Sparta – Davos 5:3 (kon.) | K. Vary – Lillehammer IK 6:5 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
6:5 (1:0, 1:1, 3:4 - 1:0)
Lillehammer IK
Čtvrtek 15.08.2024, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • O pohár hejtmana Karlovarského kraje • Skupina A

Pro dnešek je to ode mě vše.

Přeji příjemný zbytek večera. (20:19:04)

Dnešní utkání, které od začátku vypadalo nadějně pro karlovarskou Energii, se v poslední třetině pěkně otočilo. Norský tým Lillehammer dokázal nejen srovnat na 2:2, ale rovnou odskočit o tři branky. Karlovarští tak měli napilno a nakonec se jim podařilo stav srovnat na 5:5. O vítězi tak rozhodlo prodloužení, ve kterém vystřelil vítěznou branku David Poizl.

63:12 David POIZL - 6:5

63:12
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Na bránu se podařilo najet DAVIDOVI POIZLOVI, kterému se podařilo vymíchat Schonningsena a zakončit za jeho záda.
    Bez asistence.

62:36
    Karlovarští krouží kolem hostující branky.

61:49
    Sveinhaug-Arnestad byl pozastaven obránci.

61:26
    Puk si přebírá Energie.

60:39
    Lucas Ondrcka jel sám na Špírka, do zakončení se ale dostal později než chtěl a puk tak skončil na vnější straně tyčky.

60:17
    Kotouče se zmocňuje Lillehammer.

60:01

Norský tým dokázal v poslední třetině skóre otočit a Energie tak poté měla co dělat. Nakonec se ji podařilo stav do poslední vteřiny srovnat a následuje tak prodloužení.

60:00
    59:44 Vojtěch STEKLÝ - 5:5

59:44
    Ze středu nahrál Matyáš Váňa na připraveného VOJTĚCHA STEKLÉHO, který z pravého kruhu zakončil do levého rohu.
    Asistence: Matyáš Váňa, Radek Janata

59:28
    Od modré vypálil Jakub Anton, ale střela proletěla kolem branky.

59:04
    Karlovarský gólman je zpět v akci.

58:42
    Energie jde na led bez Ondřeje Špírka.

58:41
    Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

58:41
    A další pokus na norskou bránu, tentokrát od Vojtěcha Steklého, jehož střela skončila na hrudi Schonningsena. Následně se strhla menší potyčka mezi hráči.

58:06
    Od betonů se odrazila dělovka Matyáše Váňi.

56:41
    Karlovarští si do útočného pásma museli pracně najet. Zpět do obranné třetiny je ale posílá soupeř, který zachytil jejich přihrávku a poslal za střední čáru.

55:47
    Přihrávku se pokusil vsítit Radek Janata, ale puk letěl příliš vysoko.

54:51
    Norský gólman nahodil puk zpět do hry od Radka Janoty.
    53:09 Vojtěch VÁŇA - 4:5

53:09
    Těsně mezi brusli a tyč se podařilo procpat kotouč VOJTĚCHOVI VÁŇOVI, který tak snížil manko a vytvořil Energii prostor ke srovnání skóre.
    Asistence: Radek Janata, Matyáš Váňa

52:24
    Z kruhu na Schonningsena vystřelil Radek Janata, ale puk se přes blokujícího hráče nedostal.

51:59
    Na domácí bránu pálil z pravého kruhu Peder Skarpjorder, Špírek stačil kotouč vyrazit nad sebe.

51:13
    Energetici se snaží udržet se na puku a dohnat zpět náskok, který ztratili.

50:24
    Matyáš Váňa se napřáhl od modré, ale jeho střelu stačil zblokovat tělem German Akhmedov.

49:28
    Hosté stále vyvíjí tlak na karlovarskou bránu.
    48:43 Lucas ONDRCKA - 3:5

48:43
    Lillehammer právě vstřelil branku!
    Z pravého kruhu na nic nečekal a vypálil LUCAS ONDRCKA.
    Asistence: B. Torjus Tondevold a Peder Skarpjordet.

48:14
    Tým Lillehammer nabral druhý dech a během 48 vteřin se dokázali dostat do vedení o dvě branky. Nyní chtějí využít přesilové hry 5 na 3.

47:55
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Matyáš Váňa – 2 min., nedovolené bránění.

47:24
    Kryštof Dyk – 2 min., krosček.
    47:10 Jakub ANTON - 3:4

47:10
    Snížit skóre se podařilo JAKUBOVI ANTONOVI, který dokázal procpat kotouč mezi betony za brankovou čáru.
    Asistence: Šimon Šilhan, Vojtěch Steklý
    46:40 German AKHMEDOV - 2:4

46:40
    Do levého horního rohu branky se podařilo hned po přihrávce zakončit GERMANOVI AKHMEDOVI.
    Asistence: Adrian Berg.
    45:48 Lucas ONDRCKA - 2:3

45:48
    Dělovou ránou prostřelil Špírka od modré LUCAS ONDRCKA.

