Březová – Petřín Plzeň 1:3 (kon.) | Český Brod – Admira Praha 1:4 (kon.) | Dobrovice – Žižkov 1:5 (kon.)
Frenštát p/R – Zlínsko 0:0 (5:3 po pen.) | Horní Ředice – Živanice 0:2 (kon.) | Hořovice – Přeštice 3:0 (kont.)
Hřebeč – Kladno 1:3 (kon.) | Koloveč – Domažlice 0:7 (kon.) | Kozlovice – Uh. Brod 0:0 (8:9 po pen.)
Králův Dvůr – Loko Praha 1:1 (3:4 po pen.) | Kvasice – Strání 1:3 (kon.) | Mar. Lázně – Most/Souš 0:4 (kon.)
Meteor – Ústí n. L. 0:5 (kon.) | Milín – Vlašim 1:1 (4:3 po pen.) | Přepeře – Varnsdorf 2:3 (kon.)
Psáry – Táborsko 2:10 (kon.) | Rýmařov – Kroměříž 0:6 (kon.) | Soběslav – Povltavská 1:3 (kon.)
Turnov – Zápy 0:4 (kon.) | Velké Hamry – Benátky n/J 0:3 (kon.) | Velvary – Motorlet 2:2 (2:3 po pen.)
Vítkovice – Frýdek-Místek 2:0 (kon.) | Ždírec – Líšeň 0:4 (kon.)
FC Kvasice
1:3 (0:1)
FC Strání
Středa 21.08.2024, 17:30 • Hřiště Kvasice • MOL Cup • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemné středeční odpoledne všem fotbalovým fanouškům. Český fotbalový pohár má v tomto týdnu na programu další várku zápasů prvního kola, ve které dojde také na střetnutí Kvasic se Stráním. Utkání začíná v 17:30 a k jeho sledování jste srdečně zváni.

FC Kvasice
    Fotbalový klub z města Kvasice, které leží asi na půli cesty mezi Otrokovicemi a Kroměříží, plní v letošní sezoně roli nováčka divizní skupiny E. Na první body ale svěřenci trenéra Vlastimila Chytrého i nadále čekají, neboť ze tří utkání nového ročníku nezískali ani bod a připsali si jen tři prohry.
    Kvasice vstoupily do MOL cupu v rámci předkola. Ve svém historicky prvním utkání v rámci českého poháru narazil tento fotbalový klub doma na svého divizního rivala z nedalekých Otrokovic, kterým byl celek Baťova. Kvasice před zraky více než 350 diváků udeřily jako první, když se prosadil domácí útočník Jiří Sigmund. Stejný fotbalista poté dokázal zkraje druhé půle navýšit na 2:0 a Baťov v roli mírného favorita prohrával už o dva góly. Za hosty sice dokázal snížit Filip Marek a dokonce vyrovnat mohl z pokutového kopu hostující Kvasnička, ale branku překopl, Kvasice pak už závěr zápasu ubránily a po vítězství 2:1 mohly oslavit postup do další fáze MOL cupu.

FC Strání
    Fotbalisté z malého města na hranici se Slovenskem v minulém ročníku vyhráli divizi E a postoupili do Moravskoslezské ligy. Ve třetí lize ale Strání i nadále čeká na jakýkoli bodový zisk, neboť ze tří zápasů nezískalo ani bod a navíc drží nelichotivé skóre 2:9.
    „Drtiči“ vstoupili do letošního ročníku českého poháru na hřišti Slavičína, který hraje divizní soutěž. Do vedení dostal hostujícího favorita útočník Jan Michalec, který překonal gólmana Vypušťáka v brance Slavičína. V závěru prvního poločasu navíc zvýšil Filip Hruboš a bylo to o dva góly. V 64. minutě duelu se pak Strání radovalo potřetí, když si vstřelil vlastní branku domácí Vojtěch Kalus a bylo rozhodnuto. O pár minut později sice Slavičín zásluhou Adama Jakubowicze snížil, ale více toho už nedokázal a s pohárem se musel rozloučit. Naopak svěřenci trenéra Tesaříka po výhře 3:1 postoupili do prvního kola.

