Mountfield HK – HS Riga 4:2 (kon.) | Sparta – Ukrajina 5:4 (1:0 po s.n.) | K. Vary – HC Slovan 2:1 (1:0 po s.n.)
Rögle BK – Salzburg 2:3 (0:1 po s.n.) | Třinec – Mountfield HK 3:2 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Sparta 6:8 (kon.)
HS Riga – HC Slovan 4:3 (2:1 po s.n.) | Ukrajina – Salzburg 5:2 (kon.) | Třinec – K. Vary 2:5 (kon.)
Vítkovice – Rögle BK 4:1 (kon.)
Mountfield HK
4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
HS Riga
Pátek 16.08.2024, 08:00 • WERK ARENA, Třinec • President Cup

Máme za sebou první utkání, které bylo dramatické až do samého závěru. Ve třetí třetině tomu pomohl druhý gól Rigy z hokejky Mihailovse. Lotyši mysleli na vyrovnání, jenže Hradečtí se v poslední minutě usadili v soupeřově třetině a čtvrtým gólem rozhodli o svém vítězství. (10:05:08)

Nejlepší hráči: Filip Růžička – Jegors Kirpickins

59:32
    Hradec právě vstřelil branku!
    MARTIN VÁCLAVÍČEK zachytil rozehrávku soupeře pod tlakem, najel si k pravé tyči a střelou pod lapačku pečetil vítězství Hradce!

59:05
    Hradečtí mají puk na svých hokejkách, střela Pavlíka od modré čáry minula branku.

58:46
    Vondruška zabojoval a podařilo se mu dostat puk za modrou čáru, následně se Riga chytila do ofsajdu.

58:03
    Trenér lotyšského celku si vzal oddechový čas.

58:03
    Lotyšský trenér ještě nesáhl k odvolání brankáře. Z levého kruhu vypálil střelu přímo do Růžičkovy lapačky Danilovs.

57:38
    Povedená minuta přesilové hry v podání lotyšských hráčů, Jukams nedokázal dorazit puk volný v brankovišti do branky, ani následná střela Mihailovse nezamířila mezi tři tyče.

56:24
    Riga si zahraje přesilovou hru, Pavlík zamířil na trestnou lavici za sekání.

56:24
    Ve velké šanci se ocitl Zarins, ale sám před gólmanem selhal v souboji s Růžičkou. Při střele byl navíc seknut.

56:11
    Velká šance Hradce, po křížném pasu pálil z levého kruhu Václavíček, brankář Kirpickins střelu i s brankou vyrazil. Diváci se dožadovali gólu, ale marně.

55:47
    Nepříjemné nahození Klímy od modré čáry, to se snažil před brankou tečovat vytáhlý clonící hráč, ale brankář Lotyšů puk vyrazil vedle branky.

53:43
    Hradec je na ledě kompletní.

52:16
    Klíma vyvezl puk do útočného pásma, vypadalo to, že se dostane ke střele, ale místo toho zavezl puk do rohu. Tam svedl souboj s Tralmaksem, který zůstal delší dobu ležet na ledě. Zvedl se ještě před přerušením, ale hosté museli hrát chvíli ve čtyřech.

52:02
    Lotyši se nepřesnou přihrávkou vyhodili z útočného pásma.

51:18
    Riga si zahraje přesilovou hru. Z levého rohu si zkusil vybruslit do střelecké pozice Rots, ale byl faulován Vondruškou, který ho podrazil.

50:22
    Nahození Šedivého od pravého mantinelu propadlo brankáři Kirpickinsovi až před brankovou čáru, kde mohl puk dorazit Vondruška, ale lotyšský gólman natáhl hokejku a puk na brankové čáře zachytil!

49:50
    Útok Klíma, Brzák, Vávlavíček zle zatopila Kirpickinsovi, který si poradil s jejich tlakem do branky, pochytal dorážky a následně lapil také střelu zpoza kruhů od obránce Flechtnera.