44:42
    Na druhou stranu se podařilo ujet Vojtěchovi Váňovi s Vojtěchem Steklým. Druhý jmenovaný ale po přihrávce následně minul branku.

44:19
    Norský tým se uzamkl v útočném pásmu.

43:49
    Adam Suchan – 2 min., podrážení.
    42:05 Hagen Eirik Hellvik - 2:2

42:05
    Na Ondřeje Špírka si pomalu najížděl HAGEN EIRIK HELLVIK, kterému se podařilo vymíchat karlovarského gólmana a zakončit tak do prázdné sítě za jeho záda.
    Asistence: Axel E. Christoffersen

41:28
    Ohrstrand zkusil vystřelit z levého kruhu, ale kotouč mířil mimo branku.

40:37
    Lillehammer se zmocnili puku a usadili se v útočné třetině.

40:06
    Po buly se kotouče ujímá Energie.

40:01

Druhá dvacetiminutovka byla více aktivnější i u norského týmu. Hra ale byla stále spíše pod karlovarskou taktovkou. Hned ve 21. minutě navýšil vedení Energie Radek Janata. Tým Lillehammer si poté vybojoval puk a podařilo se jim snížit ve 36. minutě.

40:00

39:44
    Hosté zatím statečně brání.

38:48
    Útočná kombinace Karlových Varů zahájena.

37:11
    Energetici si přebírají puk zpátky a vyráží do útočného pásma.

36:39
    Lillehammer se stále ochomýtá kolem domácí branky.

35:54
    O srovnání skóre se pokusil Adrian Berg, když měl před sebou skoro prázdnou branku. Karlovarský gólman nakonec stihl zareagovat a kotouč zabrzdit betonem a následně schovat pod lapačku.
    35:26 Oliver OLAUSSEN - 2:1

35:26
    Odraženou střelu zpátky od Christoffersena zachytil na hokejku OLIVER OLAUSSEN, který zakončil do horní části branky.

35:08
    Na Špírka chtěl vystřelit Christoffersen, ale kotouč při nápřahu promáchl.

34:32
    Hosté opouští obranné pásmo.

33:57
    Z mezikruží vystřelil Radek Janata, puk ale mířil vysoko.

33:40
    Karlovarští opět vyvíjí tlak na soupeře.

32:59
    Norský tým vyhazuje do bezpečí.

32:14
    Domácí jsou opět v útoku. Od modré vypálil dělovku Jan Česnohlídek, ale střela jen těsně minula klec.

30:58
    Do úniku se po odpykaném trestu dostal Christoffersen, ale branku při zakončení minul.

30:17
    Na pravém kruhu vystřelil na bránu Radek Janata, do cesty se ale střele postavil jeden z obránců hostujícího týmu.

29:34
    Karlovarští se usadili před norským gólmanem a snaží se využít přesilové hry.

28:45
    Vyloučení v týmu Lillehammer IK:
    Axel E. Christoffersen – 2 min., držení.

28:19
    Lilehammer se probojoval do útočného pásma, ale na dlouho.

27:30
    Po střetu zůstal na chvíli ležet na ploše Filip Piatkowski. Po chvilce se sám zvedl a odjel na střídačku.

27:16
    Hostujícímu týmu se podařilo vyhodit.

26:51
    Energetici krouží kolem Schonningsena.

25:19
    Radek Janata se pokusil dostat kotouč za záda norského gólmana, ale přes obranu se nedostal.

25:08
    Storlien Mathias Olsen – 2 min., nedovolené bránění.

24:40
    Peder Skarpjordet – 2 min., podrážení.

23:47
    Karlovarští se drží na kotouči, jsou ale uvězněni ve své třetině.

22:39
    Matěj Zachariáš po přihrávce zpoza branky vypálil z levého kruhu. Jeho střela ale jen rozezněla tyčku.

21:43
    Energetici se ocitli ve svém pásmu, po chvilce ale vyváží kotouč Filip Piatkowski.
    20:08 Radek JANATA - 2:0

20:08
    Přesné a rychlé přihrávky po úvodním vhazování a rychlý gól RADKA JANATY, který ujel sám na Schonningsena a zakončil těsně pod horní tyč branky.
    Asistence: Matěj Pelikán, Tadeáš Hynek

20:01

Úvodní třetinu měli více ve svých rukou domácí energetici, kteří nováčky moc nepouštěly ke slovu. Skóre se tak podařilo otevřít ve 13. minutě Vojtěchovi Steklému, kdy se jeho střela odrazila od betonu za brankovou čáru.

20:00

19:36
    Lillehammer se dostal před Onřeje Špírka, ale nemohou se dostat k zakončení.

18:48
    Vojtěch Váňa nečekaně vypálil od modré, ale jeho střela byla vysoká.

17:54
    Karlovarští si najíždí z obranné třetiny.

