K. Vary – Mountfield HK 3:1 (kon.) | Rögle BK – Sparta 1:4 (kon.) | Třinec – HC Slovan 4:0 (kon.)
Vítkovice – Salzburg 6:1 (kon.) | K. Vary – HS Riga 1:3 (kon.) | Rögle BK – Ukrajina 0:9 (kon.)
Mountfield HK – HC Slovan 4:2 (kon.) | Sparta – Salzburg 3:4 (kon.) | Třinec – HS Riga 1:0 (2:1 po s.n.)
Vítkovice – Ukrajina 2:3 (0:1 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 17.08.2024, 11:00 • Mini WERK ARÉNA, Třinec • President Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Dalším utkání v rámci letošního President Cupu obstarají v Mini WERK ARÉNĚ celky Vítkovic a rakouského Salzburgu. Oba týmy dělí od sebe v tabulce jediný bod. Utkání bude důležité především směrem k případnému postupu do play-off.

Úvodní zápas na turnaji vítkovickým hokejistům nevyšel. V divoké přestřelce sice drželi proti Spartě dlouho krok, nakonec ale podlehli 6:8. Ve večerním duelu proti švédskému Rögle si ale Ridera upravila chuť, když vyhrála bez větších kompilací 4:1.

Salzburg naopak v utkání číslo jedna na turnaji zvítězil. V šedesáté minutě utkání Koschek vyrovnal proti Rögle na 2:2, Kowalewskij pak zařídil rakouskému celku prémiový bod v nájezdech. Proti výběru Ukrajiny už ale tahal Salzburg za kratší konec. Na nepovedenou první třetinu už nestačil zareagovat a prohrál 2:5.

HC Vítkovice Ridera: Oprchalský, Kubina – Kozák, Noga, Lyčka, Zatloukal, Szarowski, Michalík, Burjetka, Muczka, Rattman, Dubec – Juroš, Rončka, Mareš, Man, Šebesta Š., Šebesta M., Kučerňák, Stryczek, Douda, Kusak, Hrabina, Janošek

EC Red Bull Salzburg: Haim, Buchinger – Ferner, Koštomaj-Valenčak, Hudritsch, Bildau, Hengelmüller, de Jager, Koschek, Bloch, Vlček, Schatz, Kowalewskij, Schunke, Sollinger, Agafonov, Hartmann, Schuster.

S menším zpožděním za pák okamžiků začínáme.

00:01

01:37
    Zatím čekáme na jakoukoliv zajímavou příležitost. Oba celky nastoupily dost opatrně.

02:14
    Michalík prověřil lapačku rakouského brankáře lehkou střelou od modré čáry.

03:58
    Vítkovičtí teď mají ze hry rozhodně více a nadále zaměstnávají brankáře Haima.

04:49
    V těchto minutách probíhá spíš boj o střední pásmo. Stále se hraje dost opatrně.

06:01
    Salzburg špatně rozehrál, takže se musí po icingu vrátit do obranné třetiny.

06:13
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Nakonec jsme nemuseli na první gól čekat tak dlouho. PŘEMYSL JUROŠ se pohotově zorientoval před brankou a otevřel skóre.
    Asistence: Douda, Rattman
    06:13 JUROŠ - 1:0

08:35
    Vítkovice jsou od vstřelené branky na ledě lepším týmem. Když se pohlédneme na předešlé události, vítkovický brankář Oprchalský se v brankovišti zatím dost nudí.

10:59
    Salzburku chybí v útočném pásmu lepší a přesnější kombinace.

11:27
    Oprchalský nakonec musel zasahovat, ale proti střele z ostrého úhlu neměl větší starosti.

11:39
    Vítkovice v plném počtu.

12:16
    Jen co se Ridera dostala do plných, už zase hraje na polovině soupeře.

13:00
    Haim musel krotit další střelu hned po vhazování.

13:32
    Muczka dostal nabito na modré čáře, ale Haim byl pozorný a schoval puk ve výstroji.

14:15
    Další pohledná akce Vítkovic, tentokrát dva na jednoho se střelou z první. Haim drží svůj tým ve hře.

