Slavia – Dubnica 3:0 (kon.) | Jastrzębie – Havířov 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Plzeň 1:3 (kon.)
Vlci Žilina – Trenčín 6:1 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 1:3 (kon.) | Litvínov – Liberec 4:1 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 1:0 (kon.) | Motor ČB – HC Slovan 2:1 (kon.) | Litoměřice – Kladno 0:2 (nedohr.)
Šumperk – Opava 1:3 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 4:10 (kon.) | Mostečtí Lvi – Kralupy n. Vltavou 6:4 (kon.)
Michalovce – Lipt. Mikuláš 3:0 (kon.) | Žiar nad Hronom – Levice 7:0 (kon.) | Pardubice B – Jihlava 3:2 (kon.)
Kobra – Příbram 3:9 (kon.) | Tábor – Třebíč 6:5 (kon.) | Zvolen – Berani Zlín 2:3 (kon.)
Vsetín – Tychy 4:3 (kon.) | Sokolov – Chomutov 2:3 (kon.) | Prostějov – Frýdek-M. 1:3 (kon.)
Znojmo – Vyškov 2:5 (kon.) | Poruba 2011 – Katowice 5:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
GKS Katowice
Čtvrtek 15.08.2024, 19:15 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Bláha) – Nilsson, Doudera, Bartko, Gutwald, Sedlák, Adamec, Voráček – Kotala, Roman, Herrman – Razgals, Šoustal, Berisha – Krenželok, Střondala, Christov – Hanula, Vachovec, Gřeš.
    Trenér: Jiří Režnar

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Runesson, Kostek, Varttinen, Koponen, Maciaś, Englund, Verveda, Chodor – Kovalčuk, Pasiut, Fraszko – Juhola, Salituro, Dawid – Smal, Anderson, Rydström – Bepierszcz, Engback, Michalski.
    Trenér: Jacek Płachta.

Oba týmy pomalu nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

Porubané nastoupili k zápasu v bílých dresech, hosté z Katowic jsou dnes v černém.

V brance Poruby začne Dolejš, na straně Katowic to je Murray.

00:01

00:16
    Poruba se dostala po úvodním buly do třetiny Katowic, ale bylo to bez zakončení.

00:38
    Touš je z brankou Dolejše a domácí začínají s postupným útokem.

01:02
    Razgal byl volný v mezikruží, ale jeho forhend zamířil jenom do brankáře Murraye. Poruba má ale buly v útočné periodě.

01:39
    Šoustal dobře napadá rozehrávku Katowic a domácí se dostali na puk. Jenže z toho bylo jenom nepřesné zakončení z osy hřiště.

02:13
    Krenželok si najel z levé strany na osu hřiště, ale touš se k němu nakonec nedostal.

02:49
    Gřeš dostal černou gumu na vrchol kruhu, ale jeho forhend byl nepřesný.

03:20
    Murray už ležel v brankovišti, ale první formace Poruby nedokázala zvednou touš nad jeho beton.

03:56
    Fraszko nahodil touš do pásma Poruby, ale hosté se nakonec nedostali k zakončení.

04:05
    Jakub Kotala to zkoušel z pozice pravého beka, ale od modré našel jenom beton brankáře Katowic.

04:34
    Puk se dotknul ochranné sítě, bude se vhazovat před Dolejšem.

04:48
    Engback se dostal po buly na pravé straně k zakončení na branku Poruby, ale jeho pokus šel mimo.

04:51
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Šoustal – 2 min., vysoká hůl.

05:18
    Hosté se usadili po buly v útočném pásmu ve třetině, ale opět z toho byla jenom další nepřesnost.

05:38
    Katowice kombinují v pásmu domácích a roztahují přesilovkový deštník.

06:16
    Střondala dobře tahá čas pro Porubu ve vlastním oslabení.

06:38
    Engback dostal v přesilovce přihrávku na zadní tyčku, ale pálí těsně vedle branky.

