Chrudim – Sparta B 4:1 (kon.) | Líšeň – Varnsdorf 1:0 (kon.)
1:0 (1:0)
FK Varnsdorf
Sobota 24.08.2024, 17:00 • SK Líšeň • Chance Národní Liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký den přeji opět z brněnské Líšně, kde budeme sledovat duel mezi domácím týmem a příjemným překvapením této sezony, Varnsdorfem. Aktuálně jsou Brňané až na dvanáctém místě tabulky, doma uhráli pouze bod se Zlínem a navíc ještě na zdejším stadionu nedali ani jeden gól. Body sbírají většinou venku a aktuálně jich mají šest. Soupeř dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a jednou prohrál, díky tomu má bodů osm.

Líšeň v týdnu odehrála 1. kolo MOL cupu ve Ždírci nad Doubravou. Trenér Valachovič šetřil některé opory a síly nechal rozložit na členy širšího kádru. Ty se osvědčily a pomohly k výhře 4:0. Branky: 26. a 63. Hapal, 54. Aldin, 84. Vlasák.

Co se týče posledního ligového zápasu, to byl tedy pěkný pech pro Marvany. V Jihlavě byli blízko k zisku tří bodů. jenže tým z Vysočiny v 93. minutě vyrovnal z poslední akce na konečných 2:2. Především doma mají brněnští fotbalisté co napravovat, protože jak už bylo řečeno v úvodu, nedali před svým publikem ani gól a zisk pouhého bodu je tedy málo. Z Líšně se v posledních letech většinou body nevozily.

I fotbalisté Varnsdorfu splnili roli favorita v rámci prvního kola MOL Cupu, když zvítězili na půdě čtvrtoligových Přepeří. O vítězství rozhodl Martin Kouřil brankou ze 70. minuty.

FK Přepeře 2:3 FK Varnsdorf: Branky: 56. Malinský (pen.), 73. Strnad – 19. Osaghae, 39. Pinho (vla.), 70. Kouřil.

Co se ligy týče, od výhry 6:1 na půdě Zbrojovky přišla jedna prohra s ostravskou rezervou Baníku 0:2 a remíza 1:1 pro změnu s rezervou Sparty.

SK Líšeň 2019: Ulrich – Ilko, Jeřábek (C), Joković, Lutonský – Sedlák – Dudl, Dziuba, M. Polášek, Sokol – Silný.
    Náhradníci: Sláma – Otrísal, Rolinek, Vlasák, Aldin, M. Mach, Mionić, O. Hapal, Raab, Kratochvíla, Tauš.
    Trenér: Milan Valachovič

FK Varnsdorf: Pešl – Vlk, Kouřil, Kubista (C) – Kosař, Zálešák, Stradiņš, Osaghae – Hudák, L. Dufek, Lexa.
    Náhradníci: Lichtenberg – Kubín, Adeleke, Nykrín, Camara, Rudnytskyy, Podzimek.
    Trenér: Ivan Kopecký

Rozhodčí: Kotala – Mikeska, Bureš.

Start zápasu se pozvolna blíží, potřetí za sebou panují na zápase Líšně naprosto tropické teploty, které pro oba týmy budí velké komplikace. Aktuálně je 32°C a v těchto parnech se zatím Marvanům doma nepodařilo dát ani jeden gól.

Zápas si v hledišti nenechali ujít kupříkladu sportovní manažer Zbrojovky Zdeněk Psotka, je tu i asistent trenéra Vyškova Richard Dostálek a vzácnou návštěvou je jistě legendární gólman Jan Stejskal.

Všichni aktéři dnešní velmi horké šichty jsou už na hřišti, Líšni stále chybí zranění gólman Vajner, jenž by se ale měl brzo zapojit zpátky do tréninkového procesu.

Výkop mají dnes netradičně v modrých dresech hrající domácí.

