Týmy – muži (kon.) | Týmy – muži (kon.)
Týmy – muži

Pátek 09.08.2024, 10:00 • South Paris Arena 4 • Olympijské hry - Stolní tenis • O 3. místo
Sledujte:¨

Celá hala stojí na nohou a zpívá. To znamená jediné. Francie dokázala i ve druhém bronzovém zápase ve stolním tenise vyhrát medaile. Největší zásluhu má na tom opět Felix Lebrun, který ze 3 bodů Francie získal sám 2 body. Již v 15:00 hodin nás čeká souboj Číny se Švédskem o zlato. Do té doby se s vámi loučím a pokud jste ještě neobědvali, tak přeji dobrou chuť. (13:21:03)

Felix LEBRUN – Hiroto SHINOZUKA 3:1

Na třetí pokus to již Lebrunovi vyšlo, po výhře 3:1 (7,7,-12,11) nad Shinozukou získává druhou bronzovou medaili z domácí Olympiády.

Lebrun první mečbol využít nedokázal. Před tím druhým si raději bere timeout.

Shinozuka ukázal, že zná dokonale rozměry stolu. Od stavu 7:9 si hned 3x vypomohl prasátkem a setem v poměru 14:12 ještě zdramatizoval vývoj zápasu.

Oddechový čas japonskému hráči mnoho podpory nepřinesl, zato publikum dělá pro Lebruna maximum. Francouz se jim za to odvděčil totožným výsledkem, jako v prvním setu, a vede již 2:0 na sety.

Velmi brzy ve druhé sadě využívá Shinozuka svůj timeout. Uvidíme, zda mu to pomůže odskočit do většího vedení.

Felix Lebrun opět ukázal, že se narodil pro tuto Olympiádu. V rámci jeho posledního vystoupení na turnaji získal úvodní set poměrem 11:7.

O bronzu tedy rozhodne poslední možný zápas mezi Francouzem Felixem Lebrunem a Japoncem Hirotem Shinozukou.

Ze třetího mečbolu se tentokrát Tomokazu Harimoto nemýlil a porazil Simona Gauzyho 3:1 (8,-8,8,12). Pro Japonsko to znamená, že stejně jako v utkání se Švédskem naplní limit 5 možných zápasů, protože utkání s Francií je vyrovnáno 2:2.

Oba mečboly dokázal Gauzy odvrátit a vybojoval si setbol. Ten Japonec odvrátil sotva znatelným prasátkem.

Pokaženým servisem nabídl Gauzy svému soupeři 2 mečboly.

Svůj oddechový čas nyní využívá za stavu 1:2 a 5:5 i Simon Gauzy.

Harimoto teď natolik prohnal Gauzyho, že nám francouzský hráč vedle stolu doložil roznožkou svou ohebnost.

Fanoušci působí na Gauzyho, jako palivo, které se mu doplňuje přímo za jízdy a Francouz tak předvádí vynikající výměny. I přesto si zatím Harimoto ví rady a vyhrává třetí set 11:8.

O poznání lépe se vyvíjel druhý set pro Gauzyho, který získal druhým setbolem 11:8.

První set zpočátku pro Harimota vypadal jako jasná záležitost, Gauzy se potom výborně dotáhl a Japonec raději přerušil hru timeoutem. Nakonec může být Harimoto rád za výhru prvního setu výsledkem 11:8.

O vyrovnání se půjde pokusit Tomokazu Harimoto, který byl v dnešním zápase už jednou na dosah vítězství. Tentokrát je jeho soupeřem Simon Gauzy.