06:47
    Katowice právě vstřelily branku!
    Hosté se prosazují v úvodu prvního třetiny po tlaku v přesilovce. Koponen expedoval z pravého kruhu puk na zadní tyčku. Tam byl volný RAZMUZ ENGBACK, který poslal kotouč k zadní tyčce – 0:1. Asistence: Santeri Koponen.
    06:47 Razmuz ENGBACK - 0:1

08:13
    Porubané srdnatě bojují o kotouč na zadním mantinelu v pásmu Katowic.

08:34
    Jenže souboj vyhráli hosté, kteří se ale ve snaze o rychlý kontr dopustili ofsajdu na pravé straně kluziště.

08:44
    Jenže Poruba se vzápětí dopouští ofsajdu na druhé straně.

09:04
    Katowice se snažili o rychlý kontr na pravé straně, ale je z toho nakonec jenom zakázané uvolnění.

09:16
    Murray se jenom ohlédl po prudké střele od modré, ta ale byla nepřesná.

09:40
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí ale srovnávají stav v polovině prvního dějství po pěkné souhře. Doudera expedoval touš na pravý kruh, kde byl volný RORY HERRMAN, který poslal touš k tyčce – 1:1. Asistence: Lukáš Doudera.
    09:40 Rory HERRMAN - 1:1

10:18
    Domácí jdou ale vzápětí do hubeného vedení. Po souboji u mantinelu Herrman vyvezl puk za branku a nahrál na osu hřuště. Tam si najel volný JAKUB KOTALA, který zblízka postřelil bezmocného gólmana hostů – 2:1. Asistence: Rory Herrman.
    10:18 Jakub KOTALA - 2:1

11:49
    Poruba je při chuti, ale domácí nyní jenom trefují střed branky Katowic.

12:07
    Oba celky si rychle vyměnily držení puku, ale bylo to bez zakončení.

12:58
    Poruba na pravé straně ztratila kotouč, ale Michalski se nedostal z protiútoku ke střele.

13:27
    Hosté vyhráli sice buly v útočné třetině, ale k zakončení se nakonec nedostali.

14:05
    Herrman ukázal na ose své rychlé nohy, ale prudký kotouč z vlastní poloviny nezpracoval.

14:26
    Murray raději přikryl touš po střele z levé strany do své lapačky před najíždějící dvojicí Porubanů.

14:43
    Koponen dostal puk na pravou stranu, ale hostující snajper pálil jenom do lapačky Dolejše.

15:11
    Vyloučení v týmu GKS Katowice:
    Macias – 2 min., nedovolené bránění.

15:35
    Katowice v oslabení dostaly touš přes všechny čáry.

16:05
    Šoustal poslal touš na pravý kruh, ale jeho kolega trefuje jenom rameno brankáře hostů.

16:38
    Hosté se dostali v oslabení i k zakončení, puk je ale za brankou Dolejše a Poruba střídá.

16:56
    Domácí Střondala to přehnal s napadáním a jde si na dvě minuty odpočinout.

17:11

17:38
    Domácí se sice dostali v oslabení na útočný výlet, ale Gřeš pálil jenom do brusle obránce.

18:15
    Salituro si sice objel branku Dolejše, ale bylo to bez zakončení.

18:27
    Engback dostal kotouč na vrchol levého kruhu, ale pálil jenom mimo zařízení. Poruba se poté osvobozuje.

18:56

19:16
    Poruba to nyní na pravé straně uspěchala, ale hosté se dostali do rychlého kontru.

19:51
    Jakub Kotala sice vybojoval puk pro domácí, ale času na zakončení už je málo.

20:00

První dějství je minulostí. HC RT TORAX Poruba 2011 po něm doma vede nad týmem GKS Katowice poměrem 2:1. Engback hostům dal v sedmé minutě vedení po pěkné souhře. Jenže pak už pálili ostrými jenom Porubané. Herrman se trefil z pravého kruhu v polovině první periody a chvíli po něm přidal druhou branku Jakub Kotala.

Další třetina začne přibližně ve 20:01.

20:01

20:24
    Katowice vyhrály úvodní buly, ale v pásmu Poruby se neudržely.