48:50
    Hradec se snaží tlačit na soupeře v útočném pásmu, ale je to jen zámek bez přesnější střelby.
    46:46 MIHAILOVS - 3:2

46:46
    HS Riga právě vstřelila branku!
    Přečíslení dva na gólmana vzal na sebe Jukams, rozhýbal si Růžičku, položil jej na zem, ale puk do branky nedostal. Naštěstí pro něj se dostal k puku a zpoza branky rychle přihrál k druhé tyči MAKSSOVI MIHAILOVSOVI, který střelou do odkryté branky snížil na 3:2! Asistence: Janis Jukams, Ricards Tralmaks.

45:52
    Lotyši se ubránili soupeři i ve čtyřech.

45:01
    Bulat zkusil najít diagonální přihrávkou z levé strany u pravé tyče Zikmunda, ale ten jeho pas dobře nezpracoval. Celá akce skončila úspěšným zákrokem lotyšského gólmana proti opožděné střele.

43:45
    Hradec Králové si zahraje přesilovou hru, protože ve středovém kruhu podrazil soupeře Karlis Tamenieks. Lotyšský hráč vyfasoval dvouminutový trest.

43:15
    Jednoduché nahození Brzáka z levého kruhu trefilo pouze lotyšského gólmana. Ten puk zkrotil a donutil rozhodčí přerušit hru.

42:08
    Bulat hledal přihrávkou z levého rohu u pravé tyče Koklara, tomu puk přeskočil hokejku a švihem máchl do prázdna.

40:58
    Na druhé straně nahazoval puk z levého kruhu Sedláček, Kirpickins kotouč vyrážečkou odrazil vedle branky k zadnímu mantinelu.

40:42
    Vyloučený Pavlík je zpátky na ledě a brankář Růžička schoval do lapačky nahození soupeře od pravého mantinelu.

40:01

Ve druhé třetině jsme tolik šancí neviděli, přesto si oba gólmani připsali několik povedených zákroků, i proto je na světelné tabuli stejný stav jako po první třetině. Uvidíme, jak hráči Rigy odpoví ve třetí části na nepříznivý výsledek.

40:00

39:27
    Hru ve čtyřech využil k brejku Klíma, zajel si s pukem k pravé straně, ale střelou na vzdálenější tyč minul rižskou branku.

38:33
    Za faul na lotyšského Valbahse si šel sednout hradecký Daniel Pavlík na dvě minuty za podrážení.

38:33
    Sedláček našel přihrávkou z levé strany mezi kruhy Dostálka, ten z první usměrnil puk na branku, jenže lotyšský gólman puk vyrazil mimo branku.

38:04
    Lotyšům se daří bránit atakům soupeře.

37:25
    Hradec Králové si zahraje přesilovou hru, protože na dvě minuty za držení soupeře u mantinelu byl vyloučen Alberts Zarins.

37:24
    Pohledná akce trojice Vondruška, Klíma, Brzák skončila nakonec nepřesnou přihrávkou na posledně jmenovaného, který by už zasouval puk do prázdné branky.

36:10
    Nahození zpoza branky se odrazilo od brusle lotyšského hráče k brankáři Kirpickinsovi, který puk schoval pod lapačku.

35:09
    Klíma hledal křížnou přihrávkou Václavíčka v pravém kruhu, ale tomu puk přeskočil hokejku. Pár sekund poté nahodil kotouč od modré Vencl, Kirpickins puk viděl a vyrazil ho mimu branku.

34:08
    Tralmaks se vyhnul kličkou mezi nohy Zikmundovi a najel si z levé strany k tyči, tam však nedokázal vyzrát na hradeckého brankáře.

32:12
    Po přihrávce Sedláčka z levé strany zajímavě vystřelil zpoza kruhů Václavíček. Jeho ránu letící zpoza kruhů k levé tyči vyrazil brankář Kirpickins vedle branky.

30:07
    Danilovs ukázal záda hradeckým obráncům, najel si před Růžičku a konec, protože si nepohlídal ofsajd.

