HC Slovan – Olomouc 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Fehérvár 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Litoměřice 7:4 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:3 (0:2 po s.n.) | Vlci Žilina – Lipt. Mikuláš 4:6 (kon.) | Banská Bystrica – Topoľčany 6:5 (kon.)
Plzeň – Sparta 1:0 (2:1 po s.n.) | Berani Zlín – Prostějov 2:3 (kon.) | Chomutov – Mostečtí Lvi 4:2 (kon.)
Frýdek-M. – Třinec 2:4 (1:2 po s.n.) | Vel. Meziříčí – Třebíč 3:6 (kon.) | Vsetín – Zvolen 3:5 (kon.)
Technika Brno – Vyškov 5:7 (kon.) | Fribourg – Vítkovice 2:6 (kon.)
Berani Zlín
2:3 (1:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Úterý 13.08.2024, 17:30 • Trinity Bank Arena Luďka Čajky, Zlín • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezký úterní večer přeji všem příznivcům hokeje. Příprava na novou sezónu je v plném proudu a ta už začíná doslova klepat na dveře. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na utkání mezi týmy Berani Zlín a LHK Jestřábi Prostějov.

Berani Zlín

Zlínští Berani se v uplynulém ročníku druhé nejvyšší soutěže dostali až do finále play-off, kde ale nestačili na Vsetín a do baráže o extraligu se tak nedostali. Letos by to chtěli změnit a opět se pokusit vrátit o patro výše. Nyní už pilují tréninkové dávky na ledě a dnes tak poprvé půjdou do ostrého zápasu.

Hosté z Prostějova si zahráli play-off, ale pouze jeho čtvrtfinále. V něm narazil na svého dnešního soupeře, a sice Zlín, se kterým padl 0:3 na zápasy. I prostějovští hráči už jsou v plném tréninku na ledě a i pro ně dnešní duel bude tím prvním v přípravě.

Vzájemná utkání

Oba týmy spolu naposledy sehrály tři duely v rámci play-off, všechny tři vyhrál Zlín a postoupil do semifinále druhé nejvyšší soutěže.

Berani Zlín: Pavelka (Huf) – Suhrada, Zavřel, Urbanec, Čáp, Pohl, Benda, Riedl, Talafa – Kratochvíl, Holík, Boudrias – Šlahař, Kverka, Válek – Čechmánek, Gago, Sedlák – Sedláček, Sadovikov, Pilát.
    Trenér: Ján Pardavý

LHK Jestřábi Prostějov: Chmel (Štipčák) – Studený, Zdráhal, Krejčí, Kubeš, Babka, Poledna – Karabáček, Kindl, Tomeček – Veselý, Honejsek, Pilař – Jenyš, Skuhrovec, Jiránek – Korčák, Jenčovský.
    Trenér: Martin Janeček

Rozhodčí: Obadal, Vaněk – Mikšík, Peluha.

Oba týmy už doprovázejí hlavní rozhodčí na hrací plochu. Přípravné utkání nám za nějakých pár desítek vteřin započne.

00:01

00:18
    Úvodní buly tohoto utkání vyhráli zlínští hokejisté, kteří ihned nahodili kotouč do útočné třetiny.

00:42
    Prostějov se po vyhození do středního pásma osvobozuje a z prvního útoku Zlína jsme žádné zakončení nakonec neviděli.

00:59
    Prvního zakončení jsme se v první minutě nakonec ještě dočkali, měli ho na svědomí hokejisté v červených dresech.

01:35
    Berani zatím volí cestu do útočného pásma přes mantinely, nahození se ale daří prostějovským hráčům pokrýt.

01:45
    Jestřábi byli moc nedočkaví a při přechodu do útočného pásma odpískal čárový rozhodčí ofsajd.

02:14
    Z pravé strany si najel do zlínského obranného pásma jeden z hostujících hráčů, jehož následná rána proletěla nad Pavelkovou brankou.

02:50
    Zlínští nahodili touš do útočného pásma a odjeli střídat.

02:59
    Přihrávka přes celé kluziště nebyla na útočné modré čáře zpracovatelná a píská se icing.

