Davos – Jungadler Mannheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Lillehammer IK – Sparta 4:2 (kon.) | K. Vary – Třinec 4:3 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 18.08.2024, 17:00 • KV Arena • O pohár hejtmana Karlovarského kraje • Finále

Je konec a na hrací ploše propuká obrovská domácí radost. HC Energie Karlovy Vary doma poráží ve finále turnaje O pohár hejtmana Karlovarského kraje tým HC Oceláři Třinec 4:3 v prodloužení. Oceláři sice ukázali velké srdce, když dokázali srovnat v závěru třetího dějství stav brankou Hebara. Jenže vaz jim zlomilo v prodloužení vyloučení Volase, to totiž potrestal David Varvařovský.

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí vítězí gólem v prodloužení! DAVID VARVAŘOVSKÝ dostal přihrávku z pravého kruhu od Dorota a zblízka překonává bezmocného Forsta – 4:3. Asistence: Ondřej Dorot.

63:36
    Domácí nyní mačkají Třinec jako citrón.

63:11
    Forst se jenom ohlédl za nepřesnou střelou z pravé strany. Energie se snaží hosty utavit.

62:53
    Domácí z pravé strany trefují jenom nohu jednoho z Draků. Ti se poté osvobozují.

62:45
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Volas – 2 min., krosček.

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

Jsou tady emoce před brankou Energie a bude se vylučovat na straně Draků.

62:26
    Fort sebral do lapačky nahození z levé strany a rychle rozehrál.

62:13
    Forst dostal do svého držení pokus z pravého kruhu. Oba celky nyní střídají.

61:46
    Forst se vrhl tygřím skokem na puk a vypíchl jej do rohu.

61:23
    Adámek poslal z pravé strany touš na osu, ale jeho kolega byl zablokován.

60:53
    Energie má puk za vlastní brankou a nikam nespěchá.

60:33
    Jenže na puku jsou Oceláři, kteří ale špatnou přihrávkou odevzdávají černou gumu domácímu brankáři.

60:12
    Energie vyhrála buly a začíná od vlastní branky.

60:01

Šedesát minut hry rozhodnutí nepřineslo. Souboj HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec bude pokračovat. Následovat bude pětiminutové prodloužení.

60:00

59:46
    Jenže na puk se dostali Oceláři, kteří nyní chtějí tahat čas.

59:23
    Energie je na puku v pásmu hostů a šteluje si to na střelu.

59:16
    Oceláři se dostali ze svého pásma jenom za cenu icingu.

58:59
    Forst dostal pohotovou střelu po buly do své lapačky.

58:56
    Forst šel rychlé ze své svatyně a lapačkou přikryl volný puk na pravé straně.

58:35
    Mikula byl dobře obtěžován na pravém kruhu a nedostal se k zakončení.

58:16
    Puk opustil hrací plochu po teči, bude se vhazovat na středovém kruhu.

58:12
    Domácí pláchli po pravé straně, ale Forst si počkal dostal forhendové zakončení Energie do své lapačky.

57:33
    Forst se jenom ohlédl za nepřesnou střelou z pravého kruhu.

57:09
    Energie se dostala po levé straně do pásma Draků, ale byla z toho jenom nepřesná střela.

56:51
    Slezané jsou v závěru aktivnějším celkem, ale nyní jejich snažení na levé straně zastavuje ofsajd.

56:23
    Hebar na pravém kruhu pohotové pálil jenom do brusle domácího hráče.

56:13
    Následuje další icing Energie. Domácí nemohou jít střídat.

56:03
    Oceláři sice vyhráli buly, ale na modré trefili jenom padajícího hráče Energie.

55:53
    Energie ve snaze o rychlý kontr zahrála na pravé straně jenom na icing.

55:23
    Domácím se nepovedla sehrávka na pravou tyčku a tak Forst tentokrát nemusel zasahovat.

