Vítkovice – Polsko U20 4:1 (kon.) | Schwenningen – Kölner Haie 0:4 (kon.) | Nitra – Vítkovice 0:4 (kon.)
Polsko U20 – Schwenningen 2:3 (kon.) | Kölner Haie – Nitra 2:1 (kon.)
Kölner Haie
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
HK Nitra
Pátek 16.08.2024, 17:00 • MFH Ostrava • Ostrava Hockey Cup

Poslední zápas prvního turnajového dne je u konce. Hosté dlouho drželi těsný jednobrankový náskok díky Berčíkovi, ale dvě minuty před koncem zápasu dokázal srovnat Ziergiebel, o necelou minut později pak znovu vyšla spolupráce bratrů Münzenbergerových, z nichž si připsal gól Marco. Nitra okamžitě sáhla ke hře bez brankáře, ale i přes tlak, který si vypracovala, srovnat a vynutit si pokračování zápasu nedokázala. Dnešní den tak vyjde bodově na prázdno.
    Mějte příjemný zbytek večera, z Ostravy je to vše a já se u další várky zápasů budu těšit už zítra na počtenou. (18:29:02)

Nejlepší hráči zápasu:

Koelner EC – MAX HENSE
    HK Nitra – IVAN BERČÍK

44:59
    Poslední zásah Stuhrmana, Nitra srovnat už nedokáže.

44:42
    Hosté se stále drží před brankou Kölnu, ale jejich snaha zatím ovoce nenese.

44:18
    Nitra útočí do plných, Stuhrmann si připisuje jeden zásah za druhým.

43:28
    Hosté hrají bez gólmana.

43:28
    Kolín právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné!! Domácí vstřelili vedoucí branku necelou minutu po svém prvním góle, po nahrávce Noaha Münzenbergera strhává vedení na svou stranu MARCO MÜNZENBERGER – 2:1. Asistence: Noah Münzenberger.

42:32
    Je vyrovnáno!!! Necelé dvě a půl minuty před třetí sirénou srovnává stav zápasu MAX ZIERGIEBEL – 1:1. Asistence: Til Raab, Elias Aul.

42:19
    Liko se snažil najít prostor u tyče, ale marně, připravený Hazala před brankou se k puku nedostal.

42:11
    Nitra v útoku, domácí posílají puk na zakázané uvolnění.

41:45
    Hemr se protlačil přes hostujícího hráče do pásma, Brandt najíždějící si před branku ale kotouč nezachytil.

41:11
    Mantinely se prohýbají pod náporem hráčů, kteří začínají přitvrzovat.

40:45
    Hense zavezl puk do pásma, Krčmár je v pohotovosti.

39:52
    Tým Kölnu se snaží protlačit do branky, ale Krčmár je na místě.

39:30

38:50
    Köln vyhazuje puk do bezpečí.

38:30
    Hosté se znovu usadili v pásmu a rozehrávají kolotoč.

38:15
    Kotouč míří do středního pásma.

37:57
    Nitra kombinuje v útoku.

37:30
    Za hrubost je vyloučen Marco Münzenberger. Nitra má šanci odskočit na rozdíl dvou branek.

37:14
    Domácí se radují z branky, ale gól nebude uznám, v brankovišti bylo příliš mnoho hráčů.

37:10
    Marco Münzenberger si objel branku, ale nedokázal zamést puk k tyči.

35:41
    Berčík ujížděl na branku Stuhrmanna, ale upadl.

35:08
    Kotouč mimo hrací plochu.

35:01
    Zakázané uvolnění pro domácí.

34:45
    Dlouhé a nepříliš přesné přihrávky teď podkopávají plynulost hry.

33:48
    Kalman nahazuje kotouč do pásma, ale domácí jsou u puku jako první.

33:40
    Atak hostující Nitry zastavuje ofsajd.

33:16
    Domácí přidali na důrazu, hraje se ve středním pásmu.

32:20
    Bude se vhazovat před útočnou modrou Kölneru.

31:37
    Raab se snažil protlačit podél mantinelu, ale hosté si s ním poradili rychle.

30:50
    Kodhaj vypálil puk přímo do betonů Stuhrmanna.

30:43
    Domácí posílají kotouč na zakázané uvolnění, za brankou Nitry to začíná mírně vřít.

30:01

Druhá třetina žádnou branku nepřinesla, Nitra drží své těsné vedení z první části. Čeká nás ale ještě jedna patnáctiminutovka, tak uvidíme, co se stane.

Další třetina začne přibližně v 17:58.

30:00

29:59
    S poslední vteřinou se jeden z domácích hráčů opřel do puku, který se ale odráží od gólmanovy výstroje.

29:30
    Hostující Berčík ujel svému soupeři, ale ke střele se nakonec nedostal.

29:08
    Vhazování před brankou domácího Stuhrmanna.

28:43
    Hraje se ve středním pásmu.

27:52
    Domácí se dostali do pásma, Krčmár je v pohotovosti.

26:50
    Liko si s pukem objel vlastní branku, hosté tak mohou rozehrát do útoku.

26:09
    Rychlý výpad k hostující kleci srovnávacím gólem neskončil.

25:07
    Domácí se snaží dobýt do klece Krčmára, ale nedaří se.