1

2
    První akci hostů zastavuje ofsajd. Bude se kopat od brány Ulricha.

3
    Jeřábek byl zastaven loktem v souboji, hra se od začátku trošku kouskuje.

3
    Zatím je to opatrný začátek z obou stran, sledujeme mnoho chyb v kombinacích.

5
    Sedlák zkusil střelu z dálky, jeho přízemní rána šla ale hodně nepřesně. Pešl mohl zůstav v klidu.

6
    Tentokrát se píská ofsajd domácímu týmu. Hru kouskují i časté fauly.

8
    První pěkná akce zápasu, kterou vymyslel Lutonský, nakonec místo střely centroval Dziuba a na Silného, ale před ním včas zakročil obránce Kouřil za cenu rohu.

9
    Po něm si obrana Severočechů poradila, do hlavičky Sokola hosté nepustili.

10
    Prvních deset minut hry je za námi, rozehrávat ve středu hřiště budou hosté. Trenér Ivan Kopecký má rozhodně svému týmu co říct, neustále je v pohybu u své střídačky a rozdává pokyny.

11
    Lexa svým centrem za obranu hledal Dufka, ale toho si zkušený Jeřábek pohlídal.

13
    Stradinš rozehrál trestný kop, který málem našel hlavičku Dufka. I tohle si zformovaná obrana Líšně pohlídala.

15
    Ve velkém vedru zatím sledujeme velmi tuhý boj obou týmů vymyslet nějakou klodnou akci, která by dostala zhruba 700 diváků do varu.

16
    Dziuba mohl pálit levačkou, nakonec udělal zasekávačku a spíš hledal někoho centrem. Ovšem marně.

18
    Na trávníku zůstává ležet Dziuba a Kouřil, zákrok druhého jmenovaného se obešel bez karty.

19
    Osaghae to zkusil, nu proč ne, ale jeho slabá rána nemohla Ulricha v bráně ohrozit.

21
    Dudl hledal ve vápně prudkým centrem Silného, ten už si chystal míč na zakončení, ale v poslední moment hosté odvrátili na rohový kop.

22
    A další zajímavý centr z pravé strany, tentokrát to byl Polášek, který hledal svým pasem Silného, jenže to bylo na něj příliš dlouhé a na míč nedosáhl.

24
    A na míč nedosáhl ani Lexa, který si chtěl naběhnout za obranu.

24
    První zákrok brankáře Pešla, který si došel pro míč po pokusu Dziuby. Brněnský záložník to zkusil z dvaceti metrů, ale trefil se pouze do míst, kde byl hostující strážce.

25
    Oba týmy dostávají možnost se v tropickém vedru občerstvit. Trenéři tento čas zárověň využívají jako čas na poradu.

27
    Silný poslal k zemi kapitána Kubistu, i tentokrát zůstal rozhodčí Kotala v klidu.

29
    Líšeň právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení po kuriózní trefě. Varnsdorf zahrál malou domů, jenže brankář Pešl míč nedokázal zpracovat, upadl a všudybyl JAN SILNÝ mu okamžitě u levé tyče sebral míč a zasadil ho bez problémů do sítě. Marvani se tak dočkali prvního letošního gólu na svém stadionu.

31
    Domácí po gólu ožili a připravili se další dvě slibné kombinační akce, jenže chyběla lepší finální fáze.

32
    Líšeň má více ze hry, je rozhodně od gólu aktivnější a vytváří si tlak.

33
    Ke střele se dostal domácí Václav Dudl, který si navedl míč na střed velkého vápna a pořádně protáhl brankáře Pešla, jenž si připisuje výborný zákrok.

35
    A zase šlo do vápna několik ostrých centrů, hosté byli v problémech. Nakonec několik nákopů Pešl dokázal pohlídat.

36
    Po delší době vyslal pokus na brankáře Ulricha hostující Lexa, jenže to byl nepřesný pokus mířící dva metry vedle jeho pravé tyče.

