K1 500 m – ženy cz (kon.) | K1 1000 m – muži cz (kon.)
C1 200 m – ženy (kon.) | K1 500 m – ženy Vítěz: L. Carringtonová (NZL) (kon.)
K1 1000 m – muži Vítěz: J. Dostál (CZE) (kon.) | C1 200 m – ženy Vítěz: K. Vincentová (CAN) (kon.)
K1 1000 m – muži
Finále A a B

Vítěz: J. Dostál (CZE)

Sobota 10.08.2024, 13:10Olympijské hry - Rychlostní kanoistika • Finále
Sledujte:

Česká rychlostní kanoistika tak v Paříži posbírala celkem dvě zlaté medaile a je jednoznačně nejúspěšnější částí české výpravy na olympijských hrách 2024. (13:31:02)

Josef Dostál dokázal získat své první olympijské zlato! V Riu byl na této distanci stříbrný, v Tokiu mimo medailová pořadí. K tomu má ve sbírce tři bronzy z kategorií K2 a K4. Vysněné zlato vybojoval nyní v Paříži po skvělé jízdě na singlkajaku na jeden kilometr! Navázal tak na Martina Fuksu, který byl zlatý včera v kategorii C1 na kilometru.