23:55
    Nemec se rozjel na domácí branku, jeho střela se ale svezla po gólmanovi.

23:40
    Domácí bojují v útočném pásmu o kotouč u mantinelu.

23:03
    Domácí Hemr dokázal dostat puk do pásma, jeho cesta ale končí v rohu.

22:20
    Nitra okupuje útočné pásmo, zatím ale nestřílí.

21:56
    Atak hostů ukončuje domácí gólman přikrytím kotouče.

21:15
    Kalman se protáhl do pásma podél levého mantinelu, ale Stuhrmann nakonec moc práce neměl.

19:56
    Domácí Marco Münzenberger vystartoval do pásma, před brankou nahrával nalevo na spoluhráče, ale ten jeho přihrávku nezachytil.

19:11
    Tabert se dostal dostával k brance, ale přišel o kotouč.

18:37
    Domácí přidali na tempu, hra se přelévá ze strany na stranu.

17:01
    Domácí se prodrali do pásma, Raab dostal přihrávku k brance, ale nastřelil jen brankáře.

16:36
    Nitra je u puku, do pásma má cestu otevřenou.

15:50
    Zakázané uvolnění pro domácí tým.

15:43
    Nitra se drží v pásmu, Stuhrmann je ve střehu, ale práci zatím nemá.

15:14
    Domácí se po vyhraném vhazování dostali do pásma, hosté jsou ale proti.

15:01

Po první třetině mohou spokojeněji odejít do šatny hosté, jejich dobrá hra jim přinesla vedoucí branku, ale domácí ukazují, že s takovýmto výsledkem se rozhodně nespokojí. Uvidíme.

Další třetina začne přibližně v 17:35.

15:00

14:57
    Tým Kölneru se drží v pásmu, ale hosté hrají pozorně.

14:11
    Domácí mají puk pod kontrolou, ale Nitra se brání úspěšně.

13:27
    Tabert si vybruslil do dobré pozice, ale mířil nepřesně.

12:51
    Kölner se snaží vymyslet recept na Krčmára, ale zatím marně.

12:14
    Nitra právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají dnešní střelecký účet, po nahrávce Kalmana skóruje IVAN BERČÍK – 0:1. Asistence: Adam Kalman.

11:44
    Raab se doslova dobýval do branky Nitry, ale Krčmár se rozhodit nenechal a kotouč ze své lapačky nepustil.

11:08
    Domácí couvají ke své brance, aby mohli rozehrát.

10:25
    Ofsajd pro hosty.

10:12
    Erik Thiel si najížděl do pásma s Majewskim, ale ten přišel o puk.

09:33
    Hra je přerušena pro útočícího hráče v brankovišti. Vhazuje se před útočnou modrou Nitry.

09:04
    Vhazuje se před útočnou modrou Kölneru.

08:41
    Hostující Berčík se rozjel do pásma, za kruhem zanechal kotouč, ke kterému si najel Krchňavý, ale domácí se stačili vrátit.

08:16
    Rubin prověřil zblízka Krčmára, ale ten drží.

07:43
    Bojuje se o puk v útočném pásmu domácích.

06:57
    Nitra se dostává do pásma lehce, ale nedokáže toho využít.

06:03
    Hosté znovu v pásmu, po jedné ze střel zazvonila tyč.

05:33
    Nitra znovu zkouší výpad na branku Kölneru, ale gólman měl teď dobrý výhled.

04:58
    První větší šance tohoto zápasu, hostující Berčík se dostal sám až před branku Stuhrmanna, ale zakončil jen do něj.

04:22
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Nitry.

03:33
    Žádný z týmů si zatím nedokázal vypracovat výraznější šanci, oba gólmani monitorují svůj prostor.

01:46
    Hraje se od branky k brance, ale domácí se přece jen snaží více tlačit do útoku.

00:52
    Klein se dostal do pásma, ale hosté posílají puk zpět do středu kluziště.

00:23
    Domácí vyhráli vhazování a namířili si to přímo do útoku.

00:01

Poslední dnešní zápas sehraje německý Kölner Haie se slovenskou Nitrou. Zatímco německý tým svůj první dnešní zápas vyhrál 4:0 na celkem Schwenningeru, Nitra ve svém prvním představení podlehla Vítkovicím 0:4. Uvidíme, který z týmů se bude po zápase radovat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 43. Ziergiebel (Raab, Aul), 44. M. Münzenberger (Münzenberger) – 13. Berčík (Kalman)

Kölner Haie: Stuhrmann (Majewski) – Hense, Pape, N. Müller, Hahn, Klein, Bergreen, Hausfelder, Shell – Hemr, N. Münzenberger, M. Münzenberger, Ziergiebel, Brandt, Aul, Rubin, Tabert, Raab, Pavlovic, E. Thiel, M. Thiel
    Trenér: Patrick Strauch

HK Nitra: Krčmár (Vyskoč) – Škrabák, Liko, Bajza, Turoň, Melicher, O. Botka, S. Botka, Kalman – Poláček, Berčík, Kováč, Štefanka, Kodhaj, Krchňavý, Tabaček, Nemec, Racz, Hazala, Král, Chrenko
    Trenér: Peter Galán

Rozhodčí: M. Novák – J. Szewieczek, P. Šimíček