Žižkov – Táborsko 3:1 (kon.) | Slavia B – Olomouc B 4:0 (kon.) | Ostrava B – Prostějov 1:2 (kon.)
Varnsdorf – Chrudim 0:0 (nedohr.) | Brno – Sparta B 0:0 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
0:0 (0:0)
AC Sparta Praha B
Neděle 18.08.2024, 18:00 • ADAX INVEST Arena, Brno • Chance Národní Liga • 6. kolo

Ode mě je to pro dnešek z Brna vše, hezký zbytek večera. (19:59:15)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:15.

Utkání je u konce! Na Srbské jsme dnes branku neviděli, ale nutno podotknout, že bod budou brát hlavně domácí. Ti zkraje druhé půle byli lepší a dvakrát zahrozili, ale bez kýženého efektu, a následně vyklidili hřiště a nechali Spartu hru srovnat. Hrdinou zápasu mohl být některý ze střídajících hráčů hostů, Hynek Hruška po individuální akci a tečované ráně trefil v břevno a v 90. minutě pro změnu Daniel Michl v obrovské šanci jen tyč. Duel tak končí smírně 0:0.

90+5

90+4
    Tolik vzrušení tentokrát nepřišlo, Štěpánek pálil jen do bloku. V následné akci pak na zadní tyč zavíral akci Brna Mičuda, z těžké pozici pálil vysoko nad.

90+3
    Centr do ohně směřoval někam k Hamzovi, v obrovském závaru nakonec hosté odvrací na další roh.

90+2
    Na druhé straně přetažený centr Brna odvrací Vojtěch Novák raději na rohový kop.

90+1
    Sparta byla centimetry od vedoucí branky a i vítězství! Daniel Michl si naběhl do vápna na centr pod sebe, obešel Štěpánka a obstřelil také Muchu, jenže v cestě gólové radosti stála levá tyč.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90
    Faul na Nového zastavil akci Pražanů. Po rychlé rozehrávce to vypadalo na únik Matekoviče, ale toho zastavil bek Sparty.

89
    Střídání v týmu AC Sparta Praha B:
    ze hřiště odchází Petr Hodouš, přichází Vojtěch Novák,
    ze hřiště odchází Radek Šiler, přichází Matyáš Jedlička.

88
    Ani dlouhý nákop na rozběhnutého Matekoviče nepřinese vzrušení, Jakub Surovčík byl u míče dřív.

87
    Na hráčích už je vidět také značení unavení a tomu odpovídat i kvalita kombinací, vše však směřuje k bezbrankové remíze.

86
    Radek Šiler nenechal rychle rozehrát brankáře Muchu a dostává jako první hráč dnes žlutou kartu.

85
    Šance i na druhé straně, kdy míč dostal do běhu Enes Osmani, ale střelu vyslal jen doprostřed branky, kde dokázal Mucha rychle reagovat a zakročit.

84
    Z celé akce pak vyplynula rána z dálky v podání Nového, ten do ní dal pořádnou razanci, ovšem branku o dost minul.

83
    Nakonec zprava centroval Šimon Mičuda, nebezpečný pas proletěl nad malým vápnem do území nikoho.

82
    Zbrojovka je teď nastěhována kolem vápna domácích a aktivně kombinuje, ale zatím nemá kudy.

81
    V další akci Potočný hledal centrem do vápna Smejkala, jenže záměr se minul s realizací.

80
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází David Jambor, přichází Carlo Mateković.

79
    Po souboji má zdravotní trable kapitán Brna David Jambor a nejspíš bude muset střídat.

78
    Mičuda s Polákem obranu Sparty na pravé strany nevykombinovali, výsledkem akce je následně další faul.

77
    Hosté málem vedli! Střídající Hynek Hruška si tak dlouho naváděl střelu, až prošel do vápna. Jeho ránu nakonec přizvedl Hamza a míč se od břevna odrazil zpět do rukavic Muchy.

75
    Dvojitým střídáním se oba trenéři pokusí oživit hru do závěrečných minut, a tak uvidíme, od nakonec bude mít šťastnější ruku.

75
    ze hřiště odchází Daniel Rus, přichází Daniel Michl,
    ze hřiště odchází Vojtěch Hranoš, přichází Enes Osmani.

73
    ze hřiště odchází Lucas Kubr, přichází Šimon Mičuda,
    ze hřiště odchází Adam Kronus, přichází Tomáš Smejkal.

72
    Jambor faulován, následně je opět nařízena krátká přestávka na pití.

71
    Za dlouhým míčem sprintoval Kubr, který se přesunul na pravou stranu. Nakonec zasekl a místo přihrávky pod sebe zkusil rovnou vypálit, obrana Sparty střelu zablokovala.