29:26
    Sedláček bekhendovou přihrávkou našel před brankou Hofmana, který si puk ve vzduchu několikrát tečoval, ale následně jej vytečoval mimo branku.

27:36
    Pavelka si krásně vybruslil mezi kruhy, ale střelou zápěstím nepřekonal gólmana Kirpickinse, stejně tak se to nepovedlo o pár sekund později z delší vzdálenosti Koklarovi.

26:51
    Vyloučená dvojice se dočkala přerušení po uplynutí trestu a mohla opustit trestnou lavici.

25:35
    Brzák si vybruslil z levého kruhu ke střele, ale po kontaktu s hokejkou soupeře mu střelecký pokus sjel vedle branky.

25:20
    Riga se na chvíli usadila v útočném pásmu, ale gólman Růžička moc práce neměl.

23:57
    Po zákroku hradeckého brankáře vznikla menší rozmíška, po které rozhodčí vyloučil jednoho hráče na každé straně za hrubost. Z hradeckého týmu sedí Pavlík, z rižského Tamenieks.

23:57
    Misins si najel z levé strany až k brankáři Růžičkovi, kterého zkusil prostřelit z bezprostřední blízkosti, ale ten schoval puk pod betony.

22:59
    Klíma si najel z levého křídla do kruhu, odkud strhnul akci na střed a vystřelil na branku. Kirpickins kotouč vyrazil betonem pouze vedle sebe, kam si dojel Brzák, ale dorážku napálil do gólmana Rigy.

22:17
    Nepřesná rozehrávka Masalskise z vlastního pásma končí zakázaným uvolněním.

20:28
    Po buly se dostal ke střele Rots, ale z mezikruží nevyslal příliš velkou pumelici, Růžička puk vyrazil mimo branku.

20:01
    Riga vyměnila před startem druhé třetiny brankáře, Plepise zastoupil mezi třemi tyčemi Kirpickins.

20:01

Je za námi první třetina, do které lépe vlétli Lotyši a gólem po 14 sekundách vedli. Hradec postupně začal ukazovat svou sílu, byl lepší na ledě, vytvořil si šance a výsledek ještě do poloviny třetiny otočil na svou stranu.

20:00

19:29
    Tralmaks našel přihrávkou zpoza branky u pravé tyče Mihailovse, ale ten bleskovou střelou trefil pouze hradeckého brankáře. Následně obránci Hradce nepustili soupeře k dorážce.

18:04
    Na druhé straně to nadvakrát zkoušel Pavlík, první střelu Plepis vyrazil a vzápětí si lotyšský brankář poradil i s dorážkou.

17:11
    Riga se prosazuje individuálními akcemi, Tamenieks se proháčkoval až před hradeckého hráče, ale v pádu poslal puk jen do gólmana.

16:06
    Klíma s Václavíčkem si vyměnili puk za brankou, Klíma si vybruslil u levé tyče, ale střelu zamířil pod břevno, jenže přestřelil branku.

15:04
    Parádní akce Mihailovse, který se prokličkoval od modré čáry až před branku, položil si gólmana Růžičku, jenže následnou střelou poslal vedle pravé tyče!

14:24
    Střela Dostálka od modré čáry trefila jen chrániče blokujícího hráče, Riga se na chvíli vymanila z obranného pásma.

13:32
    Hradec je lepší, tlačí svého soupeře, ale trochu nepřesností je nyní vytáhlo z útočného pásma. Celá akce končí navíc zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude u gólmana Růžičky.

