Třinec – Banská Bystrica 5:2 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Berani Zlín – Trenčín 5:1 (3:0 po s.n.)
Vlci Žilina – Frýdek-M. 1:2 (kon.) | Jihlava – Přerov 7:3 (kon.) | Slavia – VER Selb 3:0 (kon.)
Litvínov – K. Vary 0:3 (kon.) | Kladno – Kassel Huskies 4:1 (kon.) | SHKM Hodonín – Pov. Bystrica 3:6 (kon.)
Cheb – Kadaň 3:2 (kon.) | Děčín – Ústí n/L 3:9 (kon.) | Benátky n/J – Vrchlabí 1:4 (kon.)
Mostečtí Lvi – Kobra 5:4 (po pr.) | Humenné – Košice 2:6 (1:0 po s.n.) | Příbram – McGill Redbirds 1:6 (kon.)
Třebíč – Prostějov 6:4 (kon.) | Vsetín – Nové Zámky 3:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 2:1 (kon.)
Sokolov – Litoměřice 3:2 (3:2 po s.n.) | HC Slovan – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Zvolen – Kolín 4:3 (kon.)
Opava – Havířov 0:5 (kon.) | Vel. Meziříčí – Žďár n/S 11:4 (kon.) | Tábor – Havlíčkův Brod 3:4 (2:3 po s.n.)
Vyškov – Technika Brno 6:4 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Řisuty 7:0 (kon.) | Davos – Motor ČB 1:2 (kon.)
Rytíři Kladno
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
EC Kassel Huskies
Čtvrtek 22.08.2024, 17:45 • ČEZ stadion, Kladno • Přípravné zápasy

Přeji hezký zbytek večera. (20:03:11)

Za fanoušky je nejlepším hráčem utkání gólman Štěpán Lukeš.

Poslední třetina začala opět opatrně a nepřesně. Hosté si zahráli přesilovou hru, kterou ale nevyužili, dál se však snažili alespoň snížit. To se jim nepovedlo a gól vsítili opět domácí zásluhou Tadeáše Hejdy. Do konce třetiny jsme mohli vidět ještě šanci Matyáše Filipa, ten ale nabízenou přihrávku od Višnieuskiho nevyužil. Zápas tak končí výhrou 4:1 pro Kladno.

59:10
    Hned po vhazování musel Maxwell zasahovat, a hra je tak opět přerušená.

59:06
    Vyloučení v týmu EC Kassel Huskies:
    Louis Brune – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

58:44
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Martin Nemčík – 2 min., hákování.

57:23
    Strakova střela z mezikruží letěla hodně vysoko nad branku.

55:17
    Nemčíkova střela od modré proletěla jen vedle branky.

Dnešní utkání sleduje 555 diváků.

53:17
    Višnieuski krásně přihrál přímo do jízdy před branku Filipovi, ten ale šance nevyužil.

51:15
    Filipova střela z pravého kruhu skončila jen na první hostujícím hráči.
    49:24 HEJDA - 4:1

49:24
    Kladno právě vstřelilo branku! Snížení se nekoná, gól střílí Kladenští. TADEÁŠ HEJDA vystřelil od modré a Maxwellovi kotouč prošel mezi betony. Asistence: Mitchell Hults, Tomáš Vandas.

48:58
    Kassel se dál snaží tlačit na snížení skóre, ale zatím bez úspěchu. Jejich střely a přihrávky jsou nepřesné .

46:49
    Lukeš špatně rozehrál za vlastní brankou přímo na hůl Cutlera. Ten však šance nevyužil.

45:54
    Ahlroth se dlouho rval o kotouč v útočném pásmu, ale nakonec byli Kladenští úspěšnější. Ani oni ale v pásmu Kasselu nic nevymysleli.

44:38
    Další hrozba domácích při vlastním oslabení. Jarůšek se dobře uvolnil, ale i jeho střelu německý gólman vyrazil.

43:10
    Strnad v oslabení vyjel dopředu, jeho střelu ale Maxwell vyrazil odrážečkou pryč.

42:59
    Aliaksandr Višnieuski – 2 min., vysoká hůl.

42:25
    Hra je se začátkem poslední třetiny hodně nepřesná.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:31.

Hned na úvod druhé třetiny si domácí zahráli přesilovou hru, kterou ale nevytěžili. I další přesilovka patřila Kladenským a tentokrát byli úspěšní. Jarůšek přihrál zadovkou na Petra Straku, který odskočil opět na rozdíl gólu. Ve 36. minutě si Kassel vyzkoušel trestné střílení po hákování Melky. Tristian Keck však mířil přesně do lapačky Lukeše. Nepovedený nájezd potrestal Jarůšek, který trefil gól na 3:1.

40:00

39:27
    Huskies vyhodili vysoko až na zakázané uvolnění.

37:26
    Kassel vyhrál vhazování, ale u puku jsou domácí, kteří se prodrali dopředu. Nicméně gólmana neohrozili a kotouče se ujali opět hosté. Olsenovu střelu od pravého mantinelu však Lukeš vyrazil.