70
    Dvacet minut do konce už Pražané dokázali celkem srovnat hru. Jejich další akce skončila vysokým přetaženým centrem, z vápna dohlavičkoval míč Granečný.

69
    Ani další akce Brna nic nepřinesla, přetažený míč vracel do vápna Granečný, ale spoluhráči ve vápně faulovali.

68
    Do hry už se na straně domácích dostal i sedmnáctiletý Daniel Polák, syn slavného záložníka Jana Polák. Svůj debut v CHNL stihl už minulý týden v Táborsku.

67
    ze hřiště odchází Jiří Texl, přichází Daniel Polák.

66
    Hranoš si chtěl vpravo obhodit Kubra, ten si dal souboje dobře tělo a nechat se faulovat.

65
    Jakub Tošnar chtěl rychle narazit spoluhráči, ale byl dohrán soupeře. Sparta bude mít míč.

64
    Penxa byl v ofsajdu, a tak akce Sparty neměla šanci na větší úspěch.

62
    Oba týmy předvedly akce s podobným výsledkem. Brejk hostů zastavila nepřesná zpětná přihrávka, protiútok Brna pak nepovedená přihrávka Janetzkého do prostoru na Kronuse.

61
    Zajímavá souhra Brna, Potočný před vápnem sklepával Hamzovi, jehož hodně nepovede rána se snad vykroutila mimo stadion.

60
    Další centr Kubra z levé strany a opět měl mířit na Potočného, ten tentokrát ve skluzu místo míče trefil obránce.

59
    Snad poprvé ve druhé půli pronikli hosté do vápna Brna, ale z kličkované Šílela nic nebylo a vše zakončil útočný faul.

57
    ze hřiště odchází Nelson Okeke, přichází Hynek Hruška.

57
    Teď však Nový ostrým šlapákem zastavil Hranoše, rozehrávat bude Sparta.

56
    Domácí jsou každopádně ve druhé půli zatím jasně aktivnější, Pražané však zatím odolávají.

54
    Kubr znovu utekl po levé straně a tentokrát už našel svým centrem na přední tyči Potočného, který protečoval míč na branku, ale ve skluzu fantasticky zasáhl Dalibor Večerka.

53
    V akci pokračoval Potočný, který vyslal zleva prudký nástřel do šestnáctky, jenže nikdo ze spoluhráčů ani ve skluzu na míč nedosáhl, a ten tak jen proletěl vápnem.

52
    Domácí rozehráli nakrátko a nabito na ose hřiště dostal Granečný, rána byla zablokována.

52
    Dobrý průnik zleva předvedl Kubr, míč z brankové čáry díval pod sebe, fotbalisté v bílém připraveni odvrátili na roh.

51
    Nigerijský středopolař odchází za postranní čáru a současné Pražané chystají střídání. Uvidíme, jestli obě situace spolu souvisí.

50
    Nelson Okeke má zdravotní trable, na hřiště míří lékařský tým Sparty.

49
    Brno pokračuje v aktivitě, Texl ve vápně posouval na Kronuse, ten si chtěl míč pustit mezi nohama a zakončit, ale vyšla mu jen první část.

48
    Nového centr našel za obranou v náběhu Štěpánka, který rybičkou poslal míč do tyče. Vzrušení zbytečné, pomezní sudí mával ofsajd.

47
    Jambor faulován na pravé straně a domácí získají nadějnou standardku hned zkraje druhé půle.

46
    Druhá půle startuje beze změn, domácí rozehráli a začínají z obranné poloviny.

46

Úvodní půle je za námi, branku jsme neviděli. Nějaké šance však ano. Na straně domácích protáhl Surovčíka dělovkou Jambor, o chvíli později minul v nadějných pozicích branku Granečný a Kronus. Za hosty hrozil po rohu schovanou střelou Rus a deset minut před poločasem v tutovce osamocený Šiler, kterého vychytal skvěle nohou Mucha.

Druhý poločas začne přibližně v 19:05.

45+2

45+2
    Asi poslední akci poločasu předvedl Kubr, jeho přizvednutý centr zkoušel nůžkami nasměrovat na branku Potočný, ale nepovedlo se.

45+1
    Podobný míč jako před malou chvíli za obranu Sparty, Surovčík šel znovu ven z branky a tentokrát hlavou ho dokázal odehrát před Kronusem.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45
    Další kombinace Brna na levé straně rezultovala v nepřesný centr, který si našel v pohodě Surovčík.

