Volný styl do 74 kg – muži (kon.) | Volný styl do 62 kg – ženy (kon.)
Volný styl do 125 kg – muži (kon.) | Volný styl do 65 kg – muži (kon.)
Volný styl do 76 kg – ženy (kon.) | Volný styl do 97 kg – muži (kon.)
Volný styl do 65 kg – muži (kon.) | Volný styl do 97 kg – muži (kon.)
Volný styl do 76 kg – ženy (kon.) | Volný styl do 74 kg – muži Vítěz: R. Džamalov (UZB) (kon.)
Volný styl do 125 kg – muži Vítěz: G. Petriašvili (GEO) (kon.) | Volný styl do 62 kg – ženy Vítězka: S. Motokiová (JAP) (kon.)
Volný styl do 62 kg – ženy

Vítězka: S. Motokiová (JAP)

Sobota 10.08.2024, 20:50 • Champ de Mars Arena, Paříž • Olympijské hry - Zápas • O medaile
Sledujte:

Pošesté ze všech šesti konaných turnajů ve volném stylu žen se do finále střední váhy dostala Japonka, pošesté bere Japonka zlato. Dosud nikdy žádná žena, která nereprezentuje Japonsko v této váhové kategorii olympijské zlato nezískala. Šanci neměla ani dnešní soupeřky Sakury Motokiové Iryna Koljadenková, která prohrává předčasně již po 4 minutách a dvou vteřinách.

Motokiová tak navazuje na stříbro z loňského mistrovství světa a ve 22 letech slaví svůj první triumf mezi dospělými. Perfektní výkon japonské zápasnice, ukázková ofenziva, učebnicově provedené techniky a zcela optimální načasování výpadů. Paráda.

To je pro dnešní zápasnický program v Champ de Mars Areně v Paříži vše, přeji všem příznivcům našich přenosů top noc. (21:46:02)

Neskutečná Sakura Motokiová!

Je hotovo, Sakura Motokiová závěr finálového mače ovládla a vítězí 12:1!

Japonka dominuje a zvyšuje na 8:1.

Po pauze nastoupila Ukrajinka, Japonka ovšem skvělou protiakcí naopak zvyšuje na 6:1!

Jdeme na to, publikum slaví více než při triumfu, technické obtíže jsou zažehnány.

Nyní se zřejmě podařilo opravit časomíru, ale zase se rozbil propojený systém na počítání skóre.

Na zlatý hřeb programu a finále olympijských her to není zrovna ta nejlepší organizace...

Nejde to opravit, čas bude muset někdo měřit jinak.

Nyní je přerušeno, časomíra stále tvrdí, že je přestávka, ačkoliv se již dávno soupeří.

Je to tak, výzva je úspěšná a stav je tak pouze 4:1 pro Motokiovou.

Ukrajinský tým ještě zkouší challenge, poslední obrat Japonky možná přišel po vypršení limitu na poločas.

A další přetočení, Japonka zvyšuje těsně před koncem poločasu na 6:1!

A úspěšně přetáčí, Japonka vede 4:1!

Nyní ovšem Motokiová chytá nohy soupeřky.

Japonka žádnou bodovanou akci nepředvedla a prohrává tak nyní 0:1.

Motokiová je po 90 vteřinách zápasu napomenuta za pasivitu.