HC Kometa Brno
7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
HC Pustertal Wölfe
Neděle 18.08.2024, 15:45 • Würth Arena (Neumarkt) • Přípravné zápasy

Hráči brněnské Komety se loučí s tímto turnajem, na který přijeli znovu po osmi letech. Díky za pozornost u sledování našeho přenosu a přeji do České republiky pěkný zbytek víkendu. Díky za pozornost a jak říkala legenda českého rozhlasu Ivan Quirenz – mějte se rádi. (18:14:57)

Kapitán Martin Zaťovič přebírá pohár za třetí místo, která poputuje do brněnské metropole. O výhru se od 20:00 poperou Kloten s Frankfurtem.

Pozvolna se z Itálie loučíme, byl to pětidenní maraton, který pro Kometu vyvrcholil dnešním zápasem. Nyní se celý kolotoč přesunuje znovu do Brna, kde bude příprava na extraligu pokračovat.

Nakonec za brněnský tým dostává cenu Jan Ščotka, který na turnaji vstřelil tři góly.

Hráči zápasu: Tyler Coulter – Jan Ščotka.

Čekáme na vyhlášení nejlepších hráčů zápasu. Na výběr by z brněnského týmu mohlo být více hráčů.

Je hotovo, Kometa bere v rámci letošního turnaje Dolomiten Cup konečné třetí místo, když vysoko deklasovala italský Pustertal 7:1.

58:49
    Pustertal hraje v plném počtu, duel už jde do svého cíle.

57:52
    Brno operuje v útočné třetině, souhru zakončoval obránce Beadin, odražená střela však končí v ochranné síti.

57:00
    Pozvolnými krůčky jdeme do poslední fáze zápasu. Kometa si ještě zahraje přesilovku.

57:00
    Vyloučení v týmu HC Pustertal Wölfe:
    Lacroix – 2 min., nedovolené bránění.

56:08
    Obrovská příležitost a málem osmá branka. Pospíšil krásnou přihrávkou vybídl do jízdy Zbořila, který zkusil forhendový blafák, Bernard tentokrát jeho úmysl přečetl.

54:48
    Italové se tak dočkali alespoň jednoho úspěchu, Michal Postava přišel těsně před koncem o nulu.

54:20
    HC Pustertal vstřelil branku!
    Teď už s tím nešlo nic moc dělat. Kometa poprvé v zápase inkasuje, když nechala dorážet RAPHAELA ANDREGASSENA, který se zorientoval mezi kruhy a odražený kotouč uklidil poprvé do Postavovy svatyně. Asistence: Tommy Pundeller, Cedric Lacroix.

52:37
    Ani tohle není gól, Andergassen jel ve dvojici s Petanem na Postavu, druhý jmenovaný ale netrefil bránu.

52:11
    Komerční přestávka, necelých osm minut před koncem zápasu.

50:38
    Je jasné, že se duel dohrává, i nezaujatí fandové se mohli naladit na večerní finále.

49:57
    Fanoušci Komety se baví, dnes mohou být spokojení s gólovou produkcí a také famózním Postavou.

48:40
    Italové sbírají poslední zbytky sil, aby alespoň jednou pokořili Postavu, ten ale nechce přijít o čisté konto.

48:16
    Oba týmy jsou v plném počtu.

47:18
    Stále se hraje ve čtyřech na obou stranách, Kometu zase skvěle drží Postava, blízko čestnému úspěchu byl Pundeller, ale brněnský brankář znovu zdeptal italský tým.

46:50
    Kometa právě vstřelila branku!
    Tak se konečně dočkal i MAREK ĎALOGA. Nastartoval svá rychlá chodidla, přebruslil všechno a všechny a kotouč před Bernardem dostatečně zvedl. Na tohle neměl italský brankář odpověď. A už tu máme sedm kulí jako v Sarajevu. Asistence: Lukáš Cingel.

45:30
    A za pár vteřin je tu další branka. Uběhlo jen deset sekund a zcela volný prostor se otevřel pro ADAMA ZBOŘILA. Brněnský útočník upaloval sám na italského brankáře a prostřelil ho mezi betony. Bez asistence.

