RB Lipsko – Bochum 1:0 (kon.) | Hoffenheim – Kiel 3:2 (kon.) | Freiburg – Stuttgart 3:1 (kon.)
Augsburg – W. Brémy 2:2 (kon.) | Mohuč – Union Berlín 1:1 (kon.) | Dortmund – Frankfurt 2:0 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
3:2 (2:0)
Holstein Kiel
Sobota 24.08.2024, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 1. kolo

Pěkné utkání se odehrálo mezi Hoffenheimem a Kielem. Po prvním poločase to po dvou gólech Andreje Kramariče vypadalo na jasnou záležitost, ale nováček z Kielu se nevzdal a vrátil se gólem Alexandera Bernhardssona do zápasu. Hosté pak i v deseti lidech tlačili na obranu domácích, ale v 87. minutě se z brejku prosadil znovu chorvatský útočník a bylo bylo po nadějích. Ke konci zápasu ještě korigoval skóre zápasu Šuto Mačino, ale hráči Hoffenheimu si poslední minuty pohlídali a berou z prvního zápasu sezóny tři body.

Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (17:38:32)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 13:9. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:14.

90+6

90+5
    Dlouhý nákop na polovinu Hoffenheimu končí hvizdem sudího, kterému neunikl nedovolený zákrok jednoho z hráčů Kielu.

90+4
    Zdá se, že domácí rozbili tlak hostů a sami teď kombinují kolem velkého vápna soupeře. Tohle svěřencům Pellegrina Matarazza vyhovuje.

90+3
    Max Moerstedt neponechal nic náhodě a slibně se vyvíjející situaci zastavil nedovoleným zákrokem, za který vidí žlutou kartu.

90+1
    Hosté sice hrají v deseti, ale v posledních minutách tlačí na svého soupeře a pokouší se o vyrovnání. Sympatický výkon bundesligového nováčka.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Alexander Prass, přichází Stanley Nsoki,
    ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Max Moerstedt.
    89. Šuto MAČINO - 3:2

89
    Kiel právě vstřelil branku!
    Ještě není hotovo! Nicolai Remberg přenesel hru na druhou stranu, kde byl Šuto Mačino, který vběhl do vápna a střelou na zadní tyč překonal Olivera Baumanna. Asistence: Nicolai Remberg.
    87. Andrej KRAMARIĆ - 3:1

87
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Nedáš , dostaneš. Jacob Bruun Larsen dostal dlouhý míč před vápno soupeře. Tam si poradil s obráncem a vystřelil k pravé tyči. Jeho střelu ještě Timon Weiner chytil, míč ale vyrazil před ANDREJE KRAMARIČE, který střelou do poloodkryté branky završil hattrick. Asistence: Jacob Bruun Larsen.

86
    I v deseti lidech nováček z Kielu trápí svého soupeře. Dlouhý míč do křídla dostal Timo Becker, ale jeho střelu na přední tyč chytá Oliver Baumann.

85
    Další nedovolený zákrok hostů, po kterém rozehrají standardku před polovinou hřiště domácí hráči.

82
    Andu Kelati přišel do souboje pozdě a přišlápl soupeři špičku nohy. Hlavní sudí neváhal a minutu po první žluté mu ukázal i druhou.

82
    Střídání v týmu Kieler SV Holstein 1900:
    ze hřiště odchází Lewis Holtby, přichází Marvin Schulz.

81
    Andu Kelati, bývalý hráč Hoffenheimu, si počínal nedovoleně a po ostrém ataku na polovině hřiště vidí žlutou kartu.

80
    Obranu Hoffenheimu teď zlobí Fiete Arp, ale v poslední z akcí se ocitl v ofsajdu, který neunikl pomeznímu.

Tadeáš Zeman

Branky: 6. Kramarić (pen.), 37. Kramarić (Bülter), 87. Kramarić (Bruun Larsen) – 63. Bernhardsson (Porath), 89. Mačino (Remberg)

Karty:   14. Hložek (HOF), 90+3. Moerstedt (HOF) – 5. Weiner (KIE), 81. Kelati (KIE)   82. Kelati (KIE)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Akpoguma, Stach, Drexler – Kadeřábek, Prömel, Grillitsch (69. Geiger), Prass (90. Nsoki) – Kramarić (90. Moerstedt) – Hložek (59. Berisha), Bülter (69. Bruun Larsen).
    Náhradníci: L. Philipp – Szalai, Strobl, Micheler.

Trenér: Pellegrino Matarazzo

Holstein Kiel: Weiner – Erras, Komenda (46. Porath), Ivezić – T. Becker, Holtby (C) (82. Schulz), Knudsen (79. Remberg), Puchacz (46. Kelati) – Mačino – Bernhardsson, Pichler (55. Arp).
    Náhradníci: Dähne – Geschwill, Gigović, Rosenboom.

Trenér: Marcel Rapp

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch