Slovensko – Německo 5:2 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 5:2 (kon.) | Česko – Švédsko 5:1 (kon.)
Česko
5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Švédsko
Pátek 09.08.2024, 23:30 • Rogers Place, Edmonton • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále

To je ode mne dnes vše. Děkuji vám za pozornost a u zápasu České hokejové reprezentace do 18 let ve finále Hlinka Gretzky Cupu se budu těšit. Na počtenou! (02:16:21)

Střely ve třetí třetině – 9:8
    Celkem – 28:19

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Ondřej Štěbeták, za švédský výběr byl pak zvolen Eddie Genborg.

Národní tým podruhé v řadě postupuje do FINÁLE Hlinka Gretzky Cupu!

Semifinálové utkání zahájili lépe Švédové, když v 11. minutě otevřeli skóre zásluhou Viktora Klingsella. Druhá část hry už jednoznačně patřila českým barvám, kteří po trefě Adama Benáka, Tomáše Malínka a Víta Záhejského odskočili do pohodlného vedení. Skvělý výkon svěřenců Davida Čermáka pokračoval i v závěrečné dvacetiminutovce, na jejímž konci se do prázdné klece trefili Vít Záhejský a Viktor Šámal.

59:59
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Axel Bröngel-Larsson – 2 min., sekání.
    59:46 Viktor ŠÁMAL - 5:1

59:46
    Česko právě vstřelilo branku!
    Pátou čárku na střeleckou listinu České republiky přidal VIKTOR ŠÁMAL, který se do úniku vydal po pohotové pobídce Robina Švančary. Asistence: Robin Švančara. – 5:1

59:24
    Hráči ve žlutých dresech znovu odvolali brankáře, stáhnout tříbrankové manko se už však zdá jako nadlický úkol.

58:48
    Oddechový čas pro tým Švédsko.
    58:48 Vít ZÁHEJSKÝ - 4:1

58:48
    Je rozhodnuto! O postupovou tečku českého výběru se postaral VÍT ZÁHEJSKÝ, jenž si počkal na nepovedenou rozehrávku soupeře a okamžitě zamířil z poloviny hřiště mezi tři tyče. Bez asistence – 4:1

58:24
    Švédové se stále nemohou usadit v útočném pásmu, národní tým skvěle napadá.

58:03
    Výběr Tre Kronor to zkouší v šesti!

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny, Švédsko rozehrává z vlastní poloviny.

57:07
    Hugo Hallin si na modré čáře několikrát zaklepal o přihrávku, jenomže Viktor Klingsell to vzal na sebe a trefil Štěbetákův beton.

56:41
    Přechod českých barev do útočné třetiny zastavilo postavení mimo hru.

56:19
    Radim Mrtka fantasticky obral švédského soupeře o puk, následné rozehrání ale zamířilo na hokejku protivníka.

56:04
    Vyhození národního týmu se od plexiskla odrazilo do hlediště.

Michal Jonáš

Branky a nahrávky: 23. Benák (Záhejský, Poletín), 31. Malínek (Černý, Pekař), 34. Záhejský (Benák), 59. Záhejský, 60. Šámal (Švančara) – 11. Klingsell (Gästrin)

Česko: Štěbeták (Oršulák) – Černý, Mrtka, Malínek, Dravecký, Seidl, Mikel, Holub – Novotný, Benák (A), Záhejský – Poletín (C), Čihař, Pekař – Hrubý, Pavlík (A), Rozsíval – Švančara, Kucharčík, Šámal – Fasner.
    Švédsko: Härenstam (Sörqvist) – Hallin, Vass, Boumedienne, Wahlund, Bröngel-Larsson, Sjöström, Lindgren – Jennersjö, Hillström, Genborg – Ihs Wozniak, Björck, Drott – Klingsell, Gästrin, Stenberg – Novotny, Nilson, Lagerberg Hoen.

Rozhodčí: Rapsky, Wood-Schatz – Gibbs, Lapointe