Astana – Corvinul 6:1 (kon.) | Fehérvár – Omonia Nikósie 0:2 (kon.)
MOL Fehérvár FC
0:2 (0:1)
Omonia Nikósie
Středa 14.08.2024, 18:00 • MOL Aréna Sóstó, Székesfehérvár (HUN) • Konferenční liga • 3 • Předkolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek večera a třeba zase někdy na počtenou. (20:20:30)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 4:10. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:12. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:5.

Omonia Nikósie se v posledním předkole o Konferenční ligu utká s lepším z dvojzápasu Osijek – Zirä. První utkání mezi těmito dvěma celky dopadlo remízou 1:1 a odveta je na programu zítra od 18:30.

Odvetný zápas třetího předkola Konferenční ligy mezi maďarským Fehérvárem a kyperskou Omonií Nikósie končí lépe pro hostující celek, který v druhém utkání navázal na úvodní výhru a po dnešním vítězství 2:0 postoupil do další fáze soutěže. Naopak pro domácí celek pouť letošním ročníkem končí.
    Fotbalisté z Kypru byli od začátku zápasu aktivnější a do vedení se dostali v 28. minutě, když doklepl míč zblízka do branky Willy Semedo – 1:0. Fehérvár se sice poté snažil o zdramatizování zápasu, ale gól nevstřelil a naopak na druhé straně udeřil ve čtvrté nastavené minutě střídající Andronikos Kakoulli – 2:0.

90+7
    90+5. KAKOULLI - 0:2

90+5
    Omonia Nikósie právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto! V páté nastavené minutě zvyšuje vedení Omonie v odvetném zápase třetího předkola Konferenční ligy ANDRONIKOS KAKOULLI, kterému nahrával Charalampos Charalampous. Oba hráči zasáhli do utkání až v průběhu druhé půle – 2:0. Asistence: Charalampos Charalampous.

90+2
    Střídání v týmu Omonia Nikósie:
    ze hřiště odchází Alpha Diounkou, přichází Ioannis Masouras.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut nad rámec devadesáti minut.

90
    ze hřiště odchází Mariusz Stepinski, přichází Andronikos Kakoulli.

82
    ze hřiště odchází Willy Semedo, přichází Omer Atzili,
    ze hřiště odchází Novica Eraković, přichází Ioannis Kousoulos.

75
    Střídání v týmu MOL Fehérvár FC:
    ze hřiště odchází Mátyás Katona, přichází Mátyás Kovács.

72
    Hlavní rozhodčí Kehlet přerušil hru a ukázal žlutou kartu domácímu obránci Nikolovi Serafimovi.

57
    ze hřiště odchází Tobias Christensen, přichází Nicolás Stefanelli.

46
    ze hřiště odchází Aliuom Saidou, přichází Charalampos Charalampous.

46
    ze hřiště odchází Filip Holender, přichází Patrik Kovács,
    ze hřiště odchází Milán Petö, přichází Bence Babos,
    ze hřiště odchází Bohdan Melnyk, přichází András Huszti.

46

45+4

45
    Hlavní rozhodčí z Dánska nastavuje tři minuty nad rámec pětačtyřiceti minut.

28
    Střelec branky Willy Semedo po vstřelení branky dostává od hlavního rozhodčího Kehleta žlutou kartu.
    28. SEMEDO - 0:1

28
    Hosté z Kypru se v 29. minutě dostávají do zaslouženého vedení. Po přihrávce od Simiće se k míči dostal WILLY SEMEDO a záložník z Kapverd poté doklepl balon za záda bezmocného brankáře Tótha – 0:1. Asistence: Veljko Simić.

1

MOL Fehérvár FC: Tóth – Melnyk, Serafimov, Spandler, Miličevič – Katona, Bedi, Csongvai (C), Petö – Christensen, Holender
    Náhradníci: Dala, Veszelinov – Larsen, Stefanelli, M. Kovács, Simut, B. Kovács, P. Kovács, Huszti, Berki, Babos
    Trenér: Tamás Pető

Omonia Nikósie: Fabiano (C) – Diounkou, Panagiotou, Coulibaly, Chammás – Eraković, Marić – Simić, Saidou, Semedo – Stepinski
    Náhradníci: Uzoho, Kyriakidis – Helander, Kakoulli, Atzili, Ewandro, Masouras, Lang, Kousoulos, Andreou, Charalampous, Neophytou
    Trenér: Valdas Dambrauskas

Rozhodčí: J. Kehlet – V. Skytte, J. Mastrup (vš. DEN).

Vzájemný zápas
    První utkání třetího předkola se odehrálo v průběhu minulého týdne na kyperské půdě. A lepší pozici do odvety si vypracovali domácí fotbalisté, kteří byli po celý zápas aktivnější a zasloužené branky se dočkali v 60. minutě, když se prosadil po centru Dionkoua z akrobatické pozice Mariusz Stepinski. Fehérvár už se na odpověď nezmohl a doma bude muset dotahovat jednogólovou ztrátu, neboť Omonia na Kypru vyhrála 1:0.

Kyperský klub se do evropských předkol nové sezony kvalifikoval zásluhou dobrých výkonů v domácí lize. V minulém ročníku totiž Omonia skončila na solidním třetím místě a zajistila si tak postup do druhé fáze kvalifikace o Konferenční ligu. Lepší než celek z Nikósie byly jen dva celky – městský rival APOEL a AEK Larnaka.
    Ve druhém předkole narazila Omonia gruzínské Torpedo Kutaisi. Kyperský tým poslal v úvodním utkání do vedení malíjský stoper Senou Coulibaly, který nakonec byl hlavní postavou celého duelu. Ve druhém poločase totiž znovu vrátil Nikósii svou brankou vedení a protože o pár minut později na něj navázal střídající Ewandro, odvezli si svěřenci litevského trenéra Dambrauskase do odvetného zápasu v Gruzii výhru 3:1. Na hostující půdě poté Omonia také vyhrála a po výsledku 2:1 postoupila do dalšího kola.

Maďarský celek z „Města králů“, jak se Székesfehérváru přezdívá, skončil v uplynulém ročníku OTP Bank ligy na čtvrtém místě a zajistil si tak postup do druhého předkola Konferenční ligy. Fehérvár byl dlouho v boji o druhou příčku, která zaručovala postup do kvalifikace o Evropskou ligu, ale kvůli nepovedenému závěru sezony se propadl až na zmíněné čtvrté místo.
    Ve druhém předkole poslal los svěřence trenéra Tamase Peta do ázerbájdžánského města Sumgait, kde hraje své domácí zápasy stejnojmenný klub. Domácí fotbalisté se v prvním zápase sice dostali do vedení, avšak Fehérvár díky brankám Christensena a Spandlera průběh utkání otočil na svou stranu a domů si odvezl výhru 2:1. V odvetě poté Maďaři ubránili postupový výsledek a po remíze 0:0 se kvalifikovali do třetího předkola, kde narazili právě na kyperskou Omonii.

Příjemný středeční podvečer všem fotbalovým fanouškům. Od 18 hodin se uskuteční odveta třetího předkola Konferenční ligy mezi domácím MOL Fehérvárem a hostující Omonií Nikósie. První duel dopadl lépe pro kyperský celek, který si do Maďarska přivezl jednobrankový náskok. Dokáže jej Omonia uhájit?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.