54:52
    Energie nyní nahodila touš jenom za brankou Třince a domácí jeli střídat.
    53:45 HEBAR - 3:3

53:45
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec ale srovnává stav po pěkné souhře. Ošmera vyslal z levé strany přihrávku na zadní tyčku. Tam byl na brankovišti ANDREK HEBAR ,který doklepl touš do sítě – 3:3. Asistence: Adam Ošmera.

53:06
    Nyní se bojuje o touš za brankou Energie. Ale i tentokrát jsou Vary úspěšnější.

52:36
    Energie vyhrála souboj u mantinelu za brankou Slezanů, ale domácí se poté prezentovali jenom nepřesnou střelou z osy hřiště.

52:06
    Ofsajd na levé straně zastavuje útočné snažení Enegie.

51:53
    Vary vyhrály souboj o puk na zadním mantinelu a rozevírají útočný deštník.

51:36
    Vary mají puk za vlastní brankou a nyní rychle střídají.

51:13
    Puk je za brankou Varů a toto domácím nyní stačí.

50:43
    Oba celky bojují o touš na dlouhém mantinelu v pásu Varů.

50:19
    Vary vysoko napadají rozehrávku Energie a nechtějí nechat Oceláře hrát.

49:51

49:16
    Slezané lobem na levé straně dostávají kotouč do třetiny Varů.

48:49
    Forst vyráží svým levým betonem střelu od modré.

48:39
    Energie se dostal a na puk a roztahuje přesilovkový deštník.

48:18
    Forst raději přikryl dlouhý touš, který šel okolo jeho brankoviště do své lapačky.

48:03
    Oceláři se osvobozují jednoduchým vyhozením.

47:51
    Pavlíček – 2 min., podrážení.

47:51
    Buse se vylučovat na straně Draků. Hra je přerušena.

47:16
    Gerych na levé straně nevybojoval touš pro Třinec, domácí ujeli do kontru, ale byla z toho jenom nepřesná střela z dálky.

47:04
    Ofsajd na levé straně zastavuje útočné snažení Třince.

46:43
    Kubiesa projel po pravé straně do otevřené obrany, ale jeho přihrávka na zadní tyčku nebyla přesná.

46:17
    Puk je za brankou Špírka a oba týmy jsou rychle střídat.

45:53
    Oba celky bojují o touš na kratším mantinelu v pásmu Energie.

45:33
    Třinec bojuje už dvacet vteřin o puk za domácí svatyní.

44:43
    Špírek nahrál jenom na třineckou hokejkou, ale poté pravým beton zasahuje a napravuje tak svou předchozí chybu.

44:03
    Oceláři dostali puk na levé straně do třetiny Varů, ale tam si špatně přihráli. Energie nyní s rozehrávkou nikam nespěchá.

43:53
    Jeden z domácích zůstal ležet v rohu kluziště, hra je přerušena.

43:26
    Domácí se provinili na pravé straně přihrávkou rukou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

43:03
    Puk je za brankou Energie a domácí rychle střídají.

42:43
    Oba celky srdnatě bojují o touš ve středním pásmu na delším mantinelu.

42:16
    Oceláři ztratili touš na pravém mantinelu a musí začínat až do branky Forsta.

41:53
    Energie byla na útočném výletě, ale přesné zakončení se z něj neurodilo.

41:23
    Špírek hokejkou poslal puk po přihrávce zpoza branky mimo nebezpečný prostor.

41:02
    Jeden z domácích zůstal ležet v mezikruží, ale hra pokračuje.

40:36
    Špírek musel zasahovat betonem proti pokusu z osy hřiště. Tlak Ocelářů pokračuje.

40:13
    Oceláři sice vyhráli buly, ale poté z toho byla jenom nepřesná střela.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:28.

Druhá třetina je minulostí. HC Energie Karlovy Vary po ní doma vede ve finále turnaje nad týmem HC Oceláři Třinec poměrem 3:2. Rozdílový gól trefil na konci druhého dějství Jakub Anton.

40:00

39:26
    Oceláři se dostali na chvíli z vlastního pásma a jeli střídat.

