1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Česko
Čtvrtek 15.08.2024, 17:30 • ZŠ Piešťany • Turnaj pěti (U17)

Střely na branku – 21:45 (20:09:49)

Čeští hokejisté odčinili včerejší zaváhání proti Švýcarsku a domácí Slováky přehráli jasně 6:1. Nejvyrovnanější byla první třetiny. Až 26 sekund před jejím koncem poslal Česko do vedení v přesilovce Šimon Katolický. Ve druhé části už svěřenci Františka Ptáčka soupeře jasně přehrávali a zásahy Šimona Bělohorského, opět Šimona Katolického a Filipa Nováka navýšili skóre až na 4:0. Domácí ve 35. minutě snížili trefou Mateje Bereše, ovšem to bylo z jejich strany také vše. V úvodu závěrečné dvacetiminutovky se nejprve přesně trefil Jan Kerbler a v čase 57:51 uzavřel výsledek v početní výhodě Petr Tomek.

59:39
    Ještě tvrdá střela Ladislava Svozila od modré čáry. Hrenák má puk v lapačce.

59:01
    Začala už poslední minuta utkání.

58:15
    Ján Čurlej prověřil Láryše ranou z pravé strany, kterou český brankář ukryl ve výstroji.
    57:51 Petr TOMEK - 1:6

57:51
    Česko právě vstřelilo branku!
    Využitá česká přesilovka! Šimon Katolický nahrál mezi kruhy PETROVI TOMKOVI, který tahákem poslal hrací předmět do levého horního růžku. Asistence: Šimon Katolický.

56:54
    A je to právě Leo Habda, který dostal trest za hrubost. Rychle se tak na trestnou lavici zase vrací.

56:30
    Václav Nedorost střílel už po skončení přesilovky do nohou protihráče. Signalizován je další trest na straně Slovenska. Zatím běží česká výhoda.

55:21
    Šimon Katolický pálil z vrcholu pravého kruhu. Hrenák udržel puk pod betony.

55:04
    Opět David Huk. Ten chtěl nejprve nahrávat, ale spoluhráče měl pokryté. Tak to zkusil z ostrého úhlu sám a Hrenák má další zákrok.

54:33
    David Huk hledal zadovkou někoho ze spoluhráčů před brankovištěm. Sražený puk ale zalehl Hrenák.

54:25
    Leo Habda dohrál Jiřího Maxu a půjde na trestnou lavici. Provinil se zásahem do hlavy či krku.

53:28
    Po závaru před brankou se dostal do šance Jiří Maxa. Puk za záda slovenského gólmana nakonec neprošel.

51:49
    Nahození Šimona Bělohorského od modré čáry pokryl Hrenák. Následuje reklamní přestávka.

50:57
    Beres namazal před branku napadajícímu Petrovi Tomkovi, který to nepotrestal. Slováci následně vyhodili na icing.

50:31
    Čeští hokejisté zahráli přes všechny čáry, ale rozhodčí nepískali zakázané uvolnění.

49:54
    Dostáváme se do poloviny třetí třetiny. O osudu utkání je asi rozhodnuto.

48:53
    Také Slováci jsou už kompletní.

48:19
    Čeští hokejisté v plném počtu a začala tak jejich krátká přesilovka.

47:52
    Tohle čeští hokejisté sehráli výborně! Před brankou se ocitl Filip Novák, který zkoušel vtipné zakončení s holí prostrčenou mezi nohama. Hrenák neinkasoval.

46:52
    Samuel Hybský dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Síly na ledě se vyrovnají.

46:28
    Tvrdou ránu Mateje Bereše od modré čáry Láryš viděl a schoval puk do lapačky.

46:18
    Dvě minuty za faul kolenem dostává Vojtěch Kubín. Další slovenská přesilovka.

45:30
    Syrného nástřel vyrazil Láryš před sebe. Před brankou hlídkující Stankoven už nedokázal dorážet.