15:09
    Při hře pět na pět se Salzburg asi poprvé chvíli udržev v útočné třetině, ale nic kloudného vymyslet nedokázal.

15:31
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg:
    Schuster – 2 min., nedovolené bránění.

16:29
    Vítkovickým hráčům se nedaří zůstat v útočném pásmu delší dobu a vytvořit si tlak.

17:29
    Další kombinace, která Rideru jen vytlačila z útočné třetiny.

17:31
    Salzburg v plném počtu.

18:06
    Po delší době v akci také Oprchalský. Pouze ale přikryl kotouč, který se k němu sotva doplazil.

19:01
    Poslední minuta úvodního dějství.

19:45
    Vypadá, že už se nic zajímavého nestane.

20:00

Úvodní třetina nám nabídla především územní převahu Vítkovic korunovanou jedinou brankou z hole Juroše. Salzburg toho zatím v dosavadním průběhu moc nepředvedl. Pokud chce pomýšlet na body, musí se výrazněji zvednout.

Druhá třetina začne přibližně v 11:51.

20:01

20:31
    Oprchalský krotí jen lehké nahození po ledu.

21:15
    Maxmilián Man se dostal k zajímavé dorážce, ale nezamířil přesně. Haim se stihnul přesunout.

22:58
    Janošek – 2 min., krosček.

Po tlaku Sazburgu mají Rakušane k dispozici přesilovou hru.

23:27
    Bildau – 2 min., podrážení.

A je po přesilovce. Salzburg si moc času v početní převaze neužil a proviňuje se útočným faulem.

23:58
    Haim musí být v pozoru, kryl teď dvě poměrně nepříjemné střely.

24:58
    Vetší prostor na ledě nakonec svědčil více Vítkovicím. Maxmilián Man vybojoval puk, posunul ho na MICHALA ŠEBESTU a ten posílá Rideru do dvougólového vedení.
    Asistence: Man
    24:58 Šebesta M. - 2:0

25:27
    Oba celky hrají v plném počtu.

28:29
    A už je to o tři góly! Po útočném výpadu Vítkovic se dostal k dorážce LEON STRYCZEK a Ridera jde do trháku.
    Asistence: Hrabina
    28:29 STRYCZEK - 3:0

29:46
    Šebesta Š. – 2 min., podrážení.

30:48
    První minutu přežily Vítkovice bez úhony, podařilo se jim také vyhodit puk a vystřídat.

31:32
    Oprchalský zůstává ve střehu a krotí jeden z mála střeleckých pokusů Salzburgu lapačkou.

31:46

33:00
    Svižný pohyb Ridery v útočném pásmu přerušila střela Doudy a zákrok Haima lapačkou.

33:20
    Nico Koschek pelášil sám na branku, ale Oprchalský ho teď famózním zákrokem vychytal.

33:35
    Schunke – 2 min., podrážení.

35:35

35:50
    Při hře pět na pět už Vítkovice rozehrávají pouze na zakázané uvolnění.

37:37
    Hluchou pasáž hry přerušila až střela Doudy a jednoduchý zákrok Haima lapačkou.

38:20
    Dva vítkovičtí hráči se teď v obranném pásmu srazili, ale Salzburg toho nedokázal využít ve svůj prospěch.

38:56
    Oprchalský brzdí útok soupeře zákrokem lapačkou.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé části.

39:39
    Maxmilián Man jel sám na branku ale nedal. Ještě se pokusil o dorážku, avšak Haim tentokrát udržel své tělo na místě.

40:00

Ve druhé třetině Vítkovice dokázaly navýšit svůj náskok do komfortního stavu 3:0. Nejen skóre, ale také obraz hry na ledě, hraje ve prospěch ostravského celku. Byť se podalo Salzburgu hru alespoň trochu opticky vyrovnat, na bodový zisk má rakouský celek aktuálně velmi daleko.

Třetí třetina začne přibližně ve 12:35.

40:01

40:39
    Pokus Vítkovic o přečíslení skončil na bruslích rakouské obrany.

41:14
    Haim si připisuje do statistik další pohodový zákrok.