FC Kvasice: Svoboda – Chytil, Žiška, Stratil (C), Dušek, Berčík, Slaměník, Chytil, Fuksa, Galetka, Sigmund
    Náhradníci: Unger – Zapletal, Drápal, Galus
    Trenér: Vlastimil Chytrý

FC Strání: Nemrava – Matúš, Nomilner, Hruboš, Řihák, Švrček, Dekleva, Kičin, Silnica (C), Haša, Michalec
    Náhradníci: Hodál – Laivynets, Miklovič, Krupko, Tóth, Hapal, Čaňo
    Trenér: Dušan Tesařík

Rozhodčí: R. Labaš – M. Grečmal, R. Matulík.

Domácí fotbalisté dnes nastoupí v červených dresech, hráči Strání oblékli černobílé trikoty.

1

1
    Úvodního výkopu se ujal hostující útočník Michalec, zápas tak můžeme považovat za zahájený.

2
    Hned ve druhé minutě musel přerušit hru hlavní sudí Labaš, kterému neušel faul od hostujícího hráče.

2
    Hraniční zákrok na domácího kapitána Stratila u Labaše prošel, vzápětí se ale Strání neprezentovalo přesným útokem.

3
    Tomáš Dekleva vyhrál hlavičkový souboj pro svého spoluhráče a hosté mohli zaútočit, ale akce po levé straně neskončila úspěšně.

4
    První nebezpečnou střelu vyslal na branku Svobody Adam Nomilner, jehož ránu ale vyrazil domácí gólman na rohový kop.

5
    Po centru z rohu hřiště se k hlavičce tlačil kapitán hostů Petr Silnica, ale k zakončení se nedostal.

6
    Daniel Dušek předskočil obránce a hledal Sigmunda, ten byl ale ubráněn branícím Deklevou.

7
    Dlouhý aut Strání odvrátili hráči v červeném, po následném centru ze stejné strany však nebezpečně hlavičkoval Roman Haša a jen těsně minul pravou tyčku.

8
    Nákop na Duška skončil až v zámezí, zaútočit může znovu soupeř.

9
    Kvasice teď předvedly velmi zajímavou útočnou akci, na jejímž konci byl centrující Daniel Chytil, ale jeho pobídka skončila až za brankovou čarou.

10
    Lukáš Chytil z vlastní obranné poloviny odehrál míč do zámezí.

10
    Adam Galetka se zjevil sám za obranou, ale poté neměl rychlost a tak jen nahrál Duškovi, jehož nebezpečné zakončení ale vyrazil Nemrava na rohový kop.

11
    Z následného rohu už se domácí fotbalisté neprosadili a kombinovat může hostující celek.

12
    Domácí útočník Galetka si zpracoval balon rukou, hraje Strání.

13
    Daniel Dušek zvládl rychlostní souboj s Hrubošem a poté zakončil, Nemrava chytá.

14
    Další velká šance domácích! Adam Galetka si dobře nachystal balon ke střele a poté vyslal na branku Strání ránu, kterou vyrazil Nemrava.

15
    Strání právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Obrana Kvasic propadla na pravé straně, čehož využil osamocený FILIP ŠVRČEK a následně propálil Svobodu ranou pod horní tyč – 0:1.

16
    Tomáš Fuksa se nedostal kolem bránícího Kičina, do útoku mířil zase soupeř, ale nebyl úspěšný.

17
    Tomáš Dekleva odhlavičkoval míč před Galetkou, vhazují Kvasice.

18
    A domácí fotbalisté se dostali až k další střele, kterou vyslal Ondřej Berčík, avšak Nemrava byl zase připraven.

18
    Hostující kapitán Silnica jasně fauloval jednoho z domácích hráčů, sudí Labaš odpískal.

19
    Jiří Sigmund si dobře pohodil balon za obranu, kde jej ale jako první dokázal odehrát bránící Dekleva.

20
    Hostující Nomilner hlavičkoval po centru Michalce vedle branky a Kvasice šly do rychlého brejku, Dušek však nenahrál Sigmundovi přesně.

21
    Michal Matúš se přes pravou stranu neprobil, Strání poté ještě vhazovalo a ke střele se dostal kapitán Silnica, ale míč až ke Svobodovi nedostal.

22
    Brankář Svoboda musel do akce až o pár sekund později, když schoval do rukavic střelu Švrčka.

23
    Michal Matúš včas odehrál balon před zabíhajícím Duškem, Strání poté po odkopu Nemravy zaútočilo, avšak následný pokus Hruboše chytá gólman Kvasic.