45:23
    Zakázané uvolnění Česka. Hra se stěhuje před branku Jana Láryše.

44:50
    A nyní je český tým v plném počtu.

44:40
    Čeští hokejisté šikovně drží puk a čekají na konec oslabení.

44:10
    Filip Novák pozlobil Slováky před jejich brankovištěm. Zasahovat musel Hrenák.

43:58
    Postavení mimo hru, které zabrzdilo Slováky. 51 sekund do konce jejich přesilovky.

43:40
    Čeští hokejisté vyhazují.

42:49
    Vyloučení v týmu Česko:
    Jakub Vaněček – 2 min., faul kolenem.

42:42
    Šimon Katolický se dostal k puku, který se odrazil od zadního mantinelu a okamžitě ho vracel do brankoviště. Hrenák měl co dělat, aby zasáhl.

42:20
    Český tým se vstřeleným gólem ještě více uklidnil a zchladil takové prvotní nadšení Slováků.
    41:19 Jan KERBLER - 1:5

41:19
    Gól padá až z českého výpadu! JAN KERBLER zavezl z pravé strany puk do útočného pásma. Celou akci také dohrál, když si to namířil na osu hřiště a ranou švihem vymetl levý horní růžek Hrenákovy svatyně – 1:5. Asistence: Filip Matějka.

41:11
    Forčekující Rezničák vybojoval šanci pro Ďurča. Ten zblízka nepřekonal Láryše!

40:55
    Vypadá to, že hráčům trošku dělá problémy led, který v tomto vedru asi nebude v ideální kondici.

40:13
    Zaváhání Kachlíře, který vyvážel kotouč od české branky a zapomněl ho za sebou. To mohl potrestat Matej Stankoven, jemuž však střela nesedla a Láryš si připsal nakonec poměrně snadný zákrok.

40:01

Střely na branku – 13:33

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Po druhé třetině vede Česko nad Slovenskem už 4:1. Čeští hokejisté si vypracovali dokonce čtyřgólový náskok. Na trefu Šimona Bělohorského z 22. minuty navázal svým druhým přesilovkovým gólem Šimon Katolický. Ve 32. minutě pak po skončení další početní výhody navýšil na 4:0 Filip Novák, který pohotově dorážel po Nedorostově střele do tyčky. Domácí celek se pak dočkal alespoň zatím čestného úspěchu zásluhou Mateje Bereše.

38:52
    Nyní zachytil české nahození Hrenák. Následuje reklamní přestávka.

38:36
    Matej Stankoven dobruslil puk u levého mantinelu a hned ho nastřelil na Láryše. Ten ho zachytil do lapačky a hned rozehrál.

37:17
    Domácí nastřelili puk do ohně a Láryš ho následně zalehl. Následuje reklamní přestávka.

36:10
    Snížení by mohlo vlít na slovenskou stranu novou energii. Domácí mají ještě čtyři minuty na to, aby se pokusili opět skórovat.
    34:57 Matej BEREŠ - 1:4

34:57
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovákům se podařilo snížit! Vše začalo nepovedenou střelou Jakuba Syrného od modré čáry. Pomalý puk však proskákal až k Láryšovi, který ho pravým betonem jen vyrazil. Ján Čurlej pak nahrál na vzdálenější tyč MATEJOVI BEREŠOVI a ten v pádu usměrnil kotouč do branky – 1:4. Asistence: Ján Čurlej a Tobias Zvolenský.

33:12
    Nyní přeci jen tlak, který Slovákům nabídla chyba v rozehrávce. Naši východní sousedé však nedokázali trefit branku.

32:10
    Utkání se mění na jednoznačnou záležitost. Slováci jsou vývojem zaskočeni.
    31:21 Filip NOVÁK - 0:4

31:21
    Čeští hokejisté se prosazují těsně po skončení přesilové hry! Z levého kruhu střílel Václav Nedorost. Ten trefil vzdálenější tyčku a puk zůstal stát před brankovou čarou. Než stačil brankář nebo někdo z bránících Slováků zareagovat, dopíchl hrací předmět na místo určení FILIP NOVÁK. Asistence: Václav Nedorost.

