Pardubice – Slovácko 0:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 4:0 (kon.) | Ostrava – Hr. Králové 1:0 (kon.)
Plzeň – Karviná 5:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
5:0 (2:0)
MFK Karviná
Neděle 11.08.2024, 20:00 • Doosan Arena, Plzeň • Chance Liga • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Krásný večer z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanoušky u textového přenosu čtvrtého kola Chance Ligy, ve kterém domácí Viktoria Plzeň přivítá na svém trávníku Karvinou.

Červenomodří do nového ročníku vstoupili dobře, když nejprve zvítězili na půdě nováčka z Dukly 3:1 a tři body poté potvrdili na svém hřišti, kde Viktoria porazila Hradec Králové těsně 3:1. Ve třetím kole už ovšem přišla první ztráta, když svěřenci Miroslava Koubka pouze remizovali v Jablonci 0:0. Ve čtvrtek poté vstoupili Západočeši do předkol Evropské ligy, ve Slovenských Košicích se utkali proti ukrajinskému Kryvbasu a Plzeň si do odvety veze výhru 2:1, krásně pálil šestnáctiletý talent Jiří Panoš.

Karviná má zatím na kontě tři body, narozdíl od Viktorie ale hosté odehráli pouze dvě utkání, to poslední s Baníkem bylo totiž na žádost Ostravy odloženo. V úvodu ligy se Karviná utkala na svém trávníku s Libercem, přestože Slezané šli jako první do vedení, ze zisku tří bodů se radoval soupeř. O týden později už ovšem svěřenci kouče Hyského se radovali, na hřišti Pardubic vyválčili výhru 1:0, když do černého mířil Amar Memič.

Dámy a pánové, užijte si náš přenos, tím vás provede Jakub Štěrba.

FC Viktoria Plzeň: Tvrdoň – Dweh, Hranáč, Jemelka – M. Havel, Červ, Kalvach (C), Kopic – Šulc, Slončík – Vašulín.
    Náhradníci: Wiegele – Sène, Ricardinho, M. Vydra, Sojka, Bello, Mosquera, Panoš, Míka, Jirka, Metsoko.
    Trenér: Miroslav Koubek.

MFK Karviná: Knobloch – Mikuš, Svozil (C), Krčík, Fleišman – Čavoš, Planka – Regáli, Botos, Memić – Ezeh.
    Náhradníci: Lapeš, Ciupa – Moses, Muhammad, Samko, Ražnatović, Žák, Vecheta, Endl, Vinicius, Raspopović, Singhateh.
    Trenér: Martin Hyský.

Rozhodčí: Pechanec – Paták, Žurovec.

Miroslav Koubek dnes udělal proti čtvrtečnímu zápasu v Košicích dvě změny, místo šestnáctiletého Jiřího Panoše bude hrát Tom Slončík a na hrotu místo Matěje Vydry vyběhne Daniel Vašulín.

Obě mužstva již nastupují na hrací plochu, utkání začne přibližně za dvě minutky.

Ještě před samotným zápasem nás čeká menší ceremoniál, jelikož v nedávné době odehrál Milan Havel své dvousté utkání v nejvyšší soutěži.

1

1
    Hned v první minutě hodilo dlouhý aut až do pokutového území Amar Memić, Marián Tvrdoň si nicméně v pohodě našel míč ve svých rukavicích.

2
    Na druhé straně rozehrál pro změnu Lukáš Kalvach úvodní rohový kop v zápase, avšak ani tady z toho žádné nebezpečí pro branku soupeře nebylo, přestože Robin Hranáč byl v dobré pozici.

3
    Lukáš Kalvach nedlouho poté rozehrál další roh, tentokrát z pravé strany, avšak ani tentokrát hráči Viktorie ohrozit branku nedokázali.

4
    Karviná zkusila zahrozit po levé straně, tam to měl však Jan Kopic dobře zavřené, hra se znovu obrací.

5
    Tom Slončík podnikl rychlý sprint s balonem na pravé straně, přesným centrem našel přeš šíři hřiště Havla, který ještě sklepl na Šulce, jeho rána byla ovšem sražená na další roh.

6
    Hledištěm to jenom zahučelo, Milan Knobloch mohl však zůstat v naprostém klidu.

7
    Karviná se zatím nebojí hrát nahoru, proti obraně Viktorie to má ovšem složité, nyní si skvěle splnil povinnosti Václav Jemelka.

8
    Po chybě Jiřího Fleišmana běžel ze strany sám na brankáře Pavel Šulc, jeho rána byla ovšem na poslední chvíli zablokována.

8
    Nyní už to bylo o poznání zajímavější, Daniel Vašulín připravil střeleckou pozici pro Toma Slončíka, ten avšak trefil jen prostředek brány, kde byl Knobloch.