03:16
    Zlín právě vstřelil branku!
    Berani jdou do brzkého vedení a otevírají skóre zápasu! Po vyhraném vhazování se dokázali zlínští hokejisté udržet v útočném pásmu, Jaromír Kverka následně přihrál kotouč na modrou čáru, kde byl připravený ZDENĚK ČÁP, kterého rána nakonec zapadla za prostějovského brankáře – 1:0! Asistence: Jaromír Kverka a Jakub Šlahař.
    03:16 Zdeněk ČÁP - 1:0

03:55
    Berani drží kotouč za svou brankou a čekají na to, až jejich hráči vystřídají.

04:16
    Zaváhání prostějovské obrany málem zavinilo druhý zlínský gól, brankář Chmel byl ale nakonec v pozoru a šanci dokázal zažehnat.

04:29
    Nebezpečného zakončení se dočkali také Jestřábi, rána na Pavelku ale končí pouze v jeho výstroji.

05:10
    Zlínu se nedaří probojovat do útočného pásma, a tak se snaží Berani kombinovat ve střední třetině.

05:38
    Beranům se průnik do útočné třetiny konečně povedl a přihrávka z levého mantinelu vybídla k ráně jednoho z obránců, jehož pokus končí nad brankou Chmela.

06:11
    Zlínští opět čekají na vystřídání a drží puk v obranné třetině.

06:37
    Po vstřelené brance sledujeme klidnou pasáž hry, při které jsou na puku spíše domácí hokejisté.

06:57
    Píská se postavení mimo hru domácích hráčů, vhazuje se ve středním pásmu.

07:10
    Kotouč teď vylétl mimo ledovou plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Prostějova po levici brankáře Chmela.

07:27
    O černou gumu se momentálně bojuje na pravém mantinelu z pohledu prostějovského brankáře.

07:53
    Další útočné snažení Jestřábů končí neúspěšně, zlínští hokejisté dokázali udržet kotouč a jedou střídat.

08:34
    Prostějov se po dlouhé době a celkem na delší dobu dokázal udržet v útočném pásmu, jenže zakončení z této akce nevybojoval.

09:17
    Jestřábi bojují o puk za zlínskou branku, díky snažení Veselého ho dokázali vybojovat pro své hokejky.

09:49
    Pokus o zakončení z pravé strany brankové čáry neskončil pro Prostějov úspěchem, kotouč se dostal pouze za branku.

10:15
    Přehoupli jsme se do druhé poloviny první třetiny, na kotouči jsou momentálně hokejisté v červených dresech.

10:41
    Velká šance na domácí straně! Kotouč dokázal vybojovat jeden ze zlínských hokejistů a předhodil ho na levou stranu svému spoluhráči, který se snažil o kličku brankáři Chmelovi, při které byl možná i faulovaný. Prostějovský brankář ale dokázal zareagovat a další puk za svá záda nepustil.

11:02
    Vyloučení v týmu Berani Zlín:
    Jan Pohl – 2 min., nedovolené bránění.

11:48
    Prostějovští se dokázali udržet v přesilové hře v útočném pásmu, ale k žádnému zakončení se zatím nedostali.

12:26
    Až teď se podařilo domácím hráčům vyhodit kotouč přes všechny čáry a dojet vystřídat.

12:59
    Střelu od modré čáry z první dokázal domácí brankář udržet ve své náruči. Do konce přesilovky už zbývá jen pár vteřinek.

13:02
    Zlínští hrají v plném počtu.

13:24
    Po delší době se dostali do útočné třetiny také domácí hokejisté, přihrávka do mezikruží ale našla pouze prostějovské hokejky.

13:42
    Jestřábi si teď nerozuměli při předání kotouče a píská se další zakázané uvolnění.

14:06
    Hosté se řítili do zajímavé přečíslení tří proti dvěma, jenže přihrávka od pravého mantinelu byla sražená zlínskou obranou mimo útočnou třetinu hostů.

14:37
    Prostějovští čekají s pukem za brankou, až jejich spoluhráči vystřídají.