20:39
    Poruba na pravé straně nyní neudržela pásmo a domácí se musí rychle vracet.

21:17
    Razgals z pravého kruhu zamířil jenom do betonu brankáře hostů.

21:37
    Dawid ukázal na levé straně rychlé nohy, ale s pukem se dostal jenom na kratší mantinel, kde o něj oba týmy bojují.

22:05
    Runesson číhla na modré čáře, ale snajpr hostů se k zakončení nedostal.

22:48
    Vít Christov se dostal v mezikruží na volný touš, ale nepodařilo se mu v ložence forhendem najít levý vikýř.

23:38
    Tlak Porubanů pokračuje, ale byly z toho jenom nyní dvě střely mimo.

23:59
    Dolejš se skluzem dokázal rychle dostat k pravé tyčce a utěsnil tak prostor před dotírajícím útočníkem Katowic.

24:35
    Druhá třetina má dobré tempo, akce střídá akci. Na touši jsou aktuálně domácí.

25:05
    Ti ale propadli a musí se bránit.

25:14
    Jeden z domácích zůstal ležet po vysoké hokejce před brankovištěm Dolejše. Hra ale pokračovala a hosté vstřelili branku, která ale nebyla uznána.

25:14
    Kuru – 2 min., vysoká hůl.

25:59
    Poruba ztratila pásmo a musí začínat znovu až od branky Dolejše.

26:25
    Toto není dobrá přesilovka, i nyní se hosté osvobozují.

26:44
    Poruba se přeci jen prosazuje v přesilovce. Roman poslal z pravého kruhu touš na osu hřiště. Tam vypálil AUGUST NILSSON, který forhendem prostřelil všechno, co mu stálo v cestě – 3:1. Asistence: Ondřej Roman.
    26:44 NILSSON - 3:1

27:36
    Murray raději přikryl kotouč při nahození Poruby z pravé strany.

28:15
    Nosté se dostali po levé straně do pásma Poruby, ale bylo to bez zakončení.

28:57
    Poruba dostala po levém mantinelu puk ze svého obranného pásma.

29:01
    Katowice se poté ve snaze o rychlý kontr dopustili jenom icingu.

29:09
    Domácí jdou před polovinou zápasu do tříbrankového náskoku. FRENKS RAZGALS si vyjel zpoza branky na osu a forhendem expedoval černou gumu do pravého vikýře – 4:1. Bez asistence.
    29:09 RAZGALS - 4:1

30:13
    Dolejš si v krátkém čase připsal dva zákroky po tlaku Katowic.

30:39
    Gřeš ujel po ose hřiště do rychlého kontru, byl sám, ale trefuje nakonec jenom beton brankáře hostů.

31:26
    Jsou tady emoce v rohu obranného pásma Poruby a bude se vylučovat.

31:26
    Doudera – 2 min., podrážení.

31:43
    Hosté sice vyhráli buly, ale následně prohráli souboj u mantinelu. Poruba vyhazuje přes všechny lajny.

32:09
    Porubané opět dostali touš až za polskou branku.

32:36
    Bagin byl volný na pravé straně, ale místo střely vyrobil jenom nepřesnou přihrávku.

33:03
    Tlak hostů pokračoval a za záchrannou brzdu zatáhl Gřeš, který si jde na dvě minuty odpočinout.

33:27
    Hosté po pěkné souhře míjí z pravého kruhu branku Dolejše.

33:41
    Poruba už hraje ve čtyřech bruslařích.

33:57
    Jakub Kotala ujel po pravé straně, ale forhendem trefuje jenom polského brankáře, který je nucen v přesilovce přerušit hru.

34:28
    Ronkainen chybuje na levé straně a hosté ztrácí v přesilovce pásmo.

34:49
    Katowice nyní drží pásmo, ale zatím je to pomalé.

35:05
    Domácí obrana byla sice v úzkých, ale pod nohama svých obránců se dostal na kotouč brankář Porubanů Dolejš.

35:28
    Domácí jsou v tlaku. Jenže Střondala se na pravém kruhu dvakrát nedostal k zakončení.