45:20
    Z hlediště slyšíme "dostali jste bůra". Postaral se o něj gólem v přesilovce ROBERT ŘÍČKA, který stál zaparkovaný na levém kruhu a prudkou ranou z voleje propálil bezmocného Bernarda. Asistence: Hynek Zohorna, Martin Zaťovič.

45:00
    Wesley – 2 min., nedovolené bránění.

44:30
    Italští rozhodčí jsou v zápase poněkud benevolentnější a pouští některé zákroky. Na Zaťoviče to byl viditelný šroubovák na padesát metrů, hraje se dál v pěti.

44:12
    Andergassenovu střelu zblokoval Davidson do ochranné sítě.

43:43
    Zajímavá dvojička se tvoří v rámci přípravy. Flek se Zohornou si očividně rozumí a nyní to byla málem druhá gólová spolupráce. Hynek ovšem z dobré pozice trefil jen brankáře Bernarda.

43:24
    Hra přerušena pro ofsajd první brněnské formace.

42:47
    Wesley se teď s ničím nepáral a jeho tvrdou bombu schytal některý z brněnských beků.

41:31
    Vhazování před Postavou po icingu Komety, která nemá v zápase kam pospíchat. Zápas má výborně rozjetý.

41:01
    Zachytal si i Krošelj sedící na střídačce. Puk po odrazu mířil na brněnskou střídačku, kde slovinský gólman pohotově reagoval.

40:26
    Poslední dějství je tady, Postava ihned likviduje střelu Coultera. Puk se mu odrazil od výstroje a pak ho Beaudin uklidil do bezpečí.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Kometa se znovu dvakrát radovala, když se od modré trefil podruhé v zápase Ščotka, posléze povedenou akci zakončil Hynek Zohorna. Italové sice v úvodu zlobili, ale Michal Postava v brněnské bráně všechny rány pochytal. Pustertal v posledních minutách docela tahá nohy a je vidět, že už patrně nemá dostatek sil na to, aby s výsledkem ještě něco udělal.

Další třetina začne přibližně v 17:30.

40:00

39:30
    Pospíšil si dovolil vystřihnout "Michigan". Hodil si kotouč na lopatu a chtěl překvapit Bernarda, ten ale jeho manévr vystihl.

38:07
    Od modré čáry vypálil obránce Holland, jeho pokus Bernard dobře viděl a kryje do výstroje.

37:18
    Sledujeme hodně neurovnanou pasáž zápasu, hra se často přerušuje.

36:12
    Píská se ofsajd Pustertalu, závěr třetiny se nám malinko kouskuje.

35:52
    Vhazování před Postavou, který zase musí řešit ošemetné situace před svou bránou.

35:33
    Ščotkovu střelu tečoval do ochranné sítě Flek. Kometa v závěru první třetině stále diktuje tempo hry.

35:01
    Ďaloga dnes potřetí sám před brankovištěm, tentokrát byl srolován k zemi a branka je posunutá.

34:21
    Komerční pauza.

34:21
    Na Postavu toho v posledních minutách moc nešlo, teď jej zkusil rozehřát Akeson, ale nepřišel si na něj.

33:02
    Ukázková spolupráce první formace končí čtvrtou brankou v italské síti. Zpoza brány si Flek počkal až mu najede do výhodné pozice HYNEK ZOHORNA a zkušený útočník si věděl v této situaci rady. Puk poslal přesně nad rameno Bernarda. Pro "Zohyho" je to první gól v dresu Komety od svého návratu. Asistence: Jakub Flek.

32:09
    A zatím vypadá, že by mohla být veselá, neboť modrobílá parta vede za polovinou duelu o tři góly a italský soupeř už tolik nekouše jako v první třetině.

31:26
    Hraje se v rychlém tempu, bez větších prodlev a přerušení. Mimochodem hráči Komety pojedou domů již dnes a vrátí se do Brna přibližně v 6h ráno. Čeká je tak pořádně dlouhá cesta.