35:59
    Antonín Melka – 2 min., krosček.
    35:36 JARŮŠEK - 3:1

35:36
    Kladno právě vstřelilo branku! RICHARD JARŮŠEK nadvakrát zakončil proti Maxwellovi a jeho druhá střela vyletěla nad německého gólmana, až se kotouč prodral zásluhou hostů do branky. Asistence: Mitchell Hults.

35:16
    Tristian Keck se ujal trestného střílení. Jeho střela na bližší tyč ale mířila přímo do Lukešovy lapačky.

35:16
    Antonín Melka – TS, hákování.

34:50
    Maxwell vyzval přihrávkou skoro přes celé hřiště Brandona Cutlera, kterého ale kladenský hráč fauloval, a tak Cutler nezakončil tak, jak chtěl. Kassel Huskies pojede trestné střílení.
    33:45 STRAKA - 2:1

33:45
    Kladno právě vstřelilo branku! Kladenští využívají přesilovou hru. Richard Jarůšek přihrál zadovkou na připraveného PETRA STRAKU, který překonal Maxwella. Asistence: Richard Jarůšek, Matyáš Filip.

32:50
    Ticháček přihrál napravo na modré čáře Hultsovi, ale jeho střela skončila jen na těle Maxwella.

32:10
    Ticháčkovi na modré čáře nevyšla přihrávka a kotouč zůstal na prvním bránícím hráči.

31:57
    Markus Freis – 2 min., hákování.

31:25
    Kladenští mají výhodu a hrají v šesti.

31:13
    I Melkovu střelu z otočky německý gólman chytá.

30:27
    Hults střelu poslal jen vedle branky.

29:50
    Mendelovu střelu od modré nikdo příhodně netečoval a Maxwell s ní neměl problém.

29:00
    Brune zakončil z levé strany, ale Lukeš kotouč chytá do náruče.

27:42
    Kassel vyhodil kotouč ven z hřiště, takže se vhazovalo před Lukešem. Kladenští ale puk odvážejí pryč až k Maxwellovi.

27:02
    Lukeš rozehrával za brankou, ale Kladenští se nemůžou dostat ze svého pásma.

24:18
    Jarůškovu střelu německý gólman vyrazil. Kladenský útočník si kotouč poté znovu vzal, ale nedokázal s ním objet branku.

23:37
    A vzápětí dalšího. Hra je tak opět přesunutá k Maxwellovi.

23:12
    Mendel nedovolil hostujícím únik. Poté se Kassel dopustil zakázaného uvolnění.

22:50
    Hra je přerušena a bude se vhazovat před Maxwellem.

22:30
    Ani druhá přesilová hra branku nepřinesla, na kotouči ale zůstávají domácí, kteří vyráží až ze svého pásma.

22:00
    Kassel se osvobozuje. Pietroniro tak musí kotouč dovézt znovu do útočného pásma.

21:32
    Kladenští sice drží útočné pásmo několik vteřin, ale nedokázali vystřelit na branku.

20:53
    Kotouč je však až u Lukeše.

20:20
    Bodnarchuk přijel k Procházkovi k mantinelu a dal mu ránu do hlavy. Kladenští si tak zahrají další přesilovou hru.

20:20
    Andrew Bornarchuk – 2 min., hrubost.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:37.

Začátek zápasu začal v pomalejším tempu a oba týmy se jen oťukávaly. Jako první šli do vedení domácí díky Višnieuskimu. Kessel ale zanedlouho srovnal zásluhou Korteho. Zbytek zápasu byl nepřesný a na konci bylo několikrát přerušeno, protože Kladenští trefovali pouze připraveného Maxwella.

20:00

19:13
    Nemčík se skvěle uvolnil a přejel do útočného pásma, počkal si, až dojede Kusý před branku, aby mu kotouč předal. Kusý však nezakončil nejlépe a Maxwell byl připravený.

17:51
    Poslední minuta je zatím hodně rozkouskovaná a stále se přerušuje.

17:47
    Ani Mendel z bezprostřední blízkosti nedokázal odskočit na rozdíl gólu.

17:15
    Tentokrát vhazování vyhráli hosté a míří dopředu. O puk ale přišli a Jarůšek s Hultsem bojují o kotouč v útočném pásmu.

17:14
    Jeřábkova střela od modré čáry opět končí u Maxwella.

17:04
    Kladenští vyhráli vhazování, ale hra je opět přerušená.

17:01
    Zakázané uvolnění vrací hru do pásma hostů.

16:32
    Strnad šikovně přihrál Melkovi, ale jeho střela z pravé strany skončila na těle Maxwella.

15:46
    Během přesilové hry Kladenští ani jednou nevystřelili na bránu. Oba týmy hrají v plném počtu.

15:22
    Kladenským přesilová hra však zatím nejde. Jedinou šanci měl Hanousek, ale mířil příliš vysoko nad branku.

13:46

13:46
    Procházka přenechával kotouč Jarůškovi před prázdnou branku, ale byl faulován. Kladno si zahraje první přesilovou hru zápasu.

12:57
    Hanousek křižně přihrál na Smoleňáka. Ten však z pravé strany trefil přímo gólmana.

