Dinamo Záhřeb – Karabach 3:0 (kon.) | Bodø/Glimt – CZ Bělehrad 2:1 (kon.) | Lille – Slavia 2:0 (kon.)
Lille OSC
2:0 (0:0)
SK Slavia Praha
Úterý 20.08.2024, 21:00 • Stade du Hainaut, Valenciennes • Liga mistrů • 1 • Play-off

Odveta je v Edenu na programu ve středu 28. 8. Pokud chce Slavia postoupit, potřebuje svým fanouškům připravit zážitek v podobě obratu. (22:58:16)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:13.

Je konec! Lille zvládlo domácí duel 4. předkola Ligy mistrů a vítězí 2:0. Francouzský celek je tak blíže k postupu do základní fáze. Už po osmi minutách musel Kinský vychytat Gudmundssona. Po půlhodině hry David technickou střelou netrefil branku a o tři minuty později Kinský vychytal Zhegrovu. V nastavení se šance dočkala také Slavia, ale Chorý neměl seřízená mířidla. Do vedení se domácí dostali v 52. minutě zásluhou Jonathana Davida. Následně se Slavia radovala z vyrovnání, ale Ogbu nemohl slavit, protože sudí viděl ruku. V 77. minutě pak po individuálním průniku udeřil Edon Zhegrova. Slavia sice o 2. minuty později opět rozvlnila síť, ale Chytilovi vzal radost ofsajd.

90+6

90+5
    V úvodu páté minuty nastavení se ke střele zpoza vápna ještě dostal Mojmír Chytil, jehož tvrdý pokus směřoval přímo na Chevaliera.

90+4
    Střídání v týmu Lille OSC:
    ze hřiště odchází Cabella, přichází Sahraoui.

90+3
    Lille se ještě vysunulo vpřed. Přihrávku do vápna musel Filip Prebsl na dlouhou nohu odehrát do zámezí. Francouzský celek může pokračovat v kombinaci.

90+2
    Chytil chtěl roztáhnout hru na levou stranu, kam běžel Matěj Jurásek, jenže útočník Slavie trefil jen prvního soupeře.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1
    ze hřiště odchází David, přichází Ilić,
    ze hřiště odchází Gudmundsson, přichází Ismaily,
    ze hřiště odchází Haraldsson, přichází Mukau.

90
    Exekuce přímého kopu se opět ujal Matěj Jurásek, který pro změnu rovnou vystřelil, jenže jeho pokus skončil nad břevnem domácí branky.

89
    Diakité fauloval poblíž šestnáctky Mojmíra Chytila a vysloužil si žlutou kartu. Slavia bude zahrávat další přímý kop ze zajímavé pozice.

88
    Právě Matěj Jurásek z přímého kopu vymyslel prudký centr do vápna. Defenziva Lille míč neodehrála do bezpečí a po střele z hranice šestnáctky reklamovali hráči Slavie ruku.

87
    Matěj Jurásek se výbornou zasekávačkou prosmýkl kolem Gudmundssona, který jej poté stáhl k zemi. Slavia bude zahrávat přímý kop z dobré pozice.

86
    Bořil našel z autu Filipa Prebsla, který byl rozhozen v souboji a přihrál pouze od zámezí. Domácí s rozehrávkou spěchat nebudou.

85
    Slavia sice získala míč, jenže nepřesným nákopem jej odevzdala domácí defenzivě. Lille už se v závěru utkání nikam hnát nemusí.

84
    Santos se na pravé straně zbavil Prebsla, který se ale do souboje bleskově vrátil, jenže fauloval. Lille může otupit sílící aktivitu Slavie.

83
    Pražský celek zahrával další rohový kop. Lukáš Provod odcentroval na značku pokutového kopu, ale Tomáš Holeš hlavičkoval jen do těla soupeře.

82
    Gudmundsson táhl akci Lille po levé straně, jenže proti trojici hráčů Slavie neměl sebemenší šanci na úspěch.