HC Slovan – Olomouc 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Fehérvár 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Litoměřice 7:4 (kon.)
K. Vary – Litvínov 2:3 (0:2 po s.n.) | Vlci Žilina – Lipt. Mikuláš 4:6 (kon.) | Banská Bystrica – Topoľčany 6:5 (kon.)
Plzeň – Sparta 1:0 (2:1 po s.n.) | Berani Zlín – Prostějov 2:3 (kon.) | Chomutov – Mostečtí Lvi 4:2 (kon.)
Frýdek-M. – Třinec 2:4 (1:2 po s.n.) | Vel. Meziříčí – Třebíč 3:6 (kon.) | Vsetín – Zvolen 3:5 (kon.)
Technika Brno – Vyškov 5:7 (kon.) | Fribourg – Vítkovice 2:6 (kon.)
po s.n. (0:2)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 13.08.2024, 17:00 • Zimní stadion Cheb • Přípravné zápasy

Ode mě je to pro dnešek vše.

Přeji příjemný zbytek večera. (19:27:18)

Podkrušnohorské derby bylo dnes velmi vyrovnané a pro fanoušky jistě i napínavé. Do vedení se dostala litvínovská Verva, Karlovarští však zabojovali hlavně ve třetí třetině, kdy dostali Litvínov pod tlak a tři minuty před koncem se jim podařilo vyrovnat. O vítězi však musely rozhodnout nakonec až samostatné nájezdy, kterým se stala Verva Litvínov.

Matěj PEKAŘ - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nám nepřineslo konečný výsledek. Karlovarský tým tak opět jak v předchozím zápase zabojuje v samostatných nájezdech.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:28
    Na druhé straně se pokusil o zakončení Marek Baránek, ale do rány nevložil dostatek síly a puk tak neohrozil ani branku.

63:46
    Jiří Černoch ujel sám na litvínovského gólmana, jeho střela ale letěla mimo branku.

62:59
    K zakončení se ale nedostali a tak kotouč plynule předávají dalšímu útoku.

62:37
    Karlovarští rozjíždí kombinaci.

62:13
    Na druhé straně zakročil i Šimon Zajíček.

61:29
    Martin Havelka vypálil z mezikruží. S jeho střelou si karlovarský gólman poradil.

60:58
    Energii se podařilo zachytit kotouč a vyhodit. Verva tak musí začínat znovu.

60:31
    Litvínovský tým v přesilové hře zakládá útočnou kombinaci.

60:03
    Puk si přebírá Verva.

60:01

Energetici dokázali dostat Vervu pod tlak a skóre vyrovnat. Následuje tak prodloužení.

60:00

59:42
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Janis Jaks – 2 min., hrubost.

59:42
    Oddechový čas pro tým HC VERVA Litvínov.

59:40
    Po opuštění trestné lavice se hned k puku dostal Maxim Čajkovič, který se rozjel na karlovarskou branku. Jeho rána nakonec skončila v náruči Dominika Frodla.

59:32

58:47
    Dávid Gríger byl jen kousek od dalšího gólu. Puk se u boční tyčky ale dostal na vnější stranu branky.

57:58
    Z pravého kruhu zkusil propálit Zajíčka Robin Sapoušek.

57:32
    Trest pro litvínovskou hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Maxim Čajkovič.
    56:46 Janis JAKS - 2:2

56:46
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tři vteřiny po skončení přesilové hry Energie srovnává! Kombinaci zakončil přesnou a čistou střelou od modré JANIS JAKS.
    Bez asistence.

56:43

56:14
    Verva nakonec vyhazuje kotouč do bezpečí z vlastního pásma.

55:07
    Energetici stále vyvíjí nátlak na litvínovskou branku. V přesilové hře tak mají i možnost skóre srovnat.

54:43
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov:
    Maxim Čajkovič – 2 min., sekání.

54:28
    Po chvilce je však puk zpět na hokejkách Energie a o zakončení se pokusil z levého kruhu Janis Jaks. Jeho rána ale skončila v lapačce.

