Linz – FCSB 1:1 (kon.) | RFS Riga – APOEL 2:1 (kon.) | Molde – Elfsborg 0:1 (kon.)
Plzeň – Hearts 1:0 (kon.) | PAOK – Shamrock 4:0 (kon.) | Ludogorec – Petrocub Hîncești 4:0 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Bačka Topola 3:0 (kon.) | Lugano – Beşiktaş 3:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Anderlecht 0:1 (kon.)
Jagiellonia – Ajax 1:4 (kon.) | Ferencváros – Banja Luka 0:0 (kon.) | Braga – Rapid 2:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
1:0 (0:0)
Heart of Midlothian FC
Čtvrtek 22.08.2024, 19:00 • Doosan Arena, Plzeň • Evropská liga • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Krásný čtvrteční den z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanoušky u sledování prvního zápasu play-off Evropské ligy, kde se mezi sebou utkání Viktoria Plzeň se skotskými Heart of Midlothian.

Viktoria Plzeň ve třetím předkole hrála s ukrajinským Kryvbasem, první duel se hrál na Slovensku v Košicích, kde červenomodří ve druhé půli otočili zápas na svou stranu, zvítězili 2:1. Odveta na západě Čech byla dlouho vyrovnaná, jedinou branku vstřelil Daniel Vašulín, který tak stvrdil postup Viktorie. V Chance Lize má Plzeň v zádech dvě výhry, doma smetla Karivnou 5:0, posledy v neděli zvítězila v Českých Budějovicích 3:0.

Skotští Hearts začínají svou pouť Evropou až v posledním předkole. V domácí soutěži zatím odehráli dvě utkání, doma remizovali 0:0 s Rangers, na půdě Dundee padli 1:3. Zatím poslední duel odehráli v rámci poháru, v sobotu překvapivě Hearts prohráli na půdě druholigového Falkirku 0:2, do zápasu s Plzní tak nejdou v ideální rozpoložení.

Dámy a pánové, užijte si náš textový přenos, tím vás provede Jakub Štěrba.

FC Viktoria Plzeň: Tvrdoň – Dweh, Hranáč, Jemelka – Kopic, Kalvach (C), Červ, Šulc, Havel – Jirka, Vašulín.
    Náhradníci: Wiegele, Jedlička – Sené, Ricardinho, Vydra, Sojka, Bello, Mosquera, Panoš, Cadu, Míka, Slončík.
    Trenér: Miroslav Koubek.

Heart of Midlothian FC: Gordon – Kent, Kingsley, Rowles – Taylor, Vargas, Devlin, Boateng, Grant, Penrice – Shankland (C).
    Náhradníci: Fulton – Halkett, Oyyegoke, McKay, Oda, Spittal, Forrest, Dhanda, Pollock, Tait, Boyce, Drammeh Jaiteh.
    Trenér: Steven Naismith.

Rozhodčí: Jablonski – Koslowski, Beitenger (všichni GER).

Utkání začíná přibližně za deset minut. Sektor hostujících fanoušků ze Skotska už je narvaný k prasknutí. I Plzeňané už rozhřívají své hlasivky, dneska nás čeká pravá fotbalová atmosféra.

Trio rozhodčích z Německa přivádějí na hrací plochu obě jedenáctky, první zápas play off Evropské ligy začne za malý okamžik.

Vše je nachystané, jdeme na to! Držme palce českému zástupci.

1

1
    Hned v první minutě rozehráli hosté standardku, Marián Tvrdoň ovšem zatím zasahovat nemusel.

2
    Hearts potvrzují dobrý vstup do utkání, centre Boatenga byl sražený na rohový kop, ten rozehrál Grant centrem na malé vápno, hlavička nicméně skončila nad brankou Tvrdoně.

3
    Stejná situace bleskově i na druhé straně. Lukáš Kalvach rozehrál taktéž rohový kop centrem do ohně, k hlavičce se dostal Daniel Vašulín, avšak rovněž přestřelil.

4
    Plzeň nadále zůstávala na útočnou polovinu, nakonec se nicméně sama vyhnala za postranní čáru, hosté budou vhazovat míč zpět do hry.

5
    První náznak domácí šance, Pavel Šulc lobem rozkmital rychlé nohy Erika Jirky, ten se snažil překvapit brankáře Gordona rychlou střelou, branku ale minul.

6
    Milan Havel hodil rychlý aut na Vašulína, míč se poté zpátky přes Havla dostal do pokutového území, kde byl chvíli osamocený Jirka, přes obránce ale míč k brance nedostal.
    6. Náznak šance domácích. Na straně Hearts hrály i housličky.

