Mountfield HK – Vítkovice 4:2 (kon.) | HC Slovan – Rögle BK 6:3 (kon.) | Sparta – Třinec 2:5 (kon.)
HK Riga – Salzburg 9:1 (kon.) | Ukrajina – K. Vary 1:5 (kon.)
HC SLOVAN Bratislava
6:3 (4:2, 1:1, 1:0)
Rögle BK
Neděle 18.08.2024, 08:30 • Mini WERK ARENA, Třinec • President Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.

V třinecké Mini WERK ARÉNĚ se můžeme těšit na první epizodu závěrečné porce zápasů z letošního ročníku President Cupu. Jako první nastoupí proti sobě dva nejhorší celky na turnaji, kterými jsou Slovan Bratislava a Rögle BK.

Slovenský celek dokázal ještě v prvním dni turnaje vybojovat dva body za remízy proti Karlovým Varům a lotyšské Rize. V obou případech padli až na nájezdy. Jenomže v sobotu už do tabulky žádný bod nepřidali, takže skončili ve své skupině poslední.

Rögle přijelo na turnaj do Třince s nejmladším týmem. V úvodním vystoupení ještě vydoloval švédský celek bod za remízu proti Salzburgu, avšak to bylo nakonec vše. Především na debakl 0:9 v posledním zápase skupiny proti Ukrajině nebude švédský celek příliš rád vzpomínat.

Úvodní sestavy podle zápisu o utkání:

HC SLOVAN Bratislava: Hornáček, (Goban) – Donoval, Kasala, Bottán, Šušoliak, Habala, Pláteník, Kollár – Šramatý, Hasaj, Haborák, Janča, Válek, Š. Potočka, ingeli, Habán, Kerestúr, Muňoz, Novosádek, L. Potočka, Sečkář

Rögle BK: Jonasson J., (Möller) – Alm, Böös, Finnström, Forsmark, Gnosspelius, Hallenborg, Johansson, Svensson, Terne – Adolfsson, Bjorland, Brendheden, Gath, Granqvist, Jonasson T., Käller, Malashkoff, Norlen, Odnell, Plank, Torstensson, Wieden.

00:01

01:01
    Slovan právě vstřelil branku!
    Máme tady rychlou změnu skóre! Válek sice nejdříve samostatný únik neproměnil, ale z následné akce se nejspíš dostal k teči před brankou ŠIMON POTOČKA.
    Asistence: Válek, Bottán
    01:01 Š. POTOČKA - 1:0

02:46
    Rögle se pokusilo odpovědět, ale obětavost bratislavské obrany nepustila puk na branku.

03:33
    Slovan je teď nastěhován v útočné třetině.

04:01
    Lehký zákrok lapačkou Jonassona po nahození přerušuje hru.

04:33
    Pro změnu zatlačil také švédský celek, ale jejich tlak neměl dlouhého trvání.

06:38
    Máme tady druhý gól. Po trochu vlažnější pasáži se dostal do předbrankového prostoru JAKUB KERESTÚR, jenž na třikrát překonal Jonassona.
    06:38 KERESTÚR - 2:0

07:36
    Rögle právě vstřelilo branku!
    Ale pozor, tohle je rychlá odpověď! Chvíli po vhazování dostal na hůl kotouč MILLE SVENSSON a ten ostrým dynamitem zápěstím propálil slovenského brankáře.
    Asistence: Granqvist
    07:36 SVENSSON - 2:1

09:50
    Po divoké pasáži zase máme klidnější úsek hry. Oba celky mají teď trochu problém přejít přes střední pásmo s kotoučem na holi.

10:40
    Špatná rozehrávka znamená icing pro Rögle.

11:09
    Slovan nastěhován v útočném pásmu, ale nedaří se mu najít ideální prostor pro zakončení.

12:53
    Kombinace Rögle nikam nevedla, Slovan vyhazuje puk.

13:28
    Z levě strany se po přechodu do útočného pásma pokusil zakončit Finnström, ale Hornáček si na jeho kotouč počíhal.

14:02
    Máme tady využitou přesilovku a vyrovnané skóre. Brendheden tlačil kotouč do brankoviště podél brankové čáry. Ten se dostál až na hůl ELIASE MALASHKOFFA a ten už mel velmi snadnou pozici v brankovišti.
    Asistence: Brendheden
    14:02 MALASHKOFF - 2:2

15:51
    Hokejisté ze švédského království ožili. Najednou hrají daleko sebevědoměji.

17:25
    Hornáček krotí v lapačce lehký nahozený puk.

17:34
    V první třetině se rozhodně nenudíme. Krásnou individuální akci teď předvedl MATÚŠ VÁLEK, jenž si vzal puk ve středním pásmu, prosvištěl mezi kruhy a přesně zakončil pod víko.

19:46
    Bratislava rychle využívá přesilovku a přidává v první třetině další branku. Lukáš Potočka zvednul hlavu a našel dobře najetého DARWINA ENRIQUE MUŇOZE, který propálil slovenského brankáře.
    Asistence: L. Potočka, Habala
    19:46 MUŇOZ - 4:2

20:00

V první třetině do byla skutečně divočina, viděli jsme šest branek! Rozhodně se máme dále na co těšit.

Druhá třetina začne přibližně v 9:19.

20:01

20:30
    Haborák se pokusil překvapit švédského brankáře z ostrého úhlu. Marně.

21:43
    Zatím čekáme ve druhé třetině na významnější šanci.

22:13
    Hornáček v pozoru, musel krát zakončená z levé strany kluziště.