24
    Jiří Švrček byl nachytán v ofsajdovém postavení, rozehrávat budou Kvasice, ale to až po přestávce na občerstvení.

26
    Hostující Michalec prodloužil balon jen do autu, vhazuje zase domácí celek.

27
    Hráči v červeném velmi dobře napadali a také získali hrací předmět, jenže následná nahrávka Fuksy neprošla přes Deklevu.

28
    Michal Matúš si po pasu Michalce míč až příliš předkopl a balon skončil za brankovou čarou. Odkopávat bude brankář Svoboda.

29
    Nomilnerův nástřel odvrátil obránce Stratil, útočí Kvasice.

30
    Obrovská šance domácích na vyrovnání. Nejprve běžel po pasu ze středu hřiště sám na Nemravu Daniel Dušek, brankáře Strání neprostřelil, míč se poté ještě odrazil k Sigmundovi, jehož gólovou ránu vykopl z brankové čáry jeden z hostujících obránců.

30
    Vzápětí viděl žlutou kartu za protesty domácí útočník Adam Galetka.

31
    Dobrou práci teď odvedl Filip Kičin, po jehož nahrávce centroval Nomilner, avšak jeho pobídka byla sražena na roh.

32
    Centr z rohu hřiště vyboxoval mimo šestnáctku brankář Jakub Svoboda.

33
    Další Nomilnerův centr odvrátil Lukáš Chytil, vzápětí sice pálil Matúš, ale vysoko nad branku.

33
    Žiškův nákop odvrátili obránci Strání, avšak domácí ještě pokračují v kombinaci.

34
    Jiří Sigmund prodloužil dlouhý aut směrem na branku, míč však skončil vedle bližší tyče.

35
    Kvasice právě míč jen odevzdaly třetiligovému soupeři, který zatím vede 1:0.

36
    Galetkův průnik skončil vniveč, brankář Nemrava nakonec zasahovat nemusel.

37
    Akce Strání sice neskončila střeleckým pokusem, avšak hosté budou kopat rohový kop.

37
    Nomilnerův další roh odvrátili obránci Kvasic jen k zakončujícímu Kičinovi, jehož následný pokus skončil nad Svobodovou brankou.

38
    Střelci zatím jediné branky Švrčkovi byl odpískán ofsajd, rozehrávat budou moci zase Kvasice.

39
    Sigmundův nákop za obranu nenašel nabíhajícího Fuksu, ale brankář Nemrava raději balon jen zakopnul.

39
    Ondřej Berčík fauloval přes střídačkami, sudí Labaš přerušil hru a odpískal domácímu záložníkovi faul.

40
    Ofenzivní akce hostujících fotbalistů nepřinesla ovoce, odkopávat bude brankář Svoboda.

41
    Pobídka Michalce nenašla hlavu Haši, vzápětí ještě centroval z druhé straně Nomilner, ale míč poslal jen do rukavic brankáře Svobody.

42
    Po práci Sigmunda se do balonu opřel zpoza šestnáctky Adam Galetka a jeho nepříjemnou ránu musel přizvednout nad břevno Nemrava.

43
    Střela Sigmunda sice vypadla hostujícímu gólmanovi, avšak Fuksa se k dorážce nedostal.

44
    V přerušené hře vidí dodatečnou žlutou kartu hostující Adam Nomilner za faul u levé postranní lajny.

44
    Galetka byl v hlavičkovém souboji jasně faulován, Kvasice budou rozehrávat standardku.

45
    Jiří Švrček vyslal na domácí obranu Michalce, který poté udělal kličku brankáři Svobodovi, ale z velkého úhlu nezakončil.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

45+1
    Z rohu se Strání neprosadilo, ale poté se k balonu dostal Adam Řihák a jeho pokus musel přizvednout na rohový kop brankář Svoboda.

45+1

Po první půli vede Strání nad domácími Kvasicemi 1:0.
    Sledujeme velmi pohledné utkání, skóre mohlo být po prvním poločase klidně 3:3, avšak gólem skončila jen střela Jiřího Švrčka z 15. minuty. Za Kvasice ztroskotali v tutovkách Galetka, Dušek či Sigmund, brankář Nemrava ale mnohokrát podržel Strání. A když už bývalý gólman Slovácka nezasáhnul, zastoupil jej na brankové čáře hostující obránce. Naopak na druhé straně mohli zvýšit vedení Michalec či Řihák, avšak i druhý brankář svůj celek podpořil dobrými zákroky.

46

46
    Střídání v týmu FC Strání:
    ze hřiště odchází Dekleva, přichází Hapal.

46
    Hlavní sudí Labaš ponechal hostům po faulu na Michalce výhodu, jenže útočník Strání poté ztratil míč a pak taky fauloval.