37
    Pavel Sokol předvedl pěknou individuální akci, když se dostal kličkami přes dva hráče a pak také i vystřelil. Pešl musel skočit k pravé tyči a míč vytěsnit do bezpečí.

39
    Blíží se závěr prvního poločasu, zajímavé věci se začaly dít až zhruba v polovině, do té doby to bylo vcelku nuda. Teď už se na hřišti něco přeci jen děje a jasně lepší je Líšeň.

40
    Centr na Silného končí ofsajdem, domácí však kontrolují v závěru poločasu těsný výsledek.

42
    Varnsdorf je zatím v útoku naprosto neškodný, neměl jedinou gólovou šanci nebo střelu na bránu.

43
    Tak přeci jen šance hostů v závěru poločasu. Z dobré pozice napřáhl Kosař a Ulrich si připisuje první těžký zákrok. Míč však šel jeho směrem a dokázal ho vyrazit.

44
    Nějaké dlouhé nastavení se očekávat asi nedá, vidím to tak na dvě minuty maximálně.

45
    Je to tak, rozhodčí Filip Kotala nastavuje dvě minuty.

45+1
    Domácí reklamovali ruku ve vápně po odrazu Kosaře, píská se ovšem pouze roh.

45+2
    Sokol nacvičeným signálem našel na hlavičku připraveného Jeřábka, který málem zvýšil na 2:0. Pešl se však dokázal vyšroubovat pod horní tyč a odvrátit další pohromu.

45+2

Z posledního rohu prvního poločasu se už nic dramatického nestalo. Líšeň naprosto zaslouženě vede 1:0, byť se dokázala radovat po velmi laciné chybě brankáře Pešla. Ale i to se někdy stává, jinak tento gólman pochytal dobré pokusy soupeře a jen díky němu je výsledek stále hratelný. Marvani byli většinu utkání lepší a vedou naprosto zaslouženě.

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

Hosté se do druhého poločasu chystají hned třikrát střídat.

46

46
    Střídání v týmu FK Varnsdorf:
    ze hřiště odchází Matěj Vlk, přichází Tobi Adeleke,
    ze hřiště odchází Jakub Hudák, přichází David Nykrín,
    ze hřiště odchází Deniss Stradiņš, přichází Damani Camara.

47
    Je jasné, že kouč Ivan Kopecký musí do druhého poločasu něco změnit, hru zkusí oživit velkými změnami v sestavě.

48
    Milan Valachovič prozatím nemusel zasahovat do své úvodní jedenáctky.

49
    Dvě obrovské šance Líšně ve druhém poločase. Nejprve to byl Dziuba, který si křikl o míč a ten dostal. S míčem byl už blízko Pešlovi, který jej tváří v tvář vyčapal. Akce však pokračovala a prakticky do prázdné brány mířil Silný, z brankové čáry ale Kosař míč odpravil do bezpečí.

50
    Střídající Adeleke napálil míč z velké dálky a trefil pouze sektor určený pro hosty za bránou. Nemuseli se však ničeho bát, v sektoru jsou jen dva pořadatelé.

52
    Hosté začínají zlobit svými střídajícími hráči. Camara přesným centrem našel Nykrína, který si ale dlouho šteloval míč na levačku a Jeřábek mu nedovolil zakončit.

53
    Na trávniku zůstává Dziuba, který byl faulován. Líšeň bude zahrávat standardku.

54
    Na druhé straně pak hlavičkoval po centru Camara, jeho pokus Ulrich dokázal vyrazit u své pravé tyče.

56
    Utkání sleduje 532 diváků.

58
    Hosté si chtěli vykoledovat penaltu, ale to by bylo asi hodně přísné po zákroku na Camaru.

58
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Jokovič).

59
    Domácí zahrávali Sokolem roh, který přišel přímo na kopačku Dudla, ten pak přízemní střelou na přední tyč protáhl Pešla.