54:07
    Vít Jiskra objel branku a měl v úmyslu přihrát spoluhráči. Kotouč ale zachytil Vít Beran.

53:09
    O další pokus se postaral David Moravec, ale jeho střela jen těsně minula branku.

52:52
    Kofferova rána od modré byla zblokována obráncem.

51:48
    Jiří Černoch pálil z pravého kruhu. Puk škrtl o lapačku a dostal se tak mimo bránu.

51:29
    Energie dostává soupeře pod tlak.

50:31
    Karlovarští se dali do střelecké akce. Šimon Zajíček ale všechny střely zablokoval. Včetně prudké střely z mezikruží od Ilomäkiho.

49:54
    Ke střele se dostal Jan Šír, ale rána byla zblokována bruslí soupeře.

48:37
    Domácí jsou stále na puku, ale byli zahnáni do vlastního pásma.

47:49
    Do útočné třetiny se přesunuli energetici.

47:13
    Karlovarští ustáli oslabení, Verva se však stále drží v předbrankovém prostoru.

46:48

46:18
    Litvínov zakládá útočnou kombinaci.

45:28
    Maxim Čajkovič dostal puk přes střední pásmo, kde nahrál na Matěje Pekaře. Druhému jmenovanému ale kotouč projel pod hokejkou a ke střele se tak nedostal.

44:48
    Lubomír Kupčo – 2 min., vysoká hůl.

44:24
    Karlovarští se dostali přes střední pásmo, kde po chvilce vypálil z pravého kruhu Jiří Černoch. Jeho rána ale byla příliš silná a skončila v ochranné síti.

43:58
    Do zakončení se jim ale nedaří dostat.

43:24
    Hostující tým si najíždí z vlastní třetiny.

42:11
    Matěj Maštalířský pálil z pravého kruhu, ale jeho střele přeletěla branku.

41:57
    Žádná větší akce se nekoná. Hru si převzal opět Litvínov.

41:13
    Energie se snaží založit útočnou kombinaci.

40:24
    Litvínovští se hned usadili v útočném pásmu, kde si ale puk převzal Dávid Gríger a vyhazuje do bezpečí.

40:02
    Poslední úvodní vhazování patří Vervě.

40:01

Dnešní utkání sleduje 1218 diváků.

Druhá dvacetiminutovka byla spíše v režii hostujícího týmu. Potvrdil to i gól ve 28. minutě, kdy dostal Vervu do vedení Matěj Pekař. Energetikům se v dalších minutách podařilo brankoviště uhlídat a nakonec v poslední minutě i snížit skóre. Kombinaci během přesilové hry zakončil Eirik Salsten, který byl ve správnou chvíli na správném místě a dostal odražený kotouč od betonů za brankovou čáru.
    Poslední třetina začne přibližně v 18:37

40:00

39:58
    O poslední střelu druhé třetiny se pokusil Maxim Čajkovič. Puk skončil v náruči karlovarského gólmana.
    39:27 Eirik SALSTEN - 1:2

39:27
    Střela Robina Sapouška z levého kruhu se odrazila od betonů na hokejku EIRIKA SALSTENA, který nečekaně zakončil za záda Zajíčka.
    Asistence: Robin Sapoušek.

38:20
    Na druhou stranu se rozjel Petr Koblasa, jehož střela nakonec míjela branku.

38:01
    Z levého kruhu vypálil Arttu Ilomäki, jeho střela ale skončila v betonech.

37:56
    Marek Baránek – 2 min., držení.

37:11
    Po chvilce si ale puk přebírá Verva a drží se v útočné třetině.

36:53
    Ke kotouč se dostal Eirik Salsten.

36:28
    Litvínov si ve svém pásmu zpracovává puk.

35:46
    Petr Koblasa byl blízko další branky. Jeho rána mířila jen těsně vedle pravé tyčky.

34:51
    Matěj Maštalířský byl rozjetý na karlovarskou bránu. Jeho střela se ale odrazila od betonu.

33:55
    Arttu Ilomäku – 2 min., podrážení.