44
    Po Granečného pasu musel Surovčík rychle z branky a stihl to nakonec o chvíli dříve k míči než Janetzký, ten by ho v opačném případě zvládl jednoduše přelobovat.

42
    Na opačné straně hřiště končí nadějná akce Brna faulem Kronuse před vápnem.

41
    Přetažený míč si našel v náběhu nehlídaný Jakub Uhrinčať, jeho hlavička směřoval do rukavic Muchy.

40
    Akce na pravé straně přinesla tečovaný centr a další roh pro Spartu.

39
    Okeke ve středu hřiště předskočil Jambora, domácí kapitán ho musel faulovat. Sparta bude pokračovat u míče.

38
    Hamza dlouhým míčem vyslal vpřed Kronuse, který sice Říhovi neutekl, ale stihl si připravit střelu a technicky vypálit na zadní tyč, kterou jen o pár čísel minul.

37
    Faulem při kličce zastaven Adam Kronus, domácí rozehrávají postupně z obranné poloviny.

35
    Na druhé straně v akci Jiří Texl polapen v ofsajdu.

34
    Tutovka hostů z ničeho nic! Okeke zachytil míč a i když dal celkem nepřesný pas na Ruse, tak ten dokázal na dlouhou nohu vyslat mezi stopery do obrovské šance Šilera. Ten vypálil na zadní tyč a Mucha fantasticky zasáhl pravou nohou.

33
    Kubrův centr z levé strany měl najít nabíhajícího Potočného, míč si do rukavic sebral připravený Jakub Surovčík.

32
    Další nepřesnosti ale přinesla také kombinace Brna, domácí se sami vyhnali z poloviny soupeře.

30
    V posledních minutách jsou ale domácí přeci jen o něco aktivnější, míč mají častěji na svých kopačkách a hosté hrají z pevné defenzívy.

29
    Brno opět v šanci. Od Janetzkého přes Texla se po kolmici dostal do vápna nabíhající Granečný, který z uhlu zvládl odstřelit Surovčíka, ale míč zamířil mimo tři tyče.

28
    Následovala občerstvovací pauza pro oba celky ve velkém vedru, po krátkém přerušení bude u míče Sparta.

27
    Potočný to z více než 30 metrů zkusil rovnou směr branka, jenže míč poslal vysoko nad ni.

26
    Další akci Brna táhl Kubr a poslal míč opět Jamborovi, který byl faulován Tošnarem, a domácí tak získávají zajímavou standardní situaci.

25
    Centru z rohového kopu se tentokrát ujal Potočný, hosté bez potíží odvrátili.

24
    První velká šance také na straně Brna! Kapitán David Jambor z vlastní poloviny vytáhl míč středem po ose hřiště a nakonec z 25 metrů skvěle vypálil, Jakub Surovčík plachtící k tyči vytáhl ze své dílny parádní zákrok.

22
    Druhý ze série rohů přinesl přetažený centr na zadní tyč, tam se nikdo v bílém do zakončení nedostal.

22
    A z něj přišlo první vzrušení! Rychlá rozehrávka na levý okraj vápna k Rusovi, který vypálil skákavou ránu směřující k bližší tyči. Mucha musel rychle na zem a jeho střelu vyrazit na další roh.

21
    Hranoš na levé straně obešel Hamzu a postupoval po lajně do vápna, domácí bek mu čistým skluzem sebral šanci a míč poslal na roh.

20
    Dvacet minut hry za námi, ale stále nesledujeme nijak pohledný zápas. Hraje se hodně bojovný fotbal.

19
    Ten rozehrálo opět duo Texl – Nový nakrátko, druhý jmenovaný poté měl dostat přihrávku do vápna, ale svým náběhem myšlenku Texla vůbec nepochopil.

18
    Po rohu předvedli domácí zajímavý signál a průnikový pas do šestnáctky dostal Nový, jeho rána byla zablokována. Z pokračování akce centroval Granečný a domácí získali další roh.

17
    Zajímavý průnik po levé straně předvedl Kronus, který nakonec s míčem došel až na okraj vápna a odcentroval, hosté srazili pas na roh.

15
    Hranoš vystihl rozehrávku Zbrojovky a šel do akce dva na dva, ale následně sám špatně přihrál a jeho úmysl přečetl Filip Štěpánek.

14
    Potočný po dlouhém nákopu zpracoval míč a chtěl rozjet akci, jeho spoluhráči o něj záhy přišli.

13
    Stále pokračuje vysoké napadání domácích barev, které hostům značně komplikuje rozehrávku a často si Sparta musí pomoci dlouhým míčem dopředu.

