Volný styl do 65 kg – muži (kon.) | Volný styl do 97 kg – muži (kon.)
Volný styl do 76 kg – ženy (kon.) | Volný styl do 65 kg – muži Vítěz: K. Kijooka (JPN) (kon.)
Volný styl do 97 kg – muži Vítěz: A. Tazhudinov (BRN) (kon.) | Volný styl do 76 kg – ženy Vítěz: J. Kagamiová (JPN) (kon.)

Milaimys Marínová (CUB) – Aiperi Medet Kyzyová (KGZ) 6:0
    Genésis Reascová (ECU) – Tatiana Renteríaová (COL) 1:2 (14:20:34)

Japonská zápasnice Juka Kagamiová se ubránila závěrečnému náporu Bladesové, udržela vedení 3:1 a po vítězství na mistrovství světa slaví rovněž zisk zlaté olympijské medaile! Američanka zklamaně odchází do šatny, v roli mírné favoritky neuspěla a musí se spokojit se stříbrem.

Přesně minutu a dvacet vteřin před koncem Kagamiová vytlačila soupeřku z kruhu, navíc ji dostala na zem. Získává dva body a ujímá se vedení 3:1!

Po polovině zápasu přetrvává stav 1:1.

Teď se ale Bladesové povedlo soupeřku vytlačit z kruhu, čímž srovnává na 1:1!

Americká zápasnice dostala půl minutu na útok. Ten se jí nepovedl, takže bod získává soupeřka.

Do zápasu o zlato míří Američanka Bladesová a Japonka Kagamiová.

Reascová v závěru přeci jenom zabodovala, ale rozhodčí jí přisoudil pouze jeden bod, což znamená, že bronz získává těsným vítězstvím 2:1 Kolumbijka Tatiana Renteríaová!

Renteríaová získává další bodík, o krůček se přiblížila k vysněnému bronzu.

Kolumbijka udržuje těsné vedení 1:0. Míříme do druhé poloviny zápasu.

Druhý zápas o bronz odstartovala Renteríaová vytlačením soupeřky, za což získala jeden bod.

Bronz míří na Kubu! Marínová zvládla závěr takticky na výbornou, Kyzyová proti ní nedokázala získat ani jeden bod.

Po dlouhé pasáži bez bodu získává Marínová další dva body a výrazně se přibližuje k zisku bronzové medaile.

Lépe začíná Kubánka Milaimys Marínová, jež dvěma dvoubodovými technikami získává náskok 4:0.

Medailové zápasy odstartovaly.

Finále:

Kennedy Alexis Bladesová (USA) – Juka Kagamiová (JPN)

O bronz:
    Milaimys Marínová (CUB) – Aiperi Medet Kyzyová (KGZ)
    Genésis Reascová (ECU) – Tatiana Renteríaová (COL)

Všem fanynkám a fanouškům sportu přeju krásné nedělní odpoledne. Vítám vás při sledování zápasu, kde se rozdají medaile v kategorii žen do 76 kilogramů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:20.