47
    U útočného rohového praporku byl nedovoleně zastaven Fuksa, standardka pro Kvasice.

48
    Kvasice právě vstřelily branku!
    Domácí zkraje druhé půle vyrovnávají na 1:1! Kvasice rozehrály standardku, centr z levé strany našel přesně hlavu jednoho z domácích fotbalistů, po jehož hlavičce dotlačil míč za brankovou čáru ONDŘEJ SLAMĚNÍK – 1:1.

49
    Domácí Jiří Sigmund si očividně přidržel Silnicu, Strání poté rychle rozehrálo, ale následná nahrávka Hapala nebyla přesná.

51
    Hosté sice teď více drží balon u svých kopaček, ale zatím branku Svobody neohrozili.

52
    Akci hostů tentokrát zastavil jasný útočný faul u pravé lajny, rozehrávat může soupeř.

52
    Střídání v týmu FC Kvasice:
    ze hřiště odchází Fuksa, přichází Galus.

53
    Brankář Svoboda dobře vyběhl proti Nomilnerovi, kterému byl však stejně odmáván ofsajd.

54
    Strání nebezpečně zaútočilo, následně přihrával pod sebe zprava Švrček, ale bránící Stratil míč odhlavičkoval.

55
    Adam Galetka byl nedovoleně poslán na trávník Petrem Silnicou, rozehrávat mohou domácí Kvasice.

55
    A domácí klidně mohli vést! Jeden z hráčů Kvasic posunul míč za obranu na nabíhajícího Daniela Chytila, jehož šikovné zakončení vykopnul jeden z hostující obránců z brankové čáry.

56
    Z následného rohu se svěřenci trenéra Chytrého neprosadili, ale budou mít ješště jednu šanci.

57
    Ani z druhého rohu se Kvasice neprosadily a poté mířil do brejku Nomilner, toho však výborně ubránil vracející se útočník Sigmund.

58
    Kvasice předvedly brejk dvou na jednoho, po skvělém pasu Galuse byl sám před Nemravou Galetka, který poté chtěl udělat kličku hostujícímu gólmanovi, jeho myšlenku ale brankář Strání přečetl a míč chytil.

60
    Hostující hráči budou v průběhu 60. minuty rozehrávat z vlastní obranné poloviny.

60
    Kvasice se zatím velmi dobře brání, útočná snaha hostujících fotbalistů zatím ovoce nenese.

61
    Hezká kombinační akce Strání, na jejímž konci byl střílející Adam Řihák, brankář Svoboda ale jeho pokus i s trochou štěstí chytil.

62
    Dalekonosný projektil Romana Haši skončil těsně vedle Svobodovy branky.

62
    ze hřiště odchází Dušek, přichází Zapletal.

63
    Domácí obránce Jan Žiška dobře ubránil Švrčka, poté ale povalil k zemi Nomilnera a vidí žlutou kartu.

64
    Ze standardky se hosté neprosadili, vzápětí ještě rozehrávali rohový kop, ale následná hlavička Hruboše mířila vedle branky.

65
    Výborně se teď vrátil domácí obránce Lukáš Chytil, který za sebe nepustil MIchalce.

66
    Po nahrávce Benčíka se snažil něco vymyslet střídající Zapletal, ale balon jen ztratil.

67
    ze hřiště odchází Nomilner, přichází Laivynets.

67
    Po přestávce na občerstvení bude vhazovat hostující Strání.

68
    Nově příchozí Heorhii Laivynets obdržel výbornou nahrávku za obranu a poté prověřil brankáře Svobodu, který ale podržel svůj celek.

69
    Nepřesná nahrávka od jednoho z hostujících fotbalistů, míč končí až u gólmana Svobody.

69
    Domácí Josef Zapletal nechal míč odskákat do zámezí, vhazovat tak budou svěřenci kouče Chytrého.

70
    Ondřej Slaměník výborně ve skluzu odebral o balon hostujícího Řiháka, Strání ale bude vhazovat.

71
    Třetiligový klub si bere své vedení nazpět. Strání dobře zaútočilo po levé straně, následně nahrál Svrček na hranu šestnáctky ADAMU ŘIHÁKOVI, který pak překonal Svobodu ranou na bližší tyč.