30:51
    Čeští hokejisté se usadili v pásmu. Nedorost nahrával do slotu Filipovi Novákovi, jemuž nesedla střela.

30:02
    Ďurčo vyvezl kotouč a ušetřil Slovensku cenné sekundy z oslabení.

29:17
    Filip Kovalčík je vyloučen za podrážení a je tu česká přesilovka číslo tři.
    28:48 Šimon KATOLICKÝ - 0:3

28:48
    Také druhá česká přesilovka je využita a opět se o to postaral ŠIMON KATOLICKÝ! Toho našel přihrávkou z levé strany, která prošla kolem brankoviště, David Huk a Katolický se z první trefil do poloodkryté branky. Hrenák se nemohl stačit včas přesunout – 0:3. Asistence: David Huk.

28:08
    Před Slovenskou brankou se strhla šarvátka! Začal ji krosček Samuela Hybského na Lukáše Kachlíře, který si pak nenechal nic líbit. Do celé situace se ještě vložil Jiří Maxa. Právě on je vyloučen na české straně. Za Slovensko pak dostávají tresty za hrubost oba aktéři. Přesilovka pro Česko.

27:45
    Kubín našel pasem zpoza branky Jakuba Vaněčka, který si sjel do velmi dobré střelecké pozice. Český obránce těsně minul vzdálenější tyčku!

26:55
    Čeští hokejisté drží útočné pásmo. Střela Burdy od modré skončila na zadním mantinelu. Tlak ale může pokračovat.

26:15
    Rána Filipa Matějky skončila ve výstroji Samuela Hrenáka. Následuje reklamní přestávka.

25:30
    Velmi dobře sehraná česká akce! Nedorost nahrál do jízdy Bělohorskému, který ještě posunul na Davida Huka už do samostatnému úniku. Tomu při pokusu o blafák sjel kotouč z čepele.

24:36
    Oboustranné vyloučení. Tresty za hrubost dostávají Matej Bereš a Petr Tomek, kteří se do sebe pustili před slovenským brankovištěm.

23:38
    Český protiútok skončil postavením mimo hru.

23:12
    Maxim Šimko nahrál před branku Samuelovi Kizákovi, jenž nepřekonal Láryše. Ten stále drží čisté konto.

21:54
    Nahození Václava Nedorosta tentokrát zkrotil Hrenák, který svým zákrokem přerušil hru.
    21:30 Šimon BĚLOHORSKÝ - 0:2

21:30
    Čeští hokejisté přidávají druhý gól! Na slotu si nakonec srovnal puk na střelu důrazný ŠIMON BĚLOHORSKÝ a jeho pokus zapadl za záda Hrenáka. Asistence: Filip Novák.

21:18
    Ivan Matta objel českou branku a nahrál mezi kruhy Samuelovi Hybskému, jehož střela však byla zablokována.

20:37
    Rána Lukáše Kachlíře byla tečována a puk prolétl vedle levé tyčky slovenské branky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:20.

Česká sedmnáctka zvládla úvodní třetinu proti domácím Slovákům slušně. Svěřenci kouče Ptáčka přestáli aktivní nástup pořadatelské země a postupně začali přebírat iniciativu. Poté je přibrzdila slovenská přesilovka, v níž si soupeř vytvořil dvě velké příležitosti. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za bezgólového stavu, využili svou první početní výhodu Češi a to hned po 5 sekundách. Tvrdě k tyčce pálil Šimon Katolický.

