Do 80 kg – muži
Osmifinále, čtvrtfinále a semifinále

Pátek 09.08.2024, 09:00 • Grand Palais, Paříž • Olympijské hry - Taekwondo
Sledujte:

Finálovou dvojicí je duo Mehran Barchordari a Firas Katoussi. První jmenovaný, reprezentant Íránu, je bronzovým medailistou z předloňského MS a právě zde v Paříži vyhrál letos svůj první závod Grand Prix v kariéře. Tunisan byl předloni rovněž bronzový, byť v kategorii do 74 kil, letos pak ovládl turnaj Grand Prix v čínském Tchaj-jüanu.

Pouze bitva o bronz čeká na úřadujícího vicemistra světa Američana Nickolase a vítěze finále letošního Grand Prix Korejce Soa. Ti se každý utkají z jedním s vítězů opravných zápasů, které spolu svedou ti, kteří během turnaje podlehli jednomu z finalistů, tedy kvarteto Alessio, Jajsunov, Sejranovic a Hrnic.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem příznivcům taekwonda! (17:20:49)

Úřadující vicemistr světa a třetí muž finále letošního Grand Prix je ohromně zklamaný, dost si věřil na zlato a zrovna tenhle konec je obzvláště trpký.

Katoussi srovnal na 2:2 a díky jediné bodované útočné technice, kterou měl právě on, vítězí!

Ó! Dvě vteřiny před koncem trefuje Firas Katoussi tělo soupeře a jde do finále!

Je tu druhé napomenutí pro bojovníka z Tuniska.

Tunisan dvacet sekund před koncem druhého kola padá!

První kolo končí bez bodu, více zásahů a tedy triumf má ale Tunisan.

Druhé semifinále nyní obstarává Američan Nickolas a Tunisan Katoussi.

V poslední vteřině ovšem bere dva body za zásah těla Barchordardi a vítězí 12:8! Je ve finále!

Vzápětí ovšem Korejec zapisuje pět bodů za kop do hlavy s rotací!

Kop není uznán.

Íránec vede 10:3, Korejec ještě čtyři sekundy před koncem reklamuje zásah hlavy.

Na zásahy do těla, každý pro jednoho z mužů, mnoho neznamenají.

24 vteřin před koncem zvyšuje Íránec na 9:0 a je prakticky jisto, kdo bude finalistou.