71
    Za protesty s rozhodnutím sudího Labaše je oceněn žlutou kartou také domácí útočník Jiří Sigmund.

72
    Daniel Chytil nesouhlasil s rozhodnutím hlavního sudího Labaše a za řeči dostává žlutou kartu.

73
    ze hřiště odchází Michalec, přichází Miklovič.

74
    Jeden z hostů se provinil faulem, Kvasice budou kopat přímý kop z pravé strany.

75
    Ze standardky se domácí neprosadili, ale budou pokračovat autovým vhazováním.

76
    Střídající Luboš Miklovič byl nachytán v ofsajdu, rozehrávat bude domácí klub.

77
    ze hřiště odchází Sigmund, přichází Drápal.

78
    Hostující fotbalisté zkušeně drží balon a příliš jej nepůjčují soupeři.

78
    Hosté odskakují do dvoubrankového vedení. Jeden z fotbalistů Strání našel výborným centrem za obranu ROMANA HAŠU, který poté překonal brankáře Svobodu. Ten úplně neodhadl délku centru a asi nemůže mít úplně čisté svědomí.

80
    Centr Ondřeje Slaměníka byl sražen do zámezí, Kvasice pokračují autem zprava.

81
    Domácí Daniel Chytil se odhodlal ke střeleckému pokusu, který však nebyl vůbec povedeny a o hodně minul Nemravovu svatyni.

82
    Ofenzivní akce domácího celku nebyla úspěšná, to samé se ale dá říci i o útoku Strání.

83
    Hlavní sudí Labaš přerušuje hru po souboji mezi Galusem a Silnicou, po kterém zůstali ležet na trávníku oba fotbalisté.

83
    Slaměník velmi dobře doběhl balon a z brankové čáry odcentroval, jeho pobídku ale prodloužil hostující zadák do autu.

84
    ze hřiště odchází Silnica, přichází Tóth,
    ze hřiště odchází Matúš, přichází Čaňo.

85
    Roman Haša se po pravé straně neprobil a poté fauloval domácího obránce.

86
    Míč teď ve středu hřiště často střídá svého majitele, akce obou celků postrádají přesnost.

87
    Slaměník sice mezi třemi hráči Strání přihrál, ale poté balon odkopnul co nejdále Hruboš.

88
    Dominik Drápal chtěl zrychlit hru nahrávkou za obranu, míč však končí až u gólmana Nemravy.

89
    Jiří Švrček sice ztratil míč, avšak poté jej získal nazpět a prověřil pozornost Svobody.

89
    Ma druhé straně pálil střídající Zapletal, ale jeho střela mířila vysoko nad branku. Jak prohlásil fanoušek sedící vedle mě, balon letěl až „do kopřiv“.

90
    Adam Galetka i v devadesáté minutě trápí obranu Strání, tentokrát ale byl donucen k nahrávce zpět do obrany.

90
    Roman Haša zakombinoval s Miklovičem, který poté vypálil, ale jeho pokus mířil daleko od Svobodovy branky.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90+1
    V první nastavené minutě drží balon svěřenci trenéra Tesaříka a míč soupeři nepouštějí.

90+2

Dnešní utkání sledovalo 292 diváků.

Strání postupuje po výhře nad Kvasicemi 3:1 do druhého kola českého poháru, naopak svěřenci trenéra Chytrého se s letošním MOL cupem loučí.
    V prvním poločase jsme viděli od obou celků velmi aktivní hru, v síti ale skočil jen projektil Jiřího Švrčka, který překonal gólmana Svobodu ranou pod horní tyč – 0:1. Na druhé straně mohl pak srovnat kupříkladu Dušek či Galetka, ale brankář Nemrava svůj tým podržel.
    Do druhé půle vstoupili domácí výborně a zásluhou Ondřeje Slaměníka po rohovém kopu vyrovnali. Kvasice se poté klidně mohly dostat i do vedení, avšak Chytilovu ránu zastavil na brankové čáře obránce hostů a Galetka brankáře Strání neobešel. Svěřenci kouče Tesaříka se z direktu na 1:1 oklepali až asi po deseti minutách a od té doby převzali otěže utkání. Střídající Laivynets sice ještě gól nevstřelil, ale hostující záložník Adam Řihák už brankáře Svobodu překonal – 1:2. O sedm minut později pak zvýšil na konečných 3:1 z pohledu Strání Roman Haša.

Ode mě je to pro dnešní večer všechno, přeji hezký zbytek týdne a třeba zase někdy na počtenou. (20:23:57)