30:24
    Bernard se rozhodně nenudí, je pod soustavnou palbou, teď raději přerušil hru.

29:46
    Kometa svého protivníka teď jasně přehrává. Opět u toho byl Ďaloga, který střílel na Bernarda. Následoval pokus Fleka a znovu Ščotky. Gól číslo 4 je ve vzduchu.

29:00
    Píská se ofsajd italského týmu, který evidentně po třetím gólu odpadl. Je jasné, že sil mnoho nebude. Včerejší mač s Frankfurtem musel stát mnoho energie.

27:15
    Tohle mělo oči. Slovenská spolupráce na trase Pospíšil – Ďaloga zakončoval brněnský expres. Vysoký čahoun už byl sám před Bernardem, ale nedokázal ho přehodit.

26:30
    Dnes velkou pochvalu zaslouží Kometa za kompaktní výkon a hlavně opřený o výkon Michala Postavy. Toho čeká premiéra v extralize a pokud bude podávat takové výkony, mají se fanoušci na co těšit.

26:25
    Píská se ofsajd a následuje komerční přestávka.

25:36
    Jihomoravané tak pokračují v dobrém výkonu a baví své fanoušky.

24:46
    Obránce JAN ŠČOTKA je jak utržený ze řetězu. Na turnají dává už svou třetí branku. Nyní mu naservíroval kotouč na modrou Zbořil a brněnský kanonýr tvrdou bombou překonává Bernarda. Asistence: Adam Zbořil.

23:15
    Velké šance i na druhé straně. Bernard si připisuje tři výtečné zákroky. Nejprve po ráně Konečného, následně dorážce Jedličky a skvěle si počínal i po pokusu Fleka.

22:26
    Italové mohli snížit, tohle byla další jasná gólovka. Pusteller si najel až před brněnského brankáře, který ho chladnokrevně vychytal svou lapačkou.

21:31
    Horší je to znovu s výhledem na ledovou plochu, kde je mlha, která by se dala krájet.

21:15
    Pospíšil si stáhl kotouč, najel si do palebné pozice, ale o kousek míjí italskou bránu.

20:44
    Pospíšil se Zbořilem mohli upalovat do brejkové situace, ale píská se ofsajd.

20:35
    Martinger poprvé v této třetině chtěl překvapit Postavu, jeho lapačka ale vyletěla s naprostou jistotu.

20:15
    Druhá část může začít, v prvním útoku jsou Italové.

20:01

Máme za sebou první třetinu, která nabídla útočný hokej. Kometa šla velmi rychle do vedení, již v 1. minutě se trefil Tomáš Marcinko z prostoru brankoviště. Italové měli několik slušných možností na to, aby vyrovnali, jenže proti byl prozatím muž zápasu Michal Postava. I díky němu vedou modrobílí 2:0, neboť o druhou branku se postaral ve 11. minutě obránce Ščotka. Kometa tak zatím v boji o třetí místo drží slibný výsledek.

Další třetina začne přibližně 16:37.

20:00

19:05
    Už se hraje poslední minuta této třetiny, Pustertal přežil oslabení. Především v první minutě měl co dělat, aby neinkasoval.

18:06
    Kometa v závěru třetiny hraje přesilovku a vytvořila si dvě jasné příležitosti. Robert Říčka, ale v ideální palebné pozici nechal vyniknout Bernarda.

17:30
    Bouramman – 2 min., hákování.

16:26
    Další dva fantastické zákroky ukořistil nejlepší gólman Chance ligy z posledních dvou sezon. A tohle stálo za to. Nejprve obránce Althuber napřáhl ránu jako z kanónu, která poskakovala po brankovišti, tam se ovšem Postava roztáhl celým svým tělem a prostě nebylo kudy kotouč pod jeho tělem procpat. Dorážku Lacroixe za sebe prostě nepustil.

15:49
    V permanenci musel být i Michal Postava, jehož zákroky musí soupeře notně dráždit. Prozatím pochytal všechno s naprostou jistotou. Nyní si na něm vymlátil zuby švédský centr Frycklund.