Střely na branku – 9:10

20:00
    19:34 Šimon KATOLICKÝ - 0:1

19:34
    Využitá přesilovka ze 5 sekund! Po vyhraném buly posunul Petr Tomek puk na modrou čáru pro Lukáše Kachlíře. Ten nabil doprava ŠIMONOVI KATOLICKÉMU, který z první zamířil k pravé tyčce z pohledu brankáře Hrenáka. Asistence: Lukáš Kachlíř a Petr Tomek.

19:29
    Kristian Rezničák podrazil u mantinelu Nováka a přesilovku si zahraje i český tým.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:35
    A šance Slováků na konec přesilovky! Leo Habda nahrával z pravé strany před brankoviště na hůl Juraje Jonase Ďurča, který puk neusměrnil za Láryšova záda!

18:10
    Slováci už v dalším průběhu přesilovky tápou a nedaří se jim usadit v pásmu.

17:44
    Slovákům nevyšla rozehrávka a tak se dopustili zakázaného uvolnění.

17:33
    Další české vyhození.

17:11
    Nyní hráči Česka vyhodili.

16:46
    Velká šance hned v úvodu slovenské přesilovky! Jan Láryš se stačil rychle přemístit proti ráně Juraje Jonase Ďurča z pravého kruhu a podržel tak české barvy.

16:35
    David Huk – 2 min., napadení.

15:58
    Kotouč byl nyní sražen do ochranné sítě za českou brankou. Reklamní přestávka.

15:22
    Slováci se vymanili z české převahy a teď jsou to zase oni, kteří se snaží převzít iniciativu.

14:20
    Jiří Maxa byl nepokrytý před slovenskou brankou. Přihrávka tam také přišla, ale český útočník nedokázal zpracovat!

14:04
    Čeští hokejisté se dostali pod tlak, ale vyřešili to vyhozením, ze kterého navíc nebylo zakázané uvolnění.

12:58
    Matej Stankoven vyhrál buly sám pro sebe a protlačil se před Láryše. Následně ještě dorážel Ján Čurlej, ale Láryš dobře vykryl prostor a slovenský útočník nedokázal hrací předmět zvednout!

12:55
    Láryš musel podržet puk po nahození od mantinelu a domácí tak získali buly v útočném pásmu.

12:37
    Hned po buly přišla rána, kterou musel Hrenák vyrážet.

12:30
    Slováci špatně střídali a po dvou rychlých přihrávkách najížděl sám na jejich branku Vojtěch Švancar. Jeho střelu však pokryl Hrenák!

12:05
    Rumlova střela skončila jen za brankou. Tam následně nezkrotil kotouč Tomek a dopředu mohou domácí.

11:19
    Čeští lvi jsou momentálně o něco aktivnější než Slováci, kteří spíše čekají na brejky.

10:52
    Přihrávka zpoza branky hledala Jakuba Vaněčka, který nezpracoval. Škoda pro český tým.

10:25
    Nahození z rohu hřiště skončilo v lapačce Samuela Hrenáka. Následuje krátká reklamní přestávka.

09:28
    Od modré čáry vypálil Adam Burda. Kotouč na Hrenáka neprošel. Český tým teď zatlačil Slováky do jejich obranné třetiny.

08:54
    Rána z pravé strany donutila k zákroku Hrenáka. Slovenský brankář puk vyrazil do rohu.

08:33
    Slováci se vystavili do postavení mimo hru. Utkání ale jinak nabírá slušné tempo.

07:23
    Zakázané uvolnění českého týmu.

06:56
    Na druhé straně to zkoušel důrazem Juraj Jonas Durčo. Jan Láryš byl připraven.

06:06
    Čeští hokejisté zvyšují aktivitu. Z levé strany projel do dalšího zakončení Jan Kerbler. Dva jeho spoluhráči pak zkoušeli dorážet a Hrenák měl plné betony práce!

05:25
    Jan Kerbler se z levé strany dostal až do zakončení. Z úhlu to zkoušel na bližší tyčku, ovšem ránu po ledě pokryl Hrenák.