10
    Václav Jemelka pustil balon za svá záda, tam si ho sebral Tvrdoň, který následně rozehrál dlouhým odkopem od své branky.

12
    Pavel Šulc dlouhým balonem hledal na levém křídle Milana Havla, jenž mu poté v pokutovém území vrátil, jeho hlavička šla nicméně nad branku. Pomezní rozhodčí navíc s odstupem času ještě odmával ofsajd.

13
    Karviná špatně rozehrála, Daniel Vašulín se po rychlé přihrávce ale nechal odstavit tělem od balonu, z toho mohla Viktoria rozhodně vytěžit více.

14
    Hezká fotbalová akce, která volala po gólu. Slončík přihrál na levou stranu na Havla, jehož nadýchaný centr si našel na hraně malého vápna hlavou Pavel Šulc, ten nicméně orazítkoval jen břevno.

15
    Balon se poté odrazil na čáru a zpět do hry. Hlavní rozhodčí si nechal celou věc překontrolovat, ale kulatý nesmysl opravdu nebyl za brankovou čárou.

16
    Na druhé straně Martin Regáli si nepohlídal svá záda a čistě byl připraven o míč.

17
    Lukáš Kalvach z jedničky poslal dlouhý balon na Toma Slončíka, jenž mohl jít sám na brankáře, kdyby si balon však lépe prvním dotykem připravil.

18
    David Planka rozehrál rohový kop centrem do vápna, na zadní tyči byl volný Botos, rána mu však vůbec nesedla.

20
    Máme za sebou dvacet minut hry, Plzeň nyní měl další velkou možnost. Lukáš Červ skvěle podržel balon na hraně pokutového území, poté byl sám volný Milan Havel na levé straně vápna, svou ránu ale poslal vedle brány Knoblocha.

22
    Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Jiří Fleišman).

23
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Viktoria jde do vedení. Marián Tvrdoň poslal dlouhý balon směrem dopředu, tam si DANIEL VAŠULÍN tělem odstavil obránce a poté prudkou ránou překonal i gólmana Knoblocha.
    23. Daniel VAŠULÍN - 1:0

25
    Karviná se snaží zareagovat na vývoj utkání, ale zatím to má hodně složité.

26
    Velká komplikace pro Karvinou. Patrik Čavoš ve skluzu přišlápl kotník Lukáši Červovi a za tento ostrý zákrok vidí od rozhodčího Pechance rovnou červenou kartu.
    26. Červená karta

27
    Lukáš Červ stále zůstává ležet na hrací ploše, aktuálně se o něho starají kluboví lékaři.

28
    Už se opět hraje, vypadá to, že plzeňský záložník nakonec bude v pořádku.

29
    Nepovedený nákop směrem dopředu, od své branky bude rozehrával Milan Knobloch.

30
    Krásná fotbalová akce, po které vede Viktoria již o dvě branky. Vše začalo u nepovedené rozehrávky Knoblocha, při které získal balon Kalvach. V pokutovém území poté šikovně přistrčil míč Šulc k noze TOMA SLONČÍKA, jenž pohotově uklidil míč do brány, čímž vstřelil svou první branku v plzeňském dresu.
    30. Tom SLONČÍK - 2:0

32
    Další faul na plzeňského hráče, tentokrát Ezeh sestřelil Václava Jemelku.

33
    Hezký pas za obranu Karviné, žádný z plzeňských hráčů ovšem tentokrát míč nestihli.

34
    Náznak hostujícího celku, ten ovšem utlumil Jan Kopic, který se spolehlivě vrátil a nakonec míč vrátil až ke svému brankáři.

35
    Z hranice vápna vystřelil Lukáš Červ, jeho pokus byl nicméně sražen na další rohový kop. Ten rozehrál Lukáš Kalvach centrem na kopačku Toma Slončíka, jehož rána z voleje skončila nad brankou.

35
    Střídání v týmu MFK Karviná:
    ze hřiště odchází Martin Regáli, přichází David Moses.

36
    Z velké dálky napřáhl Jan Kopic, Milan Knobloch dokázal jeho ránu pouze vyrazit, nikdo z domácích již nestačil dorážet.

37
    Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Sampson Dweh).

39
    Centrovaný balon do pokutového území v pohodě odvrátil do bezpečí Václav Jemelka, hosté ovšem nadále zůstávají u balonu.

40
    Marián Tvrdoň nicméně mohl být naprosto v pohodě, jelikož k žádné ráně se Karviná nedostala.

42
    Karviná i o deseti hráčích předvádí sympatický výkon, proti dobře hrající Viktorii to má nicméně hodně složité.

43
    Pobídka Davida Planky skončila pouze v náruči Mariána Tvrdoně, hosté to nadále zkouší před koncem prvního poločasu.

