Janov – Inter 2:2 (kon.) | Parma – Fiorentina 1:1 (kon.) | Empoli – Monza 0:0 (kon.)
AC Milán – Turín 2:2 (kon.)
Parma Calcio 1913
1:1 (1:0)
ACF Fiorentina
Sobota 17.08.2024, 18:30 • Stadio Ennio Tardini, Parma • Italská Serie A • 1. kolo

Parmu v dalším kole čeká další těžké utkání, neboť na stadion Ennia Terdiniho přijede AC Milán. Fiorentina se poprvé ukáže před domácími fanoušky, za týden bude hostit dalšího nováčka Serie A z Benátek. Předtím však ještě Fialky vstoupí do posledního předkola o Konferenční ligu, kde se utkají s maďarským týmem Puskás Akademie. (20:42:02)

Ode mě je to pro dnešní večer všechno, přeji hezký zbytek víkendu a třeba zase někdy na počtenou.

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 15:10.

Nováček letošního ročníku Serie A Parma na úvod nové sezony remizovala s Fiorentinou 1:1.
    V prvním poločase jsme sledovali velmi dobrý fotbal, který musel nezaujatého diváka bavit. Hned ve čtvrté minutě mohl spustit euforii na domácím stadionu Mihăilă, ale proti byl brankář Terracciano. Na druhé straně zase podržel domácí tým gólman Zion Suzuki, který vyrazil nepříjemnou ránu Colpaniho. Ve 22. minutě se poprvé měnil stav utkání, když Bonny vybojoval balon a nahrál jej Dennisi Manovi, který nedal florentskému gólmanovi šanci – 1:0. Hosté byli po inkasovaném gólu opaření a mohli klidně kapitulovat podruhé, ale dělovku Sohma zastavilo břevno. Ke konci poločasu byli blízko srovnání hráči z Florencie, ale Parmu znovu podržel japonský brankář.
    Začátek druhé půle byl z obou stran vyrovnaný, ale s postupem času začali více a více tlačit hosté. Dodo sice ještě branku netrefil, ale v 75. minutě si vzal přímý kop na starost Cristiano Biraghi a nádhernou ranou o vzdálenější tyč srovnal na 1:1. Snahu Fiorentiny o otočení zápasu notně zkomplikoval v 83. minutě duelu obránce Mario Pongračić, který viděl druhou žlutou kartu a po zásluze byl vyloučen. Přesilovku mohl využít o pět minut později střídající Cyprien, ale zblízka míč poslal trestuhodně vedle zařízení.
    Další gól už tak nepadl a oba týmy se rozcházejí s bodem.

90+5

90+5
    Parma rozehrávala v blízkosti pokutového území Fiorentiny, ale rozhodčí Ayroldi odhalil domácím faul a jejich útočná snaha tak skončila.

90+5
    Po přihrávce Ikoného mohl postupovat sám na brankáře Parmy z úhlu Kayode, ale balon si příliš předkopl a Suzuki stačil vyběhnout.

90+4
    Nákop od florentské obrany doskáče až k domácímu gólmanovi Suzukimu.

90+3
    Domácímu útočníkovi Matteu Cancellierimu je odpískán ofsajd, Fiorentina bude pokračovat v kombinaci.

90+3
    Hostující fotbalisté se na útočné polovině provinili proti pravidlům, odkopávat bude brankář Parmy Zion Suzuki.

90+2
    Woyo Coulibaly hledal svou nahrávkou Hainauta, který se ale zastavil a přihrávka skončila až u brankáře Terracciana.

90+1
    Almqvist zvládnul souboj s Biancem a poté poslal míč před branku Fiorentiny, tam se ale k zakončení nedostal Cancellieri.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

89
    Fiorentina rozehrává na vlastní obranné polovině, v deseti hráčích už asi bude hlavně bránit.

88
    Obrovská šance Parmy v 88. minutě! Pontus Almqvist výborně posunul míč do běhu Wylanu Cyprienovi, který běžel sám na branku, ale trestuhodně minul Terraccianovu branku.

87
    Fialky se ještě snaží překlopit výhru na svou stranu, ale v deseti hráčích to mají těžké. Teď to zkusil po levé straně Sottil, ale gólmana Suzukiho k zákroku nedonutil.

86
    Parma teď obehrávala pokutové území Fiorentiny, ale nakonec branku hostů neohrozila.

85
    Alessandro Circati si přidržel Keana a také vidí v ruce hlavního rozhodčího žlutou kartu.

84
    Parma pak rozehrával standardku od lajny, ale obrana Fiorentiny dobře balon odvrátila.