14:59
    Jeden ze zlínských hráčů ukořistil touš ve středním pásmu, následně si povyjel do útočného, odkud vyslal střelu na Chmela. Ta na prostějovského brankáře nakonec neprošla, protože byla zablokovaná.

15:14
    Po zákroku zlínského brankáře Jaroslava Pavelky se na ledě trochu jiskřilo. Vzniklou potyčku ale rozhodčí dokázali odehnat.

15:34
    Jaroslav Pavelka si připisuje další řadu zákroků po nahozeních od modré čáry. Bude se vhazovat po jeho levici.

15:55
    Ševci si najeli do útočného pásma, odkud mohla přijít rána od modré čáry, kterou nakonec zablokoval jeden z hostů.

16:26
    Jeden z domácích hráčů se snažil o vybojování kotouče v rohu kluziště. Hosté si ho ale pohlídali a vyváží ho dopředu.

16:58
    Nepřesná přihrávka do útočného pásma ale pustí k černé gumě hokejisty v modročerných dresech.

17:35
    Trojici zlínských hráčů se málem povedlo dostat ke kotouči v útočné třetině, nebezpečí ale dokázali Prostějovští zažehnat a po nepovedeném přechodu do útočného pásma se píská ofsajd.

18:18
    Jan Veselý se pokoušel prosadit bekhendem z pravé strany, jeho úmysl ale dokázal přečíst brankář Jaroslav Pavelka.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

19:08
    Nebezpečný průnik hned kvarteta zlínských hráčů za útočnou modrou čáru vybídl k možnosti střely jednoho z domácích hráčů, ten ale chtěl ještě přihrávat na svého spoluhráče, který tento úmysl nečekal.

19:46
    Ztráta kotouče v obranné třetině měla málem na svědomí vyrovnání. Střela z mezikruží nakonec skončila pokrytá Pavelkou.

20:00

Opatrná první třetina tohoto utkání skončila nakonec těsným výsledkem Zlína, který povětšinu doby držel kotouč na svých hokejkách a snažil se o ohrožení Chmela, kterého svou střelou dokázal překonat pouze Zdeněk Čáp. Na druhé straně se o vyrovnání snažili také Jestřábi, připraveného Pavelku ale překonat nedokázali.

Další třetina začne přibližně v 18:16.

20:01

20:13
    Úvodní buly druhé třetiny dokázali vyhrát znovu zlínští hokejisté, kteří ale ihned ztratili kotouč v obranném pásmu a čelili zakončení, které Pavelku neohrozilo.

20:50
    Jestřábi se dokázali poté usadit v útočné třetině a kombinovali po levém mantinelu.

21:16
    Teď už se ale hosté nedokázali v útočné zóně udržet a museli puk do útočného pásma pouze nahodit.

21:59
    Do prvního útočného kontru ve druhé třetině se dostali také Berani, jenže přihrávka z pravého rohu kluziště před brankou nikoho v modrém nenašla.

22:36
    Hra se nám po delší době opět uklidnila a s pukem si hrají hokejisté Zlína.

23:13
    Hostům se nepodařilo dostat kotouč mimo obrannou třetinu a černá guma se neposedně dostala do mezikruží, kde ji ale nedokázal zpracovat nikdo z domácích.

23:34
    Následně už se Zlínští dostali za modrou čáru a je odpískáno postavení mimo hru.

23:58
    Berani se dokázali udržet v útočném pásmu a nahodili kotouč za branku, kde si jej sebral hostující obránce, jenž ho ihned vyvezl dopředu.

24:27
    Další útočná akce Jestřábů je zastavena přihrávkou rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

24:45
    Berani mířili za nahozeným kotoučem do rohu kluziště, kde si ho ale pohlídala prostějovská obrana.

25:01
    Po dalším zákroku hostujícího brankáře se vhazuje po jeho levici.

25:26
    Nahození Prostějovských do útočného pásma končí odpískaným zakázaným uvolněním.

25:39
    Jeden z hostujících hráčů poté dostal hodně prostoru při přechodu do útočné třetiny, z levé strany vypálil na Pavelku, jenž si s jeho zakončením dokázal poradit.