15:26
    Poslední minuty patří Kometě, která mohla navýšit skóre i Hynkem Zohornou, jeho střela do horních pater brány ale končí u italského brankáře. Rodáka z nedalekého Bolzana, které leží od Neumarktu přibližně 30 km.

14:07
    Rozhodčí teď pustili několik ostřejších zákroků, především zákrok na Zbořila se dal rozhodně pískat. Nicméně akce pokračovala, Zaťovič našel na modré čáře volného Pospíšila, který se rozjel a zkusil rovnou vypálit tvrdou ránu. Bernard ale ramenem vytěsnil tvrdý projektil mimo tři tyče.

12:48
    Kometa se musela chvíli bránit, ale pak se vymanila z tlaku a dvojice Zaťovič a zakončující Říčka nadělali italské obraně problémy.

12:18
    Postava přerušuje hru, po komerční přestávce se bude vhazovat u jeho brány.

10:44
    Brněnský celek jde do dvoubrankového vedení. Kos poslal kotouč na levou stranu hřiště, kde se ho chopil obránce JAN ŠČOTKA. Mistr světa z Prahy si najel až před bránu a přesnou střelou mezi betony překonal Bernarda. Zkušený bek se od začátku přípravy ukazuje ve výtečné formě. Na turnaji vstřelil už druhý gól. Asistence: Jakub Kos.

09:52
    Nebezpečná mohla být střela i v podání Beaudina, který se rozhodně nebojí zaútočit, jeho střelu ale obránci soupeře zablokovali.

09:21
    Rhett Holland jako poslední instance zabránil brejkové situaci dva na jednoho. Už se zase rýsovala nebezpečná akce Italů.

08:39
    Pustertal se dostal do hry díky své přesilovce, jinak vlastně nic do té doby neukázal. Nyní se však rozjel a utlumil počáteční tlak Komety.

08:10
    Další dva neuvěřitelné zákroky brněnského brankáře. Nejprve reagoval rychlým výjezdem na střelu Akesona, kterému zmenšil úhel a ještě si poradil s dorážkou Mantingera.

08:01
    Komerční přestávka a větráky mohou znovu naplno "odmlžovat" hrací plochu.

07:51
    A na druhé straně se chystala do přečíslení Zaťovičova formace, Kollár rovnou vypálil z mezikruží, Bernard připraven.

07:26
    Kometa první oslabení zvládla, soupeř však měl docela slušné možnosti. Postava však působí velmi jistě.

06:07
    Obrovská šance italského týmu, kterou likviduje Postava. Na levý kruh dostal ideální přihrávku znovu Andergassen, který nemířil vůbec špatně, ale brněnský brankář se stihl přesunout a vystřihl parádní zákrok.

05:31
    Kometa si na turnaji zahraje vůbec první oslabení. Holland byl poslán za katr.

05:31
    Holland – 2 min., sekání.

05:05
    Což se však daří, je zákrok Michala Postavy, který teď dokázal vyčapat Petana. Na dorážku se pak chystal Andergassen, ale neuspěl.

04:45
    V Itálii dnes celý den pršelo, až nyní se počasí trošku uklidnilo, nicméně v hale je docela slušná mlha a přístroje sotva stíhají odstranit.

03:58
    Slibný pokus Roberta Říčky, který si najel zpoza brány do palebné pozice, tentokrát ale Bernarda nepřekvapil.

03:32
    Pokračovat se bude ve střední pásmu. Kometa se vystavila do ofsajdové pozice.

03:15
    Michal Gulaši je v ráži, u mantinelu ostře hitoval Coultera.

02:48
    Zatím je to docela znát, Kometa je aktivnější, svižnější, soupeř trošku tahá nohy.

01:56
    Brno vstoupilo do utkání svižně, hned v první minutě se dostalo do vedení. Těžko říct, jak moc ovlivní italský tým včerejší dlouhý večerní duel.

00:49
    Brno jde velmi rychle do vedení. Zpoza brány si našel cestu Pospíšil, aby krásně vybídl TOMÁŠE MARCINKA, který ze svého klasického pracoviště v brankovišti nalezl kotouč a propasíroval ho do brány. Asistence: Kristián Pospíšil.