24:07
    Dlouhou, ale poměrně hluchou pasáž hry přerušuje ofsajd Rögle.

25:01
    Hornáček kryje další lehké nahození. Nic zajímavého teď na ledě ale nevidíme.

25:29
    Tak to už neplatí, máme tady další branku. MATÚŠ VÁLEK zachytil vyhozený puk ve středním pásmu, rozjel se a chladnokrevně zakončil k tyči.
    Bez asistence.
    25:29 VÁLEK - 5:2

28:44
    Kotouč mimo hřiště, hra je přerušena.

29:08
    Situaci dva na jednoho teď vyhodnotili hráči Slovanu špatně. Ani nevystřelili.

30:25
    Kostrbatý přechod Slovanu do útočného pásma brzdí ofsajd.

31:24
    Chvíli Slovan zamknul soupeře v útočném pásmu, ale k žádné střele se nedostal.

32:07
    Jonasson vytáhnul lapačku proti další střele. Teď musí být v pozoru, Slovan se drží v útočném pásmu čím dál častěji a déle.

33:26
    Bratislavský Kasala teď z nouze a z pozabranky hodil puk do brankovitě, Jonasson byl ale pozorný.

34:13
    Háborák se pokusil tečovat nahození Kollára, jeho dotek však příliš zabrzdil puk. Jonasson ho jen přikryl lapačkou.

34:57
    Lapačka švédského brankáře teď je ve velkém zápřahu. Pokryla další dvě střely soupeře.

35:17
    Svensson – 2 min., držení hole.

35:58
    Donoval hledal mezírku mezi betony Jonassona, ale nenašel.

36:28
    Rögle vyhazuje.

36:46
    Ale Slovan zase špatně rozehrál, takže je z toho icing.

36:54
    Po delší době si připisuje taky zákrok Hornáček.

36:55
    Kasala – 2 min., podrážení.

38:13
    Rögle teď vytvořilo před slovenským brankářem vytvořilo velký tlak, který však nevedl ke gólu. Bude se ale vyločovat.

38:14
    Pláteník – 2 min., hrubost.

Gath – 2 min., sekání.

38:47
    Švédský celek přece jen ještě ve druhé třetině snížil. Autorem branky je ALWIN ODNELL.
    Asistence: Granqvist a Finnström.
    38:47 ODNELL - 5:3

40:00

Třetí třetina začne přibližně v 10:02.

40:01

40:09
    Hornáček si hned na začátek třetiny připisuje zákrok.

41:07
    Také Jonasson už má ve třetí části první zákrok.

41:29
    Bratislava prakticky hned z prvního tlaku navyšuje vedení. Několik dorážek teď švédský brankář udržel. na tu od ŠIMONA POTOČKY už ale nedosáhl.
    Asistence: Bottán
    41:29 POTOČKA - 6:3

44:07
    Sečkár – 2 min., vysoká hůl.

45:09
    Rögle má velký problém dostat se do pásma, natož se tam ještě chvíli udržet.

45:40
    Na chvíli se to přece jen podařilo, ale následně Slovan vyhazuje.

46:07
    Slovan v plném počtu.

Hornáček si připisuje další rutinní zákrok lapačkou.

47:23
    Dominik Janča se za brankou pokusil o Michgan, ale neudržel kotouč na holi. Velká škoda!

48:29
    Torstensson dostal nádherný pas před branku, měl ji úplně prázdnou, ale netrefil prudkou přihrávku.

49:04
    Svensson – 2 min., sekání.

49:15
    Slovan kombinuje v útočné třetině.

50:23
    Lapačka Jonassona přerušuje hru a tlak Slovanu.

50:34

51:05
    Rögle v plném počtu.

52:10
    Už se hraje sice v pěti, ale Slovan nadále tráví většinu času v útočném pásmu. Vypadá to, že Rögle se už ani nechystá klást výraznější odpor.

54:48
    Ojedinělý útočný výpad Rögle skončil už ve středním pásmu.

55:07
    Slovan teď vrhnul všechny síly do brankoviště Rögle, pokusil se nahrnout puk do branky. Jonassen ale udržel kotouč v bezpečí.

56:37
    Rögle ještě na závěr utkání vystrkuje drápky. Na dobrou minutu navřel švédský celek soupeře v útočném pásmu,

56:55
    Potočka – 2 min., vysoká hůl.

57:45
    Slovan zatím hraje oslabení daleko od své branky.

58:01
    Ohlášeny posední dvě minuty. Pravděpodobně i celého zápasu.

58:37
    Slovan vyhazuje, Rögle se v pásmu příliš dlouho neudrží.

58:55

59:10
    Forsmark – 2 min., držení.

Ve třetí třetině jsme už žádné drama neviděli. Slovan si z letošního ročníku President Cupu odváží deváté místo. Rögle končí při své premiéře na posledním místě.

Nejlepší hráči:
    Slovan: Pláteník
    Rögle: Gath (10:31:15)

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 2. Potočka (Válek, Bottán), 7. Kerestúr, 18. Válek (Janča, Kollár), 20. Muňoz (Potočka, Habala), 26. Válek, 42. Potočka (Bottán) – 8. Svensson (Granqvist), 15. Malashkoff (Brendheden), 39. Odnell (Granqvist, Finnström)

Rögle BK: Jonasson J. (Möller) – Alm, Böös, Finnström, Forsmark, Gnosspelius, Hallenborg, Johansson, Svensson, Terne – Adolfsson, Bjorland, Brendheden, Gath, Granqvist, Jonasson T., Käller, Malashkoff, Norlen, Odnell, Plank, Torstensson, Wieden