33:33
    Z pravého kruhu se ke střele dostal Daniel Kružík, jeho ránu ale stačil zblokovat František Gajdoš.

33:26
    Ondřej Jurčík – 2 min., hákování.

32:26
    Další pokus Maxima Čajkoviče na karlovarského brankáře, který kotouč vyrazil.

31:37
    Verva se drží na kotouči a postupně se dostává z vlastního pásma.

30:57
    Robin Všetečka pálil z mezikruží, jeho střelu dokázal Dominik Frodl vyrazit zpět do hry.

30:35
    Šimon Zajíček schovává do betonů střelu z levého kruhu.

29:04
    Maxim Čajkovič měl najeto na Dominika Frodla. Puk byl ale rychlejší a nestihl tak vystřelit.

28:48
    Grígerovo střelu zachytil a hned přikryl litvínovský gólman.
    27:24 Matěj PEKAŘ - 0:2

27:24
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Přes celou ledovou plochu se podařilo vyhodit kotouč Šimonovi Zajíčkovi. Následně si ho převzal MATĚJ PEKAŘ, kterému se podařilo zakončit do sítě.
    Asistence: Šimon Zajíček

26:43
    Dalimil Mikyska vystřelil od modré čáry směrem na připraveného Dávida Grígera. Jemu se ale před bránou odrazil puk od hokejky jiným směrem, než za záda Šimona Zajíčka.

26:14
    Hra se přesunula do střední části.

25:29
    Oba celky chvilku bojovaly za karlovarskou bránou u mantinelu o puk. Nakonec se k němu probojovala Energie, která se snaží dostat se přes střední pásmo.

23:52
    Dominik Mikyska vystřelil z vlastního pásma na připraveného Robina Sapouška. V dalším pokračování mu ale zabránil soupeř.

23:04
    Ve střele na Dominika Frodla zabránil David Moravec Ondřeji Postlovi.

22:28
    Ondřej Postl vyhazuje do bezpečí.

21:57
    Roberts Mamčics dostal postupně kotouč až do útočného pásma, kde se pokusil i vystřelit. Rána šla ale kolem branky.

21:18
    Ke střele se na druhé straně dostal Denis Zeman, ale rána nebyla dostačující.

20:23
    Karlovarští vyhráli úvodní buly druhé dvacetiminutovky a nepouští soupeře k puku.

20:01

Úvodní třetina patřila více spíše energetikům, kteří se z větší části drželi na puku. Klidným tak nenechali Šimona Zajíčka, který musel být stále ve střehu. Kus práce za něj odvedli i jeho spoluhráči, kteří Energii mařili střelecké šance. Vervě se nakonec podařilo otevřít utkání vteřinu před koncem této části, kdy za brankovou čáru zakončil Maxim Čajkovič.
    Další třetina začne přibližně v 17:47

20:00
    19:59 Maxim ČAJKOVIČ - 0:1

19:59
    Pár vteřin před koncem se do útoku dostal Matěj Pekař, který přihrál na MAXIME ČAJKOVIČE, kterému se vteřinu před koncem první třetiny podařilo dostat puk za záda Dominika Frodla.
    Asistence: René Kubíček

19:18
    Michal Gut se pokusil projet s pukem do útočného pásma, v tom mu však zabránil Dalimil Mikyska.

18:50

18:47
    Karlovarští se dostali zpět před Zajíčka, kde od modré čáry vystřelil Janis Jaks. Jeho střela ale skončila v betonech.

17:18
    Energie začala kombinovat. Nepovedenou přihrávku Jiskry však zachytil v klidu jeden z litvínovských hráčů a vyhodil do bezpečí.

16:50
    František Gajdoš – 2 min., krosček.

16:35

16:19
    Dávid Gríger překazil soupeřovu přihrávku a Litvínov si tak musí pro puk do svého pásma.

15:43
    Tomáš Redlich vyhazuje z obranného pásma.

15:30
    Dominik Frodl si připisuje zákrok.

15:14
    Litvínov se přesunul před karlovarskou bránu, kde začíná s útočnou kombinací.