26:14
    Po zlínském nahození za Chmelovu branku se čeká na dostřídání obou mužstev

27:08
    Proti střele jednoho z domácích hráčů se teď zaskvěl brankář Michal Chmel.

27:35
    Prostějovští se snažili o tlak v předbrankovém prostoru, který nakonec dokázala ubránit zlínská obrana.

27:49
    Domácí dokonce dokázali ohrozit Chmelovu branku, ten si se zakončením ale dokázal poradit.

28:22
    Kombinace zlínských Beranů v útočném pásmu nakonec skončila pádem domácího útočníka u mantinelu.

28:52
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějovští hokejisté srovnávají stav tohoto klání ještě před polovinou základní hrací doby! K odraženému kotouči se v mezikruží dostal Jakub Babka, jenž posunul kotouč na modrou čáru JANU ZDRÁHALOVI, jehož bomba zapadla pod víko Pavelkovy branky – 1:1! Asistence: Jakub Babka.
    28:52 Jan ZDRÁHAL - 1:1

29:50
    Zlínští hokejisté mohli odskočit zpět do jednobrankového náskoku! Střelu z pravé strany dokázal Chmel vyrazit pouze před sebe, kde z dorážky neuspěl další ze zlínských hráčů.

30:20
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Prostějova po střele jednoho z hostů.

30:45
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov:
    Václav Karabáček – 2 min., podrážení.

31:29
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč do útočného pásma.

33:15
    Beranům se podařilo využít přesilovku a Zlínští opět vedou! Jan Pohl si převzal puk na pravé straně útočného pásma, přihrál na střelu z první PETRU KRATOCHVÍLOVI, jehož rána skončila v síti prostějovské svatyně – 2:1! Asistence: Jan Pohl a Jakub Čechmánek.
    33:15 Petr KRATOCHVÍL - 2:1

33:48
    Puk mají na svých hokejkách opět zlínští hokejisté.

34:32
    Bude se opět vylučovat na hostující straně.

34:42
    Antonín Honejsek – 2 min., vysoká hůl.

35:32
    Domácím hokejistům se přesilovka opět nedaří a Prostějovští vyvážejí kotouč až do útočné třetiny.

36:01
    Střela z levého kruhu nebyla pro Chmela nijak zvlášť nebezpečná.

36:24
    Další pokus o křižný pas přes celé útočné pásmo nevyšel, protože přihrávka byla nepřesná.

36:50
    Jaromír Kverka – 2 min., hrubost.

37:24
    Prostějovská kombinace zatím k vyrovnávající brance nevede, hosté se nemohou dostat do zakončení.

38:00
    Píská se postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

38:26
    Zlínští vyhazují kotouč přes všechny čáry.

38:50
    Zlínští v plném počtu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

39:27
    Nahození za hostující branku ukořistila prostějovská obrana.

40:00

Druhá třetina tohoto přípravného utkání je minulostí! Zlínští Berani si dokázali udržet jednobrankový náskok a i přes obdrženou branku z hole Jana Zdráhala dokázali v přesilové hře odpovědět na vyrovnávající branku a po střele z hokejky Petra Kratochvíla vedou stále o jednu trefu.

Další třetina začne přibližně v 19:05.

40:01

40:15
    Úvodní vhazování poslední dvacetiminutovky vyhráli opět zlínští hokejisté, jejichž nahození do útočného pásma k žádné šanci nevedlo.

40:48
    Puk mají na svých hokejkách znovu domácí hráči.

41:01
    První zákrok si ve třetí třetině připisuje brankář Michal Chmel, vhazuje se po jeho pravici.

41:19
    Prostějovští podruhé v zápase srovnávají! Po vyhraném vhazování v obranné třetině se dostali ke kotouči dva hostující hráči, kteří se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Antonín Honejsek předložil puk JANU VESELÉMU na pravý kruh, jehož rána skončila v odkryté části zlínské branky – 2:2! Asistence: Antonín Honejsek.
    41:19 Jan VESELÝ - 2:2

41:46
    Píská se prostějovské zakázané uvolnění. Vhazuje se před hostujícím brankářem.

