Do 57 kg – ženy Vítězka: Lin Jü-tching (TPE) (kon.) | Do 57 kg – muži Vítěz: A. Chalokov (UZB) (kon.)
Do 75 kg – ženy Vítězka: Li Čchian (CHN) (kon.) | Nad 92 kg – muži Vítěz: B. Džalolov (UZB) (kon.)
Do 75 kg – ženy

Vítězka: Li Čchian (CHN)

Sobota 10.08.2024, 22:34Olympijské hry - Box • Finále
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:34.

Boxerská soutěž v polotěžké váze žen vyvrcholí finálovým soubojem mezi nejvýše nasazenou Li Čchian z Číny a Atheynou Bylonovou z Panamy.

Li Čchian
    porazila na body 5:0 Filipínku Bacyadanovou, 4:1 Indku Borgohainovou a znovu jednomyslně 5:0 Parkerovou z Austrálie. Dříve boxovala 34letá rodačka z Che-nanu ve střední váze a získala olympijský bronz v Rio de Janeiru a stříbro v Tokiu, než přešla o váhovou kategorii výše.

Atheyna Bylonová si poradila s Kazaškou Chalzovovou 4:1, Polku Wójcikovou porazila jen těsně 3:2 a kamerunskou obhájkyni zlata Ngambaovou 4:1. Do finále tedy neměla tak umetenou cestu a bude jasnou outsiderkou.

Zápas byl zahájen.

1
    Pozor, Číňanka končí hned v první minutě po tvrdém úderu na zemi! Bylonová se pustila do boje s vervou.

Obě soupeřky se dobře hlídají, mírně aktivnější je ale nadále Bylonová.

Soupeřky jsou zaklesnuté a čeká se na gong.

Konec prvního kola.

Od všech rozhodčích dostává 10:9 Li Čchian.

2
    Z kleku vstává odpočítávaná reprezentantka Panamy.

Li Čchian zasadila soupeřce tvrdý pravý hák.

Jestliže v prvním kole měla optickou převahu Bylonová, teď je to jasná záležitost Li. Středoameričanka se poněkud vyčerpala úvodním náporem.

Pokračuje poněkud neurovnaná mlácená, v níž střídavě zasahují obě boxerky.

Konec druhého kola.

Ve druhém kole zabodovala u jednoho z rozhodčích boxerka z Panamy, u čtyř má po dvou kolech Li převahu 20:18.

Začalo třetí kolo.

3
    Atheyna Bylonová musí útočit, pokud chce ještě zabojovat o zlato.

Bylonová úspěšně zaútočila na břicho.

Soupeřky se dostaly do série úderů zblízka, zdá se, že jediný přesný mířil na hlavu panamské boxerky.

Konec třetího kola.

Třetí kolo nebylo jednoznačné, ale poměrem 4:1 na body získává zlato pro Čínu favorizovaná Li Čchian.