14:35
    Radim Šalda – 2 min., nesportovní chování.

14:14
    Z vlastního pásma vyhodil puk Tomáš Redlich. Verva si však kotouč ve svém pásmu zpracovala a zamířila zpět do útočné třetiny.

13:29
    Na bránu ujížděl Michal Gut, který před Frodlem nahrál ještě na Petra Koblasu. Druhý jmenovaný ale kotouč promáchl.

11:37
    Na litvínovského gólmana se blížila nebezpečná střela, kterou na poslední chvíli zlikvidoval.

10:49
    Robina Všetečku pozastavil u mantinelu Daniel Kružík, který po chvilce dostal z jeho hokejky puk.

10:07
    Dávid Gríger se dostal před branku, kde se pokusil zakončit mezi brankáře a boční tyč. Šimon Zajíček ale včas zareagoval a puk skončil před bránou, kde si ho převzali jeho spoluhráči.

09:41
    Dominik Frodl poslal volný kotouč před jeho bránou spoluhráči.

08:37
    Hra se momentálně přelévá z jedné strany na druhou.

08:08
    Ke střele se dostal Jiří Černoch či Robin Sapoušek. Rány jsou však blokovány dřív, než se dostanou k Zajíčkovi.

07:29
    Ale jen na chvíli. Energie zkouší opět kombinovat.

06:47
    Karlovarští přišli o puk a ačkoliv jsou v přesile, hra se přesouvá před Dominika Frodla.

06:11

05:57
    Energetici kombinují před litvínovskou brankou.

05:08
    Filip Koffer se snažil udržet si kotouč na hokejce, ale soupeř mu puk vypíchl a vyhodil z vlastního pásma.

04:23
    Energetici však stále zůstávají před hostující brankou.

03:58
    K Jiřímu Černochovi se před brankou dostala přihrávka. Puk ale promáchnul.

03:29
    Litvínov se snaží udržet na kotouči.

02:57
    Vít Jiskra i se soupeřem v zádech se dostal s pukem z vlastního pásma až před Zajíčka, kde ho litvínovský brankář ale zastavil.

02:39
    David Moravec nezachytil přihrávku a energetici tak přicházejí o hru v útočném pásmu.

02:14
    Otakar Šik zkusil přelstít Šimona Zajíčka, ale kotouč přes betony nedostal.

01:44
    Karlovarští se opět drží na puku. Přes střední pásmo se ale těžko dostávají.

00:52
    Od pravého mantinelu nahodil Ondřej Baláž. Puk však hravě Dominik Frodl vyhodil zpět do hry.

00:19
    Po chvilce si ale kotouč přebírá Energie a najíždí si z vlastního pásma.

00:01
    Úvodní vhazování patří Vervě.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Frodl (Habal) – Reunanen, Moravec, Šalda, Jaks, Mamčics, Mikyska – Gríger, Ilomäki, Koffer, Jiskra, Salsten, Sapoušek, Kupčo, Černoch, Kružík, Redlich, Šír, Šik
    Trenér: Pavel Patera

HC VERVA Litvínov: Tomek (Zajíček) – McIsaac, Gajdoš, Baláž, Zeman, Baránek, Beran, Kubíček – Pekař, Jícha, Čajkovič, Maštalířský, Jurčík, Havelka, Koblasa, Gut, Všetečka, Bednařík, Čech, Postl
    Trenér: Karel Mlejnek.

Jestli se dostanou na soupisku Radim Šalda a Janis Jaks, může to být pro ně zvláštní duel, kdy by si zahráli proti svému bývalému týmu.

Litvínovští hráči mají před sebou celkově první přípravné utkání. Jejich loňská sezona byla celkem úspěšně zakončena, když se umístili na čtvrtém místě. A jaké nastaly změny v kádru?

Přichody:

Adam Polášek (HC Oceláři Třinec)
    Josef Jícha (HC Stadion Litoměřice)
    Matěj Pekař (Hartford Wolf Pack)
    Maxim Čajkovič (Wilkes-Barre/Scranton Penguins)