Linz – FCSB 1:1 (kon.) | RFS Riga – APOEL 2:1 (kon.) | Molde – Elfsborg 0:1 (kon.)
Plzeň – Hearts 1:0 (kon.) | PAOK – Shamrock 4:0 (kon.) | Ludogorec – Petrocub Hîncești 4:0 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Bačka Topola 3:0 (kon.) | Lugano – Beşiktaş 3:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Anderlecht 0:1 (kon.)
Jagiellonia – Ajax 1:4 (kon.) | Ferencváros – Banja Luka 0:0 (kon.) | Braga – Rapid 2:1 (kon.)
Jagiellonia Białystok
1:4 (1:2)
Ajax Amsterdam
Čtvrtek 22.08.2024, 20:45 • Stadion Miejski, Białystok • Evropská liga • Play-off

Skončilo nám první utkání předkola Evropské ligy, ve kterém domácí Jagiellonia Białystok nezvládla utkání a prohrává 1:4. Ajax Amsterdam byl aktivnějším týmem a po zásluze si do odvety bere luxusní výsledek. Hráčem utkání je určitě Chuba Akpom, který vstřelil hattrick. Do listiny střelců se zapsal i devatenáctiletý Mika Godts, který navíc v druhém poločase neproměnil penaltu, jinak by byl výsledek ještě větší.

84
    Poslední střídání na straně Ajaxu. Odchází Godts, přichází Bergwijn.
    79. Neproměněná penalta Godtse.

79
    Hostující Godts mohl přidat druhou branku v zápase, nicméně příležitost v podobě pokutového kopu nevyužil! Domácí brankář Abramowicz vystihl střelu a zneškodnil ji!

73
    Střídání využívá i hostující trenér. Odchází autor hattricku Akpom, místo něj přichází Brobbey. Ve stejné minutě končí i Hato, místo něj přichází Gaaei.

70
    Hned trojité střídání připravil domácí trenér Siemieniec. Odchází Villar Miki, Dieguez Grande a Nene, místo nich přichází Hansen, Haliti a Romanchuk.
    69. Chuba AKPOM - 1:4

69
    Ajax právě vstřelil branku! CHUBA AKPOM si připisuje třetí branku a na tento hattrick bude dlouho vzpomínat! Zhruba dvacet minut před koncem utkání se postavil k exekuci penalty, kterou proměňuje! – 1:4.

68
    Žlutou kartu vidí domácí stoper Dieguez Grande, který se provinil proti pravidlům. Hostující tým bude zahrávat pokutový kop!

64
    Dvojité střídání na straně Ajaxu. Odchází Taylor a Forbs, místo nich přichází van den Boomen a Traore.

62
    Druhé střídání na straně domácích. Odchází útočník Diaby-Fadiga, místo něj přichází Pululu.
    61. AKPOM - 1:3

61
    Ajax právě vstřelil branku! Další branka na straně hostů a to už pro ně vypadá dost dobře! Podruhé v tomto zápase se prosazuje CHUBA AKPOM, který dorazil střelu Taylora! – 1:3.

54
    Další žlutá karta na straně Ajaxu, tentokrát ji vidí levý obránce Hato.

48
    První žlutou kartu utkání vidí hostující křídelník Taylor.

46
    Domácí trenér sáhl o poločase ke střídání. Odešel levý obránce Moutinho, přišel Nguiamba.

46

David Bochňák

Branky: 5. Dieguez Grande – 10. Akpom (Berghuis), 28. Godts (Rensch), 61. Akpom, 69. Akpom (pen.)

Karty:   68. Dieguez Grande (JAG) – 48. Taylor (AJA), 54. Hato (AJA)

Neproměněná penalta: 79. Godts (AJA), brankář Abramowicz zneškodnil

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 5:7. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 3:7.
    Jagiellonia Białystok: Abramowicz – Sáček, Skrzypczak, Dieguez Grande (70. Haliti), Moutinho (46. Nguiamba) – Villar Miki (70. Hansen), Kubicki, Nene (70. Romanchuk), Churlinov – Imaz – Diaby-Fadiga (62. Pululu)
    Náhradníci: Stryjek – Costa Silva, Haliti, Hansen, Listkowski, Nguiamba, Olszewski, Pietuszewski, Pululu, Romanchuk, Stojinovič, Stypulkowski

Trenér: Siemieniec A.

Ajax Amsterdam: Pasveer – Rensch, Šutalo, Baas, Hato (73. Gaaei) – Berghuis, Henderson, Taylor – Forbs, Akpom (73. Brobbey), Godts (84. Bergwijn)
    Náhradníci: Gorter, Ramaj – Bergwijn, Brobbey, Gaaei, Janse, Mannsverk, Mokio, Rasmussen, Rugani, Traore, van den Boomen