11:53
    Rots dostal pohlednou přihrávku na osu hřiště na modrou čáru, najel si k hradecké brance, ale Růžičku střelou mezi betony neprostřelil.
    10:25 VONDRUŠKA - 3:1

10:25
    Hradci to teď padá. JAROSLAV VONDRUŠKA při signalizované výhodě zajel s pukem mezi kruhy a přesnou střelou k tyči přidal třetí branku svého týmu! Asistence: Tomáš Zikmund – 3:1.
    09:25 BRZÁK - 2:1

09:25
    Mountfield vede! Vencl si s Václavíčkem vyměnili puk za brankou, následně prvně jmenovaný nahodil od modré čáry na branku, gólman Plepis puk vyrazil pouze před sebe, kam si dojel FILIP BRZÁK a dorazil puk do odkryté branky! Asistence: Radek Vencl, Martin Václavíček – 2:1!

08:58
    Na druhé straně ujel rižským obráncům Koklar, ale rychlou střelou poslal puk nad Plepise do zadního plexiskla.

08:36
    Jukans dostal parádní zadovku zpoza branky, ale bleskovou střelou z před brankového prostoru napálil puk do Růžičky.

08:16
    Máme tady menší melu, protože Václavíček po odpískání ofsajdu vystřelil vedle soupeřovy branky, což se nelíbilo hráčům Rigy a pustili se do hradeckého hráče. Rozhodčí nebude vylučovat.

07:55
    Nepříjemnou střelu zpoza obránce vypustil zpoza kruhů Klíma, brankář Plepis spatřil puk a schoval jej do výstroje.

07:27
    Střelu Ansonse od modré čáry zblokoval clonící Klíma, Hradec zamířil na druhou stranu hřiště, ale tam o puk přišel.

06:51
    Po delší době se do akce dostal také Růžička, který přikryl nahození soupeře z kruhu.

06:05
    Hofman si najel z pravé strany před branku, ale střelou mezi betony nevyzrál na Plepise.

05:30
    Velká šance Hradce, akci dva na jednoho nezakončil přesně Sedláček, který po přihrávce Dostálka minul odkrytou branku.
    04:38 KLÍMA - 1:1

04:38
    FILIP KLÍMA zavezl puk po levém mantinelu do útočného pásma, na pravé sdtraně si udělal kolečko a poté nahodil puk na branku. Možná trochu nečekaná střela propadla rižskému brankáři k pravé tyči! Bez asistence – 1:1.

03:32
    Průnik Sedláčka zastavil rozhodčí odpískáním ofsajdu.

03:06
    Nahození Erdmanise-Hermanise vyrazil brankář Růžička do strany, poté nahazoval od modré čáry také Ansons, ale jeho pokus lapil hradecký gólman.

02:18
    Hradečtí se na chvíli nastěhovali do útočného pásma, zamíchali s pukem za brankou, ale vážnější střelu si nevypracovali.
    00:14 JUKAMS - 0:1

00:14
    Tak to je úvod! JANIS JUKAMS sebral přihrávku hradeckého obránce, objel si jeho kolegu a z bezprostřední blízkosti překonal brankáře Růžičku! Bez asistence – 0:1.

00:01

Mountfield HK: Růžička, Vítek, Luňák – Pavlák, Flechtner, Zikmund, Novotný, Vencl, Šanc, Franc – Brzák, Klíma, Vondruška, Václavíček, Koklar, Dostálek, Sedláček, Šedivý, Bulat, Fedenciuc, Hofman, Pavelka.
    Trenér: Luňák.

HS Riga: Kirpickins, Plepis – Ansons, Bernhards, A. Danovskis, D. Danovskis, Erdmanis-Hermanis, Masalskis, Muiznieks, Zarins – Danilovs, Daugulis, Duklavs, Jukams, Lauzums, Mihailovs, Misins, Paurs, Rots, Tamenieks, Tralmaks, Valbahs.
    Trenér: Ozols.

Hezké páteční ráno z třinecké WERK Arény, kde za pár minut odstartuje první souboj nového ročníku President Cupu. Na úvod se představí hradecký Mountfield proti hokejové škole z Rigy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 5. Klíma, 10. Brzák (Vencl, Václavíček), 11. Vondruška (Zikmund), 60. Václavíček – 1. Jukams, 47. Mihailovs (Jukams, Tralmaks)