Davos – Jungadler Mannheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Lillehammer IK – Sparta 4:2 (kon.) | K. Vary – Třinec 4:3 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 18.08.2024, 17:00 • KV Arena • O pohár hejtmana Karlovarského kraje • Finále

Je konec a na hrací ploše propuká obrovská domácí radost. HC Energie Karlovy Vary doma poráží ve finále turnaje O pohár hejtmana Karlovarského kraje tým HC Oceláři Třinec 4:3 v prodloužení. Oceláři sice ukázali velké srdce, když dokázali srovnat v závěru třetího dějství stav brankou Hebara. Jenže vaz jim zlomilo v prodloužení vyloučení Volase, to totiž potrestal David Varvařovský.

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí vítězí gólem v prodloužení! DAVID VARVAŘOVSKÝ dostal přihrávku z pravého kruhu od Dorota a zblízka překonává bezmocného Forsta – 4:3. Asistence: Ondřej Dorot.

63:36
    Domácí nyní mačkají Třinec jako citrón.

63:11
    Forst se jenom ohlédl za nepřesnou střelou z pravé strany. Energie se snaží hosty utavit.

62:53
    Domácí z pravé strany trefují jenom nohu jednoho z Draků. Ti se poté osvobozují.

62:45
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Volas – 2 min., krosček.

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

Jsou tady emoce před brankou Energie a bude se vylučovat na straně Draků.

62:26
    Fort sebral do lapačky nahození z levé strany a rychle rozehrál.

62:13
    Forst dostal do svého držení pokus z pravého kruhu. Oba celky nyní střídají.

61:46
    Forst se vrhl tygřím skokem na puk a vypíchl jej do rohu.

61:23
    Adámek poslal z pravé strany touš na osu, ale jeho kolega byl zablokován.

60:53
    Energie má puk za vlastní brankou a nikam nespěchá.

60:33
    Jenže na puku jsou Oceláři, kteří ale špatnou přihrávkou odevzdávají černou gumu domácímu brankáři.

60:12
    Energie vyhrála buly a začíná od vlastní branky.

60:01

Šedesát minut hry rozhodnutí nepřineslo. Souboj HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec bude pokračovat. Následovat bude pětiminutové prodloužení.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 9. Varvařovský (Adámek, Dorot), 23. Janata, 37. Anton (Váňa, Janata), 64. Varvařovský (Dorot) – 23. Dohnal, 27. Horvath (Gerych), 54. Hebar (Ošmera)

HC Energie Karlovy Vary: Špírek – Pelikán, Postl, Zachariáš, Dyk, Anton (A), Dorot, Holejšovský – Suchan, Váňa (C), Janata, Varvařovský, Adámek, Šmejha, Šilhan, Pastor, Steklý, Langmeier, Váňa, Poizl.
    Trenér: Pavel Arnošt

HC Oceláři Třinec: Forst (Skácel) – Volas, Pospíšil (A), Ošmera, Pavlíček, Horvath, Sedlářek, Blaha, Byrtus – Gerych (C), Mikula, Dohnal, Rybnikár, Kubiesa (A), Granečný, Hebar, Hladonik, Makula, Vojáček, Karas
    Trenér: René Mucha