12:16
    A další střela Pietronira končí v lapačce Maxwella.

11:50
    Maxwell chytá střelu z pravé strany od modré čáry z hole Pietronira.

11:00
    Hults hledal nějakého svého spoluhráče před brankou, ale puk pouze projel kolem Maxwella.

10:10
    Petra Straku narazil Ryan Olsen na mantinel a Straka zůstal po střetu ležet na ledě.
    08:25 KORTE - 1:1

08:25
    Tým Kassel Huskies vstřelil branku! Max Faber přejel do útočného pásma a na levý kruh přihrál CONNORU KORTEMU. Ten se nemýlil a srovnává. Asistence: Max Faber.
    07:03 VIŠNIEUSKI - 1:0

07:03
    Kladno právě vstřelilo branku! ALIAKSANDR VIŠNIEUSKI se poprvé prosazuje v áčku Kladna. Sám vybojoval kotouč a dojel si k bráně. Od modré vystřelil Jeřábek, jehož střelu ještě Maxwell vyrazil, Višnieuski ale dorazil až do sítě. Asistence: Radek Jeřábek, Petr Straka.

05:48
    Kladenští neudrželi pásmo, ale to ani Huskies. Takže je hra ve středním pásmu.

05:35
    Maxwell přikryl kotouč a přerušil hru. Ani tentokrát se však nejednalo o střelu, ale puk se k němu jen odrazil.

04:22
    Hanousek kotouč dobruslil jako první, ale hned o něj v obranném pásmu přišel. Kladenští ale puk nakonec z pásma vyhodili.

04:06
    Jarůškova střela byla stražena vysoko do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude před Maxwellem.

02:40
    Alhlroth byl před Lukešem úplně sám, ale rozhodl se ještě přenechat kotouč spoluhráči. Ten však na puk nedosáhl.

01:32
    Ani oni ale byli dobře bráněni a začátek zápasu je pomalejší a bez střel.

00:45
    První se k útoku dostali domácí, ale na německého gólmana nevystřelili. Navíc přišli o puk a dopředu míří hosté.

00:01

Rytíři Kladno: Lukeš (Brízgala) – Mendel, Ticháček, Nemčík, Jeřábek, Vandas, Hejda, Hanousek, Pietroniro – Jarůšek, Hults, Procházka – Kusý, Filip, Višnieuski – Strnad, Straka, Bláha – Melka, Smoleňák.
    Trenér: David Čermák

EC Kassel Huskies: Maxwell (Maurer) – Müller, Faber, Bodnarchuk, Freis, Bender, Stadler – Deutsch, Weidner, Ahlroth – Keck, Korte, Valenti – Brune, Olsen, Garlent – Turgeon , Cutler, Sager – Geischeimer
    Trenér: Todd Woodcroft

Rozhodčí: Červenka, Kostourek – Klouček, Svoboda.

Utkání začne kvůli pozdnímu příjezdu hostů o čtvrt hodiny později! Nový plánovaný start zápasu je tedy 17:45.

Kassel Huskies
    Na kladenské Rytíře čeká opět netradiční zahraniční soupeř. Utkají se s německým týmem EC Kassel Huskies. Tým z města Kassel hraje druhou nejvyšší německou ligu DEL2.

V sezoně 2023/2024 vyhrálo mužstvo základní část a došlo až do finále, kde je ale porazil tým Eisbären Regensburg 4–2 na zápasy.
    Kassel Huskies se zatím na sezonu připravovali přípravnými zápasy v Rakousku, kde sehráli zápasy v Innsbrucku a Linci. Oba zápasy dokázali vyhrát.

Rytíři zahájili přípravu na domácím ledě skvěle, když porazili univerzitní tým z Kanady 4:1.

Matyáš Filip se prosadil ve 2. minutě po přihrávce od Denise Kusého. V 7. minutě navýšil skóre ve vlastním oslabení Ondřej Bláha. I když hned v 1. minutě druhé třetiny hosté snížili, domácí opět odskočili na rozdíl dvou gólů díky Martinu Nemčíkovi. Pár minut před koncem skóre zpečetil opět Ondřej Bláha.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 8. Višnieuski (Jeřábek, Straka), 34. Straka (Jarůšek, Filip), 36. Jarůšek (Hults), 50. Hejda (Hults, Vandas) – 9. Korte (Faber)

Rytíři Kladno: Lukeš (Brízgala) – Mendel (C), Ticháček, Nemčík, Jeřábek, Vandas, Hejda, Hanousek, Pietroniro – Jarůšek, Hults, Procházka – Kusý, Filip, Višnieuski – Strnad, Straka, Bláha – Melka, Smoleňák.

EC Kassel Huskies: Maxwell (Maurer) – Müller (A), Faber, Bodnarchuk, Freis, Bender, Stadler, Keussen – Deutsch, Weidner (C), Ahlroth – Keck, Korte, Valenti – Brune, Olsen, Garlent (A) – Turgeon , Cutler, Sager – Geischeimer, Tschwnov.

Rozhodčí: Červenka, Kostourek – Klouček, Svoboda