38:59
    Špírek šel rychle ze své branky a poslal touš do středního pásma.

38:06
    Energie je v pásmu hostů a nyní útočí do plných.

37:49
    Třinec nyní zahrál na icing, hra se vrací před Forsta.
    36:32 ANTON - 3:2

36:32
    Energie se rychle prosazuje v přesilové hře po pěkné souhře. Váňa poslal touš na pravou stranu a tam forhendem JAKUB ANTON prostřelil všechno, co mu stálo v cestě – 3:2. Asistence: Matyáš Váňa, Radek Janata.

36:27
    Ošmera – 2 min., vysoká hůl.

Jsou tady emoce za brankou hostů a bude se vylučovat.

36:16
    Forst nemusel zasahovat proti kontru z levé strany, forhendová střela byla nepřesná.

35:46
    Energie se nyní dostala na útočný výlet, ale bylo z toho jen zakončení z kategorie propagační.

35:12
    Třinec získal touš na pravém mantinelu a roztahuje útočný deštník.

34:36
    Oceláři nyní mají více šancí a častěji napadají rozehrávku soupeře.

33:56
    Váňa chyboval na levé straně, ale Špírek šel rychle na led, aby dostal touš do své lapačky.

33:26
    Hosté nahodili touš na Špírka a nyní jeli střídat.

32:53
    Váňa si pláchl po pravé straně do otevřené obrany, ale nechal touš z sebou.

32:23
    Energie po dvaceti vteřinách prohrála souboj na zadním mantinelu a nyní se musí rychle vracet.

31:49
    Vavrařovský sice využil svá kila na zadním mantinelu, ale Energie se stejně k přesnému zakončení nakonec nedostala.

31:12
    Špírek po střele z levé strany raději přerušuje hru svou lapačkou.

30:47
    Ofsajd na pravé straně přerušuje útočné snažení Ocelářů.

30:06
    Volas dostal puk do jízdy na levé straně, ale prováhal dobrý okamžik ke střele.

29:36
    Gerych dohrál tvrdě na mantinelu jednoho z domácích, ale hra pokračuje.

29:03
    Jenže na puk se dostali domácí, kteří střelou z dálky prověřili Forsta.

28:43
    Oceláři srdnatě bojují o touš na levém mantinelu.

28:11
    Hosté nahodili puk za domácí branku a jeli střídat.

27:55
    Energie ztratila pásmo a domácí se musí rychle vracet.

27:20
    Pelikán na pravém kruhu trefuje jenom brusli jednoho z hostů.

26:44
    Oba celky si rychle vyměnily držení touše, ale bylo to bez zakončení.
    26:03 HORVATH - 2:2

26:03
    A máme srovnáno. Aktivita Ocelářů je odměněna druhým gólem. ALEX HORVATH si na pravé straně dojel pro vyraženou střelu a pak nikým nenapadán poslal touš k tyčce – 2:2. Asistence: Robin Gerych.

25:23
    Třinec přepnul na vyšší rychlostní stupeň a Oceláři bodají do obrany Energie jako vosy.

24:55
    Až nyní se Energie dostává z vlastního pásma.

24:26
    Špírek po zmatcích před brankou Energie vyrazil puk při druhé střele Ocelářů do rohu kluziště. Tam o něj oba celky bojují už deset vteřin.

23:56
    Oceláři zahrozili po pravém křídle, ale sehrávka na osu se hostům nepovedla.

23:26
    Energie dostala puk po pravé straně do pásma Třince, ale zakončení se z tohoto výpadu nenarodilo.
    23:00 DOHNAL - 2:1

23:00
    Hosté ale snižují stav už ve vyrovnaném počtu hráčů. JIŘÍ DOHNAL dostal touš na pravý kruh a forhendem poslal puk obloučkem do domácí branky – 2:1. Bez asistence.
    22:26 JANATA - 2:0

22:26
    Domácí ale navyšují vedení v oslabení po rychlém kontru. RADEK JANATA ujel sám na brankáře a po parádním blafáku poslal touš okolo jeho betonu do sítě Ocelářů – 2:0. Bez asistence.