41:59
    Odpískaný je icing i na druhé straně.

42:21
    Hosté nahodili kotouč za Pavelkovu branku, kde si ho sebrali domácí hokejisté, kteří opět míří dopředu.

42:48
    Pokus o útočnou akci skončil rychle i na druhé straně, prostějovská obrana byla připravená.

43:14
    Zlínští se dostali do zajímavěji závaru před Chmelovou brankou, vstřelit vedoucí branku ale nedokázali.

43:31
    Po delší době se konečně přerušuje. Po zákroku hostujícího brankáře se vhazuje po jeho levici.

43:50
    O kotouč bojují hokejisté obou mužstev v rohu kluziště. Vydolovat ho nakonec dokázali domácí.

44:19
    Střela od modré čáry zaplula do lapačky hostujícího muže s maskou. Vhazuje se po jeho levé ruce.

44:46
    Prostějov se dokázal osvobodit z obranného pásma díky vyhození kotouče do útočné třetiny.

45:09
    Prohození kotouče mezi nohy svého protihráče nakonec jednomu z hostů nevyšlo, protože si pro puk dojel další zlínský bek.

45:36
    Na druhé straně se do zakončení málem dostal také jeden z hokejistů ve světlemodré barvě.

46:03
    Ševci si neporozuměli v rozehrávce a čárový rozhodčí musel odpískat zakázané uvolnění.

46:38
    Nebezpečný odraz puku mohl poslat Ševce znovu do vedení! Puku se totiž zmocnil v útočném pásmu jeden z domácích útočníků, jehož rána z levého kruhu prosvištěla těsně vedle hostující klece!

47:15
    Puk mají na svých hokejkách hokejisté Prostějova.

47:43
    Prostějovské nahození od modré čáry skončilo v lapačce Pavelky.

48:15
    Hra se nám po delší době opět uklidnila a s pukem hrají hosté.

49:04
    Žádné větší šance v téhle pasáži hry nevidíme. Oba týmy hrají skvěle do obrany.

50:23
    Po střele jednoho z hostujících hráčů se bude vhazovat před Pavelkou.

50:50
    Prostějovští se ještě na chvíli udrželi v útočné třetině.

51:14
    Další nebezpečná šance před zlínskou svatyní. Přihrávku do odkryté branky ale jeden ze zlínských zkrotit nedokázal.

51:46
    Šance i na druhé straně, rána z levého kruhu ale skončila vedle zlínské branky. Místo toho se bude vylučovat na straně Jestřábů.

52:20
    Stále probíhá ponechaná výhoda, Zlínští drží kotouč na svých hokejkách.

52:45
    Tomáš Jiránek – 2 min., krosček.

53:03
    Jestřábi se ihned po startu přesilovky dokázali osvobodit vyhozením přes všechny čáry.

53:22
    Sražená střela z hokejky domácího hráče skončila v ochranné síti. Vhazuje se po levici Michala Chmela.

53:39
    Další prostějovské vyhození vyhnalo domácí hráče z útočné poloviny.

54:15
    Špatná přihrávka na modrou čáru se dokonce dostala až za ni, takže se píská ofsajd.

54:45
    Prostějov v plném počtu!

55:04
    Jestřábi se dostali do nebezpečného přečíslení, které vedoucí brankou neskončilo.

55:39
    Zlínští fanoušci ženou svůj tým za vítězstvím. Na puku jsou ale momentálně hosté.

56:18
    Berani se snaží udržet v útočném pásmu, tento pokus jim zatím vychází.

56:48
    Až teď se Prostějovští osvobozují výhozem do středního pásma.

57:17
    Zlín měl na hokejce vedoucí branku, která po ráně z levého kruhu nakonec nepřišla.

58:02
    Píská se prostějovské zakázané uvolnění.

58:24
    Prostějovu se podařilo vyvézt kotouč až do útočné třetiny.

59:00
    Poslední minuta poslední dvacetiminutovky!

59:28
    Vývoz kotouče do útočného pásma Prostějova žádnou šanci nepřinesl.

