Závod žen cz (kon.) | Závod mužů Vítěz: A. el-Džendí (EGY) (kon.)
Závod mužů

Vítěz: A. el-Džendí (EGY)

Sobota 10.08.2024, 17:30Olympijské hry - Moderní pětiboj • O medaile
Sledujte:

Světový rekord v moderním pětiboji byl pokořen, Ahmed el-Džendí suverénně triumfuje rozdílem 13 sekund a 38 setin nad Japoncem Satem a bere zlatou olympijskou medaili s krásným ziskem 1555 bodů! Egypťan byl stoprocentní na koni, vyhrál šerm a tak i přes až šestou nejrychlejší plavbu a 11. běh v němž na střelnici na nejlepšího Sea ztratil 14 sekund bez potíží triumfuje.

Vůbec nejlepší výkon v běhu a střelbě předvedl Emiliano Hernandez z Mexika, který se i navzdory nevydařené jízdě i základnímu kolu šermu málem vyhoupl na medailové příčky.

Ty ale nakonec uhájili s 100% muži z jízd Taišu Sato, který se zaskvěl při šermu i v běhu a Ital Milan, jehož doménou byli kromě jízd plavba a běh.

To už je pro tento přenos vše, přeji každému top noc. (19:33:53)

18. Mohanad Šában (EGY) 1181 bodů

Stříbro bere Sato s odstupem 13,38, bronz si bleskovou závěrečnou šestistovkou vysloužil Giorgio Malan!

Je hotovo, Ahmed el-Džendí je zlatý!

Ztráta Satoa je aktuálně 11,58, ten je také výborný, ostatní muži již o zlato zřejmě nezabojují.

Ahmed el-Džendí ovšem zvládá nyní parádně střelbu a žene se ke zlatu.

Sato drží krok! Japonec snižuje ztrátu na 14,42! Třetí Čun ztrácí 20,54, čtvrtý Milan 24,21 a pátý Cicinelli pouze 24,28.

Na 1 800 metrech vede Ahmed el-Džendí před Satem a Čunem o 18,17, na čtvrtém místě se drží Malan, pátý Cicinelli, šestý Seo, sedmý Hernandez.

Po druhé střelbě klesá Egypťanům náskok na 18,7.

Druhý Čun, spolu s ním Sato, následuje trio Malan, Cicinelli, Seo.

Na 1 200 metrech roste náskok Egypťana již na 20,38.

S odstupem pak Malan, Cicinelli, Seo, Hernandez a Švecovcs.

El-Džendí vede na 600 metrech o 15,5 sekundy, druhý je Čun, třetí Sato, čtvrtý Dallenbach.

Závěrečná disciplína právě začíná!

Ahmed el-Džendí bude mít na dvojici Dallenbach, Čun náskok 17 sekund, na Satoa 23, na Malana 30 a na Cicinelliho 32.