22:13
    Patrik Volas to zkusil příklepem, ale nenašel místo mezi betony Špírka.

22:04
    Špírek dostal střelu z pravého kruhu do své lapačky. Oba celky jdou střídat.

21:49
    Po nepřesném zakončení hostů z pravého kruhu se Vary osvobozují.

21:36
    Oceláři jsou v útočném pásmu a roztahují útočný deštník.

21:06
    Energie vyhrála buly, ale střela domácích z levé strany modré lajny byla nejpřesná.

20:56
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Šilhan – 2 min., podrážení.

20:49
    Jeden z hostů končí s hokejkou okolo pasu. Bude se vylučovat.

20:29
    Energie se dostala po pravé straně do pásma, ale střela domácích byla jenom sražena.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:44.

První třetina je minulostí. HC Energie Karlovy Vary po ní vede ve finále nad týmem HC Oceláři Třinec poměrem 1:0. Jedinou brankou vstřelil v deváté minutě po pěkné souhře domácí Varvařovský.

20:00

19:46
    Forst vyráží domácí střelu z pravého kruhu a Třinec je na puku.

19:23
    Pelikán pláchl po levé straně, ale forhendem trefuje jenom beton brankáře Forsta.

19:03
    Necelá minuta a na puku jsou domácí.

18:43
    Tři Oceláři šli po pravé straně na jednoho obránce Varů, ale bohužel se jim nepovedla přihrávka.

18:06
    Hosté ujeli do rychlého kontru, ale po zásahu domácího brankáře oba celky bojují o kotouč na zadním mantinelu.

17:33
    Váňa sice ujel po levé straně, ale nechal černou gumu za sebou.

17:06
    Puk je za brankou Varů a Oceláři jdou střídat.

16:33
    Forst vyrazil střelu z mezikruží před sebe, ale tam byl nejdříve obránce Třince.

16:02
    Forst na pravé straně dostal touš do své lapačky a podržel nyní Oceláře proti střele z vrcholu kruhu.

15:55

15:23
    Jiří Dohnal to měl na lopatě, ale jeho pohotová dorážka ze slotu jde mimo branku Varů.

14:56
    Oceláři prošli po pravé straně do pásma roztahují přesilovkový deštník.

14:33
    Karas nechal na pravé straně puk za sebou, Energie se osvobozuje a jde střídat.

14:06
    Energie v oslabení poslala touš přes všechny lajny.

13:55
    Suchan – 2 min., vysoká hůl.

Jsou tady emoce před Forstem a hosté mají přesilovku.

13:33
    Ofsajd na levé straně chvíli přerušuje útočné snažení domácích.

13:16
    Obránce Pavlíček ustřelil domácím puk na pravém kruhu.

12:53
    Domácí mají touš za vlastní brankou a nikam nespěchají.

12:23
    Energie už je v pásmu Ocelářů přes dvacet vteřin, ale je to zatím bez zakončení.

11:36
    Robin Gerych sebral domácím puk na ose, ale jeho kontr brankář Energie vyrazil před sebe. Druhý útočník Třince nemohl střílet, protože si zlomil hokejku.

10:53
    Oceláři vyhodili jenom na domácí hokejky, ale Energie jenom trefila od modré jenom obránce Třince.

10:03
    Domácí do šroubku rozebrali obranu Třince, ale na volný puk před brankářem hostů se nedostal žádný z útočníků Energie včas.
    08:55 VARVAŘOVSKÝ - 1:0

08:55
    Energie jde do vedení krátce po skončení přesilovky. Havránek poslal křižně touš na levý kruh, kde DAVID VARVAŘOVSKÝ uklidil kotouč do prázdné části branky – 1:0. Asistence: Matyáš Adámek a Ondřej Dorot.

08:39
    Šmajda z levého kruhu trefuje jenom beton brankáře hostů.

08:16
    Oceláři se osvobozují z tlaku Energie jednoduchým vyhozením.

