Real Sociedad – Rayo Vallecano 1:2 (kon.) | Mallorca – Real Madrid 1:1 (kon.)
RCD Mallorca
1:1 (0:1)
Real Madrid
Neděle 18.08.2024, 21:30 • Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca) • Španělská LaLiga • 1. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (23:45:04)

Dnešní utkání sledovalo 23 010 diváků.

Mallorca se příští týden pokusí na dnešní solidní výkon navázat na půdě Osasuny, zatímco bílý balet v domácí premiéře přivítá nováčka z Valladolidu.

Úvodní kolo nového ročníku LaLigy si pro svěřence kouče Ancelottiho připravilo nepříjemné překvapení. Ač si do druhého poločasu nesli těsný náskok díky gólu Rodryga, z Mallorcy si nakonec odváží jen bod za remízu 1:1. Těsně po startu dějství totiž hlavičkou odpověděl Muriqi a následnou hru hvězdného Realu charakterizovalo hlavně trápení ve finální fázi. Další zásah se tak do závěrečného hvizdu už nedostavil.

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 8:7. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 11:6.

90+7
    90+7. Červená karta

90+7
    Sedmou minutu nastavení otevírá tvrdý ofenzivní faul Ferlanda Mendyho (REA), který podrazil Muriqiho a sudí mu bez slitování ukazuje červenou kartu! No, tak to je pro Real opravdu velké vystřízlivění na úvod ročníku...

90+6
    Gülerův krátký centr mohl před Greifem nadělat pořádnou paseku, ale Copete si jej pohlídal a při první příležitosti balón poslal mimo nebezpečí.

90+5
    Původně bylo avizováno jen pět minut, nastavení se ale vzhledem k průtahům ze strany Mallorcy ještě o něco protáhne. Remíza už je ostatně velmi blízko.

90+4
    Tohle Modrić nevymyslel ideálně. Chorvatská ikona vsadila na střelu z podstatné vzdálenosti, která zamířila výrazně nad svatyni Dominika Greifa.

90+3
    Střídání v týmu RCD Mallorca (4/5):
    ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází José Manuel Copete.

90+2
    Mallorce remíza evidentně nestačí, kouč Arrasate chce své angažmá v Palmě odstartovat výhrou. Domácí se ujali míče a vyrazili do ofenzívy.

90+1
    Nebezpečné odrazy v domácím vápně se nakonec obešly bez výraznějšího ohrožení pro Greifa, jenž si balón pohlídal a schoval ho do svého náručí.