7
    Náznak šance na druhé straně, ale opět bez přímé střely na branku, Tvrdoň bude rozehrávat ze své branky.

8
    Taylor se prezentoval hezkým driblingem středem hřiště, když obešel tři hráče, následně míč ale vrátil zpět ke svým obráncům.

9
    Lukáš Kalvach fantastickým balonem našel na pravé straně rozběhnutého Jana Kopice, ten se snažil oslovit na zadní tyči Pavla Šulce, centr ovšem nebyl nejpřesnější.

10
    Máme za sebou úvodní deset minut hry, obě mužstva postupně vystrkávají své růžky, fanoušci obou celků se zatím skvěle baví.

11
    Lukáš Červ byl zasažen vysokou kopačkou, Plzeň dostane výhodu zajímavé standardní situace.

12
    Míč si vzal na paškál Lukáš Kalvach, branku Gordona ovšem o malý kousek přestřelil.
    12. Kalvach přestřelil z přímého kopu.

13
    Pavel Šulc získal balon ve středu hřiště, poté se s ním rozběhl k soupeřově bráně, výsledkem toho je pouze rohový kop.

14
    Ten hosté dokázali odrazit, avšak Plzeňané nadále zůstávají u balonu.

15
    Erik Jirka je zatím hodně aktivní na útočné polovině hřiště, tentokrát mu ovšem nevyšel centr z pravé strany, balon skončil až v zámezí.

17
    Domácí si mírně zahrávali poblíž svého vápna, vše nakonec vyřešil razantním odkopem Marián Tvrdoň, i když byl taktéž mírně v problémech.

18
    Velká příležitost domácí Viktorie. Jan Kopic na pravé straně přenechal míč Lukáši Kalvachovi, který nadýchaným centrem oslovil na zadní tyči Milana Havla, toho ale Gordon vychytal.
    18. Havlovu hlavičku reflexivně vyrazil Gordon.

19
    Následný rohový kop si obrana Hearts znovu dokázala pohlídat.

20
    Další stoprocentní šance domácích! Lukáš Červ táhl akci středem, poté se přes Erika Jirku dostal míč do vápna, kde byl osamocený Pavel Šulc, jehož ránu zastavil na brankové čáře Grant.
    20. Šulcovu střelu vykopl za překonaným Gordonem bránící Grant.

22
    Žlutá karta pro tým Heart of Midlothian FC (Devlin).

23
    Viktoria se nadále více tlačí do soupeřova vápna, tentokrát ovšem hráči Herts domácí celek přečetli.

25
    Lukáš Červ se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti, jeho pokus ovšem mířil vysoko nad branku, Gordon mohl zůstat v klidu.

27
    Erik Jirka byl po přihrávce od Vašulína vytlačen až k rohového praporku, kde měl proti sobě dvojnásobnou přesilu, není tak překvapením, že o balon přišel.

28
    Viktoria ja nadále více u balonu, jenomže Skoti mají zatím český celek dobře přečtený.

29
    Lukáš Kalvach tentokrát s Erikem Jirkou přece jen otevřeli obranu Hearts dokořán, výsledkem toho byl rohový kop, který letěl přímo do ohně, ve vzdušném prostoru ale vládli hosté.

30
    Hostující brankář už si poněkolikáté dával s rozehrávkou na čas, karetního trestu se zatím nedočkal.

31
    Po delší době se i hosté připomněli na útočné polovině hřiště, z rohového kopu ovšem taktéž branku Tvrdoně neohrozili.

32
    Na opačné straně zkusil překvapit všechny, možná i sebe, Sampson Dweh, který napřáhl z velké dálky, avšak balon skončil v horních patrech sektoru P za brankou Gordona.

34
    Pavel Šulc rozehrál další útočnou akci Viktorie na levé straně, daleko se ovšem nedostal. Míč tak vrátil do středu pole Kalvachovi, jemuž se přihrávka za obranu vůbec nepovedla.

35
    Erik Jirka si tentokrát naběhl na levou stranu, kam dostal pas od Lukáše Červa, jeho hezkou pobídku následně zasáhl hlavou Milan Havel, jen těsně ovšem minul pravou tyč.
    35. Po centru Jirky hlavičkoval Havel v dobré šanci vedle.

36
    Žlutá karta pro tým Heart of Midlothian FC (Vargas).

38
    Dlouhý balon směrem k bráně Tvrdoně byl sražen ideálně na hranu vápna, kde byl Vargas, jemu ovšem střela nevyšla dle představ, plzeňský brankář ukryl míč do svých rukavic.