44
    Viktoria mohla naopak z brejku vstřelit svou třetí branku, Lukáš Červ se dokázal uvolnit na levé straně, v pokutovém území měl spoustu prostoru kolem sebe, jeho pobídku ale ideálně netrefil Daniel Vašulín.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase hned tři minuty.

45+1
    Rajmund Mikuš posílal zajímavý centr do ohně, tam Karviná bojovala o první gól v zápase, vše ale končí pouze rohovým kopem.

45+2
    Po něm mohl do brejku Pavel Šulc, avšak proti dvojnásobné přesile neuspěl.

45+3
    Hosté dostali v závěru prvního poločas k dispozici standardku, nic zajímavého se z ní ale neudálo.

45+3

Je za námi první poločas, po kterém vede domácí Viktoria nad oslabenou Karvinou 2:0. První branku vstřelil Daniel Vašulín, na jehož zásah navázal Tom Slončík. Od 26. minuty navíc hrají hosté o deseti, poté co byl vyloučen za faul na Červa Patrik Čavoš. Plzeň má utkání zcela ve své moci, Karviná to bude mít ve druhé půli hodně složité.

46

46
    ze hřiště odchází Jiří Fleišman, přichází Andrija Ražnatović.

47
    Hned zkraje druhého poločasu Viktoria rozehrála rohový kop, nakonec se ke střele dostal v těžké pozici Lukáš Červ, branku ovšem minul.

48
    Tom Slončík dostal krásnou přihrávku na kraj pokutového území, následně šajtlí oslovil na malém vápně Daniela Vašulína, který se v takových situacích často nemýlí. Proti byl ovšem VAR, který odhalil ofsajdové postavení.
    48. Neuznaný gól kvůli ofsajdu.

51
    Plzeň tak nadále vede pouze o dvě branky, avšak od začátku druhého poločasu má nadále utkání ve své moci.

52
    Ezeh se tlačil do zakončení mezi dvěma plzeňskými hráči, výsledkem toho je pouze rohový kop.

53
    Karviná se snažila ohrozit plzeňskou branku, Tvrdoň však mohl zůstat v naprostém klidu.

53
    Moses vystřelil bez přípravy z hranice pokutového území, jeho střela ale o dobré tři metry branku minula.

54
    Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Giannis-Fivos Botos).

55
    Sampson Dweh centroval na zadní tyč, kde byl Milan Havel, ten se přes bránícího hráče ovšem k hlavičce nedostal.

57
    Karviné se nedá upřít snaha, ale pokud by chtěla dnes se zápasem něco udělat, nevím co by Martin Hyský by musel udělat se svými svěřenci.

58
    Další branka v karvinské sítí a tentokrát již bude platit. LUKÁŠ ČERV dostal balon do vápna od Lukáše Kalvacha, kde se poté o něj svedla tuhá bitva, nakonec se dokázal uvolnit a přesnou ranou k tyči překonal Knoblocha.

59
    Dneska si člověk u žádného gólu nemůže být jistý, znovu se branka zkoumala kvůli ofsajdu, tentokrát ale vše v pořádku.

61
    Karviná bude kopat rohový kop, postaral se o to střídající Andrija Ražnatović.

62
    Těžký zákrok pro Mariána Tvrdoně, Rajmund Mikuš dostal balon ideálně proti noze, jeho pokus ale pokryl plzeňský brankář.

63
    Nedáš – dostaneš! Na levé straně dostal možnost odcentrovat Milan Havel, jeho krásný centr na zadní tyč poté krásně hlavou usměrnil do sítě PAVEL ŚULC.
    63. Pavel ŠULC - 4:0

64
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Erik Jirka,
    ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Jiří Panoš.

65
    Když by mohl Martin Hyský hodit ručník na trávník, jistě by to udělal. Panoš poslal rychle balon do vápna na Vašulína, ten sklepl na TOMA SLONČÍKA, který se trefil placírkou krásně k tyči.

67
    Přestože vede Plzeň rozdílem třídy, tak dnes není VAR na její straně, již druhý gól jí byl odvolán po konzultaci s kolegou u videa.

67
    ze hřiště odchází David Planka, přichází Dominik Žák,
    ze hřiště odchází Lucky Ezeh, přichází Filip Vecheta.

69
    Plzeň dostala k dispozici volný přímý kop, ale Knobloch zasahovat nemuseel.

70
    ze hřiště odchází Robin Hranáč, přichází Cory Sène,
    ze hřiště odchází Milan Havel, přichází Jhon Mosquera,
    ze hřiště odchází Lukáš Kalvach, přichází Alexandr Sojka.

