:03
    Emma Meessemanová střílela šestky. Proměnila druhou. (29:21)

13:57
    Po zápasnickém přetahování o míč byl nakonec odpískán nedovolený zákrok Willamsové na Rammeteovou. Bude to jen rozehrávka ze strany. (29:20)

13:37
    Oddechový čas tentokrát pro Francii. (29:20)

13:26
    Elise Rametteová snížila proměněnými šestkami. (29:20)

13:16
    Šestka už zůstala neproměněna. (29:18)

13:15
    Oddechový čas pro Belgii. (29:18)
    13:15 Ayayiová dala koš s faulem.

13:15
    Belgičanky ve druhé čtvrtině vypadly z role! Nyní inkasovaly koš s faulem od Valeriana Ayayiové. (29:18)

12:38
    Gabby Williamsová obě šestky proměnila a navyšuje vedení Francouzek. (27:18)

12:38
    Další trojku Ayayiová minula. Williamsová však měla útočný doskok a byla faulována. Trestné hody. (25:18)

12:11
    Johannesóvá uvolnila Valeriane Ayayiovou a ta přidala další trojku! Francie vede o sedm bodů. (25:18)

11:53
    Proměnila druhou. (22:18)

11:52
    Elise Rametteová byla faulována a bude střílet šestky. (22:17)
    11:40 Trojka Badianeové.

11:40
    Marieme Badianeová už tříbodovou střelu dává a Belgie sahá k time-outu! Francouzky poněkolikáté těžily z útočného doskoku. (22:17)

11:28
    Ayayiová si věří, ale z tříbodové vzdálenosti se netrefila. (19:17)

11:08
    Francie poprvé v zápase vede po proměněných šestkách Valeriane Ayayiové! (19:17)
    10:37 Trojka Johannésové.

10:37
    Marine Johannésová dává první trojku zápasu! (17:17)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (14:17)

10:00
    První čtvrtina skončila. (14:17)

Vanloová nedala a Francouzky mají obranný doskok. (14:17)

09:28
    Ayayiová nyní proměnila dvoubodovou střelu. (14:17)

09:10
    Valeriane Ayayiová střílela šestky, které proměnila. (12:17)

08:57
    Nyní belgická ztráta. Minuta do konce první čtvrtiny. (10:17)

08:35
    Bethy Munungaová byla poslána na šestky. Proměnila druhou a Belgie vede o sedm bodů. (10:17)
    08:13 Elise Rametteová - 10:16

08:13
    Michelová Bouryová nedala tříbodovou střelu. Následně uspěla na druhé straně opět Elise Rametteová. (10:16)

07:41
    Další dva body pro Belgičanky po nájezdu Elisy Rametteové. (10:14)

07:18
    Kyara Linskensová zase vrátila Belgii vedení. (10:12)

06:44
    Ukvapená střela Vanloové z tříbodové vzdálenosti. Míč získávají domácí hráčky. (10:10)

06:18
    Iliana Rupertová vyrovnává stav. (10:10)

05:32
    A ta oba proměnila. (8:10)

05:32
    Rupertová faulovala pod košem Munungaovou. Trestné hody pro Belgičanku. (8:8)

05:13
    Marieme Badianeová doskočila po vlastní střele a srovnává stav. (8:8)

04:35
    Trestný hod ale neproměnila. (6:8)

04:34
    Janelle Salounová trefila dvoubodovou střelu z faulem! Ještě má tak šanci přidat další bod. (6:8)

04:23
    Rupertová netrefila volnou střelu z hranice trojky. Navíc pak útočný faul Francouzek ve snaze o doskok. (4:8)

03:51
    Krátká střela Badianeové z tříbodové vzdálenosti. (4:8)

03:15
    Iliana Rupertová snižuje. (4:8)

02:54
    Vanloová našla krásnou nahrávkou Antonii Delaereovou a ta se prosazuje! (2:8)

02:10
    Emma Meessemanová předčila pod košem Ayayiovou a zatím zůstává jedinou střelkyní Belgie. (2:6)

01:56
    Janelle Salaunová proměnila dva trestné hody a zaznamenala tak první body galského kohouta. (2:4)

01:47
    Emma Meessemanová trefuje dvoubodovou střelu. Tohle je hráčka, na kterou Belgie hodně spoléhá. (0:4)

01:24
    Badianeová nedala trojku z pravého rohu. Linskensová si připsala obranný doskok. (0:2)

00:42
    Pod košem se prosadila největší belgická hvězda Emma Meessemanová. (0:2)

00:03
    Úvodní rozskok zvládla lépe Belgičanka Linskensová. Vzápětí ale přišla ztráta. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Zazněly také národní hymny obou zemí. Domácí fanoušci a hráčky si poctivě odzpívaly Marseillaisu.

Francie: Fauthouxová, Cheryová, Michelová Bouryová (C), Ayayiová, Rupertová, Salaunová, Malongaová, Williamsová, Badianeová, Johannésová, Lacanová, Berniesová.
    Trenér: Jean-Aimé Toupane

Belgie: Rametteová, Delaereová, Resimontová, Meessemanová (C), Linskensová, Claessensová, Munungaová, Masseyová, Lisowová Mbaková, Masseyová, Vanloová, Jorisová.
    Trenér: Rachid Meziane

Rozhodčí: Castillo (ESP), Chuecaová (ESP), Kato (JPN).

Francie:
    Domácí tým si chce zahrát v Paříži finále. A Francouzky předvádějí dobré výkony. Svou skupinu A vyhrály. Začaly vítězstvím 75:54 nad Kanadou a poté přehrály úplně stejným skóre Nigérii. Následně už nevadila ani porážka 72:79 s Austrálií. Ve čtvrtfinále si Francie poradila výsledkem 84:71 s Německem. V tomto utkání se prezentovala 24 body Marine Johannèsová.

Belgie:
    Belgičanky jsou úřadujícími mistryněmi Evropy. Mezi basketbalové velmoci se posunuly až v posledních letech. Na OH jsou teprve podruhé. V Tokiu skončily sedmé, což V Paříži už jistě překonají.

Hráčky Belgie postoupily dál s velmi odřenýma ušima jako jeden ze dvou třetích týmů. Měly o jediný bod lepší skóre než nepostupující Čína. Do turnaje vstoupily porážkou 69:83 s Němkami. Poté prohrály 74:87 s Američankami. Play-off jim nakonec zachránilo vítězství 85:58 nad Japonskem. Čtvrtfinále se Španělkami jim pak vyšlo skvěle, když dokázaly vyhrát 79:66.

Vítám tu všechny milovníky basketbalu! V pátek je na programu semifinále ženského olympijského turnaje. K večernímu zápasu se upíná pořadatelská země. Domácí Francouzky totiž vyzvou Belgii. Výkony na turnaji i podpora diváků lehce favorizují Francii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.