Hr. Králové – Dukla Praha 1:0 (kon.) | Slavia – Teplice 2:1 (kon.) | Karviná – Bohemians 1905 1:2 (kon.)
Jablonec – Sparta 1:2 (kon.)
FC Hradec Králové
1:0 (1:0)
FK Dukla Praha
Sobota 17.08.2024, 14:30 • Malšovická aréna, Hradec Králové • Chance Liga • 5. kolo

Hradec poprvé v historii české i československé nejvyšší soutěže vyhrál první tři domácí zápasy sezony, navíc dorovnal klubový ligový rekord v počtu 5 domácích vítězství v řadě. S 9 body se tak v tuto chvíli posunul na 4. místo tabulky, dá se však předpokládat, že na konci kola tak vysoko nebude. Dukla Praha zůstává s jedinou výhrou a 3 body na 14. pozici a bude čekat na zbylé zápasy 5. kola, zda na ní zůstane, nebo klesne níže.

Z Malšovické arény je to vše, děkuji za pozornost. (16:49:19)

Žluté karty 3:6 (z toho lavičky 3:2)

Hradec zlomil prokletí a v 11. zápase poprvé poráží Duklu Praha v samostatné české nejvyšší soutěži! Ve druhém poločase hrál dlouho aktivně a nepouštěl soupeře do žádného tlaku, jenže z vlastních kombinací šance nepřicházely. Až 20 minut před koncem mohli přidat pojistku Vlkanova se střídajícím Koubkem, ale ani jeden se ve stejné akci neprosadil. Hosté se v posledních 10 minutách přeci jen dokázali nastěhovat na útočnou polovinu soupeře, ale žádnou velkou šanci si nepřipravili. I proto, že stoperská trojice Hradce byla více než spolehlivá a střely zpoza vápna se neujaly. Rozhodnout mohl na druhé straně po brejku Kodeše Mihálik, ale stoprocentní tutovku sám před Hruškou napálil do břevna a svůj druhý gól v zápase tak nepřidal. Mrzet ho to ale nemuselo, votroci zvládli i nastavení a přes sérii několika rohů soupeře nečelili vážnému nebezpečí. Potřetí v této sezoně vítězí o jediný gól, z toho podruhé 1:0 a potvrzuje pozici v horní polovině tabulky.

90+5

90+5
    Zadražil perfektně vyběhl na centr Douděry a schovává ho do svých rukavic.

90+4
    Horák zvládne pokračovat. Zadražilův nákop hrál Koubek za sebe na Šašinku, ale vhazují hosté.

90+3
    Douděra při snaze hrát vysoký pas naskočil loktem do Horáka a dostává žlutou kartu. Horák je po úderu do zátylku ošetřován.

90+3
    Střídání v týmu FC Hradec Králové:
    ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Ladislav Krejčí st.

90+2
    Lichý si navedl míč na střelu z 25 metrů, tečovaný míč stačil Zadražil zachytit na hřišti a na chvíli uklidní situaci.

90+1
    Ani z tohoto rohu si Pražané žádnou šanci nevypracovali.

90+1
    Ullmanův centr na přední tyč sražen, další centr znamená další roh.

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Čihák sráží Douděrovu přihrávku, další roh.

89
    Lichého centr tentokrát odražen mimo vápno, kde po hraničním souboji vyrazili domácí do brejku, ale nedokázali si dát na útočné polovině přesnou přihrávku.

89
    Tlak hostů sílí, další roh zařídil tečovaný centr Ullmana.

87
    ze hřiště odchází Ondřej Mihálik, přichází Ondřej Šašinka.

87
    Střídání v týmu FK Dukla Praha:
    ze hřiště odchází Štěpán Šebrle, přichází Martin Douděra.

87
    Lichého centr z rohu v malém vápně schoval do rukavic jistý Zadražil.

86
    Šebrle si vyběhl s míčem od lajny až do střelecké pozice a tečovaným pokusem olízl vnější síť. Rohový kop.