Bologna – Udinese 1:1 (kon.) | Hellas – Neapol 3:0 (kon.) | Cagliari – AS Řím 0:0 (kon.)
Lazio – Venezia 3:1 (kon.)
Hellas Verona
3:0 (0:0)
SSC Neapol
Neděle 18.08.2024, 18:30 • Stadio Marcantonio Bentegodi, Verona • Italská Serie A • 1. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (20:41:21)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:13.

Hellas Verona v úvodním zápase nové sezony Serie A překvapivě poráží Neapol a po výhře 3:0 si připisuje tři body do tabulky.
    V prvním poločase sice byli lepší svěřenci trenéra Conteho, ale na gól jsme čekali marně. Asi nejblíže mu byl svým pokusem slovenský záložník Lobotka, ale branku přestřelil. Dobré příležitosti měli i Anguissa s Politanem, ale ani jeden Montipa k zákroku nedonutili.
    Do druhé půle vstoupil lépe Hellas, který celý první poločas takřka jen bránil. V 50. minutě ale způsobil hostům šok kapverdský záložník Dailon Rocha Livramento, který po přízemním centru Lazoviće překonal Mereta – 1:0. Asi o deset minut později mohl vyrovnat neapolský André Anguissa, ale jeho dělovku zastavilo břevno. Neapol poté byla aktivnějším celkem, ale Verona využila jeden z svých brejků a střídající Daniel Mosquera zvýšil na 2:0. Kolumbijský útočník a předsezonní posila Hellasu Mosquera poté zaklepl poslední hřebík do neapolské rakve ve čtvrté minutě nastavení, kdy zblízka nezaváhal a upravil na konečných 3:0.

90+5

90+5
    Neapol se poté ještě pokusila o útok, ale stav se už měnit nebude.
    90+4. Daniel MOSQUERA - 3:0

90+4
    Hellas Verona právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto! Všechno začalo na levé straně, kde Abdou Harroui obešel obránce Neapole a poté nahrál Darku Lazovićovi, jehož nepovedená střela nakonec posloužila jako výborná přihrávka na DANIELA MOSQUEROU, který zblízka neměl problém napálit míč do sítě – 3:0. Asistence: Darko Lazović.

90+3
    Další nákop na útočnou polovinu nebyl přesný a rozehrávat bude gólman Hellasu. Domácí už jsou blízko překvapivým třem bodům.

90+3
    Domácí obrana Politanův centr odvrátila na rohový kop, který rychle zahrál Raspadori, ale ani teď jsme se snížení nedočkali.

90+2
    Reda Belahyane si přidržel jednoho z hostů a také dostává od Marchettiho žlutou kartu. Navíc Neapol rozehraje standardku z pravé strany.

90+1
    Hostující Cyril Ngonge vtrhnul do vápna Verony z pravé strany a poté otestoval pozornost brankáře Montipa, který ale byl připraven.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

89
    Hostující Giacomo Raspadori ztratil balon na hraně šestnáctky a pak trochu z frustrace dohrál jednoho z domácích obránců. Žlutá karta je zde na místě.

88
    Domácí gólman Lorenzo Montipò teď musel do akce po střele ze střední vzdálenosti, kterou však vyrazil a zbytek práce dokonali zadáci Hellasu.

87
    Dobrý centr od Mazzocchiho byl dohlavičkován mimo šestnáctku Verony, i nadále ale hrají svěřenci trenéra Conteho.

86
    Verona teď zkušeně kombinuje na polovině hřiště a nepouští soupeře k balonu.

85
    Sražený centr od Politana se snažil akrobaticky usměrnit na branku Hellasu Raspadori, ale kromě míče trefil i hlavu domácího obránce.

85
    To již však o pár sekund později neplatí, neboť Paweł Dawidowicz výborně zasáhl proti jednomu z hostujících fotbalistů a získal vhazování.