35:48
    Poruba v ponechané výhodě trefuje po pěkné souhře jenom tyčku branky hostů.

35:48
    Gorny – 2 min., držení.

36:19
    Poruba je na puku a roztahuje přesilovkový deštník.

36:50
    Poruba si rozebrala do šroubku obranu hostů. Jenže Razgals na hranici brankoviště hostů jenom promáchl.

36:58
    Síly na ledě se vyrovnají, na dvě minuty si jde odpočinout Rory Herrman za podrážení.

37:37
    Vachovec nyní ujel do rychlého kontru po ose hřiště, ale k pravé tyčce se stihl rychle přesunout betonem brankář hostů.

37:48

38:18
    Katowice sice mají touš na svých holích, ale zatím je to ze strany hostů pomalé.

38:47
    Katowice se dostaly k zakončení až nyní, ale Dolejš dostal puk z levé strany do své lapačky. Oba celky střídají.

39:07
    Šoustal ujel v tandemu se svým kolegou do rychlého kontru a byl připraven dorážet před brankářem. Murray ale kotouč nepustil.

39:18
    Jsou tady emoce před Dolejšem, vylučovat se ale nebude.

39:26
    Kielbicki to zkusil forhendem po buly z mezikruží, ale jeho pokus byl slabý.

39:47
    Jakub Kotala ujel po pravé straně do rychlého kontru, ale trefuje jenom beton brankáře Katowic.

40:00

Druhá třetina je minulostí. HC RT TORAX Poruba 2011 po ní vede nad týmem GKS Katowice poměrem 4:1. Třetí branku domácích vstřelil v přesilovce ve 27. minutě August Nilsson a po něm trefil forhendem levý vikýř, v polovině zápasu, Frenks Razgals.

Další třetina začne přibližně ve 20:48.

Všechno je připraveno k zahájení třetí periody.

40:01

40:18
    Katowice vyhrály úvodní buly a začínají od vlastní branky.

40:27
    Dolejš se jenom ohlédl za tečovanou střelou od modré. Hosté drží pásmo.

40:40
    Ruka je nahoře, hosté mají výhodu.

40:49
    Doudera – 2 min., držení.

41:05
    Poruba dostala v oslabení touš přes všechny lajny.

41:33
    Katowice opět začínají v přesilovce od vlastní branky.

41:45
    Vachovec dobře zabojoval a ve vlastním oslabení vyrobil pro polské beky horkém chvilky.

42:17
    Porubané dobře ve vlastním oslabené tahají čas.

42:42
    Gutwald ujel ve vlastním oslabení do rychlého kontru, ale jeho bekhendové zakončení našlo jen brankáře hostů.

42:49

43:17
    Macias selhal v zakončení, Poruba je na kotouči.

43:48
    Katowice se snaží napadat rozehrávku Poruby, ale domácí beci si v klidu přihrávají za Dolejšem.

44:38

45:11
    Gřeš si udělal pěkné sólo, položil si brankáře hostů, ale nakonec poslal černou gumu vedle tyčky.

45:49
    Porubané neprošli přes modrou lajnu a musí se rychle vracet.

46:27
    Anderson si z pravé strany objel branku Poruby, nahrál na levý kruh. Odkud jeho kolega z první trefuje jenom pravou tyčku.

47:07
    Hosté se po nastřelené tyčce osmělují.

47:21
    Oba celky srdnatě bojují o touš na levém mantinelu v pásmu Poruby.

47:46
    Pasiut byl na levé straně zcela volný, ale měl problémy se stabilitou a tak nestihl zakončit přesně.

47:46

48:08
    Poruba z rychlého kontru nyní jenom míjí branku. Katowice jdou zlobit.

48:27
    Jenže Porubané dostali kotouč až za branku hostů a mohou jít střídat.

48:55
    Juhala dostal kotouč k pravé tyčce, ale namísto střely si objel branku.

49:18
    Tlak Katowic sice pokračuje, ale zatím je to pomalé.

49:48
    Dolejš se jenom ohlédl za střelou od modré, který šla mimo. Poruba už je v plném počtu.