42:07
    Janošek – 2 min., podrážení.

Janošek teď zastavil pronikajícího soupeře a půjde si odpykat trest.

42:53
    Oprchalský máchnul lapačkou, schoval puk a přerušil hru.

43:27
    Salzburgu se nedaří delší pobyt v útočném pásmu. Občas má problém se do něj vůbec dostat.

44:07

44:43
    Stryczek se prokličkoval do šance, vystřelil, ale o půl metru minut branku.

45:43
    Maxmilián Man v další mega šanci. Jel sám na brankáře, zkusil kličku do bekhendu, ale Oprchalský jeho záměr vystihnul.

46:13
    Na druhé straně si také Haim připisuje zákrok, ale spíš z kategorie rutinních.

46:35
    Rončka – 2 min., podrážení.

47:38
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Tak přece jen rakouský celek skóruje! Kowalejskij převzal puk ve středním pásmu, posunul jej na NICA KOSCHEKA a ten se v zakončení nemýlil.
    Asistence: Vlček
    47:38 KOSCHEK - 3:1

49:17
    Icing Vítkovic.

49:53
    Teď se Salzbugr dostal při přechodu do útočného pásma do ofsajdu.

50:10
    Salzburg utahuje šrouby, hraje teď asi nejlepší pasáž zápasu. Do vyložených šancí se ale nedostává.

51:22
    Vypadá to, že vítkovičtí se docela srovnali v obraně a kontrolují vývoj zápasu.

52:36
    Salzburg zahrál puk vysokou hokejkou, proto se hra stěhuje do jeho obranného pásma.

52:57
    Koschek – 2 min., podrážení.

53:03
    Szarowski – 2 min., hákování.

53:03
    Bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.

54:31
    Vypadá, že je vymalováno. Nejen že Salzburg působí odevzdaným dojmem, ale nyní navíc inkasuje. Situaci dva na jednoho zakonči přesnou střelou do šibenice JAKUB KUČERŇÁK.
    Asistence: Kusak
    54:31 KUČERŇÁK - 4:1

54:31
    Michalík – 2 min., krosček.

55:09
    Salzburg teď začíná svou zkrácenou přesilovku pět na čtyři.

55:38
    Ridera si už dělá ze soupeře trhací kalendář. Po další akci se v oslabení prosazuje z dorážky MAXMILIAN MAREŠ a zvyšuje na 5:1.
    Asistence: Stryczek
    55:38 MAREŠ - 5:1

56:31

57:36
    Pohoda je jednoznačně na straně Ostravanů. Tento zápas už prakticky rozhodnut.

57:51
    Tak už je debakl. Na hrot kruhu dostal přesnou přihrávku JAKUB KUČERŇÁK a přidává Salzburgu další hřebíček do rakve.
    Asistence: Rončka
    57:51 KUČERŇÁK - 6:1

59:01
    Běží posední minuta zápasu, to už můžeme říct naprosto přesvědčivě.

59:11
    Noga – 2 min., podrážení.

Vítkovice si otevřely v závěrečné pasáži zápasu střelnici. Nakonec vítězí zcela zaslouženě 6:1 a připisují si tři body do tabulky. (13:07:39)

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 7. Juroš (Douda, Rattman), 25. Šebesta M. (Man), 29. Stryczek (Hrabina), 55. Kučerňák (Kusak), 56. Mareš (Stryczek), 58. Kučerňák (Rončka) – 48. Koschek (Vlček)

HC Vítkovice Ridera: Oprchalský, (Kubina) – Kozák, Noga, Lyčka, Zatloukal, Szarowski, Michalík, Burjetka, Muczka, Rattman, Dubec – Juroš, Rončka, Mareš, Man, Šebesta Š., Šebesta M., Kučerňák, Stryczek, Douda, Kusak, Hrabina, Janošek
    EC Red Bull Salzburg: Haim, (Buchinger) – Ferner, Koštomaj-Valenčak, Hudritsch, Bildau, Hengelmüller, de Jager, Koschek, Bloch, Vlček, Schatz, Kowalewskij, Schunke, Sollinger, Agafonov, Hartmann, Schuster