04:36
    Nahození Ondřeje Rumla propadlo přes klubko těl k brance Slovenska. Za záda Hrenáka ale puk nezamířil.

03:48
    Individuální snaha Šimona Katolického, který zavezl puk až do útočného pásma. Tam už na to nenavázal dostatečně přesnou přihrávkou.

03:07
    Čeští hokejisté si potřebují pohlídat úvod, což se jim nevydařilo včera proti Švýcarsku. Nyní ale mají problém s rozehrávkou, Slováci dobře forčekují.

02:21
    Burda posunul na modré puk na Václava Nedorosta, který střílel vedle branky. O chvíli později to zkoušel sám Adam Burda a puk musel krotit Samuel Hrenák ve slovenské brance.

01:23
    Další rána Bereše, která byla zřejmě i tečována. Láryš ji zastavil pravým betonem.

00:51
    Český brankář Láryš nezkrotil za brankou skákavý puk. Ten se dostal na modrou čáru, odkud vypálil mimo Matej Bereš.

00:23
    Slováci se v útočném pásmu dlouho neudrželi. Skákavý puk nezpracoval Stankoven. Ten skončil v rohu a tam ho získal český tým.

00:01

Oficiality jsou za námi. Nyní se už můžeme věnovat samotnému zápasu.

Hráči jsou seřazeni na modrých čarách. Nyní zazní státní hymny.

Slovensko: Hrenák (Vavro) – Kovalčík, Koiš, Syrný, Bereš, Varga, Tóth, Hazucha – Čurlej, Stankoven, Trebula – Matta, Hybský, Zvolenský – Ďurčo, Habda, Rezničák – Kizák, Obušek, Šimko.
    Trenér: Peter Kúdelka

Česko: Láryš (Poletín) – Kachlíř, Vaněček, Burda, Ruml, Nedorost, Hora, Studnický – Švancar, Tomek, Katolický – Novák, Huk, Bělohorský – Matějka, Mařík, Kerbler – Maxa, Krajdl, Kubín – Svozil.
    Trenér: František Ptáček

Rozhodčí: Konc, Klejna – Bezák, Gegáň.

Slováci vstoupili do turnaje včerejší vysokou výhrou 8:1 nad Německem. Dvěma góly a třemi asistencemi se blýskl Ivan Matta.

Čeští hokejisté vstoupili do turnaje ve středu porážkou 3:5 se Švýcarskem, na jehož ledě přitom nedávno třikrát zvítězili. Tentokrát jim ale hrubě utekl začátek. Po první třetině vedli Švýcaři 3:0, po čtyřiceti minutách pak 4:0. Čeští mladíci pak v závěrečné části mocně dotahovali, když snížili až na rozdíl jediné trefy, ovšem soupeř pak rychle odpověděl pátým zásahem.

Švýcarsko – Česko 5:3 (3:0, 1:0, 1:3)
    Branky a nahrávky: 7. Fueter, 10. L. Fuhrer (Grossniklaus), 11. Sauthier (Bizzozero, Guzzi), 37. Bouvard (Castiglioni, Sauthier), 52. Fueter (Bouvard) – 46. Katolický (Huk), 49. Tomek, 51. Ruml (Bělohorský).

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Česká reprezentační sedmnáctka zamířila do slovenských Piešťan, které hostí turnaj pěti zemí. Ve čtvrtek čeká svěřence kouče Františka Ptáčka souboj s domácími Slováky. Vstup do turnaje se mladým Lvům nepovedl. Nechali se totiž zaskočit Švýcarskem, kterému podlehli 3:5.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 35. Bereš (Čurlej, Zvolenský) – 20. Katolický (Kachlíř, Tomek), 22. Bělohorský (Novák), 29. Katolický (Huk), 32. Novák (Nedorost), 42. Kerbler (Matějka), 58. Tomek (Katolický)

Rozhodčí: Konc, Klejna – Bezák, Gegáň