17:11
    Storlien Mathias Olsen – 2 min., napadení.

16:57
    Na puku opět Lillehammer.

15:45
    Hra se aktivně střídá z jedné strany na druhou.

15:08
    Energie si vyvezla puk z vlastního pásma a snaží se udržet před brankou Schonningsena.

14:12
    Špírek dokázal zneškodnit další pokus.

13:50
    Na druhou stranu ujel Nicolai Evjen, který vyslal dělovku z pravého kruhu. Ondřej Špírek tuto střelu bez problémů chytil do lapačky.

13:13
    Karlovarští chytli slinu a hrnou se pro další branku.
    12:25 Vojtěch STEKLÝ - 1:0

12:25
    S kotoučem ujel na norskou bránu VOJTĚCH STEKLÝ, kterému se podařilo vystřelit až v blízkosti branky. Už to vypadalo, že se puk nedostane za brankovou čáru, ale kotouč se tam odrazil od betonu.
    Asistence: Adam Suchan.

12:09
    Dosen vypálil z levého kruhu, ale střela minula branku.

11:11
    Sveinhaug-Arnestad vyvezl puk do útočné třetiny. K zakončení se ale nedostal.

10:33
    Lillehammer se ujal puku a snaží se ho udržet.

09:09
    Kotouč si nyní oba celky vyměňují, k žádné velké akci se ani jeden z nich nemůže dostat.

08:23
    Energie krouží v útočném pásmu.

07:09
    Soupeřovu přihrávku zachytil Václav Dobřemysl a okamžitě střílel z mezikruží. Jeho rána se ale jen odrazila od Schonningsenova hrudníku.

06:22
    Lillehammer se snaží udržet na puku, ale Karlovarští jim moc prostoru nedávají.

05:38

05:14
    Nepřesnou přihrávku vyhazuje soupeř do bezpečí.

04:29
    Energetici se přesunuli před norskou branku a zahájili útočnou kombinaci.

03:38
    Jakop Leibnitz – 2 min., hákování.

02:54
    Z pravého kruhu vystřelil Václav Dobřemysl, jeho tvrdá rána skončila schovaná v betonech.

02:33
    Puk z vlastního předbrankového prostoru vyvezl Jakub Hájek. V mezikruží byl ale pozastaven soupeřem.

01:47
    Karlovarští byli zahnáni do vlastního pásma, přesto se však drží na kotouči.

00:58
    Olsen se snažil rozehrát, cestu kotouči však překazil jeden z domácích hráčů.

00:16
    Ve svém pásmu si však puk převzala Energie a dostala se s ním za středovou čáru. Z pravého kruhu se poté pokusil otevřít skóre Matyáš Váňa, ale jeho střela proletěla kolem branky.

00:02
    Úvodní buly dnešního zápasu patří soupeřům.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Špírek (Oršulák) – Pelikán, Hynek, Zachariáš, Dyk, Anton, Holejšovský, Česnohlídek, Malý – Suchan, Váňa M., Janata, Váňa V., Šilhan, Steklý, Langmeier, Piatkowski, Habla, Poizl, Hájek, Dobřemysl
    Trenér: Pavel Arnošt

Lillehammer IK: Schonningsen (Bangsund) – Ondrcka, Svensrud, Lund, Gimnes, Christoffersen, Dosen, Akhmedov – Olaussen, Ohrstrand, Saetre, Tondevold, Berg, Skarpjordet, Olsen, Hellvik, Evjen, Lindseth, Pettersen, Leibnitz, Sveinhaug-Arnestad
    Trenér: Olav Per Skarpjordet.

Zatímco Lillehammer čeká premiéra na karlovarském ledě, Energie má za sebou z předešlého dne již přátelský zápas proti loňskému vítězi turnaje. Tím se stal švýcarský tým HC Davos.

Vítám vás u večerního utkání turnaje O putovní pohár hejtmana Karlovarského kraje. Na ledě se střetne karlovarská Energie, která v předchozím ročníku brala bronz a nováček turnaje z Norska Lillehammer IK.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Leona Tomcová

Branky a nahrávky: 13. Steklý (Suchan), 21. Janata (Pelikán, Hynek), 48. Anton (Šilhan, Steklý), 54. Váňa (Janata, Váňa), 60. Steklý (Váňa, Janata), 64. Poizl – 36. Olaussen (Christoffersen), 43. Hellvik (Christoffersen), 46. Ondrcka, 47. Akhmedov (Berg), 49. Ondrcka (Tondevold, Skarpjordet)

HC Energie Karlovy Vary: Špírek (Oršulák) – Pelikán, Hynek, Zachariáš, Dyk, Anton (A) Holejšovský, Česnohlídek, Malý – Suchan, Váňa M., Janata, Váňa V. (C), Šilhan, Steklý, Langmeier, Piatkowski, Habla, Poizl, Hájek, Dobřemysl

Trenér: Olav Per Skarpjordet