00:42
    Kometa začala aktivně a hned dvě rány vypálila na Bernarda. Nejprve to byl obránce Ščotka a poté i Davidson od modré.

00:17
    Jenže je zastaven pro postavení mimo hru.

00:15
    Jdeme na to, Kometa jde do první útoku.

00:01

Jsou za námi hymny obou zemí, za pár chvil jdeme na to. Hala v Neumarktu se opět velmi slušně zaplněna, můžeme čekat bouřlivou kulisu.

HC Kometa Brno: Postava (Krošejl) – Davidson, Ščotka, Beaudin, Holland, Gulaši, Ďaloga, D. Svoboda – H. Zohorna, Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko, A. Zbořil – Zaťovič, Kollár, Říčka – Kos, Konečný, Jedlička.
    Trenér: Kamil Pokorný

HC Pustertal Wölfe: Bernard (Roy) – Andresen, Wesley, Osmanski, Bouramman, Glira, Althuber, Zanatta, De Lorenzo – Gschliesser, Andergassen, Petan – Mantinger, Coulter, Akeson – Lacroix, Frycklund, Pundeller – Deluca, Traversa, Galimberti.
    Trenér: Jason Jaspers

Rozhodčí: Benvengu, Lazzeri – Cristeli, Volcan (Itálie).

Mezi diváky je i brněnská rodačka Natálie Taschlerová, což je česká tanečnice na ledě. Se svým bratrem a bruslařským partnerem Filipem Taschlerem je šampionkou Nebelhorn Trophy 2020 a dvojnásobnou českou národní šampionkou. Reprezentovali Českou republiku na Zimních olympijských hrách 2022.

Tým Pustertalu má rozhodně zajímavou soupisku. Najdeme na ni několik kanadských hokejistů, pak také Američana, Nora nebo Švéda. Trenérem je pak někdejší hráč NHL z týmu Phoenixu Jason Jasper. Ten mnohem výraznější stopu zanechal v Německu, kde působil skoro deset let a získal tam i mistrovský titul s týmem Adler Mannheim.

V tomto souboji tak půjde o třetí místo v rámci Dolomiten Cupu, kterého se Kometa účastní podruhé, naposledy před osmi lety. V utkání je favoritem a dá se očekávat, že trenér Kamil Pokorný pozmění sestavu. Do brány by měl jít Michal Postava, hrát budou i Adam Zbořil s Jakubem Kosem, kteří první duel vynechali. Naopak na marodce bude Zdeněk Okál, volno by měl dostat Maroš Jedlička.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítejte u sledování zápasu mezi Kometou a italským týmem HC Pustertal. Ten hraje mezinárodní soutěž ICE Hockey League. V sobotní zápase docela dlouho vzdoroval favorizovanému Frankfurtu. To Brňané hráli už v pátek se švýcarským Klotem. Po první vyrovnané třetině však Kloten odskočil a výsledek 4:1 si pohlídal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:45.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 1. Marcinko (Pospíšil), 11. Ščotka (Kos), 25. Ščotka (Zbořil), 34. H. Zohorna (Flek), 46. Říčka (H. Zohorna, Zaťovič), 46. Zbořil, 47. Ďaloga (Cingel) – 55. Andregassen (Pundeller, Lacroix)

HC Kometa Brno: Postava (Krošejl) – Davidson, Ščotka, Beaudin, Holland, Gulaši, Ďaloga, D. Svoboda – H. Zohorna, Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko, A. Zbořil – Zaťovič (C), Kollár, Říčka – Kos, Konečný, Jedlička.

HC Pustertal Wölfe: Bernard (Roy) – Andresen, Wesley, Osmanski, Bouramman, Glira, Althuber, Zanatta, De Lorenzo – Gschliesser, Andergassen (C), Petan – Mantinger, Coulter, Akeson – Lacroix, Frycklund, Pundeller – Deluca, Traversa, Galimberti.

Rozhodčí: Benvengu, Lazzeri – Cristeli, Volcan (Itálie)