60
    Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Camara).

62
    Aby se pasivita domácím nevymstila. Soupeř poslední minuty začíná víc zlobit.

63
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Silný).

65
    Za chvíli čeká hráče občerstvení a dá se také očekávat i střídání v táboře Líšně.

66
    Prudký centr letěl do vápna, kde si ale Ulrich zakřičel a v důrazném souboji uspěl.

67
    Hosté budou kopat roh, posléze budou i střídat.

67
    ze hřiště odchází Jakub Kosař, přichází Pavlo Rudnytskyy.

68
    Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
    ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Ibrahim Aldin,
    ze hřiště odchází Marek Polášek, přichází Adam Vlasák.

70
    Roh Severočechů neskončil úspěšně, hubený výsledek i nadále drží.

71
    A výsledek mohli zvýšit právě Marvani. Hosté dnes podruhé vykopávají míč z prázdné brány, když napřáhl Ilko, jenže na brankové čáře zasáhl Kubista.

71
    Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (trenér Ivan Kopecký).

72
    Lutonský zůstává na hřišti, teď se ale faul na jeho osobu žlutou kartou netrestá.

73
    Hráči se jdou občerstvit. Alespoň malou útěchou je, že na jedné straně hřiště už je stín.

73
    ze hřiště odchází Pavel Sokol, přichází Martin Rolinek.

75
    Ještě patnáct minut do konce zápasu, hosté svůj výkon ve druhé části určitě zlepšili, ale gólu se prozatím nedočkali.

77
    ze hřiště odchází Ladislav Dufek, přichází Ondřej Podzimek.

77
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Ilko).

79
    Líšeň kopala roh, šance se nedočkala. Kopat budou ale i hosté.

80
    Camara se ale dopustil faulu a bude se kopat od Ulrichovy brány.

82
    Lutonský v běžeckém souboji nedal šanci Camarovi, který jej navíc fauloval.

84
    Vlasák vybojoval ve středu hřiště míč a byl faulován, což domácím vyhovuje. Mohou natahovat čas.

84
    Marvani stále drží míč a určitě nechtějí opakovat scénář z minulého kola, kdy v Jihlavě inkasovali na 2:2 v 93. minutě.

85
    Jeřábek velmi zkušeně pomohl své obraně a ve spolupráci s Ulrichem situaci vykombinovali.

87
    ze hřiště odchází Václav Dudl, přichází Marek Mach,
    ze hřiště odchází Denis Dziuba, přichází Martin Tauš.

88
    Oba celky mají komplet vystřídáno.

88
    Obrovská šance hostů, mohlo být vyrovnáno. Střídající Rudnytsyy se dostal k hlavičce na malém vápně, kde vůbec nikdo kolem něj nebyl, ale fantastický Ulrich se vyškrábal do vzduchu a předvedl zákrok dne!

90
    Líšeň ale je pod tlakem a bojí se o výsledek. Hosté i nadále hrozí a míče létají do vápna jeden za druhým.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.

90+2
    Líšeň prozatím přečkala tlak, teď drží míč na své útočné polovině.

90+3
    Ulrich si došel pro míč, v hektickém závěru je to brněnský brankář, který drží jednoznačně svůj tým.

90+5
    Hlavně držet míč, tak z ní jasné pokyny od kouče Valachoviče. Modrým se to daří.

90+5
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Aldin).

90+5

Je dobojováno, Líšeň doma poprvé vstřelila branku a poprvé také zvítězila. Výhra se však nerodila lehce, byť byli Marvani většinu utkání lepší, v závěru se báli o výsledek. Střídající Rudnytskyy mohl v závěru hlavičkou vyrovnat, ale proti byl brankář Ulrich, který v závěru jasně podržel brněnský tým.

To je z rozpáleného Brna vše, díky za pozornost a hezký zbytek víkendu. Mějte se rádi. (19:01:59)