07:56
    Dohnal zastavil sehrávku Varů na pravé křídlo.

07:26
    Třinecký brankář koncem lapačky vytáhl pumelici z levé strany nad břevno.

07:11
    Energie vyhrála buly a roztahuje přesilovkový deštník.

06:56
    Horvath – 2 min., podrážení.

06:30
    Jeden z domácích byl lehce faulován na pravé straně, ale pan rozhodčí za toho podrážení nevylučoval.

05:26
    Patrik Volas na pravém kruhu zablokoval střelu forhendem. Domácí ale získali buly v útočném pásmu.

04:56
    Langmeier ujel sice po pravé straně a objel branku, ale k zakončení se nakonec nedostal.

04:09
    Oceláři na pravé straně zastavili rychlý kontr Energie a nyní vysoko napadají rozehrávku Varů.

03:49
    Oršulák dostal puk po střele z pravého kruhu do své lapačky. Oba celky jdou střídat.

03:32
    Oceláři se provinili ofsajdem na levé straně hřiště.

03:20
    Mikula byl volný na ose, ale nedostal dobrou přihrávku.

02:49
    Třinecký Nebar vysoko napadá rozehrávku Energie.

02:23
    Energie vybojovala puk na svém kratším mantinelu a zakládá útočnou akci. Domácí ale jdou do plných.

01:36
    Zachariáš byl připraven na ose, ale puk se k němu z levé strany nedostal.

01:06
    Oceláři ujeli po ose do rychlého kontru, ale ten zastavuje nepřesná přihrávka do slotu.

00:49
    Oceláři získali puk a a čelí napadaní Varů ve vlastní periodě.

00:29
    Domácí se po buly v útočné periodě neudrželi v pásmu.

00:23
    Energie vyhrála úvodní buly a začíná od vlastní branky.

00:01

Oba týmy pomalu nastupují na hrací plochu, za chvíli se začne hrát.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák, Špírek – Pelikán, Postl, Zachariáš, Dyk, Anton (A), Dorot, Holejšovský – Suchan, Váňa (C), Janata, Varvařovský, Adámek, Šmejha, Šilhan, Pastor, Steklý, Langmeier, Váňa, Poizl.
    Trenér: Pavel Arnošt

HC Oceláři Třinec: Forst, Skácel – Volas, Pospíšil (A), Ošmera, Pavlíček, Horvath, Sedlářek, Blaha, Byrtus – Gerych (C), Mikula, Dohnal, Rybnikár, Kubiesa (A), Granečný, Hebar, Hladonik, Makula, Vojáček, Karas
    Trenér: René Mucha.

Skupinová fáze 22. ročníku Hejtman Cupu je minulostí a je rozhodnuto o soupeřích do závěrečných bojů, které vypuknou v neděli. Energie se o zlato utká v repríze semifinále juniorské extraligy s třineckými Oceláři. O bronz svedou souboj Sparta a tým Lillehammer IK. O páté místo bude pak bojovat Davos s Jungadler Mannheim.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vít Káňa

Branky a nahrávky: 9. Varvařovský (Adámek, Dorot), 23. Janata, 37. Anton (Váňa, Janata), 64. Varvařovský (Dorot) – 23. Dohnal, 27. Horvath (Gerych), 54. Hebar (Ošmera)

HC Energie Karlovy Vary: Špírek – Pelikán, Postl, Zachariáš, Dyk, Anton (A), Dorot, Holejšovský – Suchan, Váňa (C), Janata, Varvařovský, Adámek, Šmejha, Šilhan, Pastor, Steklý, Langmeier, Váňa, Poizl.

HC Oceláři Třinec: Forst (Skácel) – Volas, Pospíšil (A), Ošmera, Pavlíček, Horvath, Sedlářek, Blaha, Byrtus – Gerych (C), Mikula, Dohnal, Rybnikár, Kubiesa (A), Granečný, Hebar, Hladonik, Makula, Vojáček, Karas
    Trenér: René Mucha