Aritma – Hostouň 3:2 (kon.) | Č. Lípa – Kolín 2:0 (kon.) | HFK Olomouc – Vyškov 0:2 (kon.)
Kuřim – Start Brno 1:0 (kon.) | Rokycany – Příbram 1:6 (kon.)
1. HFK Olomouc
0:2 (0:1)
MFK Vyškov
Úterý 20.08.2024, 17:30 • Stadion 1. HFK Olomouc • MOL Cup • 1. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (19:48:34)

Pohárové utkání mezi Holickým fotbalovým klubem z Olomouce a Vyškovem končí výhrou favorizovaných hostů 2:0.
    Vyškov v prvním poločase držel ve většině času balon, avšak dlouho se do zakončení nedostával. To změnil ve 32. minutě hostující záložník Zakaria El Azzúzí, který překvapil brankáře Spálenku, který se nechal lehce přelobovat a bylo to 1:0. Ve 37. minutě ale přišel pro hosty problém, za hru rukou totiž byl vyloučen obránce Svoboda. Ke konci první půle poté ještě mohl navýšit vedení Vyškova Zajíc nebo znovu aktivní Conde, avšak domácí gólman dobře zasáhl.
    Ve druhé půli se sice Olomouc snažila o vyrovnání stavu, ale kvalita v hostující obraně byla poznat. Naopak na druhé straně mohl zvýšit Egbri, avšak jeho ránu z voleje vyrazil Spálenka. HFK poté pokračovalo v útočné aktivitě, ale bez úspěchu. Skóre se pak znovu měnilo v 76. minutě, kdy domácí obraně Ousmane Conde a navýšil vyškovské vedení na 2:0. Svěřenci trenéra Kameníka poté závěr utkání zkušeně zvládli a po výhře 2:0 postupují do druhého kola MOL cupu.

90+3

90+3
    Patrik Schön se sice kolem obránce nedostal, ale hosté ještě mohou vhazovat.

90+2
    Djanbou Sekou zasáhl míč ve skluzu před Spáčilem, Vyškov ještě může zaútočit.

90+2
    Abdoulaye Sylla pustil míč za sebe, Vyškov poslední minuty zkušeně drží balon na obranné polovině.

90+1
    Hostující kapitán Němeček po levé straně neprošel, ale Vyškov vhazuje.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90
    Střídání v týmu 1. HFK Olomouc:
    ze hřiště odchází Jiří Skopal, přichází Patrik Spáčil.

90
    Tylichův centr šajtlí skončil v zámezí, odkopávat bude brankář Hrubý.

89
    Patrik Schön si na Tománka nepřišel, vzápětí se ale neprezentovali ani domácí přesným útokem.

88
    Hosté se provinili proti pravidlům, zase rozehrává domácí klub.

88
    Po centru zprava se do míče z akrobatické pozice opřel Tomáš Svrčina, ale branku Hrubého minul.

88
    Purztidisovi utekl balon a do protiútoku mohli Schön s Sekouem, ale první jmenovaný míč nenahrál přesně.

87
    Tom Ulbrich dobrou nahrávkou vybídl k pohybu Sekoua, kterému byl ale odmáván ofsajd.

86
    Jiří Skopal byl čistě atakován u rohového praporku a do brejku může zase soupeř.

85
    Střídající Frantík trefil balónem jen napadajícího Schöna, HFK ale bude pokračovat autem.

84
    Nákop gólmana Hrubého skončil na hlavě Purztidise, poté střílel z větší vzdálenosti Aleš Tománek, ale branku přestřelil.