11
    Po rohu propadl centr na zadní tyč do nebezpečného území, Kubr s Janetzkým ale nakonec odpravili mimo vápno.

10
    Po křídelní akci a centry Penxy musel ve vápně zasahovat Štěpánek, první rohový kop zápasu si vyzkoušejí i Pražané.

9
    Série nepřeností v úvodu pokračuje, a to na obou stranách. U míče na polovině béčko Sparty.

8
    Kombinace Brna na levém křídle měla jepičí život, Kubr se proti přesile neprosadil.

7
    Oba týmy teď předvedly proti soupeři vysoké napadání, rozehrávající tým se z dresinku zvládl vymanit. Opatrný úvod pokračuje.

6
    Jakub Surovčík musel po pomalé přihrávce domů vysoko z branky, situaci však vyřešil dlouhým odkopem a opět si zahraje jeho brankářský protějšek Filip Mucha.

4
    Nového centr našel hlavu Potočného, který měl prostor k zakončení, nicméně své zakončení napasoval vysoko nad branku.

3
    Míč už mají na kopačkách znovu Pražané, domácí kontrují vysokým dresinkem, z nějž nakonec po chybné rozehrávce soupeře vybojovali fotbalisté Brna rohový kop.

2
    Nepřesný pas na Ruse doputoval jen k brankáři Muchovi, ten dnes při absenci Dominika Sváčka debutuje v ligovém zápase za Zbrojovku.

1
    S malým zpožděním bylo utkání zahájeno výkopem hostů, ti začínají v poklidné kombinaci na své polovině.

1

Na řadu přichází právě děkovný ceremoniál Jakubu Řezníčkovi, dnes už bývalému kapitánovi, který v Brně strávil pět sezón. Vedoucí mužstva a člen ligových kanonýrů Libor Došek mu předal památeční plaketu. Řezníčkovi, který v Brně za 165 zápasů dal 81 gólů a na 19 jich přihrál, chybí právě do klubu ligových střelců dva zásahy.

Domácí nastupují do utkání v tradičních červených dresech, hosté se oděli do bílého.

V Brně dnes panuje slunečné letní počasí, podmínky jsou na fotbal ideální. Zbrojovka se před utkání rozloučí s útočníkem Jakubem Řezníčkem, který v týdnu odešel do prvoligové Dukly.

FC Zbrojovka Brno: Mucha – Hamza, Štěpánek, Nový – Granečný, Jambor (C), Janetzký, Kubr – Texl – Kronus, Potočný.
    Náhradníci: Prodělal – Lu. Pernica, Toman, Mateković, Smejkal, Polák, Mičuda, Šmid.
    Trenér: Jaroslav Hynek

AC Sparta Praha B: Surovčík – F. Říha, Uhrinčať, Večerka (C) – Hodouš, Tošnar, Okeke, Penxa – Hranoš, Šiler, Rus.
    Náhradníci: Nalezinek – Cissé, Hruška, M. Jedlička, Michl, V. Novák, Váňa, Osmani.
    Trenér: Luboš Loučka

Rozhodčí: Hocek – Hrabovský, Ježek.

Ani Pražané nezažívají povedený vstup do sezóny, kdy mají na svém kontě pouze pět bodů a jednu výhru. Ta se zrodila ve třetím kole doma proti Jihlavě, kdy však už od čtvrté minuty hráli Pražané přesilovku. I zbylé dva body vydolovala Sparta na domácí půdě, naopak venku (na Slavii B i v Opavě) vyšla bodově naprázdno. Minulý týden nebyla proti Varnsdorfu daleko od druhé výhry sezóny, hosté však v šesté minutě nastavení srovnali z penalty na konečných 1:1. Suma sumárum, Sparta B je v tabulce s pěti body na 11. místě.

Domácí před sezónou platili za jednoho z favoritů na postup, ale úvod ročníku nebyl z kategorie nejlepších. Zbrojovka sice z prvních dvou duelů brala čtyři body, pak však dvakrát prohrála, a zejména domácí porážka 1:6 s Varnsdorfem vzbudila hodně emocí. Na vítěznou vlnu se Brňané vrátili minulou sobotu v Táborsku, kde zvítězili díky trefě Jakuba Řezníčka 1:0, ale právě elitní kanonýr domácích v týdnu odešel do prvoligové Dukly. V tabulce je momentálně Zbrojovka na 7. místě se sedmi body.

Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! Tento víkend se hraje v Chance Národní Lize již 6. kolo a celý program uzavře souboj FC Zbrojovky Brno proti AC Spartě Praha B.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.