39
    Taylor hodil dlouhý aut až do pokutového území, tam se o něho svedla tuhá bitva, kterou vyhráli domácí.

39
    Vargas se dostal po lobu za plzeňskou obranu, Tvrdoň proti němu dobře vystoupil, což se nakonec ukázalo jako dobré řešení.
    39. Vargas loboval Tvrdoně. Za toho zaskočil pohotový Dweh.

40
    Milan Havel chtěl na své polovině hřiště zrychlit hru, jenomže dlouhá přihrávka skončila v autu, hosté budou vhazovat.

41
    Ačkoliv se to domácím fanouškům nelíbí, tak dle rozhodčího si Pavel Šulc v souboji počínal nedovoleně, standardka pro Heart.

42
    Dlouhý centr do vápna si domácí pohlídali, avšak jen za cenu rohového kopu. Ten znovu rozehrál Grant, trefil však pouze rukavice brankáře Tvrdoně.

43
    Sampson Dweh dlouhým balon rozběhl Erika Jirku, ten míč ve vápně vrátil pod sebe na Daniela Vašulína, ten ale trefil jen nohu bránícího hráče.

44
    V závěru prvního poločasu mohli Skotové otevřít skóre dnešního zápasu, balon se odrazil na hranu vápna, kde byl osamocený Shankland, jehož ostrou ránu dokázal Tvrdoň zachytit.
    44. Pohotovou ránu Shanklanda vyrazil Tvrdoň.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec normální hrací doby v prvním poločase jednu minutu.

45
    Závěr prvního poločasu jasně patří Heart. Shankland se znovu dostal do výborné pozice pro střelu, tentokrát ovšem mířil pouze doprostřed branky, kde byl připraven Tvrdoň.
    45. Tvrdoň i podruhé úspěšný proti Shanklandovi.

45+1
    V prvním poločase už se toho moc nestane, hra se odehrává ve středu pole...

45+2

Je za námi zajímavý první poločas, ve kterém jsme nakonec branku neviděli. Za Plzeň nejprve zahrozil Havel, avšak neuspěl ani záhy Pavel Šulc. Hosté pro změnu zahrozili ke konci poločasu, avšak ani jedna ze dvou ran Shanklanda v brance neskončila, skvěle zasáhl Tvrdoň.

46

47
    Zkraje druhého poločasu se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti Lukáš Kalvach, branku soupeře o malý kousek ovšem netrefil.
    47. Střela Kalvacha.

48
    Plzeň na začátku druhého dějství drží více balon, hosté zatím vyčkávají na své polovině hřiště.

49
    Jan Kopic poslal dlouhý balon za obranu, ten ovšem přistál jen v rukavicích brankáře Gordona.

50
    Poprvé zahrozili i hosté, Vargas si zaběhl za záda plzeňských obránců, prostor mezi třemi tyčemi poté ale netrefil.

52
    Červenomodří se tentokrát snažili zahrozit po levé straně, na přetažený centr ovšem nikdo nedosáhl.

53
    Sampson Dweh hodil dlouhý aut až do pokutového území, po jednom ze soubojů se ocitl na trávníku Daniel Vašulín, pokutový kop se ale nepíská.

54
    Lukáš Červ se krásně prokličkoval až do vápna, vše poté vzal na sebe Pavel Šulc, Gordon je pokus reflexně vykopl.
    54. Zakončení Šulce vykopl Gordon.

56
    Jan kopic hledal ve vápně Vašulína, míč nakonec svého adresáta i našel, po rychlém přiťuknutí ale střílel Havel jen velmi slabě.

57
    Tentokrát to domácí přehnali s agresivitou, míč se dostane i ke kopačkám hráčů Heart, ti si tak mohou na malý moment odpočinout.

58
    Grant spěchal za rychlým pasem za obranu, čistě se ovšem o něho postaral Robin Hranáč.

59
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
    ze hřiště odchází Jirka, přichází Bello,
    ze hřiště odchází Havel, přichází Cadu.

60
    Pro plzeňského hráče Jamese Bella to jsou premiérové minuty v plzeňském A týmu.

61
    Po hodině hry Viktoria rozehrála další rohový kop, k hlavičce se dostal na malém vápně Pavel Šulc, balon ale poslal nad branku.

62
    Hosté se snaží něco vymysylet na útočné polovině hřiště, plzeňská obrana jim k tomu ale moc prostoru nedává.

63
    Jan Kopic se na zadní tyči nedostal ke střele, navíc sám poté fauloval protihráče poblíž rohového praporku.

65
    Jan Kopic se tentokrát k centru již dostal, hosté to srazili hlavou na rohový kop.

66
    Ten znovu rozehráli domácí ostrým centrem na první tyč, avšak ani tentokrát Gordon nemusel více zasahovat.

67
    Z rychlého brejku dostal přihrávku na levý kraj vápna Boateng, jenomže ani on se nakonec k ohrožení branky nedostal.