72
    Tak takový debut si rozhodl Cory Sène v plzeňském dresu nepředstavoval, jelikož již po dvou minutách vidí rovnou červenou kartu. Plzeňský obránce ostře zajel do Žáka a stejně jak v prvním poločase Čavoš vidí rovnou červenou kartu.
    72. Červená karta

74
    Hostující hráč se stále ošetřován na hrací ploše, nicméně vypadá to, že nakonec bude v pořádku.

76
    Pavel Šulc si dlouhé vteřiny říkal o balon, Jhon Mosquera ho moc dobře viděl, avšak přesné přihrávky se Šulc nedočkal.

78
    Na hřiště vidíme po dlouhé době vyrovnaný boj, hraje se deset na deset, avšak Plzeň má stále daleko více ze hry, což asi není velkým překvapením.

79
    Giannis-Fivos Botos se po menší chybě Dweha dostal ke střele, hostující hráč ale spíš ohrozit rohový praporek, nežli bránu Tvrdoně.

80
    Slončík se vehementně dral před Svozila, ten si ovšem zkušeně počkal na jeho pohyb a nepustil ho k míči.

82
    Daniel Vašulín se snažil bleskově přenést hru na levou stranu, kde si nabíhal Mosquera, chyběla ovšem zase větší přesnost.

83
    Tom Slončík nadále hýří aktivitou, dnes je ho opravdu plné hřiště. Hodně zajímavá premiéra v základní sestavě, Miroslav Koubek jistě bude spokojený.

84
    Tom Slončík to opět potvrdil, když tělem získal balon, poté to zkusil přes sílu, ale jeho rána skončila na prvním bránícím hráči.

85
    Dnešní utkání sleduje 9087 diváků.

85
    ze hřiště odchází Giannis-Fivos Botos, přichází Kahuan Vinicius.

86
    Ondřej Pechanec se běží podívat k monitoru, zřejmě se mu nelíbil nějaký moment v pokutovém území, bude Viktoria kopat penaltu?

86
    Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Andrija Ražnatović).

86
    Ondřej Pechanec ukazuje, že hráč Karviné zahrál v pokutovém území rukou, penalta pro Viktorii.

87
    Míč si na značku penaltového puntíku postavil slovenský hráč ERIK JIRKA, jenž si vybral ze svého pohledu levou stranu, přestože Knobloch vystihl jeho úmysl, na balon nedosáhl.
    87. Erik JIRKA - 5:0

89
    Další možnost budou mít domácí po rohovém kopu.

90
    V poslední minutě normální hrací doby centroval Tom Slončík, Knobloch dokázal míč vyboxovat daleko od své branky, navíc hlavní rozhodčí ještě domácím odpískal nedovolený zákrok.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase šest minut.

90+1
    Žlutá karta pro tým MFK Karviná (Dominik Žák).

90+3
    Karviná se snaží o vstřelení alespoň čestné branky, ale zatím nemá ani potřebné štěstí na své straně.

90+4
    Viktoria drží balon na své polovině hřiště, už se čeká pouze až se zápas dohraje. Plzeňští fanoušci již naplno slaví.

90+5
    Erik Jirka mohl vstřelit ještě jednu branku v dnešním zápase, z brejku ale poslal svou ránu jen do tyče.

90+6

Jednoznačná záležitost, tak by se dal popsat dnešní zápas mezi Plzní a Karvinou. Viktoria Plzeň vyhrála jednoznačně 5:0, a to ji ještě dvě branky nebyly uznány. O pět branek se navíc postaralo pět různých střelců, postupně pálili Daniel Vašulín, Tom Slončík, Lukáš Červ, Pavel Šulc a na závěr Erik Jirka. Viktoria se tak skvěle naladila na čtvrteční odvetu proti ukrajinskému Kryvbasu.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:10.

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím, na shledanou. (22:00:22)

Jakub Štěrba

Branky: 23. Vašulín (Tvrdoň), 30. Slončík (Šulc), 58. Červ (Kopic), 63. Šulc (M. Havel), 87. Jirka (pen.)

Karty:   37. Dweh (PLZ) – 22. Fleišman (KAR), 54. Botos (KAR), 86. Ražnatović (KAR), 90+1. Žák (KAR)   72. Sène (PLZ) – 26. Čavoš (KAR)

FC Viktoria Plzeň: Tvrdoň – Dweh, Hranáč (70. Sène), Jemelka – Kopic (64. Jirka), Červ (64. Panoš), Kalvach (C) (70. Sojka), M. Havel (70. Mosquera) – Šulc, Slončík – Vašulín.
    Náhradníci: Wiegele – Ricardinho, M. Vydra, Bello, Míka, Metsoko.

MFK Karviná: Knobloch – Mikuš, Svozil (C), Krčík, Fleišman (46. Ražnatović) – Čavoš, Planka (67. Žák) – Regáli (35. Moses), Botos (85. Vinicius), Memić – Ezeh (67. Vecheta).
    Náhradníci: Lapeš, Ciupa – Muhammad, Samko, Endl, Raspopović, Singhateh.