59:43
    Prostějovští jdou poprvé v zápase do vedení a vyhrají tento zápas! Do konce třetiny zbývalo přes dvacet sekund, hosté zavezli kotouč do útočné třetiny a v mezikruží se k němu následně dostal VÁCLAV KARABÁČEK, jehož parádní střela z otočky skončila v pravé šibenici Pavelkovy branky – 2:3!
    59:43 Václav KARABÁČEK - 2:3

59:43
    Oddechový čas pro tým Berani Zlín.

V základní hrací době sice zvítězili hosté, když po brankách Jana Veselého a Václava Karabáčka dokázali vyhrát 3:2. Pokračovat ale bude pětiminutové prodloužení po třech na obou stranách.

60:01

60:05
    Ihned po začátku prodloužení je odpískaný ofsajd.

60:39
    Na puku jsou momentálně hokejisté v červených dresech, kteří se snaží o další útočnou akci.

61:26
    Prodloužení se zatím hraje v pomalém tempu a oba týmy nikam nespěchají.

62:15
    Rána z pravého kruhu končí vyražená brankářem Chmelem do ochranné sítě.

62:47
    Puk právě drží hráči zlínských Beranů, nahrávají si ho ve vlastní obranné třetině.

63:15
    Nebezpečná střela jednoho z hostujících hráčů brankou nekončí. Parádní zákrok Pavelky.

63:49
    Střela z mezikruží končí v Chmelově náruči. Vhazovat se bude po levici prostějovského brankáře.

64:29
    Rána z levého kruhu prostějovského útočného pásma končí vedle.

Prodloužení skončilo.

Ani jeden z týmů se v prodloužení nedokázal prosadit, budou následovat samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Hráč S ČÍSLEM 78 se snažil o svižné zakončení, které Pavelka dokázal pokrýt svým betonem.
    Hráč s číslem 78 neproměnil.

1. série
    1:0
    Petr HOLÍK si parádně pohrál s Chmelem a kličkou do forhendu posílá Zlín v nájezdech do vedení!
    Petr HOLÍK proměnil.

2. série
    1:0
    Hráč S ČÍSLEM 24 se snažil o zakončení mezi betony, které mu vůbec nevyšlo.
    Hráč s číslem 24 neproměnil.

2. série
    2:0
    Jakub ŠLAHAŘ si parádně roztáhl Chmela a zasunul mu kotouč mezi nohy. Zlínští zatím proměnili oba dva své nájezdy.
    Jakub ŠLAHAŘ proměnil.

3. série
    2:0
    Michal TOMEČEK se snažil o fintu se zasunutím puku mezi betony Pavelky. To se mu ale nepovedlo.
    Michal TOMEČEK neproměnil.

3. série
    2:0
    Jaromír KVERKA byl hodně blízko úspěšnému nájezdu. Stoprocentní úspěšnost Zlína mu ale překazil svou hokejkou Chmel.
    Jaromír KVERKA neproměnil.

4. série
    2:0
    Hráč S ČÍSLEM 77 neuspěl s bekhendovou kličkou. Parádní zákrok Pavelky.
    Hráč s číslem 77 neproměnil.

4. série
    2:0
    Shawn BOUDRIAS se snažil o střelu k pravé tyči. Chmel ale předvedl parádní zákrok.
    Shawn BOUDRIAS neproměnil.

5. série
    2:0
    Václav KARABÁČEK je vychytaný brankářem Pavelkou, který tak v nájezdech zůstane stoprocentní.
    Václav KARABÁČEK neproměnil.

5. série
    2:0
    Poslední Z BERANŮ na Michala Chmela také nevyzrál a stav nájezdů tedy končí 2:0 pro Zlín.
    Poslední z Beranů neproměnil.

V nájezdech uspěli dva Berani (Petr Holík a Jakub Šlahař), narozdíl od Prostějova, který se v nájezdech nakonec neprosadil. To už je ode mne dnes vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:11:19)

Matyáš Hampl

Branky a nahrávky: 4. Čáp (Kverka, Šlahař), 34. Kratochvíl (Pohl, Čechmánek) – 29. Zdráhal (Babka), 42. Veselý (Honejsek), 60. Karabáček