68
    James Bello rozkmital své rychlé nohy na pravé straně, na obránce hostí se nicméně nepřišel.

69
    Viktoria to znovu zkoušela, ale na levé straně se dopustila ztráty míče a oheň pouze za cenu žluté karty hasil Václav Jemelka.

70
    Hosté rozehráli standardku dlouhým balonem do pokutového území, Marián Tvrdoň nadále ale ve druhém poločase zasahovat nemusel.

71
    Jan Kopic hodil rychlý aut na Pavla Šulc, jenž vybojoval rohový kop.

72
    Lukáš Kalvach hledal své spoluhráče na zadní tyči, tam ho měli ovšem hosté dobře pokryté, od své branky tak bude vykopávat jen brankář Gordon.

73
    Pavel Šulc se dokázal na pravé straně probít k centru, na zadní tyči poté akrobaticky zakončoval Cadu, branku ovšem v těžké pozici přestřelil.
    73. Po Šulcově centru zakončoval na zadní tyči akrobaticky Cadu.

74
    ze hřiště odchází Vašulín, přichází Vydra,
    ze hřiště odchází Kopic, přichází Mosquera.

75
    Střídání v týmu Heart of Midlothian FC:
    ze hřiště odchází Grant, přichází Spittal,
    ze hřiště odchází Taylor, přichází Oyyegoke.

77
    Matěj Vydra se bleskově zapojil do akce na útočné polovině hřiště, avšak první centrovaný balon mu nevyšel dle představ.

78
    Pavel Šulc v další slibné šanci, kterou mu připravil Kalvach, jeho rána byla ale jen sražená na rohový kop.

79
    Ten rozehráli Viktoriáni na krátko, následnou akci si i díky nepovedené přihrávce Kalvacha hosté pohlídali.

80
    ze hřiště odchází Shankland, přichází Boyce.

Dnešní utkání sleduje 10506 diváků.

81
    Před námi je závěrečná desetiminutovka dnešního duelu, nadále čekáme na první branku dnešního zápasu, dočkáme se jí?

82
    Plzeň se snaží o vstřelené tížené branky, avšak i hosté nadále vystrkují růžky.

84
    Viktoria nemá kudy se dostal k brance soupeře, hosté mají všechny cesty dobře pokryté.

85
    Lukáš Kalvach se ocitl na trávníku, dle rozhodčího nicméně dovoleným způsobem.

86
    Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Miroslav Koubek, mimo hřiště).

86
    Hosté přecházejí na taktiku přes zdržování, z ničeho nic zůstává na trávníku jeden z hráčů Heart, ke kterému již spěchají kluboví lékaři.

87
    Boateng už se pomalu zvedá na své nohy, hlavní rozhodčí ho ovšem vykazuje za pomezní čáru.

88
    Už se opět hraje, avšak přihrávka na Vydru šla do ofsajdového postavení.

89
    ze hřiště odchází Vargas, přichází Oda.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase šest minut.

90+1
    Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Kalvach).

90+2
    Na zadní tyči číhal Cadu, ten to měl ovšem po centru Pavla Šulce hodně složité, Gordon znovu zasahovat nemusel.

90+3
    I hosté se snažili něco vymyslet na útočné polovině hřiště, celá akce ovšem končí jen autem pro Viktorii.

90+4
    Pavel Šulc mohl rozhodnout, do vápna dostal hezkou přihrávku, poté v těžké pozici se snažil gólmana přelobovat, to se mu ale nepovedlo. Plzeň ale bude kopat ještě rohový kop.
    90+4. śulcově lobu mnoho nescházelo.

90+5
    Balon letěl na zadní tyč, kde byl volný Lukáš Červ, tomu rána ovšem vůbec nesedla.

90+6
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Fantazie, v posledních vteřinách zápasu střílí Viktoria vítěznou branku zápasu! Cadu z pravé strany vykouzlil fantastický centr na zadní tyč, kde míč do vlastní sítě nešťastně uklidil Daniel Oyegoke.
    90+6. OYEGOKE - 1:0

90+8
    Žlutá karta pro tým Heart of Midlothian FC (Oyegoke).

90+8

Je dobojováno! Viktoria Plzeň gólem las minute poráží skotský celek Heart of Midlothian 1:0. Západočeši byli v zápase lepším celkem, měli více ze hry, dalo by se tak říct, že vítězství je zasloužené. Ovšem ještě nic není hotové, příští čtvrtek čeká Plzeň náročná odveta v Edinburghu.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 11:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:7.

To je z mé strany pro dnešek vše, s přáním hezkého večera se s vámi loučím, na shledanou. (20:58:31)