49:51
    Šoustal – 2 min., krosček.

Kostek – 2 min., držení.

50:27
    Poruba drží puk ve středním pásmu a nikam nespěchá.

50:54
    Dolejš hokejkou vystřelil černou gumu do rohu kluziště.

51:16
    Poruba má puk za vlastní brankou a domácí střídají.

51:28
    Domácí jdou už do čtyřbrankového náskoku po závaru před brankou Katowic. Berisha pálil z osy hřiště forhendem. Murray puk vyrazil do vzduchu a ten pak sklepl do branky MICHAL VACHOVEC – 5:1. Asistence: Aaron Berisha.
    51:28 VACHOVEC - 5:1

52:17
    Ofsajd na levé straně zastavuje na chvíli útočné snažení Poruby.

52:49
    Vachovec je aktivní, ale nyní tečoval nahození od modré jenom do polského brankáře.

53:26
    Porubané z levé strany nastřelili jenom Murrayův beton.

53:49
    Katowice jsou sice na touši, ale Poruba nyní dobře napadá.

54:26
    Romam si na pravém kruhu vyměnil touš se svým kolegou, ale pálil jenom do betonu brankáře hostů.

54:48
    Poruba ztratila kotouč, ale hosté nyní šli raději střídat.

54:49
    Kostek na ose raději odkopává puk bruslí do rohu.

55:18
    Katowice dostaly po levé straně touš do pásma Poruby, ale tam špatnou přihrávkou nahrávají domácím.

55:47
    Poruba dostala puk do středního pásma a to nyní domácím stačí.

56:18
    Rychlý kontr domácích po pravé straně vyřešila obrana Katowic.

56:56
    Domácí Hanula ujel po levé straně, ale byl polským bekem přišpendlen na hrazení.

57:18
    Murray nevěděl, kde má touš a tak se otočil jako korouhvička. Porubané se ale nestihli včas zorientovat a puk poslal obránce hostů do rohu.

58:03
    Necelé dvě minuty do konce zápasu a domácí nikam nespěchají.

58:37
    Hosté se dostali na osu hřiště, ale Kostek pálí jenom vedle.

58:46
    Hosté v závěru snižují na rozdíl tří branek. Santeri Koponen přihrál na levou stranu. Tam byl nepokrytý ALEKSI VARTTINEN, který forhendem vyslal kotouč přesně k pravé tyčce – 5:2. Asistence: Santeri Koponen.
    58:46 VARTTINEN - 5:2

58:46
    Oddechový čas pro tým GKS Katowice.

59:16
    Katowice jsou sice v pásmu Poruby, ale je to bez zakončení.

59:48
    Gřeš osvobozuje Porubany z tlaku Katowic.

Po konci hrací doby došlo ještě k menší rozmíšce u branky Katowic.

Je konec. HC RT TORAX Poruba 2011 poráží ve svém druhém utkání na turnaji GKS Katowice poměrem 5:2. Domácí ve třetí třetině šli do čtyřbrankového vedení po brance Vachovce, ale hosté snížili v samotném závěru na rozdíl tří branek zásluhou Varttinena. Poruba ve svém třetí utkání na turnaji vyzve v pátek AZ Havířov. (21:19:23)

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 10. Herrman (Doudera), 11. Kotala (Herrman), 27. Nilsson (Roman), 30. Razgals, 52. Vachovec (Berisha) – 7. Engback (Koponen), 59. Varttinen (Koponen)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Nilsson, Doudera, Bartko, Gutwald, Sedlák, Adamec, Voráček – Kotala, Roman, Herrman – Razgals, Šoustal, Berisha – Krenželok, Střondala, Christov – Hanula, Vachovec, Gřeš.

GKS Katowice: Murray – Runesson, Kostek, Varttinen, Koponen, Maciaś, Englund, Verveda, Chodor – Kovalčuk, Pasiut, Fraszko – Juhola, Salituro, Dawid – Smal, Anderson, Rydström – Bepierszcz, Engback, Michalski.
    Trenér: Jacek Płachta