1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Česko
Čtvrtek 15.08.2024, 17:30 • ZŠ Piešťany • Turnaj pěti (U17)

Střely na branku – 21:45 (20:09:49)

Čeští hokejisté odčinili včerejší zaváhání proti Švýcarsku a domácí Slováky přehráli jasně 6:1. Nejvyrovnanější byla první třetiny. Až 26 sekund před jejím koncem poslal Česko do vedení v přesilovce Šimon Katolický. Ve druhé části už svěřenci Františka Ptáčka soupeře jasně přehrávali a zásahy Šimona Bělohorského, opět Šimona Katolického a Filipa Nováka navýšili skóre až na 4:0. Domácí ve 35. minutě snížili trefou Mateje Bereše, ovšem to bylo z jejich strany také vše. V úvodu závěrečné dvacetiminutovky se nejprve přesně trefil Jan Kerbler a v čase 57:51 uzavřel výsledek v početní výhodě Petr Tomek.

59:39
    Ještě tvrdá střela Ladislava Svozila od modré čáry. Hrenák má puk v lapačce.

59:01
    Začala už poslední minuta utkání.

58:15
    Ján Čurlej prověřil Láryše ranou z pravé strany, kterou český brankář ukryl ve výstroji.
    57:51 Petr TOMEK - 1:6

57:51
    Česko právě vstřelilo branku!
    Využitá česká přesilovka! Šimon Katolický nahrál mezi kruhy PETROVI TOMKOVI, který tahákem poslal hrací předmět do levého horního růžku. Asistence: Šimon Katolický.

56:54
    A je to právě Leo Habda, který dostal trest za hrubost. Rychle se tak na trestnou lavici zase vrací.

56:30
    Václav Nedorost střílel už po skončení přesilovky do nohou protihráče. Signalizován je další trest na straně Slovenska. Zatím běží česká výhoda.

55:21
    Šimon Katolický pálil z vrcholu pravého kruhu. Hrenák udržel puk pod betony.

55:04
    Opět David Huk. Ten chtěl nejprve nahrávat, ale spoluhráče měl pokryté. Tak to zkusil z ostrého úhlu sám a Hrenák má další zákrok.

54:33
    David Huk hledal zadovkou někoho ze spoluhráčů před brankovištěm. Sražený puk ale zalehl Hrenák.

54:25
    Leo Habda dohrál Jiřího Maxu a půjde na trestnou lavici. Provinil se zásahem do hlavy či krku.

53:28
    Po závaru před brankou se dostal do šance Jiří Maxa. Puk za záda slovenského gólmana nakonec neprošel.

51:49
    Nahození Šimona Bělohorského od modré čáry pokryl Hrenák. Následuje reklamní přestávka.

50:57
    Beres namazal před branku napadajícímu Petrovi Tomkovi, který to nepotrestal. Slováci následně vyhodili na icing.

50:31
    Čeští hokejisté zahráli přes všechny čáry, ale rozhodčí nepískali zakázané uvolnění.

49:54
    Dostáváme se do poloviny třetí třetiny. O osudu utkání je asi rozhodnuto.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 35. Bereš (Čurlej, Zvolenský) – 20. Katolický (Kachlíř, Tomek), 22. Bělohorský (Novák), 29. Katolický (Huk), 32. Novák (Nedorost), 42. Kerbler (Matějka), 58. Tomek (Katolický)

Slovensko: Hrenák (Vavro) – Kovalčík, Koiš, Syrný, Bereš, Varga, Tóth, Hazucha – Čurlej, Stankoven, Trebula – Matta, Hybský, Zvolenský – Ďurčo, Habda, Rezničák – Kizák, Obušek, Šimko.
    Trenér: Peter Kúdelka

Česko: Láryš (Poletín) – Kachlíř, Vaněček, Burda, Ruml, Nedorost, Hora, Studnický – Švancar, Tomek, Katolický – Novák, Huk, Bělohorský – Matějka, Mařík, Kerbler – Maxa, Krajdl, Kubín – Svozil.
    Trenér: František Ptáček

Rozhodčí: Konc, Klejna – Bezák, Gegáň